• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odłożone na później Aktualizacja forum.

Aktualizacja rang i trofeów.

  • Tak

    Głosy: 3 50,0%
  • Nie

    Głosy: 3 50,0%

  • W sumie głosujących
    6
Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
TUTAJ jest lista dostępnych trofeów.
Tylko z jednym mam problem - jak zdobyć ,,Konto powiązane z Facebookiem, Twitterem lub Google+"? Próbowałem i wydaje się to niemożliwe.

Wydaje mi się, że progi aby zdobyć kolejne trofea są niewspółmierne. Bardzo ciężko nabić na tym forum 250 postów, czy 250 polubień...
Dodatkowo, dobrze byłoby w regulaminie przedstawić listę rang, a także progów punktowych potrzebnych, aby je zdobyć.

Myślę, że drobne poprawki tych mankamentów byłby dobrym czynnikiem motywacyjnym. Byłoby wiadomo, kto może się poszczycić rzadką rangą, bo obecnie nie wiadomo, jaka jest ich hierarchia :)
 

DeletedUser629

Guest
Aktualizacje jak najbardziej potrzebne ... dałam łapeczkę w górę :)
Szukałam teraz w "moje konto" .. jakie mam trofea ... chyba ciut jednak ślepa jestem :p ... nic nie znalazłam ... czyli chyba nic nie dostałam :( a tyle tu bazgram ...
chyba że to jeszcze gdzie indziej się sprawdza ...
 

jakub357

Łucznik
Żeby zobaczyć swoje trofea, to musisz wejść na swój profil (czyli kliknąć na swój nick tutaj na forum), a następnie pod avatarem będziesz miała informacje, kiedy byłaś ostatnio aktywna, kiedy dołączyłaś, ile masz wiadomości, polubionych treści i punktów. Więc musisz kliknąć na liczbę swoich punktów, które masz. Wtedy wyświetli się specjalne okno.
 

DeletedUser629

Guest
dzięki serdeczne :) ... ano widzisz ... na tym "nowym" forum wszystko się zlewa i nawet nie widać że można na tą cyfrę ... kliknąć
 

DeletedUser626

Guest
"Konto powiązane z Facebookiem, Twitterem lub Google+" nie funkcjonuje.

Pule punktowe są małe, ponieważ wbijając np. 200 postów posiadasz również punkty za wszystkie poprzednie progi.

To jest aktualna lista:
[*]1
Pierwszy post
Napisz swoją pierwszą wiadomość.


[*]2
Ktoś cię lubi.
Ktoś polubił twoją wiadomość.


[*]5
Ciągle wracasz
Napisałeś 30 wiadomości. Chyba ci się tutaj podoba.


[*]10
Piszę i piszę.
Napisałeś 100 wiadomości.


[*]10
Lubie to
Twoje wiadomości zostały polubione 25 razy.


[*]10
Łączmy się!
Konto powiązane z Facebookiem, Twitterem lub Google+


[*]10
Pisarz
Napisałeś 250 wiadomości.


[*]10
Miesięcznica!
Twoje pierwsze 30 dni na forum : )


[*]10
To już spam...
1.500 wiadomości, spamerze Ty!


[*]10
Pisarz
500 wiadomości? No no, rośnie nam pisarz!


[*]15
Lubią cię.
Wiadomości które napisałeś zostały polubione 100 razy.


[*]15
Rocznica
Twój pierwszy rok na forum : )


[*]20
Uzależniony
1,000 wiadomości? Maniak!


[*]20
Chcemy więcej.
Twoje wiadomości polubiono 250 razy.


[*]30
Kochamy to
Twoje wiadomości polubiono 500 razy.
Słucham propozycji :)
 

jakub357

Łucznik
Progi punktowe ilości napisach postów powinny być, według mnie, takie: 1, 20, 50, 100, 165, 250, 350, 500, 700, 1000.
Progi punktowe ilości otrzymanych polubień takie: 1, 10, 25, 50, 100, 150, 225, 300, 400, 500.
Progi punktowe wieku konta: miesiąc, 3 miesiące, pół roku, rok, 2 lata.

Proponuję takie nazwy rang:
  • Adept (ranga początkowa)
  • Elfik (od 20 postów, lub 10 otrzymanych polubień, lub miesiąca profilu na forum)
  • Sympatyk (od 50 postów, lub 25 polubień, lub 3 miesięcy)
  • Przyjaciel (od 100 postów, lub 50 polubień, lub pół roku)
  • Wytrwały (od 165 postów, lub 100 polubień, lub roku)
  • Ambitny (od 250 postów, lub 150 polubień, lub dwóch lat profilu na forum)
  • Ekspert (od 350 postów, lub 225 polubień)
  • Kapitan (od 500 postów, lub 300 polubień)
  • Mentor (od 700 postów, lub 400 polubień)
  • VIP (powyżej 1000 postów, lub 500 otrzymanych polubień)

Proponuję rangi specjalne, przyznawane przez Team Elvenar:
  • Zasłużony
  • Pisarz miesiąca

 

jakub357

Łucznik
Bo aktualnie rangi zależą od ilości napisanych wiadomości i mają się tak:
  • Paladyn (od 1000 napisanych postów)
  • Rycerz (od 500)
  • Tancerz Ostrzy (od 250)
  • Rozbójnik (od 150)
  • Zwiadowca (od ?)
  • Wędrowiec (od 1)
I teraz pytanie w ankiecie dotyczy tego, czy modyfikujemy te rangi - ich nazwy, albo progi punktowe?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja uważam, że progi są za wysokie i pomiędzy 1000 wiadomości, a 500 - powinien być dodany jeszcze jeden próg pośredni. Tak samo między 250, a 500.
No i dodałbym większe rozdrobnienie na początku, ponieważ aktualnie większość osób, nawet tych którzy udzielają się tutaj od wielu miesięcy, ma tytuł zwiadowcy.

Kolejne rozwiązanie, które zaproponowałem, to możliwość awansu rangą, ze względu na staż konta, lub też ilości otrzymanych polubień; ponieważ według mnie to niesprawiedliwe, że ktoś, kto udziela się rzadko, ale jest z nami już od długiego czasu, dalej ma początkującą rangę.
Do tego dodałem specjalne tytuły za ,,zasługi" - może kiedyś to się przyda.
I powtarzam pytanie: czy modyfikujemy te rangi - ich nazwy, albo progi punktowe?
 

DeletedUser1763

Guest
Tutaj masz pełną rozpiskę z progami:

Tytuły użytkowników - czym są i jak je zdobyć?

Tytuły użytkowników można zdobyć poprzez pisanie wiadomości forum. Za napisanie określonej ilości postów otrzymujemy tytuł, który jest widoczny przy naszym nicku w każdej napisanej przez nas wiadomości. Należy pamiętać, że w niektórych działach nie są liczone posty. Na forum występują następujące tytuły (przy każdym z nich uwzględniona jest ilość postów):

TytułIlość postów

[TR2][TD1]Wędrowiec[/TD1][TD1]1 - 50[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Zwiadowca[/TD1][TD1]51 - 100[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Rozbójnik[/TD1][TD1]101 - 300[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Tancerz ostrzy[/TD1][TD1]301 - 500[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Rycerz[/TD1][TD1]501 - 800[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Łucznik[/TD1][TD1]801 - 1000[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Paladyn[/TD1][TD1]1001 - 1500[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Ambasador[/TD1][TD1]1501 - 2000[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Kapłan[/TD1][TD1]2001 - 2500[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Mag[/TD1][TD1]2501 - 3000[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Arcymag[/TD1][TD1]3001 - 3500[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Starszyzna[/TD1][TD1]3501 - 4000[/TD1][/TR2]
[TR2][TD1]Władca[/TD1][TD1]4001 - ∞ [/TD1][/TR2]

ThreadFoot.png
 

jakub357

Łucznik
Obecnie, tylko 3 osoby mają napisanych postów jakoś 1100.
Jedna osoba ma 720, a dwie około 550 i sześć osób ma powyżej 300.
... a niżej też nie jest lepiej, bo przedział napisanych postów w granicach 150-300 ma jakieś 8 osób.

To daje 20 osób, które mają powyżej 150 punktów.
No to chyba coś z tymi rangami jest nie tak, skoro forum ma już bodajże 1,5 roku?
Zdecydowanie wnoszę o obniżenie progów rang (nazwy są ok).

Jak już proponowałem, progi mogą być takie: 1, 20, 50, 100, 165, 250, 350, 500, 700, 1000...
 

DeletedUser449

Guest
Posty? Jak komuś zależy na rangach i chce tylko śrubować ilość wypowiedzi, zawsze może liczyć do miliona, bawić się w skojarzenia, szukać słów na ostatnią literę poprzedniego słowa i różnie inne spamerskie zabawy. Wtedy i dziesięć tysięcy nie jest żadnym osiągnięciem.
 

jakub357

Łucznik
Posty? Jak komuś zależy na rangach i chce tylko śrubować ilość wypowiedzi, zawsze może liczyć do miliona, bawić się w skojarzenia, szukać słów na ostatnią literę poprzedniego słowa i różnie inne spamerskie zabawy. Wtedy i dziesięć tysięcy nie jest żadnym osiągnięciem.

A jakie to ma znaczenie? Chodzi o to, żeby zachęcić do aktywności na forum - a jeśli coś się osiąga, w tym wypadku kolejne rangi, to jest to dodatkową motywacją.
 

DeletedUser967

Guest
Ten uczuć kiedy zaglądam w "najnowsze wiadomości", czyli 5 ostatnich postów, a tam spam 5 razy "liczymy do miliona" i żeby coś interesującego znaleźć to muszę grzebać głębiej...
 

jakub357

Łucznik
Ten uczuć kiedy zaglądam w "najnowsze wiadomości", czyli 5 ostatnich postów, a tam spam 5 razy "liczymy do miliona" i żeby coś interesującego znaleźć to muszę grzebać głębiej...

Ja tam lubię czasami sobie pograć w takie gry - szkoda z nich rezygnować. A dobrze byłoby utworzyć jeszcze dodatkowo jakiś kącik poetycki, czy artystyczny. Lecz w najnowszych wiadomościach ja również wolałbym widzieć tylko ważne wątki. A więc może by wprowadzić takie usprawnienie, że tylko takowe byłyby na tablicy?
 

DeletedUser967

Guest
Racja, fajnie by było żeby ten spamerski off-topic nie wyskakiwał jako super ważna wiadomość zmieniająca życie i grę.
 

DeletedUser629

Guest
@jakub357 .. może zrób ankietę w "Pomysłach" ... bo też jestem za tym, żeby na tablicy były tylko ważne posty ... a off-topic niech będzie dla rozluźnienia i zabawy bo ja też to lubie i nie chodzi o punkty czy inne coś... bo mnie na tym nie zależy...
żeby nie było to tamto ... to może zrobić ten dział na innych zasadach punktowania :)
 

DeletedUser626

Guest
Offtop nie jest liczony do ilości postów na forum. Właśnie dlatego, że jest offtopem.
 

DeletedUser626

Guest
Trofea - Da się zrobić, jak będę miała konkretny plan na to co zmienić i wprowadzić. Póki co widzę średnie zainteresowanie tematem. Nie zgadzam się również na wprowadzenie dużych przeskoków punktowych. Gdy masz 500 postów to masz punkty za wszystkie poprzednie progi, nie ma więc potrzeby powiększania różnicy do pozostałych Graczy. Trofea i rangi to nie jest wyścig, tylko drobne urozmaicenie i takim pozostanie.

Progi postów natomiast są stworzone na stałe, z myślą o forum istniejącym lata. To oczywiste, że nikt na 2letnim forum nie ma 4 tys. postów i za 5 lat pewnie niewielu będzie miało, Elvenarowi jednak wróżę dużo dłuższe życie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry