• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.13

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
Zapraszamy do dyskusji o nadchodzącej aktualizacji 1.13

Wcześniejsze ogłoszenie o aktualizacji jest odpowiedzią na Wasze uwagi dotyczące zbyt późnego informowania o zmianach, jednocześnie jednak liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli konieczne będzie wprowadzenie zmian w ogłoszeniu po jego publikacji.
 

DeletedUser968

Guest
Ja się nie mogę doczekać tych zmian w systemie walki, o których ostatnio informowałaś w jednym z topiców :) No i oczywiście możliwości przesiedlania się, która ma zawitać na serwery Bety, a później na oficjalne. To będzie krok milowy do przodu w stosunku do innych aktualizacji, które głównie poprawiają błędy.
 

DeletedUser580

Guest
Dodane zostały dwa nowe budynki: Magiczna Rezydencja i Magiczny Warsztat - te budynki są związane z Rozdziałem, w którym jesteście: gdy je zbudujecie, będą one automatycznie na poziomie odpowiadającym Rozdziałowi. Wyższe poziomy zostaną odblokowane poprzez technologię Zaawansowanego Zwiadu - opracowanie tej technologii, która jest na początku każdego Rozdziału, decyduje o Rozdziale, w którym aktualnie jesteście.
Brakuje w tym opisie kluczowej informacji. Te budynki są za diamenty...
 

DeletedUser79

Guest
A te budynki będą dawały nominalne surowce, czyli rezydencja monety, warsztat zasoby? Urozmaicenie może i ciekawe, ale ze względu tylko na to, że są to nowe budynki - o przydatności nie wspomnę, a jeśli za diamenty to również nie skomentuję.
 

DeletedUser964

Guest
A te budynki będą dawały nominalne surowce, czyli rezydencja monety, warsztat zasoby? Urozmaicenie może i ciekawe, ale ze względu tylko na to, że są to nowe budynki - o przydatności nie wspomnę, a jeśli za diamenty to również nie skomentuję.

Statystyki dla rezydencji w epoce krasnali są następujące:
Rezydencja - 610 ludzi
Rezydencja magiczna - 980 ludzi

Niestety nie mam dokładniejszych danych, bo sam jeszcze nie skorzystałem z tej cudownej oferty. Niemniej sami możecie porównać, jak poprawia się balans gry.
 

DeletedUser79

Guest
Aaa, czyli kupno magicznego warsztatu czy rezydencji powoduje podniesienie statystyk wszystkich już wybudowanych czy jak to działa?
 

DeletedUser192

Guest
premium domki i premium warsztaty... jestem zniesmaczony :(
 

DeletedUser261

Guest
Proponuje wprowadzic jeszcze z 20- 30 antycznych cudów bo miejsca mam tyle ze cholera nie wiem co z nim robić;)
 

DeletedUser79

Guest
Nikt nie każe stawiać wszystkich cudów, które są dostępne - można sobie wybrać te, które akurat nam się wydają bardziej przydatne.
 

DeletedUser740

Guest
Konflikty wyglądają bardziej przejrzyście, więcej ludzi w rezydencjach - super :)
Orkowe cuda nie wyglądają na warto stawiania, więc nie ma co płakać nad tym, że są nowe :p
Motywowanie budynków eventowych - świetnie :)
Co do budynków i opcji za diamenty- niech sobie będą. Ktoś musi płacić, żeby inni mogli grac za darmo :p
 

DeletedUser192

Guest
Nikt nie każe stawiać wszystkich cudów, które są dostępne - można sobie wybrać te, które akurat nam się wydają bardziej przydatne.

nikt nie pozwala wybrac run ktore checsz zbierac, a ktorych nie. mam nadzieje za jak juz przeprojektuja walke (a moze byc gorsza :D) to zabiora sie za bajzel z runami i cudami.
 

DeletedUser449

Guest
Do ostatniej chwili łudziłem się, że postąpiono rozsądnie i owe 50 mieszkańców dodano również do poziomu 20 (czyli 800 mieszkańców zamiast 750 na 20 poziomie i 900 na 21 poziomie), aby zmniejszyć ten spadek ilości mieszkańców na pole pomiędzy 19 a 20 poziomem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser935

Guest
pomysł w sumie niezły, a co do kupowania to jak w życiu wszędzie umiar i rozsadek :))
 

DeletedUser997

Guest
Niech mnie ktoś poprawi, bo ja chyba źle liczę. Wiadomo, że każdy ma tyle miejsca ile ma i przy rozbudowie Rezydencji MUSI stawiać w te same miejsca. A to wygląda tak.
Na miejscu 6 elfickich rezydencji 19 lvl zmieści się 4 nowe orkowskie na 21. Czyli te 2 Rezydki, które nie się nie zmieszczą MUSIMY skasować :(
Czyli 6 rezydek na 19 lvl daje nam 6 x 550 ludzi = 3300 - a 4 rezydki na 21 lvl daja 4 x 900 = 3600
Czyli zyskujemy 300 ludzi !!!!!!
za 242 k młotków, 4.360 k złota , 7200 marmuru, 5200 eliksiru, 6400 kryształu, 5800 klejnotów i 688 KULTURY !! - sic !!!!!
Co prawda odzyskamy trochę kasy, młotków i kultury ( 410 - nawet sporo) po skasowaniu 2 starych rezydencji.
Ale ..... Zysk 300 ludzi ????
Na tyle czasu, materiałów i kombinacji z miejscem ????
Niech ktoś to przeliczy, bo ja sobie samej nie wierzę, że tak wychodzi. :(
 

DeletedUser80

Guest
Rezydencja na 19 poziomie to
550 ludków, 8 pól, 1 pole drogi i 210 kultury.
Zakładamy że mamy same grille polowe czyli 145 kultury to 1 pole
Czyli budynek potrzebuje 8+1+1,45 (210/145) = 10,45 pola co daje (550/10,45) 52,63 ludków z pola.
Rezydencja na 21 poziomie to
900 ludków, 12 pól. 1,5 pola drogi i 572 kultury
Czyli budynek potrzebuje 12+1,5+(572/145) 3,94 = 17,44 pola co daje 51,60 ludków z pola.
Są to obliczenia z leksza zgrubne, bez całek, różniczek i pochodnych :) ale na nasze potrzeby wystarczające żeby stwierdzić, że efektywność nam spada o około 2%, niby niedużo ale to niestety jest tendencja dotycząca wszystkich budynków.
Jak to się ma Twoich obliczeń?Ano mówi tyle, że nie warto burzyć:)
Edit
Popełniłem błąd w dodawaniu, prawidłowa wartość efektywności dla 21 poziomu wynosi 55,80
12+1,5+(382/145) 2,63=16,13, 900/16,13=55,80. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
@PanGry
Rezydencja na 21 poziomie wymaga 382 kultury, nie 572. Jest ona bardziej opłacalna niż poziom 19, to jest tak oczywiste, że błędny wynik powinien dać do myślenia.

@Lorinel
Nie każdy stawia nowe rezydencje dokładnie w tych samych miejscach. Osobiście niszczę nadmiar kultury i umieszczam tam orkowe rezydencje. Choć rzecz jasna mam ich nieco za dużo... w tej chwili 18k populacji na plusie, a ciągle rośnie :) Ale jak się zaprasza orków do miasta, demolka jest konieczna.
Rezydencje przy kolejnej rasie gościnnej będą miały dokładnie takie same wymiary, więc przebudowa jest po prostu konieczna. Różnica między 19 a 23 poziomem będzie jeszcze większa. Koszt rozbudowy budynków jest duży, ale wzrost wartości na pole jest bezcenny. Zysk to zysk, choćby względnie niewielki.
 

DeletedUser580

Guest
Choć rzecz jasna mam ich nieco za dużo... w tej chwili 18k populacji na plusie, a ciągle rośnie :)
Z Twoich innych postów wynika, że jesteś bardzo skupiony na efektywności. Możesz uchylić rąbka tajemnicy jaką masz korzyść z kitrania takiej gromady ludzi?
 

DeletedUser449

Guest
To proste. Teraz ulepszam część rezydencji z 19 na 21 poziom. Gdybym zniszczył istniejące rezydencje 19 lv - miałbym dużo pustego pola, którego nie miałbym jak zapełnić, bo robotnicy są zajęci. Aktualnie rezydencje 19 lv generują mi złoto. Stanowi to liczbę większą, niż gdybym zapełnił to miejsce kulturą, zyskując premię z kultury.
Obecnie mam 41 rezydencji 19 lv, co oznacza 22550 elfów - niszcząc wszystkie, miałbym populacje na minusie. Stąd jeszcze wiele z nich będę rozbudowywał na 21 poziom. W szczytowym momencie będę miał naprawdę wielu wolnych pracowników, ale tylko do momentu niszczenia zbędnych rezydencji, a budowaniu innych przydatnych budynków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry