• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

brak mobilnej wersji Elvenar ? ->> Polak potrafi :)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser62
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser62

Guest
na telefonach komorkowych gra calkiem ladnie smiga na przegladarce PUFFIN, trzeba ja sciagnac sobie, wersja okrojona jest darmowa, ale gra ladnie chodzi, mozna robic zbiory, ustawiac produkcje, przesuwac sie po miescie, tylko mapa nie chodzi jak trzeba :(
na iPadach przez przegladarke PHOTON ladnie smiga gra :)

jesli znacie lepsze przegladarki podajcie ich nazwy :)
Pozdrawiam Wszystkich i sciskam ;)
 

DeletedUser

Guest
Takie pytanie czy ta przeglądarka zje dużo pamięci RAM w telefonie ?
 

DeletedUser363

Guest
Sprawdziłem aż z ciekawości u siebie. Wygląda na to, że bardziej tyra procka niż siedzi w pamięci, co by miało sens biorąc pod uwagę testy na Microsoft Edge, gdzie flash player praktycznie nie zużywał zasobów pamięci w stosunku do CPU, za to kręcił zegarem procesora jak oszalały. Nie wiedziałem czy na urządzeniach mobilnych czymś się różni, jak widać niekoniecznie. :) Poniżej screeny z telefonu - zwróćcie uwagę na górny lewy róg, gdzie podane jest bieżące CPU usage i aktywnie zajęta pamięć RAM.

sq6nv6.png
2l9455f.png
2po8akw.png
27y0eo0.png
 

DeletedUser626

Guest
Przeniosłam do dyskusji, bo trudno to uznać za temat niezwiązany z Elvenarem :)
 

DeletedUser62

Guest
No .... OK moze i pozera to sporo lub kreci prockiem, ale jak dla mnie to Puffin sluzyc ma do tego: by wpasc na gierke, zebrac zbiory i ustawic produkcje lub budowe. Nie ma wersji mobilnej Elvenar'u wiec nie oczekujmy, ze na telefonie na Puffin czy innej przegladarce bedziemy grac calymi godzinami :p
 

DeletedUser363

Guest
Jak dla mnie to on nie mieli jakoś wybitnie procesorem, zresztą skoro ładują kilkurdzeniowe zegary to niech się one na coś przydadzą. :p Lepiej żeby kręcił prockiem niż zżerał pamięć, bo się pojawia konflikt i część aplikacji idzie w odstawkę. Wynika to ze sposobu zarządzania pamięcia RAM w androidzie. W zależności od typu procesu i ilości wolnej pamięci poszczególne aplikacje są ubijane, aby zwolnić pamięć. Dlatego warto unikać pamięciożernych apek, ponieważ samo ubijanie wprowadza bardzo nieprzyjemne - dopóki zabijane są procesy z ostatnich trzech typów to jest spoko, bo najwyżej zamkniemy coś, co oczekuje na naszą reakcję, gorzej jak się pamięć bardzo szybko kończy i OOM Killer zaczyna tłuc po procesach, z których aktualnie korzystamy. W efekcie (w bardzo dużym skrócie :p) dochodzimy do efektu "mulenia", "wieszania się" aplikacji i ogólnie dość dyskomfortowego zachowania się systemu. A jak kręci prockiem, procesor ma jeszcze wolne moce przerobowe to jest spoko, dopóki RAM "wyrabia się" z dostarczaniem danych.

W każdym razie w moim przypadku raczej nie przekracza countera CPU usage dla wartości 50%, a nie mam super mocnego sprzętu - telefon budżetowy. Co prawda większość aplikacji i tak hibernuję za pomocą Greenify, ale przeciętne zużycie procesora w stanie idle to jakieś 5-13%. Jak widać mam więc i tak zapas w razie czego. Nie dziwię się więc pytaniu @uiuin o samą pamięć, a procesorem bym się aż tak nie przejmował, przynajmniej w tym przypadku. :D
 

DeletedUser

Guest
@ampH
patrząc na screeny Twoje, (o ile nie zauważyłeś tego wcześniej i na potrzeby screena wyłączyłeś) :
w puffinie jest takie coś w opcjach jak 'theater' (u mnie rząd 2, kolumna 3 po kliknięciu w 'opcje') , rozciąga on na pełen ekran i o nieeeebo poprawia operowanie w grze :) nie chciało mi się w niego wgłębiać, bo uzywałem go tylko do elevenara jak miałem co robić w grze, nie chciało mi się też patrzeć dokładnie co to jest od strony technicznej(jakoś mnie mobilne bajery nie kręcą) , jakieś magiczne coś z flashem,(dopiero można włączyć gdy gra załączy już flasha = zaczyna się wczytywać) .
 

DeletedUser

Guest
@ampH
patrząc na screeny Twoje, (o ile nie zauważyłeś tego wcześniej i na potrzeby screena wyłączyłeś) :
w puffinie jest takie coś w opcjach jak 'theater' (u mnie rząd 2, kolumna 3 po kliknięciu w 'opcje') , rozciąga on na pełen ekran i o nieeeebo poprawia operowanie w grze :) nie chciało mi się w niego wgłębiać, bo uzywałem go tylko do elevenara jak miałem co robić w grze, nie chciało mi się też patrzeć dokładnie co to jest od strony technicznej(jakoś mnie mobilne bajery nie kręcą) , jakieś magiczne coś z flashem,(dopiero można włączyć gdy gra załączy już flasha = zaczyna się wczytywać) .
To prawda.
Też włączyłem ten tryb i gra się zdecydowane lepiej. Ten tryb z tego co idzie zauważyć to jest tylko odpowiedzialny za full screen, zauważyłeś coś innego?
 

DeletedUser

Guest
tak, mimo ze fullscreen to obsługa gestów śmiga, bez problemu się operuje w mieście
 

DeletedUser363

Guest
@Fifcak nie znałem tej "sztuczki", w sumie zbyt często nie zaglądam na puffinie, więc nawet się opcjom nie przyglądałem - Puffina używam też tylko do Elvenaru i to bardzo rzadko. W każdym razie dzięki za cynk. :p
 

DeletedUser1110

Guest
Mistrzu, ten Puffin to rewelacja! W miescie mozna zrobic wszystko co trzeba, nawet na moim starym tablecie z androidem 4.1. Tylko trzeba sciagnac jedna ze starych wersji z jakiejs nieoficjalnej stronki, w google play nie ma. Dzieki za info, oslodziles mi zycie :)

Dodam maly update. Nawet na zlomowym sprzecie stara wersja Puffina ogarnia cala mape i bitwy. Nie dziala to super szybko, ale dziala. Nie znam sie na tym ,ale mam wrazenie ze wylaczenie muzyki i dzwieku lekko poprawia plynnosc w takich ciezkich warunkach. Tak czy inaczej, mozna miec Elvenar w kieszeni :)

Posty połaczone
/Falantir
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry