• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Domyślne ustawienia ankiety

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy ankiety powinny mieć takie opcje dmyślne?

  • Tak, zmiana głosu to dość niepoważna opcja, a inni powinni widzieć kto jak głosował

  • Nie, lubię zmieniać głos w ankiecie i nikt tego nie zauważy, bo nikt nie podejrzy kto jak głosował

  • Kto jak głosował powinno być widoczne, ale zmiana głosu też powinna być

  • Nie powinno być możliwości zmainy głosu, ale podgląd kto jak głosował godzi w moje uczucia


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Zauważyłem, że większość ankiet ma opcje możliwości zmiany głosu i brak możliwości popatrzenia kto jak zagłosował.
To są ustawienia domyślne, więc użytkownicy - pomysłodawcy często takie ankiety tworzą.
Proponuję, żeby wyjściowo, przy tworzeniu ankiety, zaznaczone było:
- brak możliwości zmiany głosu
- upublicznienie kto jak głosował
Czyli tak:

domy_lne_opcje_ankiety.png


EDIT: zaznaczając ptaszki przyszło mi do głowy, że opcja Allow the results to be viewed without voting też nie jest dobra (a domyślnie była zaznaczona).
 

DeletedUser626

Guest
Zmiana głosu jest konieczna, szczególnie w Pomysłach gdzie najczęściej ankiety są tworzone. Często ludzie zmieniają zdanie po zapoznaniu się z argumentami za i przeciw, żałują potem oddanego głosu. Domyślnie również celowo jest ukryte to kto jak zagłosował, ponieważ głównie liczy się ilość głosów i rzadko kiedy temat wymaga ujawnienia głosujących, a i wtedy można po prostu to ustawić. Z kolei opcja podglądu wyników pozwala zapoznać się z głosami i opiniami przed dodaniem własnej. Fakt, może to mieć wpływ na czyjś głos, jeśli ktoś jest podatny na sugestie, ale niektórzy w ogóle nie chcą głosować, bo np. nie mają wyrobionego zdania albo nie są przekonani co wybrać (a zmiana głosu może być zablokowana), dlatego domyślnie mają możliwość sprawdzenia wyników, bez konieczności głosowania. Wszystkie te opcje można ustawić wedle własnych upodobań, dlatego też nie zostaną zmienione.
 
Status
Zamknięty.
Do góry