• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.16 i Leśnych Elfów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1174

Guest
Tym razem to już przesada! Co wy tam ćpacie do licha? Mam już gdzieś ta grę! Nie mam zamiaru przebudowywać całego miasta żeby ratusz rozbudować!!! Wypchajcie się!
No akurat na tym ta gra polega, aby miasto przebudowywać ... ;)
Niemniej jednak ta aktualizacja nie rozwiązuje podstawowego problemu, jakim jest walka w prowincjach. Po dwóch tygodniach powtarzania przez wszystkich (poprzedzonych opiniami z bety) że NIE DA SIĘ WYGRAĆ WALKI mamy całkowity brak reakcji, czyli lekceważenie graczy (klientów).
Jeszcze trzeba spróbować wyprodukować te nowe jednostki i powalczyć, ale patrząc na statystyki i liczbę przeciwników w prowincjach widać gołym okiem (a matematyka jest nieubłagana), że osoby odpowiedzialne za tzw. rebalans nie mają pojęcia o grze, za to graczy mają gdzieś.
 

kasiaczb

Zwiadowca
No akurat na tym ta gra polega, aby miasto przebudowywać ... ;)
Niemniej jednak ta aktualizacja nie rozwiązuje podstawowego problemu, jakim jest walka w prowincjach. Po dwóch tygodniach powtarzania przez wszystkich (poprzedzonych opiniami z bety) że NIE DA SIĘ WYGRAĆ WALKI mamy całkowity brak reakcji, czyli lekceważenie graczy (klientów).
Jeszcze trzeba spróbować wyprodukować te nowe jednostki i powalczyć, ale patrząc na statystyki i liczbę przeciwników w prowincjach widać gołym okiem (a matematyka jest nieubłagana), że osoby odpowiedzialne za tzw. rebalans nie mają pojęcia o grze, za to graczy mają gdzieś.
Osobiście nie walczę od samego początku więc nie moge się wypowiadać na temat walk. Ale gracze handlujący widac są tak samo lekceważeni jak ci walczący. Też od początku gry czekamy na jakieś ciekawe pomysły dla handlarzy ale doczekać się nie można! Co do przebudowy miast- OK,ta gra na tym ma polegać ale skoro ktos pomyslał jak powiększać budynki powinien pomysleć jak powiększać ekspansję. Jak trafnie zauważyłeś "matematyka jest nieubłagana" na tym etapie gry ekspansja powinna być co najmniej 8x8 jak nie więcej albo przynajmniej dużo łatwiejsza do zdobycia. Gra staje się nudna jak flaki z olejem, bo ciągnie się za długo i za cieżko jest coś zdobyć, ludzie grają co raz mniej, co widać po braku motywacji w bractwach.Wielu graczy odchodzi,zbyt wielu- a ja już niebawem do nich dołączę,bo gra ma być frajdą i przyjemnością a nie udręką-AMEN.
 

DeletedUser964

Guest
Teoretycznie nie mam nic przeciwko nowej rasie, jednak już na oko widać, że manufaktury i warsztaty tracą na wydajności względem zapotrzebowania na ludzi i kulturę. Z kolei samej kultury już nie można ulepszyć bez kupna diamentów, bo niemotywowalne budynki mają mniejszy współczynnik kultury na kratkę, no chyba że kupimy je za diamenty, wtedy możemy mieć i 500 kultury na kratkę. W całym drzewku mamy tylko 3 ekspansje, a większość budynków rośnie, nowa kultura potrzebuje ścieżek a do tego technologie wymagają jednoczesnego posiadania "fabryk many" i manufaktur rasowych, więc nie wyobrażam sobie zupełnie, jak to ma działać.
Żeby nie było zbyt wesoło, w kolnej aktualizacji, która wyszła dziś na becie, twórcy "naprawili" handlarza. Był równie zepsuty co system walki, więc dzielni programiści udogodnili go dla nas. Otóż już za dwa tygodnie (albo więcej) będziemy mogli pożegnać się z bezsensownym wydawaniem nadmiaru młotków i złota na towary. Za to dostaniemy wspaniały system, w którym jednocześnie dostępnych będzie 6 losowych ofert, po 1 na wymianę każdego poziomu surowca bonusowego na niebonusowy a resztę za złoto lub młotki (nie mam pojęcia, czy zawsze będzie wymiana towar za towar, jeszcze nie było okazji tego sprawdzić). Cena oczywiście wzrasta, no bo co to za przyjemność wydawać takie grosze na towary? Żeby było zabawniej, po zakupie każdej "paczki" cena jeszcze idzie w górę. Jaka jest zaleta tej losowości? Teoretycznie możemy kupić każdy z niebonusowych towarów, jednak nie od nas zależy, czym zapłacimy. Oferty zmieniają się co kilkanaście godzin, więc możemy poczekać kilka dni, może w końcu trafimy na coś satysfakcjonującego. Dodam jeszcze, że na becie nie widać żadnej większej poprawy sytuacji z walką w prowincjach.
 

DeletedUser740

Guest
Żeby nie było zbyt wesoło, w kolnej aktualizacji, która wyszła dziś na becie, twórcy "naprawili" handlarza. Był równie zepsuty co system walki, więc dzielni programiści udogodnili go dla nas. Otóż już za dwa tygodnie (albo więcej) będziemy mogli pożegnać się z bezsensownym wydawaniem nadmiaru młotków i złota na towary. Za to dostaniemy wspaniały system, w którym jednocześnie dostępnych będzie 6 losowych ofert, po 1 na wymianę każdego poziomu surowca bonusowego na niebonusowy a resztę za złoto lub młotki (nie mam pojęcia, czy zawsze będzie wymiana towar za towar, jeszcze nie było okazji tego sprawdzić). Cena oczywiście wzrasta, no bo co to za przyjemność wydawać takie grosze na towary? Żeby było zabawniej, po zakupie każdej "paczki" cena jeszcze idzie w górę. Jaka jest zaleta tej losowości? Teoretycznie możemy kupić każdy z niebonusowych towarów, jednak nie od nas zależy, czym zapłacimy. Oferty zmieniają się co kilkanaście godzin, więc możemy poczekać kilka dni, może w końcu trafimy na coś satysfakcjonującego.
Nie no teraz będzie 1 listopada, nie pierwszy kwietnia, proszę sobie tak nie żartować...
 

DeletedUser964

Guest
@voluminal
Sam bym bardzo chciał, żeby to był żart, ale pomysł zapewne wejdzie na nasze serwery i zdanie graczy znowu nie będzie uwzględnione. Pozostaje pożegnać się z grą, choć mam dziwne wrażenie, że twórcy dokładnie na to liczą. Dodatkowo wypada ostrzec potencjalnych nowych graczy, z czym mogą się zetknąć.
 

DeletedUser52

Guest
Przynajmniej twórcy gry są konsekwentni, najpierw dokopali graczom walczącym, teraz kopną handlarzy. :D
 

DeletedUser446

Guest
Zmiana jeszcze z kupcem? hm...

Dragomira...
Weź tym "naprawiaczom" przemów do rozsądku. Jak argumenty nie pomagają, to spróbuj młotkiem najpierw. :D

Kurde.. strasznie nie lubię narzekać na forum, jednak nie jest dobrze. W taki sposób ta gra pociągnie może jeszcze z rok i pozamiatane. Walczyć się nie da, kupca też "naprawią".. Coraz więcej ludzi pisze o odejściu.

Zastanawiam się, czy w ogóle warto szukać miejsca na te nowe budynki, nowe jednostki, skoro to i tak nic nie zmienia w walkach..

PS...

Bo takiego olśnienia doznałam.. Ci programiści na pewno pomylili gry. Przypominam sobie takich artystów z farmeramy, to na pewno ci sami, stąd takie pomysły. :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Celebrinda

Wędrowiec
Z tym kupcem to przedobrzyli w najnowszej aktualizacji 1.17. Dodatkowo na Beta1 wszyscy jakby się umówili i wymieniają się surowcami z jedną gwiazdką. Jak tak będzie dalej to na pewno wielu graczy odejdzie.
 

DeletedUser728

Guest
Krasnoludzka manufaktura stali Leśnych elfów - chyba ktoś z nazwą poszalał. Choć zanim dotre do tej rasy, o ile dotre, to hoho.
 

