• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.109

DeletedUser3983

Guest
Wreszcie Ci co ominęli ekspansje w 15 rozdziale będą je mogli zbadać,mnie to już niepotrzebne bo zrobiłam te badania na piechotę,ale jest coraz więcej osób którym ta zmiana się bardzo przyda.
 

DeletedUser174

Guest
Wymagane surowce Osady w opcjonalnych badaniach Ekspansji Miasta 46 i 47 w rozdziale 15 zostały zamienione na Zwoje, dzięki czemu Gracze, którzy początkowo ominęli te badania, wciąż mogą je odblokować będąc w dalszych rozdziałach


A gracze, którzy jak Bozia przykazala zrobili po staremu rasowym zasobami dostaną zwrot surowców?
To nie jest błąd nie do odrobienia jak kiedyś badanie powiększenia oddziału. Pewne rzeczy powinny być stałe. A przypominam o obowiązkowym badaniu turniejow... Jakoś jak wtedy osly odblokowaly te badanie to i tak w tej swojej oslej stracie zostały. Wpienia mnie ten klosz ochrony nad tymi udreczonymi alternatywnie madrymi dziewicami intelektualnym. Robisz błąd? Ponosisz za to odpowiedzialność. A tak to brawo Ig ukaraliscie sumiennych graczy, którzy zrobili to zadanie oraz jeszcze bardziej doceniliscie tych, którzy na piechotę swój błąd naprawili... Na ich miejscu to już kompletnie bym się wściekła czując się w tej chwili jak głupek... I to podwojny
 

DeletedUser2262

Guest
@jarq czy możemy poprosić o jasną konkretną i ostateczną deklarację, że zmiany w zakresie powiększenia badania nie będą ponownie kiedyś w przyszłości miały wpływ na rozgrywane turnieje?
 

djmags14

Rozbójnik
Jakoś jak wtedy osly odblokowaly te badanie to i tak w tej swojej oslej stracie zostały.
Gracz, który odblokował powiększenia oddziałów nie był osłem. Odczuł dość boleśnie brak balansu w grze i miał prawo czuć się wykorzystany przez IG - tym bardziej, że trwało to (lub bardziej precyzyjnie: trwa) latami. Znam kilku graczy, którzy z tego powodu podziękowali za grę. I wcale się temu nie dziwię. Wątpię, aby teraz powrócili. I niech tak zostanie - wówczas może IG odczuje, że w głupocie nie można trwać. Natomiast jest też pewna grupa graczy, która z uporem osła odkrywała wszystkie technologie - ale jak kogoś celem było zrobienie 100% drzewka badań to nie można go za to krytykować.

A tak to brawo Ig ukaraliscie sumiennych graczy, którzy zrobili to zadanie oraz jeszcze bardziej doceniliscie tych, którzy na piechotę swój błąd naprawili... Na ich miejscu to już kompletnie bym się wściekła czując się w tej chwili jak głupek... I to podwojny
I tutaj jest racja. Wystarczy policzyć ile miesięcy upłynęło od zakończenia testów XV rozdziału na becie. Ciężko obecny ruch nazwać poprawką. Prędzej wygląda to na dość rozpaczliwe chwytanie lecącego noża. Mądre główki z IG zmieniają zasady sprawiedliwości? Strach jest dość dużym bodźcem emocjonalnym, ale takie życie. Za błędy się płaci. Oby kręgosłup moralny udźwignął ten wyjątkowy ciężar sprawiedliwości.
 

DeletedUser174

Guest
Gracz, który odblokował powiększenia oddziałów nie był osłem. .
oczywiście, że nie. Tylko grał w inna grę po prostu. W momencie gdy klikałam powiększenia to były najbardziej wartościowe technologie, ale wtedy nikt nawet nie słyszał o turniejach. Ba! Nawet pierwotna wersja turniejów była niezalezna od tych badań, ale coś jakoś tak sie zmieniło po drodze... Ig zmieniło zasady gry, ale nigdy nie pozwalało graczom cofnąc się do punktu "zero". Nie mogliśmy w żaden sposób naprawić swojego "błędu" i wykasować zbadanych technologii. A że konsekwencje tego "błędu" były trochę takie kosztowne to oj tam oj tam. W związku z tym z perspektywy czasu stawał się tym przysłowiowym osłem, bo sąsiad na takim samym poziomie miał niższe koszty... i jakoś nasze wieloletnie płacze na ten ewidentnie niesprawiedliwy aspekt pozostawały bez echa. A tu z expem proszę...
 

DeletedUser4408

Guest
Oby kręgosłup moralny udźwignął ten wyjątkowy ciężar sprawiedliwości.
Na razie większość z nas dźwiga monety na mapie świata z miast duchów ;) Moim zdaniem tu powodów jest wiele, część winy leży po stronie "Twórców" a część po naszej, bardziej zawansowanyh graczy. IG zbyt opieszale reaguje na pewne sygnały, to zniechęca. Jednak najbardziej mnie drażnią zmiany zasad gry w trakcie jej trwania, najczęściej na niekorzyść osób grających. Mam dziwne wrażenie że coraz bardziej gra przypomina zabawę w kotka i myszkę. Oni nam tak, to my im tak, no to oni nam znowu tak. Szczerze, zaczyna to być zabawne ale nie przeczę zmusza do myślenia. Odnośnie nas samych, to starajmy się dbać o własny region, pomagać słabszym, aktywnym graczom. Drobnymi gestami, motywując, klikając ofki na handlu czy luźnymi podpowiedziami jeśli widzimy że popełniają błędy, zwłacza tym bez bractw. Wiem że wiele osób tak robi i to działa. Im nie ma kto podpowiedzieć a mało takich osób zagląda na forum. Czasem nawet nie wiedzą gdzie kliknąć mimo że ikonka do Forum czy Wiki jest w samej grze. Na prawdę bywają wdzięczni i sami też starają się zrewanżować mimo swoich skromnych możliwości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aslana

Tancerz ostrzy
Drobnymi gestami, motywując, klikając ofki na handlu czy luźnymi podpowiedziami jeśli widzimy że popełniają błędy, zwłacza tym bez bractw. Wiem że wiele osób tak robi i to działa. Im nie ma kto podpowiedzieć a mało takich osób zagląda na forum
Najgorzej jest gdy taki początkujący gracz, grający na apce, zostaje wyrzucony na sam brzeg mapy, wokół kopalnie złota, pół martwe i martwe miasta i genialna możliwość wyboru bractwa na aplikacji.
Nie dziwi mnie że naprawdę niewielu nowych graczy przebija się przez ten system :(
Może czas aby naprawieniem tego problemu zajęło się IG.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq czy możemy poprosić o jasną konkretną i ostateczną deklarację, że zmiany w zakresie powiększenia badania nie będą ponownie kiedyś w przyszłości miały wpływ na rozgrywane turnieje?
Skoro zostało to poprawione to już powrotu tego nie będzie, więc mogę z całą pewnością powiedzieć że w przyszłości nie będzie powiązania trudności turnieju z badaniem powiększenia.
 

DeletedUser3033

Guest
teraz powstaje pytanie z czego będzie wyliczana trudność turnieju ?
może z ilości prowincji ?
hmm choć mam pomysł może trudność będzie losowa to czuje że się spodoba IG ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
nie że coś ci podpowiadam czy radze
powiększenie oddziału jest i będzie mi zbędne w drzewku
nie liczyłem ale tak z 80% drzewka jest zbędne jak coś można ominąć to właśnie to
patrz ciągłe zmiany zasad gry manipulacja presja dezinformacja
 
XV i XVI rozdzial , super. a co z powiekszeniami oddzialu w poprzednich rozdzialach, ktore tez do ukonczenia potrzebują rasowych surowców?
One takze nie beda juz wymagaly surowcow rasowych. Ta zmiana juz weszla na becie. Nie mamy sie o co martwic, bo zanim nowy system turniejow wejdzie u nas, juz dawno bedziemy miec te zmiane. Do tego momentu jej nie potrzebujemy, bo poki co powiekszenia dzialaja u nas przeciez kontraproduktywnie.
 

DeletedUser3983

Guest
U mnie na apce pojawiła się nowa linia zadań opcjonalnych,tzn tych które można było odrzucić,w nagrodach jest wojsko,PW czy też nasiona,niestety było ich tylko kilka i znów powrót do starych:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BlossomValvi

Łucznik
Skoro zostało to poprawione to już powrotu tego nie będzie, więc mogę z całą pewnością powiedzieć że w przyszłości nie będzie powiązania trudności turnieju z badaniem powiększenia.
Żebyś się z tego nie wycofywał rakiem to może dopisz „tylko” z badaniem powiększenia ;)
 

DeletedUser2262

Guest
hmm a mi trudno sobie przypomnieć czy od kiedy gram coś zrobili na korzyść graczy
choć każdy może mieć inne zdanie o tym
Pierwsze lepsze: renowacja budynków eventowych, teleportacja budynków, promocje na zakup budynków i ekspansji Premium, studnie życzeń i dżin dające diamenty, możliwość wygrania budynków Premium w Iglicy..... etc....
 

Koval92

Kapłan
hmm a mi trudno sobie przypomnieć czy od kiedy gram coś zrobili na korzyść graczy
choć każdy może mieć inne zdanie o tym

Niestety jakby wszystko robili na korzyść graczy to studnie dalej by leciały dziesiątkami z eventów a oni nie zarobili by nic na płatnościach.
Natomiast kilka miesięcy temu przesadzili z całkowitym zakręceniem graczom kranu, bo usunęli studnie życzeń, czasówki z eventów, dobre daily pop/kult (do teraz, w nadchodzącym evencie będzie cała jedna warta postawienia i nie tak silna jak "smocza matka"z poprzedniego, ogólnie średnia) . Pomimo próśb nie ma opcji teleportacji budynku ewolucyjnego z powrotem do inwentarza przez co musisz bezpowrotnie skasować, jeżeli się rozmyślisz to nie masz powrotu i cały twój trud w evencie żeby zdobyć ten budynek idzie do kosza.

W Iglicy coś ostatnio walnęło i nagle nam w bracwie zaczęło żreć niesamowite ilości wojska, chyba znowu stopień trudności podkręcili albo tak wzrasta po zbadaniu ostatnich badań 16 rozdziału, bo teraz jeszcze więcej robimy negocjacjami, idealne armie przegrywają, tak przesadzone są rozmiary armii przeciwnika, jeżeli nie umożliwią wydajniejszej produkcji wojska to niedługo mało kto da radę robić i iglicę i turniej na zadowalającym poziomie
 

DeletedUser3033

Guest
Pierwsze lepsze: renowacja budynków eventowych, teleportacja budynków, promocje na zakup budynków i ekspansji Premium, studnie życzeń i dżin dające diamenty, możliwość wygrania budynków Premium w Iglicy..... etc....
hmm to ja dwa lata gry byłem utwierdzony w błędzie
zawsze myślałem że rozbudowa rezydek manu czy koszar to część gry a okazuje się że IG było tak łaskawe że umożliwiło ich rozbudowe
 
Do góry