• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.101

DeletedUser3983

Guest
Bardzo fajna funkcją jest w cudach, polega na podglądzie każdego poziomu co i ile można zyskać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Już się coś zepsuło i jak klikam serduszko, żeby oznaczyć ulubiony cud, to "przepraszamy, wystąpił błąd wewnętrzny" i tak 3x pod rząd przeładowanie gry
 

Hassano

Łucznik
Mogli by to wprowadzić również na przeglądarce i do wszystkich budynków ewolucyjnych.. Nawet głupie domki powinny mieć taka funkcje..
W ogóle uważam że z 80% wiki powinno być wrzucone w gre żeby móc podglądać różne rzeczy..
 

Koval92

Kapłan
Zacina to okienko z cudami strasznie grę, jeżeli je otwieramy w mieście innego gracza. Na becie też to już pisali.
 

DeletedUser3983

Guest
Bardzo przejrzyście zrobione te cuda u innych graczy, od razu po wejściu w nie widać poziomy, ilość PW i czy już tu wrzucałam jakieś punkty,ale własne cuda potraktowano trochę po macoszemu,czy nie można było zrobić tego samego i tutaj?,wchodzę w cuda i aby zobaczyć na którym są poziomie muszę w każdy wejść i to sprawdzać.
 

Koval92

Kapłan
Od tego masz przycisk na dole w mieście, klikasz i wyświetla listę cudów, po nakierowaniu myszką wyświetla poziom. Nawet klikać nie potrzeba.
 

BettyTheCat

Zwiadowca
W aplikacji musisz wejść w odnośnik do cudów na rozwijanych na dole kafelkach (wtedy widzisz postęp badań, o ile jest postawiony) i kliknąć niebieskie kółko z literą "i", aby zobaczyć poziom rozbudowy.
 

Suvetar

Wędrowiec
Czy to, że dzisiaj znalazłam się w zupełnie innym miejscu mapy, to efekt tej aktualizacji: "Ulepszono metodę dotyczącą kwestii nieaktywnych kont na mapie świata, mającą na celu pozwolić na przeniesienie aktywnych Graczy bliżej środka mapy. Zmiana ta ma zapewnić zwiększenie aktywności w okolicy wszystkich Graczy"? To było ogólnoserwerowe przemieszanie miast czy znalazłam się w gronie niezbyt szczęśliwych wybrańców? Pomijam nawet fakt, że właśnie wywaliło w kosmos mój miesiącami realizowany plan rozwijania mapy pod kątem rynku tudzież sporą grupę świetnych sąsiadów, z którymi sobie regularnie łapkowaliśmy. I nawet sam rynek, który wydawał mi się średni, a po tym, co zobaczyłam na nowym, uważam, że był niemal idealny. Ale przeszłam się dzisiaj trochę po miastach nowych - i niewątpliwie równie świetnych - sąsiadów i widzę, że wiele miast nosi identyczną nazwę. A właściwie dwie nazwy miast są szczególnie modne w nowej okolicy. I tak się zastanawiam, czy to wszystko to jakiś błąd czy gdzie ja trafiłam??
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Jeśli masz zaznaczoną opcję automatycznego przeniesienia, to i tak by Cię to kiedyś czekało ;) bez względu na aktualizację.
 

mayder

Tancerz ostrzy
U mnie za to w sąsiedztwie zwiększyła się ilość kopalni i to znacznie, sporo nieaktywnych miałem.
 

Suvetar

Wędrowiec
Jeśli masz zaznaczoną opcję automatycznego przeniesienia, to i tak by Cię to kiedyś czekało ;) bez względu na aktualizację.
U mnie za to w sąsiedztwie zwiększyła się ilość kopalni i to znacznie, sporo nieaktywnych miałem.

Faktycznie, mam zaznaczoną tę opcję. Choć zastanawiam się, czy odznaczenie jej coś by dało. Jeśli sąsiad nie odznaczy, też zniknie z horyzontu.
Czy to oznacza, że takie przetasowania zdarzają się regularnie? Gram prawie od roku i nie pamiętam takiej historii, choć mogłam na początku coś przegapić. Ale to dla mnie istotne ze względu na handel i łapkowanie. Też miałam sporo nieaktywnych, ale dotarła się grupka aktywnych sąsiadów i aktywnych handlarzy i wszystko pięknie funkcjonowało. Teraz trzeba by to budować na nowo :(
 

Sorcha

Rycerz
Faktycznie, mam zaznaczoną tę opcję. Choć zastanawiam się, czy odznaczenie jej coś by dało. Jeśli sąsiad nie odznaczy, też zniknie z horyzontu.
Czy to oznacza, że takie przetasowania zdarzają się regularnie? Gram prawie od roku i nie pamiętam takiej historii, choć mogłam na początku coś przegapić. Ale to dla mnie istotne ze względu na handel i łapkowanie. Też miałam sporo nieaktywnych, ale dotarła się grupka aktywnych sąsiadów i aktywnych handlarzy i wszystko pięknie funkcjonowało. Teraz trzeba by to budować na nowo :(
@Suvetar rozumiem co masz na myśli, dookoła mojego miasta też jest coraz więcej kopalni złota, wiem kto jakie wystawia oferty i dlatego nie chcę odznaczać tej opcji. Poza tym można to rozwiązać na dwa sposoby albo rozwijać się w kierunku tych co wystawiają oferty albo handlować z tymi którzy są obok ciebie. Zależy kto kogo szybciej będzie miał w zasięgu (jeśli chodzi o zwykłe towary, bo przecież jeśli chodzi o żywe to widzi się cały serwer i odległość nie ma znaczenia)
 

Suvetar

Wędrowiec
@Suvetar Poza tym można to rozwiązać na dwa sposoby albo rozwijać się w kierunku tych co wystawiają oferty albo handlować z tymi którzy są obok ciebie. Zależy kto kogo szybciej będzie miał w zasięgu (jeśli chodzi o zwykłe towary, bo przecież jeśli chodzi o żywe to widzi się cały serwer i odległość nie ma znaczenia)
Tak, i już raz to przechodziłam, nie sądziłam, że trzeba będzie na nowo. Do tego pechowo tam, gdzie mieszkali moi główni partnerzy handlowi, teraz mam sierotki z ratuszem i jedną rezydencją.
Ale dobra, nie ma co jęczeć. Wczoraj przeżyłam szok, bo mi oferty nie zeszły na pniu, jak to zwykle bywało. Ale w sumie nie wiem, co sobie wyobrażałam, że w miejsce tych nieaktywnych nowi aktywni z nieba spadają? ;) Trzeba się jakoś z niepoznaną wcześniej na własnej skórze funkcją gry pogodzić i spróbować dostosować. Trudno.
 

DeletedUser174

Guest
Z tematem nieaktywnych kont gra się boryka od kiedy pamiętem... jak zaczęłam grać (a to było baarrdzzzooo dawno temu) już były głosy, ze jest problem. Nic z tym nie robiono, bo ig jest mądrzejsze i uznało, ze musi mieć pełne statystyki. Co z tego, ze to martwe dusze i miasta-widma. Gdy już sytuacja stała się dramatycznie zła wprowadzili opcję przenosin... Taaa... było wielu szczęśliwców, którzy z dobrej lokalizacji zostali wysłani na całkowite pustkowie i mogli podziwiać wspaniałe kopalniane pola w sąsiedztwie. Dlaczego tak się dzieje? Nie mam pojęcia. Tylko już chyba starość mi zagląda w oczy, bo nawet mnie to nie dziwi.

Mi wycięli sporo graczy w okolicy. W ich miejsce pojawiły się nowe konta, z których pożytku nie ma żadnego... bo co z tego, że mam nowego sąsiada jak on jest w pierwszym rozdziale? Oczywiście może kiedyś urośnie.... może kiedyś sama też przestanę grać :p

Mimo wszystko trzymam kciuki, aby po tych pierwszych perturbacjach jakoś to się poukładało. Miejmy nadzieję, ze będzie dobrze. W tej sytuacji to brak działań był jednak gorszy. Dlatego bądźmy dobrej myśli :)
 

Sorcha

Rycerz
Ale w sumie nie wiem, co sobie wyobrażałam, że w miejsce tych nieaktywnych nowi aktywni z nieba spadają? ;)

U mnie kilku graczy spadło ale to było dawno i nieprawda ;) ! Na miejsce tych nieaktywnych których aktualnie mam 48 (tzw "kopalnie złota" mam na teraz) to więcej niż kilka sztuk nie naliczyłem. Jakiś rok temu może półtora było tego około 24, czyli więcej przybywa nieaktywnych niż aktywnych. Jak zaczynałem grać było może kilkanaście może dwanaście może mniej.
 

Suvetar

Wędrowiec
Taaa... było wielu szczęśliwców, którzy z dobrej lokalizacji zostali wysłani na całkowite pustkowie i mogli podziwiać wspaniałe kopalniane pola w sąsiedztwie. Dlaczego tak się dzieje? Nie mam pojęcia. Tylko już chyba starość mi zagląda w oczy, bo nawet mnie to nie dziwi.

Mi wycięli sporo graczy w okolicy. W ich miejsce pojawiły się nowe konta, z których pożytku nie ma żadnego... bo co z tego, że mam nowego sąsiada jak on jest w pierwszym rozdziale? Oczywiście może kiedyś urośnie.... może kiedyś sama też przestanę grać :p

Mimo wszystko trzymam kciuki, aby po tych pierwszych perturbacjach jakoś to się poukładało. Miejmy nadzieję, ze będzie dobrze. W tej sytuacji to brak działań był jednak gorszy. Dlatego bądźmy dobrej myśli :)
Teoretycznie mnie rzeczywiście przenieśli w lepsze miejsce, tak jak mi to gra w wiadomości zakomunikowała. Ale z punktu widzenia gracza taka deklaracja to jednak spore uproszczenie. Wprawdzie miast składających się jedynie z ratusza mam tu raptem z pięć. Obrodziło za to takimi, do których poziomu pewnie w rok nie dobiję i jakie właściwie pierwszy raz widzę, bo moi starzy aktywni byli głównie z epok krasnoludy - leśne elfy, czyli zbliżeni poziomem do mnie. A to może oznaczać duże różnice w zachowaniach rynkowych czy "łapkowych". Dodać do tego różne typy bractw i... pewnie można robić spore badania socjologiczne :D I to na razie jedyny plus tych przenosin, bo aż się ciekawa zrobiłam, co z tego wyniknie :D Ale kciuki na pewno się przydadzą, dzięki!

U mnie kilku graczy spadło ale to było dawno i nieprawda ;) ! Na miejsce tych nieaktywnych których aktualnie mam 48 (tzw "kopalnie złota" mam na teraz) to więcej niż kilka sztuk nie naliczyłem. Jakiś rok temu może półtora było tego około 24, czyli więcej przybywa nieaktywnych niż aktywnych. Jak zaczynałem grać było może kilkanaście może dwanaście może mniej.
Ale jeśli spadli Ci gracze na VII czy X poziomie, to jednak nie z nieba, tylko z innej części mapy :)
Zastanawiam się, jaki wpływ na liczbę nieaktywnych graczy może mieć możliwość grania na trzech serwerach? Bo ilu graczy faktycznie będzie ciągnąć kilka miast, a ilu zajrzy, może nawet coś zbuduje i stwierdzi, że jednak nie ma czasu ani ochoty? Sama kiedyś tak zrobiłam pod wpływem jakiejś plotki nt. ułatwienia sobie eventu za pomocą kolejnych miast. Szybko się okazało, że niczego sobie nie ułatwię - i tak stworzyłam 2 nieaktywne miasta. Od miesięcy w ogóle do nich nie wchodzę, bo pomyślałam, że może w ten sposób znikną, ale nadal przy logowaniu mam info, że gram na 3 światach.
 
Do góry