• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 0.34

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
  • It is no longer possible to click the Auto Fight button more than once -> Nie będzie już możliwe kliknięcie Auto-walki więcej niż raz na bitwę.
  • It is now always possible again to automatically finish or surrender a battle -> Znowu będzie zawsze możliwe automatyczne zakończenie lub poddanie walki.

To są dwie różne sprawy. : )
 

DeletedUser724

Guest
Każdego dnia, gdy znikam na 10 godzin idąc do pracy, zostawiam grę w pierwszym planie. Wiadomo, ostatnie wydanie pw i zebranie podatku przed wyjściem. Ustawiony mam system, by niczego nie wyłączał (ręcznie tylko wyłączam podłączony monitor). Nawyk z gier mmo, przy stawianiu sklepików, by nie zrywało połączenia. Do tej pory, miałem czasem informację o zakończonej sesji, ze względu na zalogowanie się w pracy, lub zwieszkę netu (ten sam motyw z zakończona sesją w The West, odpalonym w tle). Komunikat o usypianiu i hibernacj, zobaczyłem po raz pierwszy, po ostatniej aktualizacji.
 

DeletedUser580

Guest
Gra mi się "hibernuje" po najnowszej łatce, nie wiem dokładnie po jakim czasie, ale chyba nie więcej niż 1h.

Właśnie wyskoczyło mi ciekawe zadanie. Jestem w pierwszej erze i po wybudowaniu 6x Prostego szlaku dostałam zadanie zdobądź 4000 marmuru. Po jego odrzuceniu znowu mam zadanie zdobądź 100 marmuru. Dobrze, że tamto zadanie mogłam odrzucić, bo te 4000 marmuru bym chyba miesiąc zbierała na tym etapie gry. ;)

Edit: to zadanie z 4k marmuru mam chyba już na stałe w pętli. W załączeniu zrzut ekranu. Rzecz dotyczy S3.
 

Załączniki

  • marmur.gif
    marmur.gif
    497,7 KB · Wyświetlenia: 7
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Ok, sprawa hibernacji się szybko wyjaśniła, faktycznie komunikat wyskakuje częściej w 0.34, już w 0.35 jest poprawka, ale dopiero po testach na becie okaże się czy wszystko działa poprawnie.

Zadania zaraz posprawdzam, dzięki za info :)

Edit://Zadanie zaczyna się za wcześnie, zwykła literówka - będzie poprawione w następnej wersji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Hajmdal Szczerze to w bractwie i na forum wypowiada się chyba więcej osób z wiedzą programistyczną niż wynika z rachunku prawdopodobieństwa ;) A co do kodu to nie wypowiem, bo ja piszę już taki, gdzie silnik gry ma od tego ORM i całość projektu pisana zgodnie z paradygmatami programowania obiektowego oraz standardami, dzięki którym nie mam spaghetti żadnego, ale też interfejsy nie gonią abstrakcji co chwilę, zaś wzorce nie są tylko dlatego, że to trendi ;) A tak poważniej... Jeśli ktoś lata siedzi w programowaniu, to problemy widzi często już w postaci gotowych relacji, algorytmów konkretnych i określonych rozwiązań. Mi nieraz się zdarzyło po spojrzeniu na kod tylko stwierdzić: "Zaorać i napisać od nowa, ale poprawnie... Poprawianie tego nie ma sensu i zajmie znacznie dłużej.' Jeśli wprowadzenie relacji "wiele do wielu z parametrem" to czynność jakiej poprawianie zajmuje grube tygodnie, to niestety taką sytuację ja tu widzę. Zwłaszcza gdy ponoć ma priorytet. Priorytet to się załatwia w góra kilka dni, a nie tygodni. Oczywiście przy dobrze napisanym kodzie, a nie spaghetti ku chwale naszego pana Latającego Potwora, niech błogosławione będą jego mięsne kulki. Ramen :D
 

Deleted User - 34008

Guest
Zadanie z opracowaniem nowej technologii wyskakujące na końcu drzewka jest faktycznie dość bezsensowne, w imieniu firmy przepraszam, nie widzę usprawiedliwienia dla stworzenia takiego zadania.
To zadanie nie jest nowe. Wykonywałem je wielokrotnie, pospołu z "wykorzystaj 12 PW" i oba nagle ni z tego ni z owego zniknęły mi w grudniu.
Ani raz nie miałem info o hibernacji, ani nie wylogowywała mi się sama gra. Na jak długo bym nie zostawił, gra cały czas "chodzi". I rzadko jest na "bieżącej" zakładce.
 

DeletedUser724

Guest
U mnie występuje na przeglądarce
Chrom
wersja 48.0.2564.97 m

Dziś na noc zostawię na Firefox i zobaczę rano efekty.
 

DeletedUser

Guest
Nie nazwałabym również Elvenaru "tylko grą przeglądarkową", to nie czasy gier tekstowych typu RedDragon, czy "wielkich produkcji" w stylu OGame.
Problemem jest to, że gry przeglądarkowe potrafią być lepsze, bez flasha i odnoszenie się do "tekstówek" jako porównanie jest chybione. W przeglądarkach bez Flasha od dawna można pograć o wiele płynniej i w ciekawsze rzeczy: wyścigi, gry FPS, RPG, RTS
Gra taka jak Elvenar ma własny silnik graficzny, toczycie w przeglądarce walki rodem z Heroes
Polecam zajrzeć w tytuły typu HexGL, Bananabread, Bombermine (obecnie gameofbombs) to zmieni Ci się perspektywa nieco o tym jak mogą wyglądać i działać gry w przeglądarce :) Silniki pokroju Turbulenz są nawet jako open source :)
i przesyła na bieżąco dane na serwer
Nie no bez żartów... Techniki long polling od dawna były wykorzystywane, a od jakiegoś czasu wypierane są poprzez WebSockety.
Jeśli ktoś myśli, że za tym kryje się parę prostych linijek kodu i trochę obrazków, to jakby uznał piramidy egipskie za kupkę piasku i kamieni. :)
Nikt nie pisze, że tak nie ma. Po prostu trochę się zagalopowałaś porównując Elvenar do tytułów sprzed X lat, choć tak game development nie wygląda obecnie i bez Flasha się może obchodzić. Z efektami takimi, że Elvenar sam kiepsko przy nich wygląda ;)

Używałem debuggerów i nie tylko, podglądając co robi Elvenar, więc wybacz, ale pozwolę się nie zgodzić z Tobą, bo nie jest to jakiś nie wiadomo jak skomplikowany i przekombinowany projekt, za którym stoi tona logiki biznesowej. Reszta to ładna grafika. Dzięki niej projekty graficzne moich propozycji dla Elvenara były budowane w oparciu nie o zabawy ze screenshotami i wycinanie, ale screen robił tylko za tło. Na niego nakładałem obrobione elementy wyjęte z requestów oraz sprite'ów. Stąd ich idealne dopasowanie do tego co już jest. Inaczej nie mogło być, skoro korzystałem z tego co sama gra mi dała ;) Każdy kto choć trochę chce to wszystkie grafiki uzyska, a jeśli ma flash decompiler to przy odrobinie wiedzy i wysiłku może się dowiedzieć więcej samodzielnie. Prawdę powiedziawszy wystarczy też samo podsłuchiwanie i analiza requestów na linii klient-serwer, by się czasem ciekawych rzeczy dowiedzieć. Gdyby ktoś był uparty, to przy odrobinie zaparcia mógłby samodzielny wrapper napisać, który by udawał flasha i odpowiednio spreparowane requesty wysyłał. Kwestia tylko wiedzy co i jakim żądaniem należy posłać. Ale tego typu informacje da się zebrać podsłuchując komunikację w grze. Bo niby jak się pisze boty? ;) Należy zresztą zauważyć, że część graczy ma gdzieś grafikę i chodzi im jedynie o usprawnienie własnych operacji. Znając mechanizmy mogli by próbować obejść zabezpieczenia oraz ograniczenia gry po stronie flasha, modyfikując w locie parametry idące już w requestach. Poprzez wstrzykiwanie się w samą komunikację sieciową. I znając życie ktoś to kiedyś zrobi w końcu jedynie dlatego, że może i będzie chciał się sprawdzić.
 

DeletedUser626

Guest
@thek proszę, odnosiłam się do tego :)
Poza tym, halooo, mówimy o grze przeglądarkowej, dodam, niespecjalnie rozbudowanej, a nie jakimś ogromnym projekcie MMORPG, czy innym. ;)
Moja wiedza nie ogranicza sie do gier InnoGames, ale ten temat nie jest o analizie rynku gier i nie mam zamiaru ciągnąć go w tym kierunku. Oczywiście, że istnieją inne gry tworzone w inny sposób i mogą być bardziej rozbudowane i chodzące lepiej, ale to nie znaczy, że Elvenar był pisany na kolanie. Patrzysz na moje posty przez pryzmat programisty, a nie do programistów są one kierowane, więc to oczywiste, że pewne rzeczy będę upraszczać, musisz się niestety do tego przyzwyczaić :)


Kwestia problemów z komunikatem o hibernacji jest częściowo potwierdzona, przynajmniej jeśli chodzi o przypadki komunikatu po ok godzinie. Jeśli ktoś ma taki komunikat o wiele szybciej to proszę o informację.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser724

Guest
U mnie występuje na przeglądarce
Chrom
wersja 48.0.2564.97 m

Dziś na noc zostawię na Firefox i zobaczę rano efekty.
Sprawdziłem na Firefox-ie i jest ten sam motyw. Po około godzinie, pojawia się komunikat o hibernscji.

Ani raz nie miałem info o hibernacji, ani nie wylogowywała mi się sama gra. Na jak długo bym nie zostawił, gra cały czas "chodzi". I rzadko jest na "bieżącej" zakładce.
Może to przypadłość serwerowa. Ja gram na Winyandor.
 

DeletedUser580

Guest
U mnie hibernuje się na każdym z trzech światów. ;)

Zauważyłam też coś dziwnego z licznikami budowy. Pokazuje mi, np. że została 1 minuta do rozbudowy. Klikam na budynek, a on "pyk" i już jest zbudowany. Nie dzieje się tak za każdym razem i nie miałam tak wcześniej, dopiero po ostatniej aktualizacji.

No i oczywiście, gdy następuje rozbudowa antycznego cudu PW za pomoc jest widoczne dopiero po odświeżeniu strony. ;)
 

DeletedUser

Guest
Co do hibernacji to u mnie jest problem z wtyczką. czy jak to się zwie.Problem polega na tym,że jak mam otwarte równocześnie 3 światy to co 5min mi wyskakuje komunikat Shockwave Flash has crashed i każe odświeżyć,nie wiem czy to wina przeglądarki czy co.Mógłby mi ktoś pomóc??
 

Rudolf

Zwiadowca
ja tak miałem wcześniej , ogólnie gra mi słabo chodziła na moim złomku, ale kolejne aktualizacje i rozbudowany ram pomogły, jest o wiele lepiej moim zdaniem przyśpieszenie sprzętowe mi pomaga :)
 

DeletedUser

Guest
moje posty (...) nie do programistów są (...) kierowane
Napisałbym, że z racji bycia programistą "wybaczam" więcej niż inni, gdyż wiem jak branża wygląda od środka i nie lecę od razu z emocjami na wierzchu jak to wszyscy są źli i niedobrzy dla mnie ;) Staram raczej konstruktywną krytykę przeprowadzać.
to nie znaczy, że Elvenar był pisany na kolanie
Nie twierdzę tak. Raczej zrzuciłbym to na karb złej organizacji i zarządzania projektem. W końcu to nie programiści (z reguły) ustalają priorytety zadań i ktoś im je jednak narzuca odgórnie.

A odnośnie "dziwnych" wiadomości. Problemem jest fakt, że gra ściąga wiadomości w kilku rzutach. Wpierw zaciąga informacje o ilości wiadomości i pewne ogólne wiadomości o nich, a dopiero po czasie bardziej szczegółowe. Dlatego identyczny widok można zobaczyć gdy gra tych dodatkowych jeszcze nie zdążyła zaciągnąć z serwera. Zrób sobie test kiedyś mając wiele stron wiadomości, że zaraz po starcie gry przejdź na ostatnią stronę i powinnaś ten widok zobaczyć. Zamknij okno PW i po jakimś czasie ponownie wejdź, to powinny już być one w pełwnej okazałości. Zachodzi bowiem sytuacja, że gra wpierw renderuje ilość stron i następuje wstępny render, a dopiero potem są dociągane dokładne informacje oraz są "braki" uzupełniane. Z jakichś przyczyn nie zawsze to się dzieje, nawet gdy damy dużo czasu aplikacji by sobie te dane pobrała. Podejrzewam problem z cache'owaniem, ubijanie/gubienie requestów gdzieś w okolicach loadbalancera, ewentualnie desynchronizacji danych między serwerami za loadbalancerem. Przyczyn jeszcze kilka może być, ale nie znam architektury w sumie, więc mogę tylko się domyślać.
 

Deleted User - 34008

Guest
Lord Kacper to rzeczywiście wina wtyczki. Takie rzeczy dzieją się nie tylko z Elvenarem. Częściowo pomaga ( przynajmniej u mnie ) otwieranie gier w osobnych oknach albo nawet na innych przeglądarkach, ale nie na długo niestety.
 

DeletedUser

Guest
Ja mam 3 osobne zakładki i wywala,jak grałem na Plemionach,Ikariam,Ogame,travian itd to miałem nawet 7 okien otwartych i nic się nie działo a w Elvenar co 5 min mnie wywala denerwujące to jest.
 

DeletedUser

Guest
Ja mam 3 osobne zakładki i wywala,jak grałem na Plemionach,Ikariam,Ogame,travian itd to miałem nawet 7 okien otwartych i nic się nie działo a w Elvenar co 5 min mnie wywala denerwujące to jest.
Jak mnie pamięć nie myli to Plemiona, Ogame nie używają flash playera(do reszty nie jestem przekonany), więc co to za porównanie? Nie masz obciążenia na wtyczce adobe flash player, więc co ma wywalić?
 

DeletedUser

Guest
Chodzi mi o ten komunikat,niby wtyczka ale się nie znam na tym teraz tylko elvenar mam włączony na 3 kartach(3 światy)i co 5 minut każe mi odświerzać,może przeglądarkę zmienić z chroma albo dajcie link do wtyczki-aktualizacji żeby tak nie było
 

DeletedUser

Guest
Chodzi mi o ten komunikat,niby wtyczka ale się nie znam na tym teraz tylko elvenar mam włączony na 3 kartach(3 światy)i co 5 minut każe mi odświerzać,może przeglądarkę zmienić z chroma albo dajcie link do wtyczki-aktualizacji żeby tak nie było
Chrome posiada własną wtyczkę Flash Playera, więc trzeba sprawdzić, czy się ma aktualną przeglądarkę :)
 

DeletedUser363

Guest
Przed chwilą wyskoczył mi komunikat o hibernacji - wszystko byłoby spoko, gdyby nie fakt, że aktywny byłem na grze dosłownie pięć minut wcześniej. :) Zdążyłem przeskoczyć na chwilę na inną kartę i jak wróciłem to bach! Ostrzeżenie i konieczne przeładowanie.

Chrome 48.0.2564.103 m
Windows 8.1 Pro 64bit
 
Status
Zamknięty.
Do góry