• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Błędne naliczanie bonusów z Górskich Hal

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 172852
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Deleted User - 172852

Guest
Witam :)
Nie znalazłam podobnego tematu, więc stworzyłam własny.
Postawiłam Górskie Hale (1 lvl), które zwiększają bonus z reliktów o 10%. Jednak okazuje się, że tak się nie dzieje. Każda z moich manufaktur pokazuje, że Górskie Hale naliczają bonusy od podstawy produkcji. A to czyni kolosalną różnicę. Trochę to śmieszne, gdy manufaktura marmuru 20 lvl otrzymuje bonus z Hal w wysokości 43 sztuki (słownie czterdzieści trzy) przy 9-godzinnej produkcji, podczas gdy powinna otrzymywać kilkakrotnie więcej.
Błąd nie dotyczy wyłącznie mnie. Każdy posiadacz Górskich Hal w moim bractwie ma ten błąd.
Jeśli to istotne - serwer Felyndral
Gracz - Alex35
Bractwo - Gorszy Sort
 

DeletedUser629

Guest
Dokładnie ... masz racje ... nigdy na to nie zwracałam uwagi ... ale autentycznie procenty naliczane są od podstawy produkcji :eek::mad:
Czyli cały czas Nam coś ukrócają :confused:
 

Deleted User - 172852

Guest
Żeby nie być gołosłowną popełniłam screeny :)

Untitled-1.jpg Untitled-2.jpg
 

DeletedUser1088

Guest
ale w czym błąd???
podstawowa 231 x 10% = 23,1 czyli w przybliżeniu 24

sorry nie doczytałem wcześniejszych postów

niestety tak jest od początku
max zwiększenie produkcji przy posiadaniu 500 reliktów to +700%
natomiast górskie hale zwiększają o dodatkowe podstawę a nie całość
błąd tkwi bardziej w tłumaczeniu (interpretacji) a nie w funkcjonalności tego cudu. Zawsze dodawał do podstawy anie niestety do całości;)
 

DeletedUser626

Guest
Górskie Hale działają prawidłowo, niejasne może być tutaj tłumaczenie. Jak wg. Was powinno brzmieć?
 

DeletedUser449

Guest
Punkty procentowe lub procent od podstawowej produkcji.
 

Deleted User - 172852

Guest
Jeśli jest błąd w tłumaczeniu, to chyba czas najwyższy go poprawić. Ale ze screenów wynika, że błąd jest w funkcjonowaniu, a nie w tłumaczeniu.
Na górnej foci jak wół stoi ikona reliktów ze zwiększeniem 10%.
W sumie to nie ważne czy błąd jest w funkcjonowaniu czy w tłumaczeniu. Tak czy siak Hale istnieją w grze od co najmniej roku (jeśli nie dłużej) i jakoś przez tyle czasu nikt się tym nie zajął. Katastrofa.
 

Deleted User - 172852

Guest
Zgadzam się. Jeśli tłumaczenie jest problematyczne, to powinno brzmieć: Zwiększenie podstawowej produkcji.
 

DeletedUser1088

Guest
no niekoniecznie
bo może mieli na myśli:
podstawa+ (700%+10%)
a druga interpretacja może wyglądać tak jak alex mówi
(podstawa+700%)+10%
 

Deleted User - 172852

Guest
Jeszcze można zinterpretować tak:
podstawa + 10% + 700 %
Warto by było wiedzieć jak wygląda prawidłowe naliczanie :) I fajnie by było, gdyby gdzieś to zostało umieszczone w sposób zrozumiały :)
 

DeletedUser449

Guest
Jeśli produkcja wynosi 1000, bonus z reliktów wynosi 700% a bonus z górskich hal wynosi 10% to produkcja wynosi 8100, z czego 1000 to produkcja, 1000*700% = 7000 to bonus z reliktów, a 10%*1000= 100 to bonus z górskich hal.
W procentach wygląda to jako 100%+700%+10%=810% z liczby 1000.
Przy czym przypomnę, że dodawanie to działanie przemienne, a procent to zupełnie inne pojęcie niż procent z liczby.:)

Prawidłowy opis takiego działania z perspektywy antycznego cudu to:
1. Zwiększenie produkcji o 10% zwykłej produkcji. (wartość podstawowa to 1000, więc zwiększenie produkcji wynosi 1000*10%= 100. O tyle została zwiększona produkcja). Można też napisać 10 p. %, w tym przypadku jest to dokładnie to samo.
2. Zwiększenie zwykłej produkcji o 1,25% (zwiększenie produkcji podstawowej jako 1000*101,25%= 1012,5. Potem 1012,5+700%=8100)
3. Zwiększenie produkcji całkowitej o 1,25 procent. (gdyż produkcja podstawowa + relikty wynosi razem 8000, a 8000*101,25 = 8100).
4. Zwiększenie produkcji o 10 punktów procentowych.
5. Zwiększenie bonusu z reliktów o 10 punktów procentowych.
6. Zwiększenie produkcji z reliktów o 1,43 procent. (Bonus z reliktów wynosi 7000%, a 7000*~101,43%=7100, co w połączeniu z produkcją podstawową daje 8100)


Obecny w grze opis nr sześć (zwiększenie produkcji z reliktów) sugeruje że zwiększona zostaje wartość bonusu z reliktów, czyli w powyższym przykładzie wartość 700% zostaje zwiększona o 10% do 770%. Wtedy produkcja wynosiłaby 8700, a to wartość błędna.


Wzór na prawidłowy bonus z górskich hal to po prostu:
Produkcja podstawowa*bonus z antycznego cudu.
Co jest w tym niezrozumiałego?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1088

Guest
Obecny w grze opis nr sześć (zwiększenie produkcji z reliktów) sugeruje że zwiększona zostaje wartość bonusu z reliktów, czyli w powyższym przykładzie wartość 700% zostaje zwiększona o 10% do 770%. Wtedy produkcja wynosiłaby 8700, a to wartość błędna.

@Kalart
podziwiam Cię, naprawdę jesteś moim idolem;) pod względem matematycznym oczywiście.
Natomiast z semantyką trochę na bakier. Jeśli coś jest źle sformułowane to dopuszcza interpretację. To że nazwiesz krowę koniem nie zmieni jej w konia;)
Wzór na prawidłowy bonus z górskich hal to po prostu:
Produkcja podstawowa*bonus z antycznego cudu.
Co jest w tym niezrozumiałego?
więc twój wywód z pytaniem na końcu, dla niektórych osób, a przynajmniej dla mnie jest obraźliwy, ponieważ jest prawidłowy pod względem działania cudu, ale w zupełności błędny pod względem logicznym (opis cudu).
 

Christo

Rozbójnik
@Alex35 , Zrobiłeś screeny, na których masz odpowiedź. Chodzi mi o drugi screen. Spójrz co tam jest napisane po najechaniu kursorem -> "Zwiększenie bonusu z Reliktów", czyli te wszystkie zdobyte relikty, prawda? Teraz spójrz na opis w Górskich Halach. Jest taki sam, prawda? Tutaj można przyjąć jedno rozwiązanie (oczywiście w moim przypadku): moja podstawa to 290, mam 700% z reliktów, 70% z Górskich Hal, więc -> 290+(700%+70%)=2523 i tyle oczywiście produkuję. Tylko, że.. sam widzę tutaj błąd. Jeśli mamy opis w manufakturze (bez Hal) iż bonus pochodzi z reliktów to musimy te dodatkowe procenty dodać do podstawy (290+700%), wiec jeśli mamy taki sam opis w Górskich Halach to uważam, że sposób liczenia powinien być taki sam, bo w opisie w manufakturze (bonus z hal) wychodzi na to, że musimy przyjąć takie rozwiązanie 290*70% . Jeśli jest taki sam opis to trzeba przyjąć te same rozwiązanie, wiec wyglądało by to tak: 290+700%=2320 i 290+70%=493, więc 2320+493=2813 powinien być prawidłowym wynikiem, a tym samym nadal produkuję 2523. Nie może być tak, że jest ten sam opis a dwa różne rozwiązania, które się nie pokrywają..

Ja jednak uważam to za błąd w opisie lub działaniu Górskich Hal.
 

DeletedUser629

Guest
Hejo, czy rzeczywiście aż tak błędnie można przetłumaczyć opis do cudu ;) .... zwiększenie z bonusu Reliktów ... a zwiększenie od podstawy produkcji ... to dwa różne pojęcia ... tym bardziej że relikt jest narysowany w cudzie... i to od reliktów powinno być naliczane ...
Dragomiro ... może zgłoś ten problem i zobaczymy jaki będzie tego odzew :)
Dla mnie to jest ewidentny błąd w naliczaniu ... to będzie tak jak z tym wojskiem walczącym na auto ... po czasie wyjdzie na jaw że jednak nie działa to jak potrzeba i straty ponosimy MY :(
 

Deleted User - 172852

Guest
Ujmę to tak. Nie mam umysłu ścisłego, jestem absolutnym humanistą i do mnie w sprawach matematycznych trzeba rozmawiać łopatologicznie :)
Jeśli moja manufaktura pokazuje podstawową produkcję 231 sztuk, a bonus z cudu dodaje 24 sztuki, oznacza to dla mnie, że cud daje bonus do podstawy w wysokości 10% po zaokrągleniu w górę. A budynek Górskich Hal twierdzi coś zgoła innego, i tylko dla podniesienia bonusu z reliktów go postawiłam. Po czym okazuje się nagle, że niepotrzebnie, bo nie daje tego co ma w opisie.
Ale dobra, dam sobie z tym spokój :)
Chciałabym tylko, żeby gdzieś były widoczne faktyczne korzyści płynące z tego budynku, ponieważ jak się okazuje, nie tylko ja zostałam wprowadzona w błąd.
 

DeletedUser629

Guest
I sprawa się rozwiązała ... po aktualizacji jest bonus od produkcji towaru ;):p
ale chyba naliczanie się ciut ... nie zgadza :confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 172852

Guest
Nareszcie aktualka zmieniła coś na + :)
Teraz wszystko jest jasne :)
Można zamknąć temat. Dziękuję :)
 

DeletedUser449

Guest
Nie wiem jak u was zmieniły się górskie hale i jak wygląda opis, lecz u mnie opis tego cudu jest jeszcze bardziej niezrozumiały niż wcześniej. Choć jeśli dla was jest on precyzyjny - cóż, niech będzie. Dla mnie może opis działania może brzmieć: "trzy małpy wznoszą się w dół", opis to tylko opis.
Szkoda tylko, że aktualizacja podniosła przydatność antycznego cudu tylko o 7 punktów procentowych. Spodziewałem się więcej :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry