• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Lanariko

Szef kuchni
Wprowadzili zwiększanie kosztów u hurtownika przy każdym zakupie , w kryształowej latarni morskiej pakiety bonusowych nagród były za każdą łapkę , a teraz tylko 3 pakiety , handel był z całą mapą , teraz tylko z małą jej częścią - o takie zmiany Tobie chodzi ?
A może mają zabierać 3/4 profitów ze wszystkich wywalczonych nagród eventowych już zdobytych a te , co się pojawią , to w 2 tygodnie będą zmieniać ?
I wskaż mi jeszcze gdzie w grze można sprawdzić to , co jest zdublowane
Ważne sprawy i dublowanie - nie słyszałem większej bzdury
Rany Elfa, przestań się unosić i zacznij czytać ze zrozumieniem...
1. mówimy o wprowadzeniu dodatkowej zakładki w antycznych cudach, gdzie są rozpisane ich poziomy. Ta informacja jest już w Wikipedii i jest do niej łatwy dostęp, ergo - jest to informacja zdublowana. Moim zdaniem niepotrzebnie.
2. rozróżnij wprowadzenie zmian ułatwiających obsługę gry (nowe przyciski, mniej klikania, itp) od zmian w grze jako takiej ( zmiany wartości budynków, zmiany w kosztach niektórych usług).
3. oczywiście że są zmiany w grze, które podobają się graczom bardziej a inne mniej. Nie pisałam przecież ze nie podobają mi się wszystkie zmiany ani ze mi się wszystkie podobają. Pisałam że TA JEDNA KONKRETNĄ uważam za niepotrzebną.
4. ważne sprawy - 100 razy bardziej wolałabym móc otworzyć menu antycznych cudów i tam od razu widzieć, w który cud mam zainwestowane pw. i ile, i ile mam do tego cudu run. Bo co daje dany cud sprawdzam generalnie raz - przed decyzją czy go postawić, czy nie, a to, w które cuda obcy gracze powpychali mi bez pozwolenia pw, i co mam najbliższe do skończenia sprawdzam co najmniej raz w tygodniu. Więc tak, są zmiany ważne i ważniejsze.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Sama się uniosłaś - ja piszę , że twórcy z nudów mają czasem pomysły tego typu , co podałem , a co do potrzebności tego , co wprowadzili , to były takie propozycje od różnych graczy (nie tylko na polskich serwerach)
Co do widoczności run , to w każdym swoim cudzie widzisz ile ich masz - to jest dublowanie , a nie info , którego w grze nie ma
//
Co do run i ich ilości , to w skrinach pokazuję gdzie widać wszystkie i na wybranym cudzie , gdzie szukać określonych run , czyli w dwuch miejscah już to jest i nie rozumiem po co Ci jeszcze dodatkowe informacje

połączono//Urdur
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2023-08-26 195521.png
    Zrzut ekranu 2023-08-26 195521.png
    401,1 KB · Wyświetlenia: 24
  • Zrzut ekranu 2023-08-26 195549.png
    Zrzut ekranu 2023-08-26 195549.png
    128,4 KB · Wyświetlenia: 23
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Seviper

Tancerz ostrzy
Rany apki ta zakladke w cudach maja od kiedy pamiętam, ;)
szkoda ze wlasnie nie ma na apce podladu ilosci run tylko trzeba w kazdy wchodzic osobno
 

Deleted User - 198835

Guest
Ano jak na apce nie ma tego podglądu wszystkich run , to przydałoby się to - fajna sprawa z tym
W przeglądarkowej wersji trzeba najechać na znaczek cudów i wtedy wyskakuje ta lista
Ale za to apki mają niektóre fajne funkcje , których na przeglądarkowych nie ma
 

Ovocko

Rycerz
Rany Elfa, przestań się unosić i zacznij czytać ze zrozumieniem...
1. mówimy o wprowadzeniu dodatkowej zakładki w antycznych cudach, gdzie są rozpisane ich poziomy. Ta informacja jest już w Wikipedii i jest do niej łatwy dostęp, ergo - jest to informacja zdublowana. Moim zdaniem niepotrzebnie.

Nie zgodzę się. I to podwójnie :cool:
Po pierwsze nie jest to informacja zdublowana. Wikipedia podaje bazowe mnożniki, natomiast praktyczny "dochód" z danego cudu jest wynikiem mnożenia tego wskaźnika przez jeszcze jeden parametr. Przykładowo opactwo daje różną ilość many w zależności od ukończonych prowincji, iglice różną ilość wojska w zależności od wielkości oddziału itd. I takie informacje masz w zakładce, czyli np. wiesz, że jak rozbudujesz to opactwo do kolejnego poziomu run, to dostaniesz z każdego zaklęcia np. pięć tysięcy many więcej, a nie "8pkt razy ilość prowincji"
Sam mnożnik (podany w Wikipedii) niewiele mówi, a co więcej bardzo często, zwłaszcza przy porównywaniu różnych cudów, wiedzie na manowce.
Dopiero po przeliczeniu realnych wartości jesteś w stanie porównać sobie różne cuda, a także realnie ocenić, czy np. opłaca się dany cud rozbudowywać do kolejnego poziomu.
I np. ja z tej zakładki (w aplikacji jest ona od dawna) korzystam dość często, choć na własny użytek wymodelowałem sobie to również w excelu, dzięki czemu jestem w stanie "co do grosza" obliczyć jak zmieni się produkcja z danego cudu jeśli zmienię dowolny parametr który na nią wpływa.

Drugi brak zgody dotyczy tego, że przyjmując Twój tok rozumowania, należałoby dojść do wniosku, że np. nie ma sensu podawać ilości produkcji w manufakturach, warsztatach, zbrojowniach czy budynkach wojskowych - te wszystkie informacje są przecież dostępne na Wiki, więc po co dublować? ;)
A jednak są, i myślę, że całkiem słusznie że są. Bo bez nich bieżąca gra byłaby znacznie trudniejsza, jeśli nie niemożliwa.
To, że są one podane również gdzie indziej niczego nie zmienia - przecież nie gramy na wiki, ale w aplikacji/przeglądarce, nieprawdaż?


Rany apki ta zakladke w cudach maja od kiedy pamiętam, ;)
szkoda ze wlasnie nie ma na apce podladu ilosci run tylko trzeba w kazdy wchodzic osobno

Też mi tego czasem brakuje.
Ogólnie to jest trochę takich rzeczy, które brakuje na apce a są w przeglądarce i vice versa. Mnie np. bardzo brakuje w apce możliwości nastawiania niepełnej ilości oddziału w koszarach/obozie/terenach, a także notorycznie "zaokrąglane" parametry różnych wielkości (typu 5,1 tys a nie 5072).
 

Koval92

Kapłan
Powinni zrobić paczki z artefaktami do craftingu w akademii bo się zaczyna robić bałagan i nie można trafić artefaktu który się chce wśród tony innych.
Z paczki by się wybiegało ten jeden chciany...

Na Halloween będzie Labolatorium Dusz (Soul Lab), budynek ewolucyjny z produkcją zmienną.
Produkuje się orków lub wzniesiony towar lub banshee lub PW.
Budynek ma 5 poziomów. Jest częścią zestawu.

Zestaw "Soul Experiments", 5 częściowy zestaw z budynkiem ewolucyjnym.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Dopiero co się na becie skończył ten , co my go mamy na żywych serwerach a naprawą zrypanej poczty nie ma się kto zająć
 

miriella

Zwiadowca
U mnie były oferty za królewskie renowacje i za schematy , a nadal równie rzadko widuje się te karmy co przed zmianą , pomimo wielkich obietnic
u mnie też były takie oferty , już też się pomyliłam ,ale jak się zdaży kliknąć to można anulować i jest zwrot , a co do karmy to u mnie jest dużo lepiej
 

Charlene

Szef kuchni

Brama do przeszłości 2023


Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 24x (2-5 min)
Proste narzędzia - 17x (15 min)
Chleb - 27x (1h)
Zaawansowane narzędzia -10x (3h)
Kosz zakupów- 10x (9h)

Manufaktury:
manufaktura (3h)- 38x /+ 8 (zad.18. walcz i zwycięż w 4 konfliktach lub 8x manu (3h))
manufaktura (9h)- 23x /+ 4 (zad. 15. 4x manu (9h) lub wyszkól jednostki)

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej: 5*** (zad. 12. zdobądź 18 mgły wizji lub 2x rozbudowa, zad. 26. 2 katalizatory lub 1x rozbudowa, zad. 33. 2 katalizatory lub 2x rozbudowa)

Dzienna linia zadań:
Zadanie 54. zaawansowane 10x (3h)
Zadanie 58. zaawansowane 10x (3h)
2x rozbudowa lub 5x darowizna w AM
Zadanie 59. manu 7x (9h)
Zadanie 62. manu 7x (9h)
Zadanie 64. manu 7x (9h)
Zadanie 66. ukończ prowincję
Zadanie 68. zaawansowane 10x (3h)
Zadanie 69. manu 6x (9h) lub wyszkól jednostki
Zadanie 71. kosz 6x (9h)

Rozbudowa budynków do 5 poziomu w dziennej lini zadań: jak wyżej

W linii GŁÓWNEJ mini warsztaty i manufaktury są potrzebne przez wszystkie zadania.
W linii DZIENNEJ jak wyżej w opisie zadań dziennych.
UWAGA!
W zadaniach głównych pojawia się zebranie produkcji z manufaktury podstawowej lub dowolnej (lepiej nastawić mini podstawowe), natomiast w dziennych są to produkcje z podstawowej manufaktury.
 
Do góry