• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 0.33

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser363

Guest
Co masz na myśli pisząc "przerabianym linuksem"? Bo się tak zastanawiam czy np. ja i @thek otrzymamy jakikolwiek support w przypadku problemów. Jednym z powodów, dla którego ludzie decydują się na desktopie na pingwina jest możliwość dostosowania go do własnych potrzeb i zoptymalizowania pod kątem stabilności jeśli dopasuje się go do wykonywanych zadań. Gdzie jest granica "przerabiania"? Czy jest to już na przykład samodzielna kompilacja jądra (w końcu nie bierze się gotowego zestawu ze wszystkim co tylko jest dostępne, ale dopasowuje się jajko do własnych potrzeb) czy bardziej chodzi na przykład o przepisanie pod siebie otwartych sterowników karty graficznej?

Absolutnie również nie rozumiem kwestii kupionego sprzętu i składaka. Skoro składaki są złe (nawet jeśli dana osoba zęby zjadła na hardware i wie doskonale co z czym łączyć i w jaki sposób i nie mam tu na myśli fizycznych połączeń, ale dobór odpowiedniego sprzętu) to ograniczmy również support jedynie do najbardziej profesjonalnych sklepów, a wywalmy komputery z lokalnych serwisów czy dużych sieciówek. Te wszystkie sklepy klepią to, co najlepiej schodzi, nie patrząc na koherentność zestawu. Na fali jest aktualnie Intel i5 a a ludzie chcą mieć 2 GB pamięci na karcie? To rzucimy najniższą generację i grafikę z szyną danych o szerokości 64 bit! Co tam, że będzie to działało tragicznie i kompletnie nie wyczerpie możliwości, jakie dają dane sprzęty. Że nie wspomnę o idiotycznym mieszaniu kości o różnych częstotliwościach taktowania lub wsadzania wysokich częstotliwości, podczas gdy i tak zostanie ona przycięta, gdyż procesor "nie obsłuży" mówiąc kolokwialnie pełnej mocy pamięci.

Bardzo mi się nie podobają te warunki otrzymania pomocy od supportu. Mam nadzieję, że po prostu albo ja źle zrozumiałem Twoje intencje, albo Ty się źle wyraziłaś. Mam nadzieję, że naprawdę jeśli podam swoją specyfikację do supportu to nie otrzymam pomocy, ponieważ "masz pan linuksa i dokładał żeś se pan rama do laptoka!".
 

DeletedUser626

Guest
Nie zrozumieliśmy się :) To miał być skrajny przykład i przez składaka miałam na myśli dosłownie ręcznie sklecane elementy, a nie części kupione w sklepie :) Wszelkie składaki sklepowe zaliczam do normalnego sprzętu, bo nie oczekuje od nikogo, kto kupuje gotowy zestaw, że się na tym zna i wie, że to składak wymyślony przez Pana Zdzisia na zapleczu - zwykle jak ktoś się zna to złoży sobie komputer sam i będzie mu chodził jeszcze lepiej niż gotowiec. Zdarzają się jednak zgłoszenia błędów od osób, które grzebały w jądrze linucha, a nazwa ich karty graficznej nie dość, że niewiele mówi to jest wręcz trudna do znalezienia w googlach. Popularny sprzęt to taki, który można znaleźć w wielu domach, a nie u max 0,01% Graczy na świecie. Nie mam nic do samych linuxów, ani samodzielnie składanych kompów - sama złożyłam swój komputer, z którego jestem bardzo zadowolona, swojego czasu też korzystałam z linuxa, nie można jednak również oczekiwać, że międzynarodowa firma wydająca gry w kilkudziesięciu językach będzie dostosowywała swoje projekty pod rzadko spotykane konfiguracje albo nieaktualne systemy. I mam tutaj na myśli naprawdę nietypowe konfiguracje, a nie dorzucony do kompa ram.
Jest to normalne, bo mamy do czynienia z projektem komercyjnym - gra musi zarabiać, żeby można było opłacić serwery, programistów, management, PR, HR, CMów, Headów, Panią Basie na recepcji, biuro etc. i żeby jeszcze były pieniądze na nowe projekty i rozwój firmy. Gra nie będzie zarabiała, jeśli będzie wydawała pieniądze na kompatybilność z Wind98.
 

DeletedUser363

Guest
Uff, czyli się po prostu źle zrozumieliśmy. To dobrze. Widywałem już mnóstwo pomysłów różnych firm i po Tobie akurat się nie spodziewałem takich pomysłów, bo widzę że w przeciwieństwie do poprzedniego CM robisz sporo i się pochylasz w stronę graczy za co Ci chwała. Ot, pomysły firmy mogły być naprawdę różne. W każdym razie wyjaśnione. :)
 

DeletedUser699

Guest
Wow to była hardkorowa wymiana zdań =] sorry za offtopic
 

DeletedUser

Guest
Ufff... @Dragomira Problemem może być przykładowo to, że ta gra ma bebechy we Flashu, co dla graczy linuksowych oznacza jedno: brak wsparcia dla flasha. Niestety ostatni Flash oficjalny to wersja 11.3 o ile dobrze pamiętam. To, że można uruchomić Elvenar jest jedynie dobrą wolą Google, która pisze swojego Peppera i na którym bazuje większość przeglądarek (także mobilnych na Androida) z wbudowaną jego obsługą (Puffin i podobne wynalazki). Poniekąd ułatwia to pracę, ponieważ istnieje tylko jeden produkt do którego programiści muszą się ustosunkować, ale co gdy w końcu tego wsparcia braknie? Czy ktokolwiek o tym myśli? Rynek rozrywkowy przenosi się ku urządzeniom mobilnym. Zarówno Android jak i Apple skazały Flash na całkowite zapomnienie oraz odrzucenie. W chwili obecnej jedynie Windows współdziała z Flashem a i tak coraz gorzej. To już powoli technologia porzucana, bo ilość błędów krytycznych w każdej aktualizacji po prostu powala. Naprawdę jest sens się w nią pchać dalej? W końcu duże ilości kapitału płyną głównie obecnie na rynku mobilnym od przyzwyczjonych do płacenia miłośników Apple :) Ten segment rynku jest od gry odcięty decyzjami na górze. Po prostu głupota. Sam bym w grze bywał częściej, gdybym miał możliwość grać "po ludzku" klientem natywnym na Androida. Nie mówiąc o tym, że takich osób jak ja jest więcej. Tych z iPhonem czy iPadem jest równie wiele. Szkoda, że ktoś z managementu ma kiepskie zrozumienie rynku rozrywki obecnie.
 

DeletedUser626

Guest
O sensie pisania gier na flasha InnoGames rozmyśla od 2012 kiedy startowało FoE i już było wiadomo w jaką stronę zmierza flash, jednak jak widać, póki co to się firmie opłaca, więc tę kwestię pozostawmy jej do wewnętrznych kalkulacji. Wersje mobilne jak najbardziej są wydawane i Elvenar też się swojej doczeka. Jak widać po FoE, Plemionach czy TW2 InnoGames nie ma problemu z cross-platformowym pisaniem gier, trzeba jednak na wersje mobilne poczekać, szczególnie gdy wersja przeglądarkowa dopiero startuje. Nie oszukujmy się, Elvenarowi jeszcze nieco brakuje do "pełnej" wersji, a jej tworzenie było dodatkowo spowolnione przez pracę z 2 silnikami równocześnie.
 

DeletedUser727

Guest
Usuwaliście "drobny błąd" związany z wychodzącą długo nazwą zadań... Gorzej z TYM !
 

DeletedUser363

Guest
Cóż, Youtube również przechodzi na HTML5 (o ile już całkowicie nie przeszło), ponieważ jak słusznie zauważył @thek flash przechodzi do lamusa. Tak naprawdę wszystkie liczące się firmy całkowicie odchodzą od tej technologii, ale to jest już zupełnie inna bajka - zwłaszcza od momentu kiedy standard HTML5 został w pełni opisany i wszyscy producenci przeglądarek internetowych włącznie z Microsoftem dostosowali się do niego o flashu praktycznie nie słyszę. No, nie licząc mnóstwa dziur, które co chwilę się pojawiają - a raczej są odkrywane. W każdym razie najwięksi gracze korzystający z flasha już z niego nie korzystają. Tej technologii już od dawna nie używa się do webdevelopingu - wszystko idzie przez JS z różnymi frameworkami do niego przeznaczonymi i odmianami. Ba, nawet firmy tworzące wyspecjalizowane interfejsy do obsługi Building Management System dorzucają możliwość generowania widoków z wykorzystaniem HTML5. Oczywiście flash jest tam często i gęsto wykorzystywany, ale bardziej jako gotowy szkielet Web UI, który można wykorzystywać póki się da. Powiem więcej - widok HTML5 pozbawiony jest błędów w wyświetlaniu, a flash potrafi widzieć problemy na linii serwer <-> sterownik, których po prostu nie ma. A niestety nad flashem nie ma pełnej kontroli.

Mogę się założyć, że za jakiś rok jedynymi firmami, które jeszcze używają flasha jako podstawowej technologii będą niektórzy producenci gier. Wsparcie zniknie, nikt już nie będzie się tym przejmował bo i po co dbać o coś, z czego korzysta tylko kilku graczy z rynku rozrywkowego, który i tak się przenosi szybko w stronę mobilnych urządzeń. Cóż wówczas będzie, jeśli wciąż taki Elvenar będzie tworzony we flashu? Developerzy będą się spotykali z problemami, na które nie poradzą nic. Jedynie metoda prób i błędów będzie miała jakikolwiek sens, a to tylko będzie wkurzała graczy. Pytanie za sto punktów co się stanie, kiedy nagle się okaże, że IG jest w ciemnej pupie? Czy coś góra na ten temat przebąkuje? Czy może po cichu pracuje nad przeportowaniem tego na inną technologię? To też jest chyba dość istotna kwestia, ponieważ pytanie brzmi czy jest w ogóle sens przejmować się tą grą i ewentualnie raz na jakiś czas wrzucić coś do kieszeni między innymi developerów i całego zarządu. Jeśli się bowiem okaże, że kiedy już gra wyjdzie na prostą, już będzie stabilna w miarę i można będzie ją okrzyknąć głównym wydaniem, to nagle się zrobi mały "krach technologiczny" i będzie trzeba kombinować, żeby w ogóle w jakikolwiek sposób ją uruchomić? Coś wiadomo na ten temat?

Szczerze powiedziawszy to osobiście nie stawiałbym apki mobilnej Plemion (przynajmniej tej na andka) jako przykład bezproblemowego pisania natywek, bo ta aplikacja to nieporozumienie jeśli nie myślimy jedynie o zajrzeniu na grę by wydać surowce. :D
 

DeletedUser626

Guest
Usuwaliście "drobny błąd" związany z wychodzącą długo nazwą zadań... Gorzej z TYM !
Też poprawione, niestety może być wgrane dopiero z następną aktualizacją gry, nie mam możliwości wgrania tłumaczenia od ręki. :(

IG doskonale wie na czym stoi, nie stoi zresztą tylko na flashu, więc tak czy inaczej sobie poradzi. Planów jednak w kwestii odchodzenia od flasha nie znam i raczej nie poznam, bo nie jest to kwestia, która w jakimkolwiek stopniu dotyczyłaby mojej pracy jako CM, a nawet gdyby mi zdradzono poufnie takie informacje, nie mam prawa ich upubliczniać. Pytania do mnie w tej kwestii będę musiała więc pozostawić bez odpowiedzi. :)
 

DeletedUser363

Guest
Rozumiem, spróbować w każdym razie było warto, bo to bardzo ciekawy temat. :) Że całe nie stoi na flashu to wiadomo, dlatego pytałem jedynie o tę konkretną grę.

A propos drobnych błędów i tak dalej - czy w następnej aktualizacji przewidziano ostateczną naprawę problemu z powracającymi powiadomieniami o nowych wiadomościach, które po prostu zlicza wszystkie rozpoczęte wątki i wyrzuca taką liczbą w powiadomieniu? Niby drobnica, ale jednak pieruńsko irytuje, a miała być już dawno temu rozwiązana. :)
 

DeletedUser

Guest
A propos drobnych błędów i tak dalej - czy w następnej aktualizacji przewidziano ostateczną naprawę problemu z powracającymi powiadomieniami o nowych wiadomościach, które po prostu zlicza wszystkie rozpoczęte wątki i wyrzuca taką liczbą w powiadomieniu? Niby drobnica, ale jednak pieruńsko irytuje, a miała być już dawno temu rozwiązana. :)

Problem został zgłoszony ale nie znam daty wprowadzenia tej poprawki. Musisz śledzić kolejne changelogi :)
 

DeletedUser626

Guest
Może niektórym się przyda:
Proszę po pierwsze pamiętać o czyszczeniu pamięci podręcznej i ciasteczek w przeglądarkach, oraz zwykłym odświeżaniu gry co jakiś czas - po kilku godzinach bez przeładowania mogą pojawić się różnice w danych przeglądarki i serwera i spowoduje to błąd, który zniknie od razu po odświeżeniu gry.
Po drugie, mamy informację od kilku Graczy, że problemy z zacinaniem się gry, które pojawił się po włączeniu przyspieszenia sprzętowego w ostatniej aktualizacji, zniknęły przy zmianie przeglądarki. W jednym przypadku pomogła przesiadka z Opery na Firfoxa, z innym z Chrome na Maxthon, nie jest to jednak zapewne zasada - korzystacie z różnych wersji na różnych sprzętach, więc po prostu sprawdźcie czy inna przeglądarka nie będzie działać o wiele lepiej od obecnej. My w tym czasie oczywiście będziemy pracować nad istniejącymi błędami, żeby nikt nie był zmuszony do zmiany ulubionej przeglądarki na stałe. : )
 

DeletedUser730

Guest
Witaj dragomira:) , cieszę się na poprawki /aktualizacje/ które są nieznacznie poprawiaja grę albo pogarszaja. Widze poprawę lecz z tego powodu nie będę klaskać gdyż jedno jest naprawiane a drugie .... . Jesli zaś chodzi o sam system operacyjny /i jego b ebechy/ to masz rację ale... ja piszę w swoim imieniu i nie wyglaszam madrosci - jakie Ty poczyniles wzgledem pozostalych "starszych" uzytkownikow syst-op. Nie narzekam - pomimo jak to ujales " wrodzoną skłonność do narzekania," .. naucz sie oddzielac ziarna od plew.
Nie tylko małolaci bawią się w te gry.... Uwagi i propozycje /ciasteczka i inne/ to szkoła dla tych co sie ucza:)
Posiadam najnowszej generacji kompa Samsun all one, karte graficzna przystosowana typowo do gier, linux, windows 10 lub 8,1 - do wyboru i zaaktualizowaną najnowsz przegladarke /tez do wyboru mam ich 5/.
Doceniam aktualizacje jednak wg mojej oceny " w grze istnmieje tak bardzo duzo błędów, jest niedokończona,a mogyfikacje _ aktualizacje odbywają się ze szkodą dla gracza _ żenie powinna wogóle istnieć przy obecnych problemach.
błędy nie są wyrównane na korzyść użytkownika, dalej istnieja opisy wprowadzajace w blad, np. do pozyskania populacja 670... a w konsekwencji 90. Bo zapomniano napisac tylko 90 ... i takich opisow w cudach jest wiecej, kultura 1320 a pozyskuje sie ok... 200...

tak naprawde totalnie zniechecilam sie do gry, gdyz na moim poziomie stoje w miejscu. Gra nie daje mi satysfakcji lecz tylko frustruje. Zdobywanie prowincji mija sie z celem, gdyz nie mam juz expansji bo i gdzie "postawie" a kupowanie puntow wiedzy... to zadania dla maniakow:).
postawilam na infrastrukture ... a gra juz nie ma dla mnie zadnych zadan.... a dodatkowo wciaz nowe problemy techniczne z gra która frustruje a nie relaksuje.


pozdrawiam i mam nadzieje, ze Wy tez mnie witacie i pozdrawiacie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Trudno się nie zgodzić @post.office.box z Tobą. Jako tak zwani "power userzy" my sobie poradzimy jakoś zazwyczaj, ale mniej obeznani odpuszczą. Zwłaszcza przykładowo linuxowi początkujący. Oni nie mają flasha oficjalnego jako takiego od lat aktualizowanego. Pozostaje im Chrome. Bardziej zaawansowani będą wiedzieli, że można zaciągnąć w razie czego projekt Chromium, ale ten nie ma flasha wbudowanego z kolei i trzeba tam jego obsługę ręcznie "dorzucić", czego normalny user nie zrobi bez pokazania krok po kroku, bo chodzi o właściwe linkowanie peppera do Chromium by zadziałał. Tym samym @Dragomira odpowiedź w stylu "zmień przeglądarkę", jest sensowna w zasadzie jedynie dla userów Windowsa. Każdy inny system operacyjny i flash to niestety gehenna. A nie każdy dla jednej gry będzie zaciągał przeglądarki z wbudowanym flashem, które zazwyczaj są płatne.

Ja wiem, że aplikacje natywne mobilne IG robi, bo są w sklepie, ale minusem jest niestety ich ubogie działanie z reguły, a ilość obsługiwanych tytułów ze stajni firmy, także nie rzuca na kolana. Myślę, że przy następnych projektach powinno się zrezygnować zupełnie z Flasha i od razu zaczynać w mobilce lub HTML5, bo ciągnięcie projektu jednocześnie na kilka technologii to nieporozumienie i marnotrastwo zasobów. To sytuacja analogiczna do pisania na dwa silniki jednocześnie.

Na pewno sytuacji nie poprawia fakt, że błędy mogące destabilizować ekonomię gry są zazwyczaj z korzyścią dla graczy i są łatane niemal natychmiast. Natomiast uciążliwe tygodniami lub miesiącami wiszą bez poprawy. Siedzę na becie także i tam do tej pory jest problem z powiadomieniami. A chyba pamiętasz, że to nie jest błąd który się pojawił z najnowszą aktualizacją, bo straszy już od kilku. Problem z sąsiadami powoli ulega poprawie, ale jeszcze trochę wody upłynie w Wiśle, zanim sytuacja stanie się choćby znośna dla tych nieco oddalonych od środka. Ogólnie uważam, że po prostu powinien ktoś siąść nad kolejką zadań i pomyśleć o właściwej priorytetyzacji.
 

DeletedUser626

Guest
Bardzo proszę, nie interpretować moich zdań wyrwanych z kontekstu, a moje wypowiedzi w całości. Jestem ostatnią osobą, którą można posądzić o generalizację Graczy i wrzucanie wszystkich do jednego worka. Moje "mądrości" to była garść faktów, które mogą nie wszystkim się podobać, pozostają jednak faktami. Gra nie może być dostosowana do wszystkich istniejących konfiguracji sprzętu. Przyznałam, że na niektórych sprzętach gra ma prawo nie działać i tylko w tym kontekście wspomniałam o narzekaniu. Wszelkie problemy na nowym sprzęcie proszę zgłaszać do supportu:
Jeśli jednak ktoś na względnie nowym, popularnym sprzęcie (mam tu na myśli po prostu PCta z Windowsem kupionego w sklepie, a nie składaka z przerabianym samodzielnie linuxem) ma problemy z grą, proszę je nam zgłosić do supportu wraz z podaną specyfikacją komputera (system, karta graficzna, ram) oraz wersją przeglądarki i wtyczki flash.

Celowo nie piszę postów skierowanych tylko do tych "co się znają", ponieważ nie tylko tacy odwiedzają forum. Zmiana przeglądarki na Windowsie czy wyczyszczenie pamięci podręcznej może Wam się wydawać banalnym pomysłem i śmiesznym gdy pada jako porada z ust CMa, dla niektórych jest to jednak odkrycie Ameryki i sposób na rozwiązanie ich problemów. Nie ignoruję i nie zapominam o Graczach linuxowych, jednak 90% Graczy to jednak amatorzy standardowych okienek, jeśli więc kogoś dziwi kierowanie do nich postu, to trochę jakby się oburzał na to, że w telewizji nie puszczają pod wiadomościami napisów dla mniejszości vietnamskiej :)

Proszę, jeśli znajdujecie w grze błąd, zgłoście go na forum w tym dziale >>KLIK<< lub poprzez system supportu. Gra jest systematycznie poprawiana, czasem jednak po prostu czegoś nie zauważymy, szczególnie jeśli nie jest to problem globalny a np. błąd tłumaczenia lub za wcześnie/za późno pojawiające się zadanie. I znowu, nie mówię tutaj o wszystkich nienaprawionych błędach, to oczywiste, że są rzeczy zgłoszone, które nadal czekają na naprawę, nie wszystko jednak da się naprawić od ręki.

Nad takimi projektami jak Elvenar pracują sztaby ludzi, w tym całą grupa programistów, którzy odpowiadają za różne elementy gry. Nie ma nic dziwnego w tym, że wgrywana jest jakaś poprawiona grafika, a nie jest wgrywana naprawa ważnego błędu, bo grafik wykonuje swoją pracę i nie usiądzie nagle do programowania, kiedy się na tym nie zna. Proszę więc, nie wyciągajcie mylnych wniosków, że jakieś błędy są celowo nienaprawiane, po prostu są to różne stopnie skomplikowana i wymagają różnych umiejętności, nie każdy może się niektórymi sprawami zająć i dlatego ich naprawa wymaga więcej czasu. Nic jednak nie jest przez nas ignorowane.
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira ja jestem programistą i znam to od zaplecza. Dlatego piszę o zmianie priorytetów zadań w kolejce. Dziś miałem sam deploy nowej wersji na serwer dla testerów. Wiem, że będą błędy i coś przejdzie niezauważone. Ale istotne jest to jak szybko się reaguje i łatki wypuszcza. Reakcja góra kilku godzin, nie na zasadzie "wiemy, naprawimy", ale "jest rozwiązanie A, B, C. Mają takie wady i zalety. Właśnie decydujemy" bądź w razie nietypowego błędu ze zgłaszającym ścisła współpraca. Nie mailowa z czasem reakcji w dniach. Komunikatory, rozmowy głosowe, videochaty z współdzieleniem ekranu. Już nieraz były sytuacje, że wrzuta całej paki błędów, a nowa wersja na testowym następnego dnia już była wystawiona z łatami. Klient w szoku, że tak szybko się da. Jeśli tak nie ma, to może za dużo "papierkologii stosowanej"? Ja też muszę dokumenty wypełniać, ale wiele rzeczy mam zautomatyzowane albo mogę to "zwalić" na biznes w jakiejś części. I nie zawsze jest różowo. Dziś w końcu zamknąłem zadanie nad którym się mordowałem 2 dni. Wiesz ile zajmowała łatka? Jakieś 20-30 znaków z klawiatury. Ale by do tego dojść musiałem przeryć masę tekstów dokumentacji i przetestować, a tym samym napisać kilkadziesiąt razy więcej, by różne rozwiązania i przypadki zweryfikować.
 

DeletedUser363

Guest
@Dragomira tylko problem polega na tym, że w przypadku Elvenaru można odnieść wrażenie, że ten cały sztab ludzi to tylko zarząd i graficy. Jeśli chodzi o mechanikę gry to przeraża fakt, że nie jest ona tak naprawdę rozwijana, a każda łatka tworzy nowe problemy. Zupełnie jakby jedynymi devami byli ludzie na stażu z UP brani z ulicy, którzy z jakimkolwiek programowaniem mieli do czynienia w gimnazjum, kiedy programowali żółwia w LOGO.

Na co dzień pracuję w branży IT i choć sam nie jestem programistą i mam o tym nikłe pojęcie (wystarczają mi w zupełności podstawy, sam i tak jeśli czegoś używam to języków skryptowych), ale pracuję z nimi. Wiem że często znalezienie źródła problemu to droga przez mękę a czas wcale w tym nie pomaga, tak jak pospieszanie. Również często pojawi się dodatkowy problem - czy to spowodowany błędem ludzkim, czy to niedopatrzeniem albo po prostu siłą wyższą. Bywa. Jednak jeśli za każdym razem pojawia się więcej błędów niż zostaje naprawione to chyba coś jest nie tak. Pytanie tylko z kim? Gracze będą narzekać. Widać zresztą odpływ i zniechęcenie. Ja gram z ciekawości jak to się wszystko potoczy. Nie skreślam Elvenaru, ale nie widzę świetlanej przyszłości z tych prozaicznych powodów - developerów nie ma. Czuję się jak tester wersji alfa. Projekty jednego ze znajomych z pracy, które nawet jeszcze nie przechodziły jego weryfikacji były mniej dziurawe i problematyczne niż gra, nad którą pracuje sztab ludzi.

Czas reakcji na błędy i ich naprawa przypomina mi trochę podejście Microsoftu w przypadku użytkowników desktopowych rozwiązań oraz dowolnego distro linuksa - Microsoft nie przejmuje się błędami i problemami przez wiele miesięcy. Tak jak devowie Elvenaru nie przejmują się problematycznymi błędami, które godzą w graczy. W przypadku distro linuksów łatki pojawiają się w ciągu kilku godzin, a poważniejsze problemy znikają w ciagu tygodnia. Nawet niedawno miałem tego piękny przykład z Fedorą po zaktualizowaniu jajka do nowej gałęzi 4.x. Na dzień dobry była z wieloma rzeczami masakra - a to się nie dogadywały moduły obsługi kart sieciowych, a to się cały system freezował na chwilę. Pierwsze łaty się pojawiły po kilku godzinach. Nie eliminowały wszystkiego, dodawały kilka nowych problemów, których wcześniej nie było widać, ale ostatecznie po dwóch tygodniach kolejna z kolei wersja jajka była już w pełni stabilna. Podkreślam, że chodziło o JĄDRO systemu. Dwa tygodnie. Jeden cykl wydawniczy Elvenaru. A przy jajku pracuje jedynie sztab określonych ludzi, gdyż jest to zbyt newralgiczna część systemu. Dało się? Dało. Dlatego nie wiem dlaczego do tej pory Windows 10 ma w bardzo wielu przypadkach ogromne problemy z dogadaniem się z kartami sieciowymi wireless (zwłaszcza tych ze stajni Intela). Podobnie jest z Elvenarem - i tu jest niby sztab speców i tu. Dlaczego więc to wszystko tak wolno idzie?

Microsoft się spokojnie obroni, pracuje bowiem i nad produktami klasy enterprise i nad kolejnymi wydaniami desktopów. Być może sporo sił przerzuca na enterprise, bo takie produkty jak Windows Server 2012 R2 czy Microsoft Exchange to naprawdę wspaniałe rzeczy. Czyżby IG też przerzucał siły pomiędzy działami? Po prostu to się w głowie nie chce zmieścić, że możecie tam kogokolwiek zatrudniać. Postępów w ogóle nie widać. Ani pod kątem technicznym ani pomysłowym. Nie widać ani naprawy błędów, ani wprowadzania nowości ani również żadnych planów na przyszłość. Tak jakby w całym dziale odpowiedzialnym za Elvenar był jedynie CM oraz może jakiś jeden grafiko-dev.
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira zauważ, że nie piję ani ja ani @ampH do Ciebie czy tutejszego teamu. My rozróżniamy ludzi odpowiedzialnych za konkretne rzeczy od "chłopców do bicia" ;) Niestety tempo rozwoju wskazuje na niedobory devów duże. Ja pracuję z jeszcze jednym devem i dedykowanym testerem + jeszcze jednym 2 devami od konkretnych technologii. W poprzedniej firmie devów było 4. Wszystko zasuwa i zasuwało jak na koksie. Tu wydaje się jakby pracował jeden, góra dwóch od wszystkiego. Ciężko postęp zobaczyć.
 

DeletedUser236

Guest
Pewnie wiecie, ale
w szumnych zapowiedział manufaktury ulepszane na 16 level w tej aktualizacji miały nie zmieniać lokalizacji
niestety po wprowadzeniu aktualizacji ulepszyłem 2 manufaktury drewna z 15 na 16 lv i obie ikony w czasie ulepszenia znajdowały się poza terenem dostępnym do budowy budynków w osadzie
 
Status
Zamknięty.
Do góry