• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Cuda a miejsce w mieście

BetonowyKnur

Wędrowiec
Cześć, czy wszystkie cuda wymagają miejsca w mieście, czy są jakieś poza rejonem gdzie można stawiać zwykłe budynki. Można wybudować wszystkie w jednym mieście, czy ilość zajmowanego obszaru będzie zbyt duża?
 

Wojtek90

Zwiadowca
Hej, można wybudować wszystkie cuda w mieście ale czy warto? - aż się boje pytać na głos, bo wiem co tu się może zaraz dziać na forum :p :D
W wielkim skrócie: wszystkie cuda wymagają miejsca w mieście. Każdy postawiony cud zwiększa trudność walki w turniejach i Iglicy oraz zwiększa koszty negocjacji. Są cuda bez których nie można się obejść, są takie które mało wnoszą do gry. Z tego co widzę to jesteś na początku swojej przygody więc zajrzyj tutaj (stary temat ale chyba ciągle aktualny, szczególnie na początku gry): https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/antyczne-cuda-bardziej-lub-mniej-przydatne.4356/
 

Serengeti

Szef kuchni
Cześć, czy wszystkie cuda wymagają miejsca w mieście, czy są jakieś poza rejonem gdzie można stawiać zwykłe budynki. Można wybudować wszystkie w jednym mieście, czy ilość zajmowanego obszaru będzie zbyt duża?
Ważne jest żeby w którymś momencie na początku gry podjąć decyzję dlaczego w ogóle gramy, co nas w tej grze uszczęśliwia :)
Jeśli chcesz efektywnie robić turnieje i Iglicę, to tak jak napisał wcześniej @Wojtek90, stawiasz tylko cuda kluczowe dla twojej strategii. Takie przy których zwiększenie kosztów walk i negocjacji jest z nawiązką pokrywane zyskami z cudaka.
Natomiast jeśli chcesz mieć wysokie miejsce w rankingu, kolekcję wszystkich budynków gry, lubisz patrzeć jak miasto rośnie, a turnieje i Iglica nie są twoim priorytetem, to hulaj dusza piekła nie ma! ;) Stawiaj wszystko i podziwiaj :D

Edit: Aż z ciekawości sprawdziłam u siebie w mieście, koniec XIV rozdziału, mam dostępne 26 cudów do postawienia, postawiłam 6, które są adekwatne do mojego stylu gry. Z czego jeden trzymam nie dla jego korzyści, tylko dlatego, że jest bardzo ładny :p
Takie minimalistyczne podejście sprawia też, że mając niewiele cudaków można te interesujące dość szybko podnieść na wysoki poziom, bo strumień punktów wiedzy jest bardziej skoncentrowany.
 
Ostatnia edycja:
Do góry