• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja - Czarownicy i smoki

Greg8373

Zwiadowca
Takie pytanko - informacyjnie rzucenie tematu ... może ktoś mi to logicznie wyjaśni ...

Skończyłem już ten rozdział i biorę się za rozbudowę i co widzę: Na rozbudowę zwojów z poziomu 19 na 23 potrzeba aż 2148 populacji przy wzroście tworzenia zaledwie o 709/3h (2284-->2993 ) Czy ktoś rozbudował T2 wyżej ? Czy w ogóle warto ??
 

DeletedUser2262

Guest
Takie pytanko - informacyjnie rzucenie tematu ... może ktoś mi to logicznie wyjaśni ...

Skończyłem już ten rozdział i biorę się za rozbudowę i co widzę: Na rozbudowę zwojów z poziomu 19 na 23 potrzeba aż 2148 populacji przy wzroście tworzenia zaledwie o 709/3h (2284-->2993 ) Czy ktoś rozbudował T2 wyżej ? Czy w ogóle warto ??

709 w Twoim przypadku o którym piszesz to wzrost o 31% produkcji co 3h. Jeśli jesteś aktywny w Turniejach oraz prowadzisz negocjacje w prowincjach to wydaje mi się osobiście że warto, ponieważ z biegiem kolejnych epok towaru do w/w rzeczy potrzeba coaz to więcej.
 

DeletedUser2262

Guest
Jednak 2148 populacji to jednak trochę dużo ... a mając 10 manu zwojów to jednak jest to wydatek ...
no 10 manu, fakt to mega dużo, ja mam 5 sztuk i chwilowo zatrzymałem je na 20 poziomie, ale docelowo rozbuduje na max. poziom. PS Ludzie będą Ci jeszcze potrzebni później do manu T1+1 (żywiołaki), T2+1 (amunowie) i T3+1 (konstrukty)

Możesz też na każde 4 zlikwidować 1 sztukę, jeśli w 3 będziesz miał 3x31%=93% Czyli odzyskasz trochę miejsca w mieście
 

Azulena

Rozbójnik
greg8373
dziękuję Ci za rzucenie tego pytania...
Zainteresowałam się co z moimi manu Kryształów (jestem w Niziołkach) - będę mogła je rozbudować dopiero w Amunach! Mam ich tylko cztery - ale po rozbudowie będą miały 6x4 pola i nie wiem, gdzie mam je podziać.
Mam 338 ekspansji - więcej niż wymagane do odblokowania Amunów.
Aktualnie mam trochę pustego miejsca, bo nie nastawiałam Niziołkowych budynków - nie podobają mi się kolejne rasy i wcale się do nich nie śpieszę.
Ale i tak jak przejrzałam ścieżkę badań teraz... znowu mi się odechciewa gry. :(


Czemu w FoE może to być wygodnie, że kolejne budynki zastępują wcześniejsze, domy ZAWSZE mają 2x2, a pozostałe budynki też nie porażają rozmiarami?!

Obecny pomysł w Elve, z tą ewolucją Feniksów, a później ich karmieniem, wydaje się interesujący... pod warunkiem, że te Feniksy zmieszczą się potem w mieście po kolejnych rozbudowach. :(
 

DeletedUser110

Guest
Takie pytanko - informacyjnie rzucenie tematu ... może ktoś mi to logicznie wyjaśni ...

Skończyłem już ten rozdział i biorę się za rozbudowę i co widzę: Na rozbudowę zwojów z poziomu 19 na 23 potrzeba aż 2148 populacji przy wzroście tworzenia zaledwie o 709/3h (2284-->2993 ) Czy ktoś rozbudował T2 wyżej ? Czy w ogóle warto ??
Warto. Z tym, że 10 to trochę dużo, sam miałem przez dłuuuugi czas 7-7-7, teraz w Konstruktach jedną fabrykę T3 zburzyłem, a choć wymaksowałem pozostałe 6 to i tak jakoś T3 (eliksiry) jakoś słabują :\
Zwróć też uwagę, że te "aż" 2148 ludzików, to podniesienie bydynku o 4 (cztery) poziomy. Czyli trochę ponad 500 na poziom, co wcale nie jest takie dziwne w późniejszych epokach - i wcale nie jakieś niesłychane. Zwróć uwagę, jak zmienia się ilość ludków w Rezydkach ;)
 

visit0r

Paladyn
Warto. Z tym, że 10 to trochę dużo, sam miałem przez dłuuuugi czas 7-7-7, teraz w Konstruktach jedną fabrykę T3 zburzyłem, a choć wymaksowałem pozostałe 6 to i tak jakoś T3 (eliksiry) jakoś słabują :\
Zwróć też uwagę, że te "aż" 2148 ludzików, to podniesienie bydynku o 4 (cztery) poziomy. Czyli trochę ponad 500 na poziom, co wcale nie jest takie dziwne w późniejszych epokach - i wcale nie jakieś niesłychane. Zwróć uwagę, jak zmienia się ilość ludków w Rezydkach ;)
dlugi czas gralem w ukladzie 6-4-4, majac mozliwosc zagladania do gry co mniej wiecej 4 h zdolalem uzbierac po kilka milionow kazdego surowca, uznalem ze mam za duzo manufaktur, aktualnie uklad 3-3-4 ale ta 4 manufaktura T3 tylko dlatego nie skasowana aby nie zepsuc ukladu w miescie, przy przemeblowani pod konstrukty tez poleci
 

Greg8373

Zwiadowca
Mam 10 zwoi bo jest takie zapotrzebowanie w bractwie jak i u sąsiadów , że schodzi jak ciepłe bułeczki ... więc na razie zostawię ...
 

Tajniakos

Paladyn
Takie pytanko - informacyjnie rzucenie tematu ... może ktoś mi to logicznie wyjaśni ...
Skończyłem już ten rozdział i biorę się za rozbudowę i co widzę: Na rozbudowę zwojów z poziomu 19 na 23 potrzeba aż 2148 populacji przy wzroście tworzenia zaledwie o 709/3h (2284-->2993 ) Czy ktoś rozbudował T2 wyżej ? Czy w ogóle warto ??
@greg8373 To niestety nie koniec niespodzianek :) Na rozbudowę jednej manu zwojów z poziomu 24 na 27 potrzebne Ci będzie 5.809 populacji co przy Twoich 10szt da już 58K + manu jedwabiu na tym samym poziomie do produkcji żywych towarów. Inwestycja wątpliwa do zrealizowania choć przy dużej ilości wolnego miejsca w mieście możliwa. Czy warto ją rozbudowywać? TAK, jak każdą manufakturę. Trzeba pamiętać, że wraz z wzrostem budynków rośnie zapotrzebowanie na surowce:)
Edit: Od niziołków do końca amunów rozbudujesz rezydencje łącznie 6 razy. Dla jednej zdobędziesz 1580 populacji. Mając 30 rezydencji zdobędziesz łącznie 47,400 populacji.
Sam teraz możesz zdecydować ile manu zwojów podnieść a ile usunąć. Ponieważ to nie jedyne budynki do podniesienia i też wymagają populacji w niebotycznych ilościach ;).
 
Ostatnia edycja:
dlatego ważna jest rozbudowa cudów dających % do populacji
Niby racja, ale patrzac, w jakim kierunku ida ostatnio zmiany w grze wydaje
mi sie, ze inwestycje w cuda wojskowe sa bardziej oplacalne.
No bo tak:
co nam da w pozniejszych etapach gry jedna czy nawet dwie dodatkowe
manufaktury ? Zwiad jest tak powolny, ze surowcow na negocjacje na mapie
i tak wystarczy, a w turniejach przy wysokich kosztach w pozniejszych
epokach jedna czy 2 manu (rozbudowane dzieki populacji z cudow) prawie
nic nie dadza. Cuda wojskowe natomiast dadza bardzo duzo.

Tak tylko sobie gledze, sam jestem graczem raczej militarnym pomimo duzej
ilosci manufaktur, ale nawet ja sam uwazam, ze tworcy gry przeginaja z
przelozeniem srodka ciezkosci w kierunku wlasnie wojska. Tak, jak teraz
to wyglada inwestycje w Hale czy nawet Otchlan powyzej 11 poziomu
uwazam za nieoplacalne (w sensie ze te same inwestycje w cuda wojskowe
daja wiecej korzysci). A im dalej w epokach i im wyzsze koszty uczt tym
bardziej jest to niestety widoczne.
 

visit0r

Paladyn
Niby racja, ale patrzac, w jakim kierunku ida ostatnio zmiany w grze wydaje
mi sie, ze inwestycje w cuda wojskowe sa bardziej oplacalne.
No bo tak:
co nam da w pozniejszych etapach gry jedna czy nawet dwie dodatkowe
manufaktury ? Zwiad jest tak powolny, ze surowcow na negocjacje na mapie
i tak wystarczy, a w turniejach przy wysokich kosztach w pozniejszych
epokach jedna czy 2 manu (rozbudowane dzieki populacji z cudow) prawie
nic nie dadza. Cuda wojskowe natomiast dadza bardzo duzo.

Tak tylko sobie gledze, sam jestem graczem raczej militarnym pomimo duzej
ilosci manufaktur, ale nawet ja sam uwazam, ze tworcy gry przeginaja z
przelozeniem srodka ciezkosci w kierunku wlasnie wojska. Tak, jak teraz
to wyglada inwestycje w Hale czy nawet Otchlan powyzej 11 poziomu
uwazam za nieoplacalne (w sensie ze te same inwestycje w cuda wojskowe
daja wiecej korzysci). A im dalej w epokach i im wyzsze koszty uczt tym
bardziej jest to niestety widoczne.
zupełnie nie brałem pod uwage stylu grania ani ilości manufaktur, napisałem lużną sugestie co do możliwości zwiększenia ilości bezrobotnych, sam miałem ich tysiące z ewentowych budynków
 
Jasne @visit0r, nie czepialem sie konkretnie Twojej wypowiedzi ;) To byla
taka bardziej ogolna refleksja, czy warto planowac dlugoterminowe inwestycje
w populacje i stawiac sobie za cel zachowanie duzej ilosci manufaktur w
pozniejszych epokach, bo tego dotyczylo pytanie @greg8373. Wydaje mi sie
po prostu, ze surowce coraz bardziej traca na znaczeniu, a coraz bardziej
zyskuje wojsko, a czy to dobrze czy zle to juz zupelnie osobna kwestia
(moim zdaniem to nie za dobrze, wojsko za bardzo zyskalo na znaczeniu).
 

visit0r

Paladyn
Jasne @visit0r, nie czepialem sie konkretnie Twojej wypowiedzi ;) To byla
taka bardziej ogolna refleksja, czy warto planowac dlugoterminowe inwestycje
w populacje i stawiac sobie za cel zachowanie duzej ilosci manufaktur w
pozniejszych epokach, bo tego dotyczylo pytanie @greg8373. Wydaje mi sie
po prostu, ze surowce coraz bardziej traca na znaczeniu, a coraz bardziej
zyskuje wojsko, a czy to dobrze czy zle to juz zupelnie osobna kwestia
(moim zdaniem to nie za dobrze, wojsko za bardzo zyskalo na znaczeniu).
teraz sie pojawiły żywe towary wiec populacja bedzie wymagana na to
 

Greg8373

Zwiadowca
Nie ma jak wrócić z urlopu i przeczytać <CIACH> pocieszenie :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
Co Was to tak zadręcza;)! Ja mam Studnie na górze i zaraz (za 20 piórek) studnie w głównych, jak tylko odbiorę Artefakt Feniksa! Przydadzą mi się w Czarownikach i smokach (to tak a propos tematu).

EDIT:
Artefakt już mam :)!, czas na studnie!
 
Ostatnia edycja:
Do góry