• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ogólnie mogliby z apki wprowadzić pomoc, wprowadzili (z dużym opóźnieniem grupową produkcję z warsztatów, tylko czemu nie wrzucili od razu manufaktur w ten sam system to nie wiem), pozbyli się potwierdzenia w turnieju, a pomoc sąsiedzka na apce to mistrzostwo. Mam wrażenie ze na apce wymyślaja nowości, a przeglądarka naprawia wpadających na siebie ludzi.

Rozwiązanie z apki na przegląrce nie będzie mistrzostwem z uwagi na inny interfejs, preferowałbym dedykowane rozwiązanie i na pierwszy rzut oka t oco zrobili dla zwiadu byłoby super (masz listę gdzie tylko odznaczasz co motywujesz, tu mogą wrzucić pomysł z apki na 3 tematy do wyboru)

apka działą super bo mogę równocześneie używać różne palce na ekranie i uwierz mi robienie tego myszką i klikanie po kilka razy dla jednego sąsiada oraz latanie po mapce (300+ sąsiadów) nie jest przyjemne zwłaszcza jak można to zrobić rozsądniej. Tym niemniej nawet rozwiązanie z apki to będzie duży skok jakości do przodu :)
 

Proqrator

Rozbójnik
Nawet takie samo jak ba apce sporo by ulatwilo, bo nie musisz wchodzic do kazdego miasta, a to zabiera czasu. Przynajmniej na moim super lapku :)

Ale oczywiscie masz racje. Mozna by to rozwiazac jeszcej lepiej.
 

DeletedUser3332

Guest
W czym problem w motywowaniu sąsiadów w przeglądarce ? Wchodzisz w bractwo dajesz pomoc i dostajesz bonus zamiast wchodzić do miasta (to samo w powiadomieniach). Kwestia latania po mapce to bolączka i apki i przeglądarki, przy niewielkiej ilości sąsiadów się tego nie odczuwa, ale przy dobrze rozwiniętym "sąsiedztwie" to jest utrapienie. A juz nawet wystarczyłoby umożliwić oddalenie mapki tak aby objęła granice i rozwiązałoby to wiele problemów.
 

DeletedUser

Guest
W czym problem w motywowaniu sąsiadów w przeglądarce ? Wchodzisz w bractwo dajesz pomoc i dostajesz bonus zamiast wchodzić do miasta (to samo w powiadomieniach). Kwestia latania po mapce to bolączka i apki i przeglądarki, przy niewielkiej ilości sąsiadów się tego nie odczuwa, ale przy dobrze rozwiniętym "sąsiedztwie" to jest utrapienie. A juz nawet wystarczyłoby umożliwić oddalenie mapki tak aby objęła granice i rozwiązałoby to wiele problemów.

No właśnie problemem jest pomoc SĄSIEDZKA a nie wewnętrzna w bractwie, zresztą pytasz sie i zaraz odpowiadasz :)
Niestety oddalenie mapki na apce to żadne rozwiązanie już na obecną chwilę, przynajmniej ja mam czasem problem kliknać w wybraną mini ikonę a nie mam zamiaru używać tabletu tylko po to by mieć większy widok. Dla apki najłatwiejszym rozwiązaniem byłby po prostu guzik "pomoc", który automatycznie rozsyła pomoc do wszystkich a nawet jeśli by była losowa (ratusz/kultura/kwatera) to i tak lepsze to niż nic
Jeśli musi być ręczna to kolejne gotowe rozwiązanie jest u .. kupca starczy popatrzeć jak są oferty pokazane, pomoc może być w ten sam sposób jedziesz po liście i odklikujesz

Przeglądarka ma dużo więcej możliwości z uwagi na interfejs (mysz + klawiatura) oraz rozdzielczość ekranu i moc komputera, ale by była jakaś spójność systemowa i wizualna oraz szykość rozwiązania to można po prostu zabrać mechanizm ze zwiadu i tylko go uzdatnić do pomocy (opcja trzech typów jak dla apki)

