• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Antyczne cuda - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia

MiroXXL

Wędrowiec
Każdy antyczny cud jest opłacalny. Choćby dla punktów rankingu, jeśli dla kogoś mają one znaczenie. Tylko że to nie są cuda, tylko specjalne budynki, które po rozwinięciu są minimalnie lepsze niż inne budynki.
Rozbudowa dzięki runom jest na 5 i 10 poziomie. Zasady są znane - punkty rankingu za punkty wiedzy. Zapełnienie kręgu runicznego pozwala rozwijać budynek dalej, co jest wystarczającym bonusem.

Kalart tu jest wątek z cudami i runami, w Wikipedii jest ok. Pewnie błąd w wyliczeniach, najpewniej w dodawani 1 do 5 , przelicz jeszcze raz.
Ja to liczę tak, jak mamy cud na czwartym poziomie to aby rozbudować go an piaty wystarczą same PW a jak mamy cud na piątym aby rozbudować go na poziom szósty potrzebne są runy, więc mi wychodzi tak jak w Wikii do rozbudowy na poziom 6 i 11 potrzebne są runy na 5 i 10 nie :)
 

DeletedUser626

Guest
Kwestia spojrzenia - Runy są potrzebne na 5tym poziomie, do rozbudowy na 6ty i na 10tym, do rozbudowy na 11ty, jeden więc powie, że na 5 i 10 (na piątym i dziesiątym), a drugi, że na 6 i 11 (na szósty i jedenasty, a nie szóstym i jedenastym :) ). Pułapka pisania cyferkami :)
 

DeletedUser449

Guest
@Dragomira
Tylko runy lev. 6 i 11 wszystko jest w wikipedi Elvenar zobacz sam.
Ten przypadek jest inny niż wymyślony przez Dragomirę. Tutaj interpretacja cyfr nie powinna budzić wątpliwości. Nie można napisać że "na szósty" i "na jedenasty", bo nie łączyłoby się z całym zdaniem. Brakuje "na".
Takie cyfry interpretuje się jako "level szósty i jedenasty" lub "levelu szóstego i jedenastego". Pasuje pierwsza z tych dwóch możliwości.

W przypadku wiki nie ma mowy o semantyce. Jest tabela, która jasno wskazuje że na poziomie piątym trzeba punkty wiedzy, a na poziomie szóstym runy. Jest po prostu błędna, co powinno być dla wszystkich oczywiste. Odblokowanie runy jest na poziomie zerowym, od pierwszego poziomu wymagane są punkty wiedzy. Piętnasty poziom zapewne nie wymaga punktów wiedzy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1067

Guest
Kwestia czytania tabelki - ja ją czytam tak: Aby wejść na poziom 6 potrzeba 9 Run. Aby wejść na poziom 1 potrzeba 9 Run. Co to znaczy na poziomie zerowym? Nie ma takiego poziomu bo nie ma wtedy budynku.

Tabelka tak samo pisana jest w każdym budynku. Ile czasu potrzeba na rozbudowę rezydencji ludzkiej z 12 na 13 lvl? Wg mnie 7h i 18 min.
 

DeletedUser449

Guest
@MuShu22
Oczywiście, że nie ma zerowego poziomu budynku. Ale trzeba go odblokować, aby zbudować na pierwszy poziom. Jakoś nazwać go trzeba, ale odblokowanie runami na pewno nie można nazwać pierwszym poziomem, bo ta nazwa jest już zajęta.

Owszem, rozbudowa ludzkiej rezydencji na 13 poziom trwa 7h i 18 minut. W jakim wersie jest umieszczona ta informacja? Przy poziomie trzynastym. Czyli prawidłowo. Tymczasem gdyby informacje były błędne jak w przypadku antycznych cudów, byłoby napisane przy poziomie czternastym.
Spójrz na dowolną rozpiskę antycznego cudu. Na "poziomie pierwszym", przy odblokowaniu runami, jest również czas trwania rozbudowy (odblokowanie nie posiada czasu rozbudowy), a również korzyści oferowane przez cud (dopóki budynek nie zostanie zbudowany, nie oferuje żadnych korzyści). Poziom pierwszy na wiki zakłada postawienie budynku, gdy odblokowanie nie ma poziomu i nie wymaga postawiania budynku!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rudolf

Zwiadowca
Nie wiem o czym tu gadacie, ale mam pytanie. Po co wpadaja runy z cudów które rozbudowane są na 15 lvl? Nie mozna tego jakos zablokowac? Bezsensowne strasznie.
 

DeletedUser449

Guest
Bezsensowne tylko w przypadku, gdy nie zostanie odblokowana możliwość rozbudowy cudów na 20 poziom. Twórcy gry albo podwyższą maksymalny poziom, albo dadzą możliwość graczom wykorzystania tych run do innych antycznych cudów i dopiero wtedy zablokują ich losowanie po rozbudowie na 11 poziom. Możliwe, że jeszcze sami nie wiedzą, która opcja wydaje się bardziej prawdopodobna.
 
Do góry