• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Oooo Czerwona panda brzmi ciekawie ^^ ten daily ze Zwiadowcami też, nie ma już jakiejś produkcji u tej pandy?

Nie przywiązywałbym uwagi do tego co jest na razie w niej wpisane. Jakiś żywy towar 3 sortu, mana, 3 PW itd. To się może pozmieniać.
Efektu karmienia na razie nie ma. Bardzo szybko wstawili w tym roku info o wrześniowych, chyba na urlop się szykują.
 

Charlene

Szef kuchni
Nie przywiązywałbym uwagi do tego co jest na razie w niej wpisane. Jakiś żywy towar 3 sortu, mana, 3 PW itd. To się może pozmieniać.
Efektu karmienia na razie nie ma.
Efekt karmienia już nie jest dla mnie wow, tylko wartość z zajmowanych kratek a zapowiada się dobrze :)) Księżycowe uwielbiam a mam nadzieję, że Czerwona panda będzie warta grzechu ;)
EDIT: jak da więcej many niż 11 200, to od razu wywalę Drzewo majowe a wstawię misia.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Efekt karmienia już nie jest dla mnie wow, tylko wartość z zajmowanych kratek a zapowiada się dobrze :)) Księżycowe uwielbiam a mam nadzieję, że Czerwona panda będzie warta grzechu ;)
EDIT: jak da więcej many niż 11 200, to od razu wywalę Drzewo majowe a wstawię misia.
Budynki i ich statystyki dla 18 rozdziału:

Wrześniowe:

Bonsai Garden (pop/kult rozmiar 3x4, kultura 4700 populacja 2300, produkcja ziaren 2300 co 24h)
Training Dojo (pop/kult rozmiar 4x3, kultura 2900 populacja 5100, produkcja Mercenary Camp Light Ranged Unit 3900 co 24h)
Calligraphy Class (pop/kult rozmiar 3x3, kultura 1820 populacja 8200)
Bamboo Fountain (kult, rozmiar 3x3, kultura 18600)

Produkcje mogą się zmienić w ewolucyjnym:
Red Panda Master (ewolucyjny, rozmiar 3x3, produkcja T6+1 2000 x 1.6, mana 8100 x 1.6 , 3 PW, populacja 660 x 2.5, kultura 1330 x 2.5)
Trochę słaby pop/kult tego miśka, mam nadzieję, że wzmocnią albo będzie mieć fajny efekt karmienia...
 

Charlene

Szef kuchni
Budynki i ich statystyki dla 18 rozdziału:

Wrześniowe:

Bonsai Garden (pop/kult rozmiar 3x4, kultura 4700 populacja 2300, produkcja ziaren 2300 co 24h)
Training Dojo (pop/kult rozmiar 4x3, kultura 2900 populacja 5100, produkcja Mercenary Camp Light Ranged Unit 3900 co 24h)
Calligraphy Class (pop/kult rozmiar 3x3, kultura 1820 populacja 8200)
Bamboo Fountain (kult, rozmiar 3x3, kultura 18600)

Produkcje mogą się zmienić w ewolucyjnym:
Red Panda Master (ewolucyjny, rozmiar 3x3, produkcja T6+1 2000 x 1.6, mana 8100 x 1.6 , 3 PW, populacja 660 x 2.5, kultura 1330 x 2.5)
Trochę słaby pop/kult tego miśka, mam nadzieję, że wzmocnią albo będzie mieć fajny efekt karmienia...
Ojoj... napaliłam się na powielenie Czerwonej pandy jak szczerbaty na suchary a niestety w tym momencie porównując np. z Księżycowym to wypada blado :/ Będzie i tak lepsza od Majowego pod kątem pop/kul oraz many( drzewo daje 11,200 many) ale coś słabiutko jak na miśkowy event. Może nadrobi efektem karmienia, choć trochę powątpiewam. Zobaczymy.
Calligraphy Class (pop/kult rozmiar 3x3, kultura 1820 populacja 8200)
Niewiele gorszy od Sklepu Goblińskiego :)))) fajnie, przyda się.
Training Dojo (pop/kult rozmiar 4x3, kultura 2900 populacja 5100, produkcja Mercenary Camp Light Ranged Unit 3900 co 24h)
No i to jest fajny budynek :))) Zwiadowcy+popka = dla mnie hit (Stajnia trzmieli daje tylko kulturę) pójdzie cała waluta na to Dojo
 

visit0r

Paladyn
Ojoj... napaliłam się na powielenie Czerwonej pandy jak szczerbaty na suchary a niestety w tym momencie porównując np. z Księżycowym to wypada blado :/ Będzie i tak lepsza od Majowego pod kątem pop/kul oraz many( drzewo daje 11,200 many) ale coś słabiutko jak na miśkowy event. Może nadrobi efektem karmienia, choć trochę powątpiewam. Zobaczymy.

Niewiele gorszy od Sklepu Goblińskiego :)))) fajnie, przyda się.

No i to jest fajny budynek :))) Zwiadowcy+popka = dla mnie hit (Stajnia trzmieli daje tylko kulturę) pójdzie cała waluta na to Dojo
a przypadkiem nie jest tak ze po wejsciu na bete poczytaja komenty i ewentualnie pozmieniaja co nieco ?
 

Charlene

Szef kuchni
a przypadkiem nie jest tak ze po wejsciu na bete poczytaja komenty i ewentualnie pozmieniaja co nieco ?
Niestety nie zawsze. Z tego co kojarzę to ostatnim poprawionym ewolucyjnym była Sowa a tak to nie było zmian do tej pory jeśli chodzi o statystki. Może coś tam pozmieniają, bo Księżycowy miał zmieniany efekt karmienia. W każdym razie dzienne zapowiadają się fajnie ;)
 

Charlene

Szef kuchni
Event lipcowy

Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 4x (2-5min)
Chleb - 18x (1h)
Zaawansowane narzędzia - 6x (3h)
Kosz zakupów- 10x (9h) / +4 ( zadanie 23. wymaga zwiadu albo tych 4 koszy zakupowych)

Manufaktury:
drewno/marmur/stal 3h- 12/ +8 ( zadanie 21. wymaga wydania 12 PW lub właśnie tych 8 produkcji)
drewno/marmur/stal 9h- 1 ( zadanie 14. wymaga zebrania jednostek lub 1 produkcji 9h)

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej: 6

Mini manufaktury i warsztaty są potrzebne do 35 zadania z linii głównej :)

UWAGA!
Zadanie 4. 8. 12. 13.
- każde z nich wymaga produkcji z manufaktur(3h) więc razem trzeba mieć 12 sztuk
Zadanie 15. 16. - w obu potrzeba koszy zakupowych, więc lepiej mieć od razu 7 sztuk
Zadanie 23. 35. - w 23. potrzeba 4 koszy jeśli nie chcemy zrobić zwiadu a w 35. potrzeba ich 3 sztuki
Największym problemem głównej linii zadań będą produkcje surowców :(
Zadanie 26. 27. 29. 31. wymaga ilości surowców
Zadanie 37. 41. 44. 46. 47. 49. 53. 54. kolejna seria z surowcami...
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Właśnie przeglądałam statystyki nowego lipcowego budynku i doszłam do wniosku, że jeśli ktoś ma miejsce i wylosuje drugą podstawkę, to bardziej opłacalne jest rozdzielenie artefaktów na 2 budynki, niż postawienie jednego na pełnej ewolucji.
Jestem w Amunach i statystyki wyglądają dla mnie tak:
Zrzut ekranu 2021-06-26 o 14.08.33.png
Przypomnę, że ustawiamy jeden rodzaj produkcji i w moim przypadku stawiam na żywy towar. Załóżmy, że zbiorę tylko 9 artefaktów i drugą podstawkę.
Stawiając pierwszy budynek na 6 poziomie (5 artefaktów) a drugi na 5 (4 artefakty) mam 14 060 towaru żywego S2, zamiast 10 000, które bym miała za 1 budynek na pełnej ewolucji. Sytuacja wygląda inaczej pod kątem ziaren, gdzie takie coś nie przejdzie, ale nawet jeśli ktoś zdobędzie tylko 6 artefaktów(7 poziom) to i tak zyskuje potężny budynek pod ziarna( z tego co sprawdzałam będzie najsilniejszym budynkiem, jedynie cudak Centrum handlowe wypada lepiej, ale tam zbiór produkcji jest co 12h, więc w ciągu dobry i tak się traci, nie mówiąc o czasie na jego rozbudowę na wysoki poziom). Można z powodzeniem wywalić 1 Statek amunów i wstawić lipcowy ewolucyjny, zyskując więcej ziaren, pop, kul, miejsca.
Patrzyłam na inne rozdziały i jest to naprawdę potężny budynek pod kątem surowców/many/ ziaren.
Moim zdaniem warto poczekać do końca eventu i dopiero zdecydować o postawieniu 1 lub 2 takich budynków, jeśli uda się wylosować drugą podstawkę.
 

Tajniakos

Paladyn
Właśnie przeglądałam statystyki nowego lipcowego budynku i doszłam do wniosku, że jeśli ktoś ma miejsce i wylosuje drugą podstawkę, to bardziej opłacalne jest rozdzielenie artefaktów na 2 budynki, niż postawienie jednego na pełnej ewolucji.

Chyba nie do końca wzięłaś pod uwagę przelicznik opłacalności produkcji towarów z kratki :)
14060:32=439,4 na kratkę a przy 1 budynku 10000:16=625 a do tego przy takim układzie tracimy możliwość produkcji ziarenek, które w dalszym ciągu będą potrzebne, tym bardziej, że w rozdziałach 17+ w kupcu trzeba już wybierać pomiędzy ich produkcją a produkcją Unurytu.
Biorąc pod uwagę, że z każdym eventem dostaniemy nowy budynek ewolucyjny, to z czasem ten drugi zacznie nam przeszkadzać a artefaktów już nie odzyskamy, dlatego wariant opisany przez Ciebie trzeba rozważyć indywidualnie i pod każdym kontem :)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Chyba nie do końca wzięłaś pod uwagę przelicznik opłacalności produkcji towarów z kratki :)
14060:32=439,4 na kratkę a przy 1 budynku 10000:16=625 a do tego przy takim układzie tracimy możliwość produkcji ziarenek, które w dalszym ciągu będą potrzebne, tym bardziej, że w rozdziałach 17+ w kupcu trzeba już wybierać pomiędzy ich produkcją a produkcją Unurytu.
Biorąc pod uwagę, że z każdym eventem dostaniemy nowy budynek ewolucyjny, to z czasem nam ten drugi zacznie nam przeszkadzać a artefaktów już nie odzyskamy, dlatego wariant opisany przez Ciebie trzeba rozważyć indywidualnie i pod każdym kontem :)
Pisałam o żywych a nie ziarnach, bo mi nie są potrzebne a liczyłam pod kątem manufaktury żywego i o swoim rozdziale a nie Twoim. Mi się opłaca zrobić 2 takie budynki i schować 1 manufkę S2. Poza tym pisałam, że z ziarnami to wygląda zupełnie inaczej. Ogólnie budynek jest ciekawą opcją i warto pomyśleć jakie chcemy z niego korzyści nim go po prostu postawimy- mamy jeszcze ligę.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Charlene patrząc pod kątem żywych towarów jest to opłacalne posuniecie nie potrzebujesz wtedy ziaren do produkcji, kultury oraz popa aby postawić manufaktury na żywe choć produkcja z budynku czy budynków ewolucyjnych jest co 24h, zaoszczędzasz też sporo miejsca jednak na dłuższą metę bardziej przychylam się do opinii @Tajniakos gdyż nie będziesz raczej wiecznie siedziała w amunach a raczej pójdziesz do przodu i wtedy rozdzielenie na dwie podstawki nie wróci ci już zainwestowanych artefaktów a będziesz musiała wybrać czy zostawić te oba budynki czy jeden z nich skasować :)
Chyba że potraktujesz postawienie dwóch budynków ewolucyjnych jako czasowe rozwiązanie dla żywych.
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene patrząc pod kątem żywych towarów jest to opłacalne posuniecie nie potrzebujesz wtedy ziaren do produkcji, kultury oraz popa aby postawić manufaktury na żywe choć produkcja z budynku czy budynków ewolucyjnych jest co 24h, zaoszczędzasz też sporo miejsca jednak na dłuższą metę bardziej przychylam się do opinii @Tajniakos gdyż nie będziesz raczej wiecznie siedziała w amunach a raczej pójdziesz do przodu i wtedy rozdzielenie na dwie podstawki nie wróci ci już zainwestowanych artefaktów a będziesz musiała wybrać czy zostawić te oba budynki czy jeden z nich skasować :)
Chyba że potraktujesz postawienie dwóch budynków ewolucyjnych jako czasowe rozwiązanie dla żywych.
Nie mam problemu z podnoszeniem budynków ewolucyjnych :) poza tym wiesz doskonale, że jestem kolekcjonerem, jeśli coś mi się wybitnie opłaca dla miasta ;) Po prostu rzuciłam pomysł, bo zauważyłam, że w przypadku żywych 2 budynki są w stanie mi zastąpić manufakturę S2, więc ja na pewno wstrzymam się z postawieniem pałacu do samego końca eventu i wtedy zobaczę z iloma artefaktami skończę oraz jak je ulokuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry