• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone żądanie zmiany ikonek towarów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

co myślisz o nowych ikonkach?

  • są tak super, ze aż brak słów /muszą pozostać/

    Głosy: 3 9,7%
  • nie przeszkadzają mi /mogą pozostać/

    Głosy: 8 25,8%
  • majtki spadają oceniając ich estetykę /do wymiany bezwarunkowej/

    Głosy: 13 41,9%
  • nie wiem /a czy to ważne?/

    Głosy: 5 16,1%
  • inne / jakie?/

    Głosy: 2 6,5%

  • W sumie głosujących
    31

DeletedUser174

Guest
ujednolicenie ikonek (towarów i pw) w apce i przeglądarce dyplomatycznie rzecz ujmując nie pykła... Te nowe ikonki w przeglądarce są nieczytelne i zwyczajnie rzecz ujmując okropnie brzydkie. Tak wiem na "wspomaganiu" mogą mieć swój urok, ale jednak na trzeźwo tracą swój "czar". Albo niech wrócą stare albo zróbcie takie same dla aplikacji i wersji przeglądarkowej, ale znośne dla oka a nie ten chłam nam serwujecie. Jakies wyczucie dobrego smaku i gustu przy pracy grafika jest jednak wskazane... jak widać na obrazkach z gry towar deficytowy

Tak wiem to nie jest "wielka rzecz" i na grze sa takie błędy ze az głowa boli, ale są granice tolerancji. A z błędami i tak nic nie zrobią... no gdyby to były błędy działające na korzyśc gracza... a to co innego... ale nieaktywne konta czy sypiący sie czat... a co to kogo...
 

DeletedUser3332

Guest
Mnie tam się podobają, poza tym....... Za mała pierdoła żeby się przejmować ;)
 

Sorcha

Rycerz
A ja właśnie nawet myślałem, że jak @kikimora się tym nie zajmie, to trzeba jej będzie tę myśl podsunąć. Ikonki na przeglądarce wyglądają jak rozmyte, może nie wszystkie ale jednak. Poczekamy, zobaczymy jak się to może się "opatrzą". Głosowałem za przywróceniem starych.
 

DeletedUser174

Guest
Mnie tam się podobają, poza tym....... Za mała pierdoła żeby się przejmować ;)
czyli jak pfujcy marnowali czas by nam zaserwować te pseudografiki to ok, ale jak oczekujemy by były czytelne i wyglądały "normalnie" to już jest pierdoła niegodna uwagi by sie tym zajmować... ciekawa konkluzja...

A prawda jest taka, że te grafiki są wyjątkowo nieładne mówiąc eufemistycznie. Elvenar ma opinie gry z ładną grafika i to jest wskazywane jako jeden z atutów (żeby nie powiedzieć główny). W grze o takim standardzie te ikonki nie powinno przejść... ale jak ekran startowy z zapijaczoną ćpunką przeszedł to co sie dziwić. Cóż... wielokrotne ig popisywało sie swoją niewiedzą i niekompetencją więc i tym razem dali popis i zrobili dosłowna kalkę... chyba tylko zapomnieli, że tel mimo iż jest prawie kompem, ale kompem nie jest i nigdy nim nie będzie. To sa inne urządzenia... ale pewnie tylko mi sie tak wydaje

A ja właśnie nawet myślałem, że jak @kikimora się tym nie zajmie, to trzeba jej będzie tę myśl podsunąć. .
hm... może przypomnę że na mnie świat sie nie kończy :D w sumie to się boje na forum odzywać, skoro już mną dzieci zaczynają straszyć :p
 

Sorcha

Rycerz
hm... może przypomnę że na mnie świat sie nie kończy :D w sumie to się boje na forum odzywać, skoro już mną dzieci zaczynają straszyć :p
Z całym szacunkiem, wiem, że na tobie @kikimora świat się się nie kończy, ale masz dłuższy staż na tym forum i powiedzmy pewną reputację (jaką nie wnikam). Inaczej mówiąc, jak ja bym o tym wspomniał to pewnie to by nikt o tym nie pamiętał, a Twoje posty zawsze się pamięta. Co do tematu to ikonki są tak jakby robione "na szybko", poza tym jest tyle modeli komórek, tabletów, że na każdym to może wyglądać inaczej. W przeglądarce tak samo, pewnie jakby było odwrotnie to protestowali ci którzy używają aplikacji. Boję się że zrobią Elvenara na konsolę;) i znowu trzeba będzie ujednolicać ikonki!!
P.S. @kikimora nie miałem zamiaru nikogo Tobą straszyć !!!
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Jestem rozdarta.
Na logikę: tak jak pisze Sorcha, gdyby ujednolicenie było w drugą stronę, to też by było źle. Podejrzewam, że więcej osób zaczęło grę na przeglądarce, niż na aplikacji, więc tych, którzy burzyliby się na ujednolicenie w drugą stronę, nie znając ikonek z przeglądarki, mogłoby być mniej, niemniej - też by się burzyli. Być może jednak zastosowana opcja była mniejszym złem - jak wyglądałyby "stare" ikonki na apce?
Poza tym obecne nie są brzydkie (nie wiem, czy na większej rozdzielczości wyglądają gorzej, 1366x768 pozdrawia). One po prostu są inne i trzeba czasu na przyzwyczajenie się. Jak dla mnie problemem jest użycie światłocienia, który stworzył efekt "błyszczenia się", co po poprzednich ikonach trochę bije po oczach. Tamte były bardziej matowe - i sercem jestem za ich powrotem.

Ale twórcy jak widać mają własną wizję - ikonki muszą się zgadzać na obu wersjach. Szczerze wątpię, żeby przywrócili poprzednie ikony, widzę 2 realne rozwiązania:
- gracze odpuszczą i się przyzwyczają
- lub, przy dużej ilości negatywnego odbioru, zostanie stworzona kolejna wersja ikonek, która będzie odpowiadała użytkownikom wszystkich platform.
 

Sorcha

Rycerz
@Lisha jak to miło, że mnie rozumiesz, też gram na 1366x768, tyle w temacie. no cóż pozostaje czekać, aż się przyzwyczaimy do tych ikonek, ewentualnie na ich zmianę (czytaj: na lepsze;)).
 

DeletedUser3332

Guest
No widzicie, może to właśnie kwestia rozdzielczości, bo u mnie żadnego rozmycia nie widzę (działam w FHD). Zreszta na apce mam tą samą rozdziałkę i takze ikonki są w porządku, baaa. sa bardziej kolorowe niż poprzednie.

Kikimora, wskazujesz ze "....ładną grafika i to jest wskazywane jako jeden z atutów (żeby nie powiedzieć główny)....." po czym wspominasz zapijaczoną ćpunkę, jak dobrze pamiętam ekrany z poprzednich eventów (głównie woodelvenstock) i większość postaci w grze stanowczo rozbiega sie ze stwierdzaniem "ŁADNA GRAFIKA" ;)
 

DeletedUser174

Guest
No widzicie, może to właśnie kwestia rozdzielczości, bo u mnie żadnego rozmycia nie widzę (działam w FHD). Zreszta na apce mam tą samą rozdziałkę i takze ikonki są w porządku, baaa. sa bardziej kolorowe niż poprzednie.

Kikimora, wskazujesz ze "....ładną grafika i to jest wskazywane jako jeden z atutów (żeby nie powiedzieć główny)....." po czym wspominasz zapijaczoną ćpunkę, jak dobrze pamiętam ekrany z poprzednich eventów (głównie woodelvenstock) i większość postaci w grze stanowczo rozbiega sie ze stwierdzaniem "ŁADNA GRAFIKA" ;)
to wszyscy jak jeden mąż zacznijmy klaskać gromkie brawa i bić pokłony pochwalne, dziękczynne czy jakiekolwiek inne... Fluorescencyjne kolory sa nieprzyjemne dla oka i źle wyglądają. Pewnie miało być z wypierdem zrobione takie "amerykańskie" - kolorowe i zcieniowane, a wyszło bardzo chińskie i to bardzo tandetnie chińskie. Taki styl "spod siekiery" jest może i trendy, ale nie każdy chce go mieć u siebie w domu... ciekawe dlaczego. Wybacz, ale nie stanę z Tobą w rzędzie i nie będe bić brawo jak ig serwuje nam taki chłam... ale o gustach sie nie dyskutuje. Podoba Ci się- super. Mi nie. I to bardzo nie. Ćpunka tez mi sie nie podoba. O evencie woodelvenstocka nie wspominam nawet... ale możesz sie cieszyć że jest to co jest - ja Ci nie bronię. tylko bądź tak miły i uszanuj tez że ktoś może mieć inne wyczucie smaku i komuś może sie to nie podobać
 

DeletedUser3332

Guest
Hehe, no właśnie śmieszy mnie to ze za wszelką cenę próbujesz przekonać ze są "fe" i jednocześnie wymagasz żebym uszanował to że ktoś może mieć "inne wyczucie smaku". To se ne da, przeczysz sama sobie :p
 

DeletedUser1220

Guest
Ja mam gdzieś rozdzielczość i ujednolicanie. TE NOWE IKONKI SĄ BRZYDKIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. Jak już na becie je pokazali, to mnie odrzuca i coraz rzadziej tam wchodzę :/
 

DeletedUser174

Guest
mi ujednolicanie samo w sobie nie przeszkadza. Tylko jeżeli obrazki musza być takie same niech przynajmniej będą czytelne. Podejrzewam (nie jestem znawcą tematu, więc mogę sie mylić) że sprawa rozbija sie nie tyle o rozdzielczość co bardziej o układ pikseli (tj rozmiar). Tylko, że teoretycznie o tym wszyscy wiedzą... Współczuję osobom ze starszym sprzętem - przecież to musza być tylko kolorowe placki... generalnie do samych placków nic nie mam, aczkolwiek te pikselowe niezbyt już mnie rajcują :D

a co do ujednolicania ikonek... nowa ikonka na jedwab bardziej kształtem przypomina wypalaną w piecu cegłę... i o ile nad fabryką wisi "zgrabny" zwój jedwabiu to na rynku wystawia się ... yyy... pewnie miało to wyglądać jak sterta materiału (swoją drogą niezły rozdźwięk: jedwab jest towarem ekskluzywnym, wiec nie wiem dlaczego nastąpiła taka deprecjacja jakości by jedwab przedstawiać jakby był wystawiany w szmatławcu)- tylko, ze ja widzę cegłę :p cudowna zamiana?
 

DeletedUser3332

Guest
A mógłby ktoś zapodać screena jak to u Was wygląda ?


21ox4ww.jpg

2w7NFs8yhi5P23rR9
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
w sumie ikonki są mało ważne..doceniam np. tło w panelu badań (warstwy). Gra idzie w klimaty fantasy coraz bardziej. Krok po kroku. Na razie kierunek mi się podoba. Bez przegięć.Oby poziom się utrzymywał.
 

DeletedUser174

Guest
Oczywiście macie rację, że jest cała masa błędów i wielbłądów, ale liczenie na to że ktokolwiek się nad nimi pochyli (nawet żeby je tylko kopnąć i to dosłownie kopnąć tj. wykonać ruch kończyna dolną by z pogardą odepchnąć od siebie jak najdalej) jest godne podziwu i pełne złudzeń. Poza złudzeniami nic w tym nie ma. I taka jest właśnie prawda... I trzeba sie z tym pogodzić.

Co do ikonek. Niby to samo, ale jednak trochę inne... ale pewnie się czepiam

upload_2018-10-12_14-9-34.png

edit: na gierce wygląda to jeszcze gorzej...
 
Do góry