Tylko trzeba chcieć... no i byłoby za łatwo. To taki sam temat dlaczego wprowadzili w apce animację tych mieczy, ani to nie jest ładne ani potrzebne (operacja obliczeniowa walki jest gotowa zanim animacja walka się zacznie, przynajmniej ja widzę jak słupki spadają w mikrosekundzie po naciśnięciu guzika walcz a dopiero potem jest KOLEJNA animacja mieczy)
 

Koval92

Kapłan
Na halloween mogli by zrobić jakiś budynek taki wystrzałowy z bardzo dobrym pop/kult żeby w końcu był jakiś pop/kult lepszy od tych z zadymki albo gwiazdek zimowych/drzew ojca, jakaś dynia gigantyczna z płonącymi oczami czy coś w tym stylu... Ciekawe czy znowu rzucą bezgłowym halloween albo jakimś odtwarzanym budynkiem słabym
 

Koval92

Kapłan
Dane z wiarygodnego źródła: W Halloween nagrodą bardzo średni budynek pop/kult o rozmiarze 4x4

Na pocieszenie manufki z 15 rozdziału
2b6fb948cd6fe.png

25a110dd24754.png
71b7c806c79bb.png

źródło: Karvest (beta)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Ogólnie to mini-ewenty nigdy nie miały wystrzałowych budynków tylko takie sobie średnie, ogólnie to jak wrzucili magiczne do iglicy to nie ma takiego ciśnienia na pop/kul są inne surowce bardziej potrzebne
 

DeletedUser3332

Guest
BlossomValvi, pierwszy akapit moje wypowiedzi dotyczy: "...Rozwiązanie z apki na przegląrce nie będzie mistrzostwem z uwagi na inny interfejs..." :)

A co do budynków i eventów, to wlansie do mnie dotarło ze cisne zadanka aby zdobyć klucze .... po co ? Budynków mam w inwentarzu multum, eventowych budowli nie stawiam ze wzgledu na braki miejsca (co dodatkowo wymusiła rozbudowa posiadanych manu i warsztatów), a studni mi juz chyba z 40 w schowku wisi. Gonitwa, w sumie za niczym :)

Tak po raz kolejny zawisłem na zadaniu (zwiad/wizja/technologia) i juz miałem klikać w przyspieszajki, ale ... dość. Chyba sobie przystopuje z eventami na jakis czas :)

"...są inne surowce bardziej potrzebne..." tu chyba trafione w sedno, żaden budynek nie daje tyle surowców, coby np. zaspokoić jedne negocjacje w iglicy :p
 

DeletedUser1874

Guest
Nie wiem czy ktoś o tym nie wspominał, ale w angielskiej wersji wiki wprowadzono już statystyki budynków z nowego rozdziału. Jeśli ktoś chce sobie sprawdzić sam to zapraszam - https://en.wiki.elvenar.com/index.php?title=Main_Page

Dla osób nieco bardziej planujących wynika z nich parę ciekawych rzeczy - poza tym, że ogólnie żywe towary i orkowie są niezbędni do rozbudowy w wielu różnych budynkach, nieraz w ogromnych ilościach.

Warta uwagi jest też informacja o ogromnym wzroście produkcji warsztatów - zarówno magiczne jak i zwykle produkują niemal 3x tyle co w konstruktach, wówczas gdy rozmiar zmienia się nieznacznie z 24 na 25, a zapotrzebowanie na kulturę i populacje nie jest nawet o połowę większe niż w konstruktach. Więc może warsztaty przydadzą się w końcu do czegoś więcej niż do zaliczania misji eventowych...
W nowych antycznych cudach wielkość bonusu na poszczególnych poziomach zdaje się już nie być tak prosta do przewidzenia, jak było w przypadku wszystkich pozostałych - ich wartości nie zmieniają się według prostej zasady.

Koszary i obóz najemników po rozbudowie, do której potrzeba w sumie setek tysięcy orków, ma maksymalnie prędkość 450, czyli o 28,5% więcej niż obecnie.
Choć otrzymuje się również dwa poziomy rozbudowy zbrojowni, to te statystyki wydaja się obalać pogłoski o tym, by zbrojownie miały mieć znacznie zwiększoną produkcję orków, dlatego zdecydowanie polecam robić ich zapas już teraz xD Wzrost produkcji z 1750 do 1900, zwiększenie oddziału z 400 do 450 i to przy stosunkowo dużym wzroście zapotrzebowania na kulturę i zwłaszcza populację.

Całkiem przyzwoicie bo o 70% rośnie produkcja w manufakturach t1, natomiast idzie to w parze z ogromnym wzrostem zapotrzebowania na populację - rośnie o 130% względem wartości z żywiołaków, sprawia to że na maksymalnym poziomie będą wymagały wyraźnie więcej niż obecne manufaktury t2 i t3 na 27. Ich rozbudowa przestaje wymagać żywych towarów, ale wymaga bardzo wielu ziaren.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Według mnie to zapotrzebowanie na populacje idzie w parze z dodaniem magicznych budynków w iglicy (wydajność takiego to 2x zwykłego a te zwykle to wystarczały w konstruktach) a jak dodamy skałę Venara III... ma to sens

ps Na elvenarchitects 15 poziom tez już jest dodany w opisach
 

DeletedUser2262

Guest
Według mnie to zapotrzebowanie na populacje idzie w parze z dodaniem magicznych budynków w iglicy (wydajność takiego to 2x zwykłego a te zwykle to wystarczały w konstruktach) a jak dodamy skałę Venara III... ma to sens

ps Na elvenarchitects 15 poziom tez już jest dodany w opisach
ale....... jak zauważysz skała venara III na 15lvl już % nie daje takiej ilości populacji jak w poprzednich rozdziałach.
 

DeletedUser

Guest
ale....... jak zauważysz skała venara III na 15lvl już % nie daje takiej ilości populacji jak w poprzednich rozdziałach.
chyba patrzymy na różne budynki :)

12.png
5x4
+5,500
+5,500
13.png
5x4
+6,800
+6,800
14.png
5x4
+8,200
+8,200
15.png
5x4
+9,900
+9,000

Czyli mamy różnice 1,300 - 1,400 - i 1,700 jak dla mnie to ładny podskok i nie patrz na procenty w stosunku do rezydencji! Budynki ewentowe nie zmieniają swoich rozmiarów w odróżnieniu od rezydencji. Ponadto tam jest duży skok z uwagi na zmianę rozmiaru budynku pomiędzy amunami i konstruktami - dużo mniej ludzi na plus, ponieważ budynek staje się mniejszy (16->15 pól) ale nadrabia to w elvenarach... na dodatek skała :) daje jeszcze kulturę. Dlatego też pewnie dali ten antyk co dodaję ludzi ale tylko w rezydencjach (wcześniejsze daja% od pracujących ludzi piszę o złotej otchłani i górskich halach)
 

DeletedUser2262

Guest
@BlossomValvi musiało się coś zmienić od momentu kiedy wchodziłem na https://www.elvenarchitect.com, bo jak patrzyłem wcześniej to było albo +700, albo +900 - i myślałem że to celowy zabieg ze względu na to że dużo ludzi zdobyło SVIII oraz że wprowadzili cud dający +% popa tylko i wyłącznie dla rezydek. Stąd wynikał mój poprzedni post.
 

DeletedUser

Guest
@BlossomValvi musiało się coś zmienić od momentu kiedy wchodziłem na https://www.elvenarchitect.com, bo jak patrzyłem wcześniej to było albo +700, albo +900 - i myślałem że to celowy zabieg ze względu na to że dużo ludzi zdobyło SVIII oraz że wprowadzili cud dający +% popa tylko i wyłącznie dla rezydek. Stąd wynikał mój poprzedni post.

Podejrzewam, że omyłkowo kliknąłeś Venar II (skała venara 2) która właśnie ma takie różnice +700...+900 dlatego też trójka jest najcenniejsza i dopiero ona jest porównywalna do magicznych rezydencji, choć przeliczeniowo na pole różnice nie są jakieś gigantyczne pomiedzy V2 i V3, ale tu dochodzą inne niuanse typu:
- ilość losowań na zdobycie nagrody (koszt) mniejsze budynki = więcej losowań
- pomoc sąsiedzka, trzeba mniej sąsiadów by bonusować V3 itd (koszta czarów z pomocą)
 

Nusion

Kapłan
Na becie rozpoczął się EVENT HALLOWEENOWY. Potrwa 10 dni, do zrobieni 32 zadania.
Zadania wymagają rozbudowanych budynków, dokładnie jak w evencie jesiennym, więc tu również nie dostawimy malutkich domeczków...

Do produkcji wymagane są rozbudowane warsztaty i manufaktury!!!

1. Zdobądź dużą ilość monet
2. Zdobądź dużą ilość zasobów
3. Wydaj 2PW
4. Wyprodukuj Proste Narzędzia 3x (warsztat 15min)
5. Wyprodukuj małą ilość bonusowego surowca T1
6. Zdobądź 4 Mgły Wizji LUB zbadaj 1 technologię
7. Zdobądź 2 zaklęcia
8. Rozwiąż 7 konfliktów w Iglicy LUB 7 na mapie
9. Kup 13PW
10. Zdobądź dużą ilość zasobów
11. Zdobądź 15 reliktów
12. Zdobądź wielką ilość monet
13. Rozwiąż 35 konfliktów w turnieju LUB 7 na mapie
14. Wyprodukuj Chleb 4x (warsztat 1h)
15. Wyprodukuj przyzwoitą ilość bonusowego surowca T1
16. Rozwiąż 9 konfliktów w Iglicy LUB 9 na mapie
17. Zdobądź 666 Fragmentów Zaklęć LUB przeprowadź zwiad 1 prowincji
18. Zdobądź wielką ilość zasobów
19. Wydaj 20PW
20. Zdobądź 17 reliktów
21. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 3x (warsztat 3h)
22. Zdobądź 7 Mgieł Wizji LUB opracuj 1 technologię
23. Wyprodukuj Kosz Zakupów 3x (warsztat 9h)
24. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 5x (bonus 3h)
25. Wyszkol jednostki
26. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 4x (bonus 9h)
27. Zdobądź wielką ilość monet
28. Zdobądź wielką ilość zasobów
29. Rozwiąż 50 konfliktów w turnieju LUB 10 na mapie
30. Zdobądź 6 zaklęć
31. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 3x (warsztat 1d)
32. Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB zbadaj 1 technologię LUB zdobądź 15 Mgieł Wizji
KONIEC

Nagroda ze statami z Amunów
upload_2019-10-14_10-3-22.png

NAGRODY:
https://elvengems.com/dr-freakenspleen/prizes/
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Na becie rozpoczął się EVENT HALLOWEENOWY. Potrwa 10 dni, do zrobieni 32 zadania.
Zadania wymagają rozbudowanych budynków, dokładnie jak w obecnym evencie, więc tu również nie dostawimy malutkich domeczków...
Fanie NUSION, rewelacja :cool:, tylko czas kiedy na to wszystko znaleźć, ponadto budynek mi się osobiście podoba, szkoda że ma średnie parametry =(
 

DeletedUser4096

Guest
Budynek ładny ale mi kompletnie niepotrzebny. Ludzi mi nie brakuje, kultury to już w ogóle. Za to przyspieszasze się przydadzą. Zaczęłam robić na becie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry