• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Źle pokazywana epoka badań

DarcKropek

Wędrowiec
Będąc w epoce Wróżek (zrobione badanie Farma Dnia) jak otwieram zakładkę badania to cały czas pokazuję mi epokę Krasnoludów.

Problem występuje w wersji przeglądarkowej:
- Google Chrome wersja 86.0.4240.183
- Microsoft Edge jest wersja 86.0.622.63

Serwer gry: Arendyll
 

Załączniki

  • krasnoludy.jpg
    krasnoludy.jpg
    172,3 KB · Wyświetlenia: 19
  • wrozki.jpg
    wrozki.jpg
    214,6 KB · Wyświetlenia: 19

Nusion

Kapłan
To dlatego, że nie masz zrobionego badania powiększenia oddziału i tego kolejnego z ekspansją. Badanie powiększenia nie jest ostatnie, za nim jest jeszcze to kolejne, dlatego gra automatycznie pokazuje Ci to, jako kolejne do zrobienia...
Masz dwie opcje, musisz z tym żyć, albo zrobić te badania, w sumie warto, bo tam jest ekspansja, a to najbardziej wartościowa rzecz w tej grze :)
 
To znany blad, ktory byl zglaszany juz jakis czas temu. Tu mozesz poczytac, czym dokladnie jest spowodowany:

W wielkim skrocie: gra traktuje Twoje niezrobione badanie na "Powiekszenie oddzialu 16" jako badanie obowiazkowe, ktorego nie zrobiles i dlatego zawsze wyswietla drzewko technologii w tym wlasnie miejscu. Jesli moge cos doradzic, to po prostu zrob to badanie. Po ostatnich zmianach w turniejach wplyw tego badania na koszty w turnieju bedzie minimalny (kilkadziesiat razy mniejszy niz jeszcze kilka tygodni temu), a po jego zrobieniu wpadnie Ci jeszcze ekspansja z drzewka.

EDIT: widze, ze @Nusion byla szybsza :)
 

Nusion

Kapłan
Raczej bym na to nie liczyła :)
A dlaczego nie chcesz zrobić tych badań?
Po ostatnich zmianach w turniejach badanie powiększenia oddziału nie ma już złego wpływu na turnieje! Spokojnie możesz je zrobić
 

DarcKropek

Wędrowiec
Grając bez wzmocnień w tej epoce, gdzie jeszcze nie mam wszystkich jednostek to powiększenie boli bardzo (widzę to jak musze odblokować obowiązkowe badania).
No ale tak skoro takie jest założenie i tak ma to działać to nic z tym nie zrobię.

Dziękuję za odpowiedź :)
 

Charlene

Szef kuchni
Grając bez wzmocnień w tej epoce, gdzie jeszcze nie mam wszystkich jednostek to powiększenie boli bardzo (widzę to jak musze odblokować obowiązkowe badania).
No ale tak skoro takie jest założenie i tak ma to działać to nic z tym nie zrobię.

Dziękuję za odpowiedź :)
Mam taki sam problem. W aplikacji wyświetla się normalnie epoka, ale w przeglądarce cofa mnie do Krasnali mimo, że już mam końcówkę Orków. Również nie zrobiłam tego powiększenia, ponieważ też mnie boli każde obowiązkowe :(
 

Nusion

Kapłan
to powiększenie boli bardzo
Jeśli chodzi o turnieje, to kiedyś tak było, każde badanie powiększenia oddziału zwiększało odziały nasze i przeciwnika w turnieju, co generowało większe straty.
Teraz cały system turniejów został przebudowany i wiele się zmieniło. Badanie powiększenia oddziału nie ma już żadnego wpływu na wielkość oddziałów w turnieju.
 
Moze uscisle: opcjonalne badania na powiekszenie oddzialu nie maja teraz zadnego wplywu na turnieje i Iglice. Te obowiazkowe maja, ale tylko minimalny. Licza sie po prostu tak samo, jak kazde inne badanie, np. to na rozbudowe manufaktur. Chodzi o to, ze teraz na koszty i wielkosc oddzialu turniejowego wplyw maja exspansje, suma poziomow cudow, bonus produkcji z reliktow i wlasnie liczba obowiazkowych badan w drzewku.

W przypadku, o ktorym mowa, czyli badania na "Powiekszenie oddzialu 16", mamy do czynienia z badaniem, ktore gra najwidoczniej traktuje jako obowiazkowe (stad powrot "kamery" do niego).

Ale jego zrobienie nie zawyzy kosztow w turnieju o okolo 7%, jak kiedys, tylko o jakis ulamek procenta. Dlatego napisalem w poprzednim poscie, ze wplyw tego konkretnego badania na koszty turniejowe jest wielokrotnie mniejszy, niz jeszcze kilka tygodni temu i spokojnie mozna sobie pozwiolic na jego zrobienie, by pozbyc sie problemu z pokazywaniem nieaktualnej epoki w drzewku. Tym bardziej, ze dzieki temu zdobedzie sie tez dodatkowa ekspansje z drzewka.
 
Do góry