• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Ovocko

Rycerz
Czy ja wiem?
Na tym etapie masz już dostęp do smoczej arki, która skutecznie rozwiązuje problem katalizatorów; zostają fragmenty i renowacje.
Te pierwsze można dość łatwo ogarnąć, przynajmniej w takiej ilości, te drugie są wymagane co kilka poziomów i można je dostać np. za schematy.
W sumie nie wiem czy nie wolę takiego układu niż to, co jest z innymi cudami z końcowych rozdziałów, gdzie do rozbudowy trzeba wykombinować kilka milionów many i/lub ziaren (i w sumie, jeśli mam porównać np. rzucanie zaklęć by dorobić brakującą manę, z niszczeniem tych samych zaklęć by zdobyć fragmenty, to to drugie może być nawet tańsze)
 

Ovocko

Rycerz
Dobrze liczę, że na dzień przed końcem eventu? To ewentualne budynki z zadań warto zbierać na samym końcu :cool:

Dopisek: ktoś wie, co jest potrzebne do otwarcia pierwszej skrzyni w XXI rozdziale (oprócz PW, oczywiście)?
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Widzę w plikach nowy budynek ewolucyjny, Solunar Nexus (prawdopodobnie kombinacja nazwy Solar z Lunar czyli słoneczny i księżycowy), który będzie z kolejnej edycji eventu "Merge Dwarvengame" czyli łączenia przedmiotów z krasnalami w roli głównej. Obecnie co 24h daje w rozdziale 21 manę, unuryt, 2 pw i instant 10 minut.

Mana: 45000 x 2.0 na 10 poziomie
Unuryt: 13800 x 1.6 na 10 poziomie

Produkcja jak zwykle może ulec zmianie do czasu wyjścia do gry (nie ma na razie nic wpisane, że budynek ma produkcję zmienną "switchable", jeśli zmienią to dam znać ale wątpię, taki sam unuryt daje boblin w rozdziale 21 więc wygląda na to, że wszystko razem produkowane).
Trzeba było wstawić post w spoilerach a nie w dyskusji o nowym rozdziale.
Można już podejrzeć statystyki Solunar Nexus:
Dla mnie na ten moment bardzo fajny budynek, porządna ilość many i unurytu w ostatnim rozdziale.
 

Nusion

Kapłan
Trzeba było wstawić post w spoilerach a nie w dyskusji o nowym rozdziale.
Można już podejrzeć statystyki Solunar Nexus:
Dla mnie na ten moment bardzo fajny budynek, porządna ilość many i unurytu w ostatnim rozdziale.
Jest i animacja :)
HDOdPmg.png
 

Charlene

Szef kuchni

Jesienne Zodiaki 2023


Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 20x (2-5 min)
Proste narzędzia - 10x (15 min) / +7 (zad. 12.wyszkól jednostki lub proste narzędzia x7)
Chleb - 15x (1h)
Zaawansowane narzędzia -22x (3h)
Kosz zakupów- 8x (9h)

Manufaktury:
manufaktura (3h)- 26x /+ 6 (zad.37. walcz i zwycięż w 4 konfliktach lub 6x manu (3h))
manufaktura (9h)- 29

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej: 6*** (zad. 16. zdobądź zaklęcie lub 1x rozbudowa, zad. 29. 600 fragmentów lub 2x rozbudowa, zad. 38. 1x rozbudowa lub 600 fragmentów, zad. 49. 2x rozbudowa lub 4x darowizna w AM)

Dzienna linia zadań:
Zadanie 51. kosz 7x (9h)
Zadanie 52. manufaktura 10x (3h)
Zadanie 53. chleb 15x
Zadanie 55. proste narzędzia 14x (15 min)
Zadanie 59. trunki 16x
Zadanie 61. zaawansowane 8x (3h)
Zadanie 64. zaawansowane 10x (3h)
Zadanie 66. chleb 15x (1h)
Zadanie 67. manufaktura 7x (9h)
Zadanie 69. manufaktura 7x (9h)
Zadanie 70. zwiad lub kosz 6x (9h)

Rozbudowa budynków do 5 poziomu w dziennej lini zadań:BRAK

W linii GŁÓWNEJ mini warsztaty i manufaktury są potrzebne przez wszystkie zadania.
W linii DZIENNEJ jak wyżej w opisie zadań dziennych.

UWAGA!
Zadanie 17.
wymaga manu 6x (3h), Zadanie 18. manu 4x (9h), Zadanie 21. manu 3x (9h)
Zadanie 26 i 44. W tych zadaniach trzeba mieć jednocześnie 6x zaawansowane narzędzia (3h) oraz 6x manufaktura (3h)
Zadanie 46. wymaga manu 6x (9h) oraz Zadanie 48. wymaga manu 6x (9h)
Zadanie 37. walcz i zwycięż w 4 konfliktach lub manufaktura 6x (3h)
UWAGA!
W zadaniach głównych pojawia się zebranie produkcji z manufaktury podstawowej lub dowolnej (lepiej nastawić mini podstawowe), natomiast w dziennych są to produkcje z dowolnej manufaktury.
 

Serengeti

Szef kuchni
Ja u siebie tej zmiany nie widzę
Andrzejku, jesteśmy na tym samym serwerze s1, nie ma takiej opcji, żebyś miał inaczej niż ja ;)
W szczegółowym podglądzie cudaka pojawiła się dodatkowa zakładka, trzecia od lewej, o nazwie Poziomy, gdzie można podejrzeć wszystkie bonusy jednocześnie. Bardzo wygodne :)
 

Deleted User - 198835

Guest
A rzeczywiście jest :)
Jest to wygodnie , bo nie muszę już przez to szukać ich w wiki
 

Lanariko

Szef kuchni
Jest to wygodnie , bo nie muszę już przez to szukać ich w wiki
Dla mnie zupełnie niepotrzebne, informacja ogólna, dotyczące gry, a nie poszczególnych użytkowników spokojnie mogą być w wiki. To tak ze 4 kliknięcia więcej... nie przemęczę się. 3/4 graczy nawet tam nie zajrzy. 2/4 się po prostu nie chce a pozostała 1/4 przeczyta poradnik Chrisa i nie będzie musiała myśleć sama ;)
ta jedna czwarta, która tam zajrzy spokojnie zajrzałaby również i do wiki.
A tak projektanci zajmują sie pierdołami, tracą czas, obciążają niepotrzebnie grę, chyba tylko po to, żeby pokazać że coś robią. Tymczasem samo menu główne antycznych cudów na przeglądarce w dalszym ciągu pozostaje niezmienione i łatwiej ogarnia się cuda sąsiadów niż swoje...
 

Deleted User - 198835

Guest
Dla mnie zupełnie niepotrzebne, informacja ogólna, dotyczące gry, a nie poszczególnych użytkowników spokojnie mogą być w wiki. To tak ze 4 kliknięcia więcej... nie przemęczę się. 3/4 graczy nawet tam nie zajrzy. 2/4 się po prostu nie chce a pozostała 1/4 przeczyta poradnik Chrisa i nie będzie musiała myśleć sama ;)
ta jedna czwarta, która tam zajrzy spokojnie zajrzałaby również i do wiki.
A tak projektanci zajmują sie pierdołami, tracą czas, obciążają niepotrzebnie grę, chyba tylko po to, żeby pokazać że coś robią. Tymczasem samo menu główne antycznych cudów na przeglądarce w dalszym ciągu pozostaje niezmienione i łatwiej ogarnia się cuda sąsiadów niż swoje...
To w takim razie proponujesz powrót do początkowej wersji gry ?
Napisz tą propozycję , to będę całkowicie na tak :p
 

Lanariko

Szef kuchni
To w takim razie proponujesz powrót do początkowej wersji gry ?
Napisz tą propozycję , to będę całkowicie na tak :p
Absolutnie nie.
Są usprawnienia, które ułatwiają obsługę gry i są bardzo potrzebne, chociażby zbieranie produkcji - ja pamiętam jeszcze czasy kiedy żeby zebrać produkcje z manufaktur, trzeba było każdą kliknąć oddzielnie. Ale akurat ta zmiana nie ułatwia praktycznie niczego.
Te informacje były już podane i były łatwo dostępne. Dublowanie ich, moim zdaniem jest całkowicie bez sensu. Po pierwsze dodatkowo obciąża grę, a po drugie, zajmuje czas projektantom, który można by wykorzystać na wprowadzenie czegoś naprawdę potrzebnego.
 

Deleted User - 198835

Guest
Absolutnie nie.
Są usprawnienia, które ułatwiają obsługę gry i są bardzo potrzebne, chociażby zbieranie produkcji - ja pamiętam jeszcze czasy kiedy żeby zebrać produkcje z manufaktur, trzeba było każdą kliknąć oddzielnie. Ale akurat ta zmiana nie ułatwia praktycznie niczego.
Te informacje były już podane i były łatwo dostępne. Dublowanie ich, moim zdaniem jest całkowicie bez sensu. Po pierwsze dodatkowo obciąża grę, a po drugie, zajmuje czas projektantom, który można by wykorzystać na wprowadzenie czegoś naprawdę potrzebnego.
Wprowadzili zwiększanie kosztów u hurtownika przy każdym zakupie , w kryształowej latarni morskiej pakiety bonusowych nagród były za każdą łapkę , a teraz tylko 3 pakiety , handel był z całą mapą , teraz tylko z małą jej częścią - o takie zmiany Tobie chodzi ?
A może mają zabierać 3/4 profitów ze wszystkich wywalczonych nagród eventowych już zdobytych a te , co się pojawią , to w 2 tygodnie będą zmieniać ?
I wskaż mi jeszcze gdzie w grze można sprawdzić to , co jest zdublowane
Ważne sprawy i dublowanie - nie słyszałem większej bzdury
 
Do góry