• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Arena/Turniej PvP - Heksaedr

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz ten pomysł?


  • W sumie głosujących
    15
Status
Zamknięty.

DeletedUser14

Guest
HEKSAEDR (potocznie - sześcian, nie umiem wymyślać nazw :|)

Dawno temu przodkowie ludzi i elfów zaniechali krwawych wojen i znaleźli sposób na dostojniejsze i wymyślniejsze wyłonienie wspaniałych wojowników i strategów. Głęboko w czeluściach ziemi wykopali setki masywnych, ogromnych aren w postaci sześcianów. Każda tworzyła w sobie labirynt korytarzy i komnat, a wszystkie one prowadziły do Centrum - wielkiej sfery w samym centrum areny. W każdej znajdowały się bogactwa czekające na zdobycie przez dzielnych elfów bądź ludzi. Teraz w miastach otwierają się wielkie leje odsłaniające korytarze prowadzące do tych wielkich budowli. Kto odważy się zejść na dół i stanąć do walki o sławę i moc?

Co i jak:
  • Heksaedr to ogromnych rozmiarów sześcian ukryty głęboko pod ziemią. W każdym z nich udział może brać maksymalnie 8 uczestników, co najmniej 2 z każdej rasy.
  • Są trzy poziomy trudności: Łatwy, Średni i Trudny. Każdy z Graczy może określić swój poziom w Ustawieniach. Uczestnicy dobierani są na podstawie wybranego poziomu oraz swojego postępu w badaniach.
  • Zaproszenia do Turnieju wysyłane są na 2 dni przed rozpoczęciem i tylko akceptacja umieszcza gracza w kolejce.
  • Komnaty początkowe umieszczone są w każdym z ośmiu rogów sześcianu.
  • Ze względu na swój wiek, wiele korytarzy zawaliło się i utrudniło drogę do Centrum. Droga nie jest prosta i wymaga wielu zakrętów, zejść w dół bądź wspinaczek w górę.
  • Celem gracza jest dojście do Centrum i zwycięstwo w ostatniej walce.
  • Korytarz są tak ustawione, że każdy gracz ma 4 komnaty, w których walczy z potworami, oraz 1 komnatę w której walczy z graczem. Gracze eliminują się w walkach przeciwko sobie tak, że po pokonaniu całej drogi w Centrum zostaje tylko dwóch graczy.
  • W każdej Demonicznej komnacie (w której walczy z NPC) czekają go 2 walki z losowymi jednostkami. Za każdą zdobytą komnatę Gracz otrzymuje nagrodę (losowo: towary, monety lub narzędzia). Im dalsze komnata, tym więcej można zdobyć. Za zwycięstwo w Centrum można otrzymać: Towary, monety, narzędzia, Diamenty lub budynki oraz punkty rankingowe.
  • Graczy czekają przeprawy przez 3 serie Demonicznych Komnat (tych, którzy dotrwają do Centrum), tak więc każda z serii jest coraz trudniejsza.
  • Ze względu na wzrastający poziom trudności, Gracz może: w 1 serii Komnat nie może przegrać ani jednej walki (jeżeli przegra - wypada z Turnieju), w 2 serii - jedna walka, w 3 serii - 2 walki.
  • Jeżeli jeden z Graczy odpadnie z Turnieju (przegra 0/1/2 walki), a drugi gracz dojdzie do Komnaty Prób, to czekają go 3 walki z losowymi potworami o poziomie trudności odpowiadającym poprzedzającym Demonicznym Komnatom.
  • Czas na przeprawę przez jedną serię - 2 dni. Czas na walkę w Komnacie Prób (z innym graczem) - 3 dni.
  • Komnata Prób - komnata, w której walczyć będzie dwóch graczy na żywo przeciwko sobie. Rozegra ze sobą 3 serie pojedynków po 9 walk w każdej (1 dzień = 1 seria). Czas rozpoczęcia dla obu graczy jest równy - np. godzina 20:00. Wtedy gracze otrzymują zaproszenia do walki.
  • System:
  1. 1 minuta - wybór składu wojska do każdej walki.
  2. 5 minut - Walka. Zwycięża gracz, który pokona wroga. W przypadku przekroczenia limitu czasowego - zwycięża gracza z większą liczebnością wojska (przeliczając z Wagi jednostek).
  3. 1 minuta - przerwa.
  • Zwycięża gracz, który wygra więcej walk.
  • Walki w Centrum:
  1. W Centrum rozgrywa się 15 walk. Walki w Centrum odbywają się zawsze w niedzielę i zaczynają się o 19.
  2. System jak wyżej. 1 minuta - przygotowanie, 5 minut - walka, 1 minuta - odpoczynek. Czas trwania całego pojedynku: 105 minut.
  3. Zwycięski gracz otrzymuje nagrodę, pokonany: 50% wartości nagrody otrzymanej przez wygranego.
  • Po skończonym Turnieju gracze otrzymują listę rankingową: kto, z kim, kiedy, ile zarobił, itd.
  • Turniej trwa 13 dni. Odbywa się raz w miesiącu.
  • Pod koniec roku można wyłonić Mistrza, który otrzymuje nagrodę za zajęcie 1 miejsca ;)

To jest na razie dość ogólny zarys, więc wszelkie sugestie mile widziane.
 

DeletedUser13

Guest
Jak wcześniej rozmawialiśmy już, jestem za. Ciekawa perspektywa i urozmaicenie.
Poczekajmy tylko teraz na odpowiedź teamu, dlaczego tego nie wprowadzą :D
 

DeletedUser13

Guest
Nie no, wiesz... Jestem dobrej myśli... Ale z doświadczenia wiem co innego. Ale spokojnie, za 3 lata jakiś Programista to wprowadzi, oczywiście nie uznając wcześniej wersji, że to Twoje dzieło ... :p
 

DeletedUser14

Guest
No, tak, 3 lata, pff, co to dla pomysłu, to chwila ^^
 

DeletedUser9

Guest
Ja takze jestem za jak juz mowilem, nie mam zadnych za/przeciw bo jest to wg mnie jedna z najlepszych propozycji, tylko czy nasi devsi wgl na to spojrza?:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Najlepsza propozycja z wszystkich jak na chwilę obecną :)
 

DeletedUser13

Guest
Oczywiście, że spojrzą. Przecież muszą jakoś z argumentować dlaczego to nie możliwe :D
 

DeletedUser

Guest
Temat ciekawy, a umarł już pierwszego dnia :(

Po pierwsze Hik - trochę namieszałeś. Łatwiej by się czytało jakbyś najpierw opisał co to jest Komnata Prób, a potem np. czas walki. Tutaj zrobiłeś odwrotnie, więc na kilka minut zatrzymałem się i analizowałem tekst, gdzie ją zgubiłem. Ale to pikuś.

Ja osobiście zrobiłbym to w ten sposób, że zostałby dodany nowy budynek, który byłby wspólny dla obu ras - nazwa dosyć prowizoryczna - przykładowo: wejście do heksaedru (dobrze napisałem :p?) Widziałbym to jako budynek 3x3 pola. Oczywiście nie dla każdego może być oczywistym co to jest, więc dodałbym zadania dodatkowe typu. Zbadaj Heksaedr, zbuduj heksaedr, weź udział w turnieju. Nie widziałem nic o wielkości oddziałów - każdy może mieć inną ilość powiększeń. Dlatego tutaj powinna być stała dla wszystkich ilość jednostek np. po 50 w jednej grupie.
Bitwy byłyby toczone raz w miesiącu jak mówisz przez 13 dni. Patrząc na ilość chętnych zrobiłbym jednak kilka etapów. Ci co zwyciężą zostaliby dobrani w składy z innymi zwycięzcami i toczyli taką samą bitwę (albo trudniejszą). W nagrodę gracz z pierwszego miejsca otrzymałby jakąś specjalną nagrodę za trud (nie głodową pensję typu 1000 monet). W roli nagrody widziałbym kilka możliwości:
1) Uzyskanie reliktu specjalnego, który pozwalałby na natychmiastowe opracowanie wybranego przez siebie dostępnego badania. Aby zabezpieczyć się przed możliwością, że gracz zbierze sobie x takich reliktów, aby je użyć pod koniec, jak będą większe wymagania - relikt istniałby tylko 1 dzień od odebrania nagrody.
2) Darmowe rozszerzenie terenu.
3) Około 100 diamentów.

Jeśli coś takiego by nie wyszło, to mogliby wprowadzić coś jak wieża PvP (2x2). Gracz chętny do walki z innym wszedłby w wieżę, kliknął opcję "szukaj przeciwnika", a gra wylosowałaby mu kogoś kto też czeka na walkę. Oczywiście ograniczenie wyszukiwania pod względem rozwoju (epoka, ilość zbadanych powiększeń oddziału). Walczyć można byłoby do czasu aż skończą się chęci. Tutaj jedyna nieprzesadzona nagroda, którą bym widział to zwrócenie wartości straconych jednostek + jakaś ilość monet, zaopatrzenia i każdego z towarów dla zwycięzcy.

Pewnie ktoś mi wytknie, że nie napisałem tego z sensem. Jeśli tak jest to przepraszam.
I proszę mi nie wciskać, że nie są zdolni do dodania jakiejś technologii w drzewku (może być nawet do istniejącej dodany budynek) bo byli zdolni w FoE. A tam zawsze mówiono, że ingerencja w drzewko badań odpada :)
Są zdolni też do zrobienia wyszukiwarki aktywnych graczy, bo coś podobnego działa w The west.
 

DeletedUser14

Guest
Wiem, trochę to nieczytelne, ale pomysł mi wpadł i tak naprawdę pisałem to na żywo, więc tu coś mi przyszło do głowy, tu musiałem się cofnąć, tu coś zupełnie nowego, i jakoś później nie chciało mi się od nowa tego wszystkiego pisać :p

Co do budynku - fajna sprawa, do Turnieju mogą wejść tylko te osoby, które mają ten budynek i przyjmą zaproszenie :)

O ilości jednostek nie pomyślałem, moje niedopatrzenie. Faktycznie, trzeba ustalić jakąś stałą liczbę, jednak ja uzależniłbym to od poziomu rozwoju, tak, żeby np. dla nowych graczy ta liczba nie była za duża (50 na początku gry to jednak bardzo dużo), a dla starszych graczy żeby nie była za mała :)

I taki "Turniej zwycięzców" też może być fajny, tylko to już trzeba by inaczej zrobić, żeby nie kolidowało ze zwykłymi, bo gdyby zrobić na tych samych zasadach - to są 26 dni walk i wtedy nie prawie w ogóle czasu na nadrobienie strat w jednostkach i przygotowanie się do następnego ;)
 

DeletedUser

Guest
Hmmm... to może po zwyciężeniu pojawiłby się komunikat, który informowałby, że gracz może albo zacząć turniej normalnie od nowa, albo zrezygnować z niego, i w czasie trwania zwykłego turnieju brałby udział w turnieju zwycięzców.
 

DeletedUser14

Guest
Też tak można zrobić :) Wtedy w normalnym turnieju inni mogliby się wykazać, bo nie byłoby tego terminatora, a zwycięzca mógłby się zmierzyć z wyzwaniem i wygrać coś wartościowego :)
 

DeletedUser

Guest
A mogę wiedzieć co kryjesz pod pojęciem "czegoś wartościowego" :)?
 

DeletedUser14

Guest
Diamenty, dużo złota/zaopatrzenia, jakieś jednostki może, coś specjalnego, w końcu dużo wysiłku i funduszy na to idzie :p
Może i to natychmiastowe odblokowanie technologii, albo voucher na wymianę zbędnych X reliktów na te bonusowe :p
 

DeletedUser

Guest
Wykorzystanie zbędnych reliktów bardziej widziałbym w gildii do ulepszania jej, aby było coś jak poziomy gildii w FoE. Ale to już nie ten temat :)
 

DeletedUser14

Guest
Albo tak, albo tak, może lepsze byłyby dwie opcje :p Albo działamy dla dobra Bractwa, albo dla siebie, i każdy zadowolony :p
 

DeletedUser14

Guest
To już zależy, jaki byłby stosunek wymiany w obu przypadkach, co byłoby atrakcyjniejsze :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry