• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co to może być? [Nowa rasa - SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser37

Guest
Info z forum bety.

Rezydencje:
  • Wymiary: 4x3
  • Populacja: poziom 20 750, 21 850
Warsztaty:
  • Wymiary: bez zmian, takie same jak u wróżek, za to do rozbudowy będziemy dodatkowo potrzebować Orków których wyszkolimy w zbrojowniach.
  • Zapotrzebowanie: poziom 20 brak info, 21 brak info
Manufaktury:
  • Eliksirów: wymiary bez zmian
  • Kryształów: 5x4, wymiar (w kratkach) niby taki sam ale ma zmienioną orientacje
  • Magicznego pyłu: wymiary bez zmian
Zbrojownie:
  • Wymiary: 5x5
  • Szkolenie: brak info
Koszary:
  • Wymiary: bez zmian, takie same jak u wróżek
  • Szybkość szkolenia: brak info
Rezydencje:
  • Wymiary: 4x3
  • Populacja: poziom 20 750, 21 850
Warsztaty:
  • Wymiary: bez zmian, takie same jak u wróżek, za to do rozbudowy będziemy dodatkowo potrzebować Orków których wyszkolimy w zbrojowniach.
  • Zapotrzebowanie: poziom 20 1680 orków, 21 1910
Manufaktury:
  • Eliksirów: wymiary bez zmian
  • Kryształów: 5x4, wymiar (w kratkach) niby taki sam ale ma zmienioną orientacje
  • Magicznego pyłu: wymiary bez zmian
Zbrojownie:
  • Wymiary: 5x5
  • Szkolenie: poziom 20 69, 21 74, 22 80, 23 87
Koszary:
  • Wymiary: bez zmian, takie same jak u wróżek
  • Szybkość szkolenia: brak info
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Ciekawe zamieszanie z budynkami. Mniejsza z tym, że miasto trzeba przestawiać o 90°. Aktualnie elfy mają 68,75 populacji na kratkę. 20 poziom oferuje 62,5 za kratkę! 21 rozwiązuje problem (70,8(3) na kratkę), ale i tak to interesujący przypadek. Dotychczas tylko w przypadku manufaktur wyższe poziomy są niekoniecznie bardziej opłacalne.
Ważniejsza jest różnica między ludźmi i elfami. Elfy mają mniejsze rezydencje, ale z krótszym czasem rozbudowy.
Teraz orki&gobliny zrównują budynki, ale przeciętny elf powinien mieć ich o wiele więcej! Oznacza to, że nie trzeba od zera rozbudowywać kolejnych kilkunastu rezydencji. Nawet jeśli czas rozbudowy rezydencji elfów na 20&21 poziom będzie o wiele dłuższy, to i tak niewielką robi to różnicę graczowi nastawiającemu budynek na noc.
 

DeletedUser580

Guest
@Kusziel, też się nad tym zastanawiałam i doszłam do wniosku, że bez przebudowy miasta z poziomej na pionową (w sekcji 'mieszkalnej'), nie ma sensu ulepszać elfowych rezydencji. Już lepiej dostawić więcej 19-poziomowych. Jeśli nie zoptymalizuje się dróg, to zysk będzie właściwie żaden, a pewnie i stratę można będzie "wykręcić". Dodając do tego fakt, że orkowe budynki są bardzo duże, to naprawdę trzeba będzie uważać.

Przygotowałam sobie miasteczko pod 'pionizację domków', ale dopuszczam możliwość, że tym zajmę się dopiero na końcu. ;)

Nie zaprzęgałam w te rozmyślania żadnego kalkulatora, ale jakoś tak czuję, że można tutaj sobie narobić bigosu... ;)
 

Deleted User - 34008

Guest
U elfów trzeba liczyć 2,5 dodatkowego pola, na rozbudowę każdej rezydencji. 2 wynikające z rozmiarów budynku i pół na drogę. Pół bo liczę że obecnie potrzeba 2 pola drogi na każde 2 rezydencje a po zmianach będzie 3 pola drogi na każde 2 rezydencje. Efekt jest taki, że wstępne obliczenia dają mi w przybliżeniu 7 ekspansji potrzebnych pod rozbudowę samych rezydencji.
 

DeletedUser580

Guest
...ale część domków będzie można chyba wykasować? W wartościach bezwzględnych orkowe domki dają sporo więcej elfików.
 

DeletedUser80

Guest
Szkoda, że nie wiemy czy nowe wymiary to 4x3 czy 3x4.
Jeżeli będzie to 3x4 (czego się obawiam) oznacza to totalna demolkę miasta chyba, że pójdzie się po najmniejszej linii oporu ale kosztem zwiększonej długości dróg co skutkuje potrzebą dodatkowej kratki na każdy budynek. Oba rozwiązania będą bolesne.
Mniejsze zamieszanie będzie gdy rezydencje będą miały 4x3 ale również (patrząc na ilość budynków) czeka nas niezły bałagan:)
A wracając do obliczeń ile osób mamy z kratki to (w przybliżeniu, uwzględniając drogę) aktualnie jest to 62 osoby.
Po zmianach będzie to 63 osoby a w wersji 4x3 dla leniwych 61 osób.
Różnica jak widać niewielka. Problem w tym, że w przyszłości może być korzystniej mieć rezydencje w nowym wymiarze.
 

DeletedUser449

Guest
Dla mnie ważniejszy jest rozmiar mapy. Aktualnie mamy 50x45, ale zapewne wraz z nową rasą (choć z opóźnieniem?) powiększą mapę do 50x50.
Drogi? Tutaj dam swój dalekosiężny plan.
Załóżmy, że mam 97 wróżkowo-elfich rezydencji. Daje to ładne 4 rządki na krańcu mapy. Nawet to rozrysuję.

[][][][][][][][][][] (25 rezydencji)
------------------- (48 drogi +2 pola)
[][][][][][][][][][] (24 rezydencje +4 pola+4 drogi)
[][][][][][][][][][] (24 rezydencje +4 pola+4 drogi)
-------------------- (48 drogi +2 pola)
[][][][][][][][][][] (24 rezydencje +4 pola+4 drogi)

Aby łatwiej mi się rysowało, orkowe rezydencje też niech będą poziome.

[][][][][][][][][][] (16 orczych rezydencji + 1 wróżkowa)
------------------- (46 drogi +4 pola)
[][][][][][][][][][] (15 orczych rezydencji + 2 wróżkowe + 4 drogi)
[][][][][][][][][][] (15 orczych rezydencji + 2 wróżkowe + 4 drogi)
-------------------- (46 drogi +4 pola)
[][][][][][][][][][] (15 orczych rezydencji + 2 wróżkowe + 4 drogi)
Tak więc dla 97 wróżkowo-elfich rezydencji (53350 populacji) wymaga się 108 dróg. Dodatkowo ma się 4 pola na krańcach dróg. Aż 12 pól marnuje się przez teren.
Dla 61 orczych i 7 wróżkowych (55700 populacji) wymaga się 104 dróg. Dodatkowo ma się 8 pól na kulturę. Tak więc nowe rezydencje ułatwiają rozbudowę miasta. Muszę mieć 68 rezydencji zamiast 97. Chyba łatwiej?
Choć fakt, gdybym nie budował dzielnic mieszkalnych, nie traciłbym tych ~12 pól., tylko umieścił tam coś przydatnego. Niemniej, nawet w takim przypadku - nowa rasa gościnna wymaga tyle samo miejsca, choć oszczędza kilka pól na kulturę.

Rozważania, czy jest sens rozbudować na 21 lv wydają się niepoważne. Będą jeszcze inne rasy gościnne. Jeśli jest czas i miejsce, należy to zrobić.

Edit: Trochę błędów naklepałem, już poprawione.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 34008

Guest
Wszystko zależy, ile będzie trzeba populacji do rozbudowy manufaktur pyłu/klejnotów/eliksirów. A po poprzednich rozbudowach trzeba przypuszczać, że na tyle dużo, że raczej nie będzie możliwości burzenia rezydencji. A jeszcze musimy pamiętać o ratuszu, koszarach i zbrojowniach.
 

DeletedUser580

Guest
Dla mnie ważniejszy jest rozmiar mapy.
Przestrzeń jest największym luksusem. Szczególnie dla nie-diamentowców. Dlatego należy wszystko rozplanować.
Moim zdaniem tym razem najbardziej kolejność. Łatwiej dostawić parę domków 2x8 i mając wszystko już ulepszone dopieścić rezydencje niż zacząć od totalnej demolki, mając przejściowo mniej efektywne budynki (poziom 20). Szczególnie, że poziom 21 też nie powala efektywnością na pole.
Nikt nie twierdzi, że należy docelowo zostać przy poziomie 19...
 

DeletedUser449

Guest
21 poziom nie powala efektywnością na pole, ale ma o wiele, wiele lepszy czas rozbudowy. Szybciej rozbudować sześć rezydencji od 1 do 21 lv niż dziewięć rezydencji od 1 do 19, przy czym orkowe są minimalnie, ale lepsze.
Nowy rozmiar może sprawić ból głowy tylko topce graczy, którzy już mają nawet setkę rezydencji, których w nowej sytuacji jest zwyczajnie za dużo. Mogą albo je zburzyć, albo czekać miesiącami niczym na wyrok na jeszcze kolejną rasę gościnną, z nadzieją że budynki znowu zmaleją. W topce są albo gracze grający blisko dwa lata, albo diamentowicze.... więc przeciętny gracz nie ma czym się martwić.
@Down
Jakby to był tak wielki problem, poczekać na najbliższą ekspansję, dla niecierpliwych - usunąć jeden budynek kulturowy. Przecież i tak wszystkie budynki prędzej czy później będzie się wymieniać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Rozbudowa ze zmianą wielkości to nie tylko kwestia dodatkowych 2 kratek na budynek, trzeba mieć pole manewru na reorganizację.
A to jest problem nie tylko tych co mają 100 rezydek ale i tych co mają ich 20.
Jeżeli dodamy potrzebną przestrzeń na nowe budynki to robi się kłopot.
 

DeletedUser964

Guest
Wymiary ludzkich rezydencji się nie zmieniają, nadal pozostaje 4x3.
2q9fedv.jpg

Oczywiście obcina trochę grafikę, ale możecie porównać rozmiary.

Z kolei zbrojownie są takie same dla ludzi i elfów.

Co do samej rozbudowy elfickich rezydencji, na jednym z polskich serwerów mam prawie całkowicie zapełnioną przestrzeń, rezydencji ponad 80, kultury niezbyt wiele, wprawdzie mogę sobie powiększyć teren, ale tylko za diamenty, bo jeden zwiad trwa ponad 50h, a na nową ekspansję potrzebuję 10 prowincji. Do tego orkowe drzewko rozwoju oferuje nam całe 4 ekspansje. Więc mam do wyboru wyburzanie rezydencji albo czekanie tygodniami na miejsce do przebudowy.
 

DeletedUser37

Guest
Wymiary ludzkich rezydencji się nie zmieniają, nadal pozostaje 4x3.
Dzięki, już poprawiłem ;)

Ale że się nie zmieniają to trochę nie prawda, w krasnoludach i wróżkach wymiar jest 5x2 a tu jest zmiana na 4x3 ;)

Warto tez wspomnieć, dla tych co nie lubią walczyć może to być kłopot, po 10 kręgu prowincji do negocjacji dojdzie nowy surowiec Ork (do zrobienia w zbrojowni).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Driperio

Wędrowiec
Ciekawe ile nowe zbrojownie potrzebują ludków i kultury na nowe poziomy, ponieważ rozmiar grupy szkoleniowej sporo wzrasta z nowymi poziomami, podobny wzrost jak ze zwykłych na krasnoludzkie.
 

DeletedUser964

Guest
@Nomak
Oczywiście masz rację, miałem napisać, że nie zmienia się orientacja, a nie wiem o czym myślałem, że wyszło jak wyszło o_O
Ogólnie na becie jeszcze mało widać z nowej epoki, dlatego mam pytanie. Pamięta ktoś, ile tygodni po becie wprowadzono poprzednie rasy gościnne?
 

DeletedUser580

Guest
@Leonowo, 2 tygodnie, czyli Orki&Gobliny przybędą w przyszłym tygodniu.

Przy tej okazji od 10 kręgu prowincji będą potrzebne Orki do negocjacji (jako nowy towar...).
Orki 'produkuje się' z Zbrojowniach poziomu 20+, których tak od razu się mieć nie będzie (najkrótsza droga do nowych Zbrojowni w drzewku technologii: Zwiad - Portal - Zbrojownia), więc jak coś macie do znegocjowania w prowincjach, to lepiej to zrobić teraz. W przeciwnym wypadku te prowincje będą możliwe do wyczyszczenia tylko za pomocą walki.
 

Deleted User - 34008

Guest
No to ładna pułapka. Znowu Ci co nie grają militarnie, tylko gospodarczo dostają po dupie.
Napisz nam jeszcze jak szybko te orki można zdobyć, i jakie są koszty negocjacji. Bo jeszcze się pewnie okaże, że z jednej zbrojowni to za dużo nie ponegocjujemy. No i to staje się też swego rodzaju blokadą. Bo ktoś, kto nie dojdzie w drzewku do goblinów nie zdobędzie tych prowincji od 10 kręgu, tak jak jest to możliwe teraz. Moim zdaniem niezbyt fortunny pomysł. Trzeba by to policzyć, ale wydaje mi się, że w takim przypadku, nie będziemy w stanie bez diamentów zdobyć wszystkich ekspansji na poziomie wróżek ( oczywiście z punktu widzenia osoby, która nie walczy ).
 

DeletedUser580

Guest
Technologie wymagają:
  • Portal 85 PW
  • Orkowe zbrojownie 58 PW
  • Zwiad - nie wiem, bo skrzynka zasłania (sic!)
Parę dni zejdzie... Chyba, że się podgoni surowcami i złotem, to można i w 2 minuty się uwinąć. ;)

Samo ulepszenie Zbrojowni podobno nie jest drogie, ale niestety nie znam konkretów.
Podobne enigmatyczne wypowiedzi graczy mówią, że za dużo Orków do negocjacji nie trzeba, więc jak już ma się możliwość ich 'produkcji' (naprawdę mnie to obrzydza, że produkujemy humanoidy... tłumaczenie bezpośrednie 'breed' jako rozrodu wcale nie poprawia sytuacji...), to chyba nie ma dramatu.

Warto zwrócić uwagę również na fakt, że do rozbudowy Warsztatów również będzie trzeba dorzucić, oprócz zwykłej populacji, także trochę Orków, więc mamy 3 źródła ich wykorzystywania: prowincje, rozbudowa, produkcja surowców ekskluzywnych dla rasy.
 

Deleted User - 34008

Guest
Skoro nawet do produkcji surowców będą potrzebni, to żeby się nie okazało, że potrzeba będzie więcej niż jednej zbrojowni. Wtedy to już w ogóle będzie porażka.
A pytając o to jak szybko je można zrobić, to chodziło mi o czas "rozrodu" i wielkość "miotu".
 
Status
Zamknięty.
Do góry