• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Balans pomiędzy manufakturami - zwykłe, czy żywe towary?

Klops

Rozbójnik
Witam serdecznie,
Jakiś czas temu wskoczyłem w rozdział Konstruktów. Plan był prosty: po odblokowaniu zwiadu nie pcham się dalej, zostaję na początku rozdziału i spokojnie sobie odpoczywam od regularnego progresu w grze... Jednak tak to już jest z planami, że czasami zawodzą :) Ze względu na aktualny event i całkiem niezły turniej w moim wykonaniu nawet nie zauważyłem kiedy ruszyłem z technologiami do przodu. Do tej pory trzymałem się zasady 4 manufaktury na bonusowe zwykłe towary i 2 manufaktury na bonusowe żywe towary. Niestety powoli zaczynają się problemy z populacją. Pech chciał, że w okresie wakacyjnym nasze bractwo przechodzi mały kryzys i nie ma mowy o regularnych 10 skrzynkowych turniejach, przez co magiczne rezydencje są o rozdział do tyłu. Po wakacjach to się zapewne zmieni, ale komu chciałoby się czekać ;) I tu właśnie pojawia się moje pytanie: jakie proporcje manufaktur zachować, lub jak kto woli, jak u Was rozkładają się siły produkcyjne żywych i zwykłych towarów?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Klops
 

Charlene

Szef kuchni
U mnie żywe wyglądają w ten sposób, że mam 1 manufakturę S1- kamień księżycowy, ale mam dodatkowy towar z 6 wrót z zestawu bibliotecznego(zostawiłam na kamieniu)+ Sowa+ 8 aktywnych szczelin i w zupełności mi wystarcza S1, jakbym się uparła to bym mogła i tą 1 manufakturę schować. Z kolei z S2 - obsydian, mam w tym momencie 2 manufaktury, ale jak postawię Świątynię Fal to będę mogła jedną schować + coś doda Popielaty Feniks. Niedługo wejdę w Konstrukty i tam planuje postawić 2 manufaktury S3, bo na razie nie mam niczego z miasta, co by mi dawało jakikolwiek towar S3. Dodam, że mam na to 9 magicznych rezydek + 4 sklepy goblińskie +6-8 zaskakujących poranków + Złota otchłań na 30 poziomie(może powinieneś ją rozbudować?) Ze zwykłych mam 3 manki T1, 3 manki T2 i 4 manki T3 (te w Konstruktach zredukuje do 2). Hmm a jak wygląda u Ciebie ilość czarów Magicznej produkcji? Może warto rozważyć schowanie 1 manki z S1 a na tą co zostanie rzucać czary? Tak samo zrobić z S2, bo Świątynia Fal daje dobrą ilość żywego(warto postawić) i ta manka z S2 zżera sporo popki, więc powinno być lepiej.
EDIT: spojrzałam na Twoje miasto i nie starcza Ci żywych S1? Masz Sowę i 3 bramy, więc z 1 sztuką manki powinno być ok. Spróbuj może polosować Krabowy Hotel w tym evencie (będzie jeszcze szansa w tym tygodniu), bo masz trochę miejsca i Ci da to kopniaka popki.
 
Ostatnia edycja:

Klops

Rozbójnik
Na ten moment całkowite zapotrzebowanie na żywe towary opieram praktycznie na S1 (produkcja + handel), podpieram się jedną manu s2 i teraz w konstruktach jedną manu s3 (druga w budowie). Do tej pory dwie manu s1 + sowa wystarczyły, aż zanadto, w konstruktach jednak wszystkie badania opierają się o żywe towary (spory przeskok zapotrzebowania względem Amunów). Zastanawiam się nad 2x manu T1, T2, T3, a reszta do inwentarza. Zaoszczędzona populacja na rzecz S2 i S3. No i pytanie czy 2x S1, S2, S3 wystarczy na przyszłość?
 

Zabije

Zwiadowca
Też jestem w tym rozdziale konstruktach, u mnie wygląda to tak:
•Drewno mam 3 manufaktury (spokojnie starczą 2 ale do eventów się przydaje)
•Zwoje 1 manufaktura ( 4 biblioteki)
•magiczny pył 3 manufaktury
Dużo surowców wypada z budynków eventowych. Surowce używane tylko do badań w drzewku, wszystko inne robione wojskiem. Rezydencję i warsztaty magiczne.
 

Deleted User - 198835

Guest
Jestem w ostatnim rozdziale badań i to jest już drugi , albo trzeci rozdział w którym magiczne towary robię w jednym manu z każdego rodzaju (raczej trzeci rozdział , ale nie jestem tego jednego rozdziału pewien) + cudk który powoduje , że w nocy tracę tylko 5% i drugi co otrzymuję żywe towary za zbiór orków
 
Do góry