• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Cel łapek wybrany przez gracza

Czy jesteś za wyborem motywacji przez gracza

  • Tak

    Głosy: 28 80,0%
  • Nie

    Głosy: 6 17,1%
  • Nie wiem

    Głosy: 1 2,9%

  • W sumie głosujących
    35

Wewe1

Zwiadowca
Chciałam zgłosić pomysł aby wybór celu motywacji mógł być określony przez gracza.Teraz możemy wybrać 3 opcje, Ratusz,kwatera robotnicza lub kultura,problem jest że często dostajemy nie to co chcemy,a wystarczyłoby zrobić te okna wyświetlane jako aktywne bądź nieaktywne wyłączane przez gracza i osoby motywujące musiałyby motywować tylko w wybrany cel a nie gdzie palec poleci.
 

Charlene

Szef kuchni
Ja sama czasem z rozpędu kliknę nie to co trzeba( z samego rana robię to jednym okiem) albo w drugą stronę. U mnie chce robotnika i kulturę, więc motywujący miałby tylko do wyboru kwaterę lub kulturę i w przypadku uzupełnienia robolków, zostaje tylko kultura. Brzmi super :)
 
Mam mieszane uczucia, bo gracz moze wprawdzie wyrazic swoje preferencje co do rodzaju pomocy sasiedzkiej, ale z samej definicji to decyzja gracza udzielajacego pomocy, jakiego rodzaju pomoc to bedzie, nawet, gdyby bylo to niezgodne z preferencjami gracza otrzymujacego pomoc. Ciezki temat, ale chyba jednak jestem za pozostawieniem tego w obecnej formie, wiec nie wezme udzialu w ankiecie, zeby nie psuc statystyk pomyslu, ktory jest jak najbardziej sensowny :) To po prostu kwestia tego, z ktorej strony na to spojrzymy.
 

Serengeti

Szef kuchni
Chciałam zgłosić pomysł aby wybór celu motywacji mógł być określony przez gracza.Teraz możemy wybrać 3 opcje, Ratusz,kwatera robotnicza lub kultura,problem jest że często dostajemy nie to co chcemy,a wystarczyłoby zrobić te okna wyświetlane jako aktywne bądź nieaktywne wyłączane przez gracza i osoby motywujące musiałyby motywować tylko w wybrany cel a nie gdzie palec poleci.

Bardzo dobry pomysł :)
Ja bardzo często dostaję "pomoc" w formie, jakiej nie potrzebuję i szkoda mi tego wysiłku, który ktoś podjął w kliknięcie łapki, a z którego ja nie mam kompletnie żadnego pożytku.
I w drugą stronę też tak to działa - że mam intencję przysłużenia się innym graczom jak najlepiej i zwracam uwagę na to, co jest napisane, ale czasem szybciej klikam niż pomyślę albo rączka mi się omsknie i zonk :/
Idea więc, żeby to gracz, który otrzymuje pomoc, decydował czego potrzebuje i które opcje pomocy są aktywne, a gracz udzielający pomocy wybiera spośród tych aktywnych opcji wydaje mi się bardzo sensowna :)
 

Vesna

Wędrowiec
Zły pomysł. Początkujący gracz chce np. kulturę. Ratusz wyłączy. Ma niewiele budynków kultury. Dostanie kilka łapek z bractwa i finał. Wejdę załapkować a tu blokada. Więcej oczywiście do niego nie pójdę, bo szkoda czasu.
 

Nusion

Kapłan
Mi tam się pomysł podoba :)
Mam mieszane uczucia, bo gracz moze wprawdzie wyrazic swoje preferencje co do rodzaju pomocy sasiedzkiej, ale z samej definicji to decyzja gracza udzielajacego pomocy, jakiego rodzaju pomoc to bedzie
W sumie pomoc jest pomocą tylko wtedy, gdy faktycznie komuś pomaga. Mi na przykład pomoc w ratusz nie pomaga w niczym :)
Zły pomysł. Początkujący gracz chce np. kulturę. Ratusz wyłączy. Ma niewiele budynków kultury. Dostanie kilka łapek z bractwa i finał. Wejdę załapkować a tu blokada. Więcej oczywiście do niego nie pójdę, bo szkoda czasu.
Bardzo trafna uwaga, zwłaszcza teraz, gdy za pomoc w bractwie dostajemy PD do perków. Ale niekoniecznie zaraz zły pomysł.
Dlatego może lepiej by było móc ustalić priorytety. Jeśli na przykład ustalę kolejność "1-robotnik, 2-kultura, 3-ratusz" to pomagający widzi tylko kwaterę, jeśli jest tam jeszcze możliwa pomoc. Jeśli robotnicy są już zmotywowani, widzi tylko kulturkę do kliknięcia, jak skończy się kulturka, to wskakuje ratusz i zostaje do czasu, aż znów u robolka lub w kulturze zwolni się "klikalność".
Każdy dostałby wtedy to co potrzebuje, a i rozdawanie motywek byłoby szybsze, zawsze tylko jedna opcja do kliknięcia :)
A więc ja jestem na tak, ale bez blokady, o której wspomniała Vesna.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Jestem na tak - za dużo łapkujących graczy wie lepiej co potrzebuje odbiorca
Takie coś istnieje nie tylko w tej grze
Jestem za zablokowaniem innych opcji , jak jest dostępna wybrana przez właściciela konta , w razie braku dostępności odblokowują się inne opcje
 

Zarie

Zwiadowca
Pomysł Nusion mi się o wiele bardziej podoba. Tym samym gracze, ktorzy chcą pomóc nie byliby zablokowani. Jeśli pomysł będzie w taki właśnie sposób opisany to zaglosuje :)
 

Poziomek

Rycerz
Daj im palec wezma cala reke :). Nie dosc ze dostalismy dopiero co zmiane ktora ulatwia łapkowanie masowe tj bez potrzeby wchodzenia w miasto, to jeszcze cos jest zle. Dla mnie zupelnie zbedne.
Nie zwracam uwagi co kto ma w miescie opisane, daje jak popadnie .
 

Charlene

Szef kuchni
Daj im palec wezma cala reke :). Nie dosc ze dostalismy dopiero co zmiane ktora ulatwia łapkowanie masowe tj bez potrzeby wchodzenia w miasto, to jeszcze cos jest zle. Dla mnie zupelnie zbedne.
Nie zwracam uwagi co kto ma w miescie opisane, daje jak popadnie .
Zanim coś napiszesz, to może byś poczytał o podstawach gry, w którą starasz się grać, ale zupełnie Ci to nie wychodzi i robisz z siebie pośmiewisko. Po przeczytaniu Twojego komentarza, zdecydowanie uważam, że można by było coś nowego wprowadzić, żeby łapki bardziej służyły pomocą, niż klikaniem jak popadnie.
 

stapa11

Rozbójnik
Jeśli użytkownik chce K a dostaje R to nie jest pomoc, więc jak ktoś poświęcił czas, żeby kliknąć na pomoc, i wybrał coś innego, to nie po to, żeby zrobić drugiemu na złość.
*** Jestem za ***
Przy dużej mapie, często klika się automatycznie i mając jedną opcję, tę preferowaną, daje się to, co potrzebne.
Nie mówiąc o tym, że prawdopodobnie połowa graczy nie wie, że w nazwie miasta można umieścić K/KR/R, więc również nie wie, co te literki w nazwie miasta u innych znaczą.
No i w końcu nazwy miast będą normalne :)
 

Poziomek

Rycerz
zakladajac macie powiedzmy 20 stron sasiadow na tylko 1 swiecie. Chcecie mi powiedziec ze czytacie opis tego kogo łapkujecie w co on chce miec wrzucony bonus?/.. Wczesniej łapkowalem tylko ludzi z dzwoneczka, teraz łapkuje w sposob szybki wszystkich - rozumiem ze jak ktos jest w 2-3-rozdziale to to ma znaczenie w co otrzymamy pomoc, ale w wiekszym rozdziale, z duzo wieksza iloscia sasiadow to jest dla mnie osobiscie zbedne.
 

xEasyRiderx

Rycerz
zakladajac macie powiedzmy 20 stron sasiadow na tylko 1 swiecie. Chcecie mi powiedziec ze czytacie opis tego kogo łapkujecie w co on chce miec wrzucony bonus?/.. Wczesniej łapkowalem tylko ludzi z dzwoneczka, teraz łapkuje w sposob szybki wszystkich - rozumiem ze jak ktos jest w 2-3-rozdziale to to ma znaczenie w co otrzymamy pomoc, ale w wiekszym rozdziale, z duzo wieksza iloscia sasiadow to jest dla mnie osobiscie zbedne
To trochę nie tak ponieważ opis czy cel łapkowania jest właśnie po to żebyś wiedział co dana osoba chciałaby żebyś jej motywował a takie łapki na chybił trafił to wg. mnie strata twojego czasu i nawet w tarczę nie trafiasz tylko obok :)
Owszem można motywować tylko te osoby które i nam wysyłają pomoc sąsiedzką (chodzi tu oczywiście o sąsiadów) i jest to normalne jak nie potrzebujemy na gwałt np. monet to nie ma po co wybierać się na mapę aby motywować jak leci.

stapa11 napisał:
To jest opcja, głównie dla tych co chcieliby otrzymać pomoc na konkretny cel. Jak Ci to wisi, nie musisz używać, ale nie rozumiem dlaczego miałbyś być na nie i nie pomóc tym, którym na tym zależy, bez względu na to, czy są w rozdziale II, czy X?
Właśnie o to chodzi i dobrze to ująłeś :)
 

Poziomek

Rycerz
od łapkowania w konkretny typ budynku masz bractwo i 24 łapki wpadna. a reszta to zbytek dlatego dalem nie:)- w reszcie czyli nowym systemie chodzi aby szybko dostac zloto:) A dalem Nie bo ta zmiana nawet jesli przejdzie, jakims cudem wszystkie instancje decyzyjnosci potrzebuje czasu na jej wdrozenie, przeprogramowanie etc etc. Moim zdaniem sa inne wazniejsze zmiany niz ta. To nie jest priorytet jak dla mnie.

Jesli pomysl nie spowoduje ze przy łapkowaniu masowym bede musial poswiecic 1-2-3-5 sekund wiecej aby potwierdzic lub wskazac odpowiedni typ budynkow przez wlasciciela to jest mi to obojetne- jesli jednak ten czas bedzie potrzebny - to przy ilosci 100-200 sasiadow x 3 swiaty zrobia sie juz z tego cenne minuty:p
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Poziomek a nie wystarczyło po prostu wstrzymać się od głosowania a tylko wyrazić jak zawsze własne niezadowolenia ;)
Owszem każdy ma prawo do oddania głosu czy wyrażenia własnej opini w temacie ale aż tak że na NIE bo są inne ważne czy ważniejsze no proszę cię :)
 

stapa11

Rozbójnik
Jesli pomysl nie spowoduje ze przy łapkowaniu masowym bede musial poswiecic 1-2-3-5 sekund wiecej
Jeśli dobrze rozumiem ideę, to zamiast 2-3 ikonek dawca będzie widział jedną, preferowaną przez odbiorcę i możliwą do uzyskania. To spowoduje, że będzie można dawać łapkę na oślep i tapnąć/kliknąć w jedno miejsce.
Idealnie by było mieć możliwość wybrania swojej kolejności np: R/KR/K - pewnie jakieś pola wyboru, ale realnie jak będzie opcja 'preferowany cel pomocy' (jeden) to już będzie OK IMHO
 
Ostatnia edycja:
Do góry