DeletedUser964

Guest
Kurde.. strasznie nie lubię narzekać na forum, jednak nie jest dobrze. W taki sposób ta gra pociągnie może jeszcze z rok i pozamiatane. Walczyć się nie da, kupca też "naprawią".. Coraz więcej ludzi pisze o odejściu.
Rok? To bardzo optymistyczna wersja. W moim bractwie na becie już ze 3-4 osoby pisały wczoraj do supportu, że ta aktualizacja to przesada. Sam widzę dwie przyczyny, które mogły spowodować ostatnie zmiany. Albo jakiś nadgorliwy człowiek dostał pieczę nad projektem i wprowadza swoje chore wizje mając gdzieś graczy, albo ktoś działa celowo na szkodę Inno Games i chce, aby gra jak najszybciej upadła. W jednym i drugim przypadku rozwiązanie jest dość proste, kiedy ludzie od liczenia pieniędzy zobaczą, że gra zarabia coraz mniej, zmienią odpowiedzialnego za nią człowieka. Dlatego ja na pewno nie kupię diamentów, póki nie zacznie się tutaj szanować graczy i przestanie się utrudniać nam na siłę grę. Wcześniej wydałem trochę kasy na grę i teraz żałuję. Innym polecam zrobić to samo.
 

DeletedUser626

Guest
W światach fantasy ras jest wiele, nie widzę problemu w istnieniu Leśnych Elfów obok Mrocznych Elfów czy Morskich Elfów, choć aktualnie nie ma takich ras w planach i jak ktoś wspomniał już, Leśne Elfy były jedną z propozycji Graczy, które otrzymały najwięcej głosów, tak samo jak Orki i Gobilny i rasa po Leśnych Elfach.

Co do technologi "Krasnoludzka manufaktura stali Leśnych elfów", jest to faktycznie długa nazwa, może też nieco myląca dla osób nieznających historii gościnnych ras (Krasnoludy miały specjalną manufakturę stali, a Leśne Elfy stworzył jej ulepszoną wersję), ale póki co musi zostać. Szukamy rozwiązania tej kwestii, aby nie tworzyć takich "potworków" w nazewnictwie, bo z każdą rasą będzie ich więcej.

Bardzo proszę z rozmowami na temat zmian na becie przenieść się do tego tematu: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/co-w-trawie-piszczy-spoilery.1564/ Nie zabraniam nikomu dzielić się informacjami, ale jeśli nie zachowamy choćby względnego porządku na forum, to niedługo nikt tu nic nie odnajdzie, gdy będzie potrzebował.
 

DeletedUser382

Guest
Rok? Albo jakiś nadgorliwy człowiek dostał pieczę nad projektem i wprowadza swoje chore wizje mając gdzieś graczy, albo ktoś działa celowo na szkodę Inno Games i chce, aby gra jak najszybciej upadła. W jednym i drugim przypadku rozwiązanie jest dość proste, kiedy ludzie od liczenia pieniędzy zobaczą, że gra zarabia coraz mniej, zmienią odpowiedzialnego za nią człowieka. Dlatego ja na pewno nie kupię diamentów, póki nie zacznie się tutaj szanować graczy i przestanie się utrudniać nam na siłę grę. Wcześniej wydałem trochę kasy na grę i teraz żałuję. Innym polecam zrobić to samo.
Mam te same przemyślenia (jako gracz diamentowiec i informatyk z wykształcenia)
- gra powinna dawać radość i odpręzenie
- niestety kolejne zmiany zabijają fajny pomysł
-przez forum co jakiś czas wybija jak gejzer frustracja grających i co i g...o
Jako informatyk trochę firmę rozumiem , na poczatku był człowiek z dobrym pomysłem ale ktoś chyba z oszczędności przydzielił do pisania kodu ekipę poziomu pierwszego roku informatyki nie rozróżniającą silnika gry od kodu i na efekty nie trzeba było długo czekać - przez pierwsze miesiące poprawki , poprawki bo niechlujny informatyk stawiał przecinki zamiast kropek. Kiedy wreszcie przydzielono prawdziwego programistę to ten złapał się za głowę i zaczęło się -niech tego przykładem bedzie mechanika walk którą w pewnym momencie określono jako nienadajacą się modyfikacji i napisano od poczatku, tyle ze pewnie nie ma już pomysłodawcy gry a do tworzenia fabuły przydzielono programistę, który myśli tylko kategoriami programistycznymi - jak utrudnić grę żeby było więcej czasu na poprawianie spieprzonego kodu gry.
Pytania retoryczne
1. Czy naprawdę tak trudno napisać dobry moduł czatu (żeby choć był czat globalny - tyle razy o tym pisano na forum ) - każda podrzędna gierka p2p ma taki czacik i nowi gracze zaczynajacy Elvenar są mocno zdziwieni . Ale przy tak zasyfionym kodzie nie dziwię się że dział programistyczny to odłożył na "święte nigdy"
2. Czy naprawdę niezgodne jest z ideą gry stworzenie zakładki gdzie mógłbym przenieść wszystkie budynki i miasto ułożyć inaczej bez niszczenia budynków. ? Dałby to ludziom lubiącym kombinować możliwość wypróbowania różnych układów miast i znalezienia optimum - ale wg nowych informatyków gra ma utrudniać życie a nie ułatwiać
3.Czy jak oświadczę ze od dzisiaj nie będę więcej kupował diamentów bo po przeanalizowaniu nowej rasy i poczytaniu o przyszłym ulepszeniu kupca czara goryczy mi się przelała coś DRAGOMIRKO się zmieni?. MAM DOŚĆ!!! Przez pierwsze miesiące byłem w bractwie gdzie większość kupowała diamenty i widziałem jak stopniowo się wykruszają - liczyłem że kierunek zmian będzie inny, już przestałem w to wierzyć , znalazłem inną gierkę która o dziwo bawi mnie i tam się przenoszę, tu przechodzę na zaglądanie raz dziennie żeby wspomóc bractwo i popatrzeć co ostatecznie wyniknie z obecnej polityki firmy?
Jeśli uważcie że polityka " psy szczekają a karawana jedzie dalej" jest OK to pozdrawiam - przenoszę się do innej karawany...
 

DeletedUser1220

Guest
Czy ostatnia aktualizacja zmieniła również koszt zakupu ekspansji z badań?
W moim przypadku zakup następnej ekspansji to koszt 16000k o_O

Wy sobie jaja robicie czy co
 

DeletedUser626

Guest
Ekspansja kosztuje tyle co wcześniej, w jednym wypadku pokazuje się wartość 1600k gdy ma się za mało monet, jest już zgłoszone.
 

DeletedUser382

Guest
Kochana Dragomirko - dlaczego na jedno pytanie odpowiadasz a na bardziej istotne pozostałe milczysz? Brak argumentów czy z ujadającymi pieskami nie rozmawiasz bo za niski poziom? Sory, przecież skoro biezesz od nich kasę to musisz wypełniać politykę firmy. Trudno jak kaganiec to kaganiec . Pozdrawiam
 

DeletedUser449

Guest
@asun
Zadano jakieś konkretne pytania, by na nie odpowiadać? Przecieki z bety się nie liczą, bo w tej chwili gracze od razu narzekają np. na kupca nawet go nie znając, czyli nie mając nawet podstawowych danych do analizy zmiany. Kwestia balansu wojsk to również kwestia innego tematu, a ponadto jest dobrze znany administracji i w toku. Na wpisy typu "tfulcy nic nie potrafią" nie ma sensu odpowiadać, choć z każdą zmianą taki zarzut staje się coraz prawdziwszy. Temat dotyczy konkretnej aktualizacji i pytania powinny dotyczyć wątku. Na pytania o nazewnictwo została udzielona odpowiedź.
Chyba jedyną sensowną prośbą to kwestia odszkodowania za przenoszenie technologii przy zmianie kosztów jej zbadania, ale mowa tu o niewielkich kosztach, a samo wypracowanie właściwego rozwiązania będzie trwać na tyle długo, że kwestia w tym czasie stanie się nieistotna.
EDIT: Choć chętnie dowiedziałbym się, że ktoś dał komuś kopniaka, by zaktualizować wiki. Nawet jednostki na becie nie są zmieniane, co mówić o naszej wersji :(

Czy jakiś ludź może mi powiedzieć, czy rozmiar ratusza rośnie, czy pozostaje bez zmian? Elfom ratusz zwiększa swój rozmiar, więc jestem ciekaw czy to ogólna tendencja, czy jakiś nowy człowiek od balansu gry zawalił sprawę. Niejedną...
Choćby to, że jeden odcinek "Droga zieleni" wymaga 4500 many. Wierzba płacząca, budynek o rozmiarach 5x5 produkuje 186 many na godzinę, czyli 4464 dziennie. Tak więc jeden budynek o rozmiarach 5x5 w przybliżeniu produkuje tyle many, że można postawić jeden odcinek drogi! A przecież trzeba ich kilkaset w całym mieście. Już widzę, że po skończeniu drzewka technologii leśnych elfów będę ciułał nawet ponad dwa miesiące, po kilka odcinków drogi dziennie, a i nawet to kosztem dużego terenu. A przecież to tylko i wyłącznie drogi. Mana nie służy tylko do ich produkcji, są inne potrzeby.
Nawet nie chcę szacować, ile będzie trwało skończenie technologii leśnych elfów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry