• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ach te Regulaminy... :)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13

Guest
Najbardziej pasowało mi pod ten dział...

[Niech nikt nie traktuje tego postu jako atak/próbę trollowania, czy zastrzeżenie do pracy kogokolwiek. Po prostu fajnie by było niektóre rzeczy "jasno" określić ;)]

Otóż oglądam sobie te nasze regulaminy i mam parę "ale".

Regulamin gry:

1.2 Tworzenie nowych kont w celu uzyskania korzyści (w postaci przesyłania Punktów Wiedzy czy innych surowców) jest surowo zabronione.
Jak można sobie przesyłać (albo komukolwiek) punkty wiedzy???

2.1 Gracze zobowiązani są do przechowywania swoich haseł i innych danych w bezpiecznych miejscach.
O jakich bezpiecznych miejscach mówimy?

3.2 Surowo zabroniony jest pushing, czyli tworzenie kont w celu wspierania innego (np. poprzez przesyłanie Punktów Wiedzy czy innych zasobów).
Punkt 1.2 mówi o tym samym.

3.4 Zabroniona jest współpraca między graczami korzystającymi z tego samego łącza internetowego.
Tu bym określił, co macie na myśli pisząc "współpraca" (handel? bractwo?)

4.6 Zabrania się ujawniania treści rozmów między graczem a Obsługą Gry, czy to w rozmowach z innymi graczami czy w jakimkolwiek innym miejscu. Treści te uznawane są za prywatne i poufne.
A tu kogoś już fantazja poniosła:) O jakich treściach mowa? Jak rozmawiamy o pogodzie to też? Nie popadajmy w paranoję :)

4.7 Językiem obowiązującym w grze jest język polski. Używanie innych języków (z wyjątkiem powszechnie znanych cytatów czy popularnych sentencji) jest zabronione.
Jak się sprawa ma w takich obszarach gry jak: nazwy Bractw, profile Graczy i Bractw, nazwy miast?? Bo na chwilę obecną to większość łamie te zasady :)
Dodałbym, że "W kwestiach nazw dozwolone jest też szerokie używanie języka angielskiego pod warunkiem, że stosowane nazewnictwo nie narusza innych zasad."

6.1 Surowo zabrania się używanie mechanizmów, oprogramowania lub jakichkolwiek środków do zakłócania pracy naszego systemu
Jakie oprogramowanie zakłóca Wasz system? Bo mam nowego AllPlayera...

7.3 Korzyści uzyskane z wykorzystywania błędów w grze będą zwracane
Zwracane? Odbierane? Ignorowane?:D

9.1 Obsługa gry zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu w dowolnym czasie, po wcześniejszym poinformowaniu graczy o treści planowanych zmian
Niedawno doszedł kolejny punkt tego regulaminu (również znajduje się jako jeden z powyższych) i żadnego info nikt nie otrzymał. Skoro jest to punkt regulaminu, który Obsługa Gry sama ignoruje, to przez jaki pryzmat Gracze mają patrzeć na ten regulamin?
Ew. zamienić go na punkt z regulaminu forum - Niniejszy Regulamin może zostać zmieniony w każdym czasie bez uprzedzenia.

To chyba tyle z 'ważniejszych' ;)
Zobaczcie sami, a naszych modków zachęcam do zmoderowania ;)


 

DeletedUser79

Guest
Regulamin jest narzucony odgórnie co powinieneś wiedzieć, moderatorzy nie mają możliwości modernizacji poszczególnych zasad.
 

DeletedUser

Guest
Ja właśnie wskazuję CM, że część nowych przepisów jest do bani i może naruszać polskie prawo. Właśnie odnośnie wspomnianego przez Ciebie punktu 4.6 :)

Już parodią jest to, że samo wspomnienie o takiej rozmowie może być uznane za złamanie tego punktu Regulaminu :D :D :D :D :D :D


Co do części punktów jakie przytoczyłeś, to już niektóre zmieniano, bo pokazałem przykładowo, że też są kiepsko skonstruowane :D To po mojej interwencji zmieniono choćby zapis o współpracy między kontami, przez co nie mogę z żoną współpracować czy handlować, niezależnie czy jesteśmy w bractwie, czy nie, bo inaczej złamię regulamin :D :D :D :D Ogólnie już ostatnim razem, przy zmianie Regulaminu bez poinformowania opieprzałem tu Team ;)
 

DeletedUser

Guest
Dziękujemy za zgłoszenie! Spojrzymy niedługo na ten problem :)

@thek dzwoń na policję ^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Dodałbym, że "W kwestiach nazw dozwolone jest też szerokie używanie języka angielskiego pod warunkiem, że stosowane nazewnictwo nie narusza innych zasad."
Ech dlaczego akurat angielskiego? Osobiście go nie cierpię, więc może lepiej 'dowolnego języka'?
 

DeletedUser13

Guest
To akurat sytuacyjne było :) Może być dowolnego :)
(Nie cierpisz angielskiego? A żelek?:))
 

DeletedUser

Guest
@DamYan Takie patrzenie "post factum" może być nieco spóźnione. Pamiętaj, że prawo nie działa wstecz i jeśli "łatamy" Regulamin, bo ktoś coś przeskrobał i szukamy na niego haka regulaminowego, to może się on odwołać do usług przechowujących wersje strony z innych dni, by wykazać, że Regulamin wyglądał inaczej swego czasu ;) Jeśli zmiana przypuśćmy odnośnie współpracy na jednym łączu wprowadzona została by po tym jak z żoną bym był już w jednym bractwie i tam handel prowadzilibyśmy, to ja albo ona musielibyśmy wyjść z bractwa by nie podpaść pod Regulamin. A nie ma żadne z nas obowiązku jego ciągłego wertowania by się dowiedzieć, że coś w tym względzie się zmieniło. To dlatego informowanie użytkowników o zmianach jest tak istotne. Muszą oni mieć czas na ich przeczytanie i ewentualną decyzję co dalej, albo wręcz odwołanie od decyzji czy likwidacja konta. Ja w ten sposób kilku się już pozbyłem, gdy mi zmiany w regulaminie nie pasowały, bo za bardzo ingerowały w coś lub próbowały nad jakimiś moimi danymi przejąć "ochronę prawną" czy choćby ograniczały je w stopniu, który uniemożliwiał jakąś formę dialogu. Team i tak doskonale wie, że ja potrafię oddzielić sprawy istotne od błahych oraz jak i gdzie kontaktować określone problemy czy sytuacje. Powiem więcej... Jeśli zajrzą w logi to znajdą dowody na to, że zanim te Regulaminy weszły w życie, wielokrotnie pewne punkty złamałem, gdyż jestem osobą, która wszystko na styku władza-user chce by było transparentne. Niezależnie z której strony się znajduję. Jako moderator zawsze daję dokładne informacje kto, z jakiego powodu, co i dlaczego. Ale też tego samego wymagam gdy jestem gdzieś jako użytkownik. Tutejszy zaś regulamin uważam za mocno nieprecyzyjny i pozostawiający wiele miejsca na interpretacje. Mogę nawet sobie dziś usiąść i punkt po punkcie w Regulaminie przejrzeć ponownie oraz powiedzieć które oraz jak można naruszyć albo są zbyt "rozmyte" i można je na wiele sposobów odbierać ;)
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli macie jakieś propozycje, jak powinien wyglądać regulamin forum/gry to wysyłajcie mi propozycję, a ja przekaże dalej. Nie obiecuje, że te zmiany wejdą ale spróbować zawsze można :)
 

Deleted User - 34008

Guest
Ja właśnie wskazuję CM, że część nowych przepisów jest do bani i może naruszać polskie prawo. Właśnie odnośnie wspomnianego przez Ciebie punktu 4.6

Mam takie pytanko- gdzie znajduje się serwer gry, oraz siedziba firmy wydającej grę i czy w tym kontekście polskie prawo ma w ogóle zastosowanie ?
 

DeletedUser13

Guest
Nie jest źle. Pewne punkty zostały już pozmieniane, do tego ze stosownym ogłoszeniem :)
Dobrze, że współpraca Graczy z Obsługą nie jest tylko czystą fikcją ;)
 

DeletedUser

Guest
@Kusziel Firma jest niemiecka i serwery fizycznie zapewne także, ale ten serwer jest kierowany do graczy polskich i dlatego sprawa bywa momentami niedokładna. W podobnych sytuacjach były już nawet decyzje sądowe i sprawa w zależności od okoliczności bywa rozpatrywana różnie. Nie zawsze państwo firmy znaczy od razu prawodawstwo jakim się w danej sytuacji posłużymy.
 

Deleted User - 34008

Guest
Zwykle miejsce siedziby firmy jest takim wyznacznikiem, ale jesteśmy w internecie więc dlatego nie do końca jest to dla mnie jasne. Poza tym jak dotąd nie spotkałem się z sytuacją sądową więc nie mam punktu odniesienia. A takie rzeczy warto wiedzieć.
Spotkałem się za to z zapisami w regulaminie, mówiącymi że wydawca gry za nic nie odpowiada i nic nie jest użytkownikowi winien, nawet wyjaśnień, co zdecydowanie stoi w sprzeczności z polskim prawem a mimo wszystko funkcjonuje.
 

DeletedUser

Guest
@Kusziel nawet gdybyśmy nie brali pod uwagę prawa polskiego, ale europejskie, to ma ono zapisy, które chroni użytkownika przed nieuczciwymi kontrahentami. Nawet jeśli umowa zawarta jest poprzez sieć, a więc bez realnego kontaktu. W naszym przypadku istotne są nadchodzące zmiany w zakresie umów B2C (Businness to Consumer) w ramach CESL (Common European Sales Law). Choć to dopiero mocno posunięty projekt, to przyjęto już w ubiegłym roku rezolucję go tyczącą. Z już istniejących można się zapoznać z:
Zaś w Polsce są to:
Linki są podpiętepod dyrektywy oraz konkretne fragmenty Dziennika Ustaw. Aczkolwiek w tym drugim przypadku warto zajrzeć na linki z tekstem ujednoliconym lub pełnym, ponieważ niektóre mogą już być zmienione.
 

DeletedUser79

Guest
Zmiany zostały wprowadzone jak można zauważyć - jeśli znajdą się jeszcze jakieś nieścisłości to prosimy zgłaszać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry