• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.17

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

Rudolf

Zwiadowca
A nic tam nie było o tym wycieku many? Bo znowu jakieś niedomówienia i niespodzianki będą .
 

DeletedUser449

Guest
Nie widzę niespodzianek. Po prostu naprawiają wyciek many, by poprawnie tracono 10% codziennie o 4 nad ranem. Sam wyciek many niespecjalnie przeszkadza w leśnych elfach. Najwięcej jednorazowo many wymaga bodajże ratusz, same badania wymagają umiarkowanych ilości. Głównym zadaniem wycieku jest uniemożliwienie kumulacji many w nieskończoność, a niespodzianki to będą - ale w przyszłości, wraz z nowymi zastosowaniami many, które trzeba będzie pogodzić z już istniejącymi potrzebami.

Ilość ekspansji premium zmniejszono do 23. Czyżby znowu uzależnicie ich ilość od poziomu ratusza, czy ręcznie będziecie podnosić maksymalną ilość o dwa w każdym kolejnym rozdziale? Przewaga graczy, którzy jutro wykupią wszystkie 33 ekspansje jest niekwestionowana - po pierwsze - taniej, po drugie - tyle, ile inni gracze kupić już nie będą mogli :) Ciekawe, ile takich osób będzie.
Warto. Licząc sumaryczny koszt 21 pierwszych ekspansji z wiki (@Dragomira szybko działa, dzisiaj poprawione ceny na wiki) to będzie wzrost od 22200 do 77550 diamentów.

Jest i Kanonier II. O cztery tygodnie za późno. Na trzeci poziom ciągle trzeba czekać:) Nie to, że to jedyne opóźnienie; sam fakt ile jednostek potrzebuje zmiany świadczy, że system od początku był niedopracowany. Ale cóż, to chyba nic nowego :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Dragomira napisał:
Bonusy z umiejętności nie sumują się więcej, zamiast tego będą przemnażane - to rozwiąże problem, w którym atrybuty mogły zsumować się do 100% i więcej, uniemożliwiając ukończenie bitwy i pozwoli na generalnie szybsze toczenie walk.
To są jakieś jaja, prawda? Kiedy to było dla kogokolwiek problemem, bo takich skarg nie przypominam sobie...? Napiszcie wprost: walki mają wyglądać tak, że świetnie będzie, jak wygracie, przy pozostałych przy życiu kilku jednostkach jedynego pozostałego przy życiu oddziału.
Poproszę o rozważenie na poważnie możliwości sprzedania koszar.
Wiem już jedno na pewno: żadnymi innymi budynkami wojskowymi nie zamierzam zaśmiecać sobie miejsca w mieście. Dobrze, że do tej pory ich nie postawiłem.
 

DeletedUser580

Guest
Licząc sumaryczny koszt 21 pierwszych ekspansji z wiki (@Dragomira szybko działa, dzisiaj poprawione ceny na wiki) to będzie wzrost od 22200 do 77550 diamentów.
Wiki jest miesiącami nieaktualizowana. O Leśnych Elfach nie ma nawet wzmianki, ale jak pojawiła się zmiana w koszcie ekspansji premium (dla graczy na gorsze, oczywiście), to wszyscy Innowcy rzucili to, co mieli w rękach i w te pędy poszli aktualizować tabelki... Rozkoszne. ;)

O mnożeniu bonusów to nawet nie chce mi się pisać... ;)
 

DeletedUser967

Guest
Zwiększyliśmy również cenę ekspansji premium, aby odzwierciedlić lepiej ich wartość.

A więc już odczuwacie zmniejszony dopływ KASY, spowodowany wypaczeniem wojska i postanowiliście zwiększyć koszt ekspansji za diaxy? Ekspansji, która obok robotników jest najkonkretniejszym sposobem na wykorzystanie diamentów. O przepraszam! Teraz zapewne i robotnik będzie droższy, bo przecież trzeba "odzwierciedlić lepiej jego wartość"?!?!
 

astoN-

Rozbójnik
to jest taki trik, zwieksza cene ekspansji, ludzie sie rzuca i wykupia, za miesiac cena wroci i napisza, ze ludzie narzekali na cene i zmienili z powrotem... tak to przynajmniej wyglada przy tej smiesznie szybkiej zmianie na wiki hahaha.... znam taki wałek z innej gry przegladarkowej...
o innych zmianach to sie nawet nie bede rozpisywal, coraz gorzej... jest to prawdopodobnie moja ostatnia rasa, jak sie tu nic nie zmieni na lepsze... nie ma co sie kopac z koniem...
 

DeletedUser1088

Guest
chwyt bardzo dobry;)
zakupiłem diaxy jeszcze przed zmianami, i szczerze zastanawiałem się na co je wydać???
i czy w ogóle je wydam???
teraz już nie mam problemu z głowieniem się nad tym.
 

DeletedUser626

Guest
Ekspansje miasta premium były po prostu odblokowane w zbyt dużej ilości na raz, względem ilości zwykłych ekspansji, dostępnych dla Graczy niepłacących. W momencie, gdy od powierzchni miasta zależy niemal wszystko, możliwość wykupienia 33 od ręki była przesadą, co zresztą było na forach szeroko komentowane gdy ograniczenie ratuszowe zostało zdjęte. A wzrost ceny - kolejny, mniej sztywny ogranicznik, spowalniający zakup ekspansji. To, że ktoś kupi rozszerzenia pod wpływem tej zmiany niczego w większej skali nie zmienia. Co 2 tyg w aktualizacjach pojawiają się informacje dające potencjalną przewagę - bo ktoś coś kupi zanim wzrośnie cena, zanim zostanie naprawiony błąd, zanim zmienią się statystyki. W momencie gdy jaka opcja istnieje miesiącami, 2 dni naprawdę nie robią różnicy dla projektu.

Tak, próg będzie zwiększany, od 23 do conajmniej 33, a może i dalej, zależnie od tego jak będą budowane kolejne rozdziały gry i mapa miasta. Ostatecznie więc wszyscy będą mieli dostęp do conajmniej 33 ekspansji premium.

Co do wiki - jakiś czas temu pisałam na forum, że trwa jej przebudowa, dlatego nie jest w tej chwili aktualizowana - nie można przetłumaczyć czegoś, co nie istnieje. Gdy tylko dostanę nowe artykuły, postaram się jak najszybciej zamieścić je na naszej wersji. Natomiast tabela rozszerzeń premium istniała i nie zawiera żadnego tekstu, została za pomocą kilku kliknięć przekopiowana na wszystkie wersje językowe bez udziału CMów i uważam to za dobry ruch, bo to, że wiki wymaga aktualizacji, nie znaczy, że mamy zrezygnować z łatwej i szybkiej poprawki dotyczącej jednego z podstawowych dóbr w grze. Pracujemy nad większymi zmianami, ale o wiki pamiętamy cały czas.
 

DeletedUser110

Guest
Dragusiu, a wyjaśnij o co chodziło z:
Dragomira napisał:
Bonusy z umiejętności nie sumują się więcej, zamiast tego będą przemnażane - to rozwiąże problem, w którym atrybuty mogły zsumować się do 100% i więcej, uniemożliwiając ukończenie bitwy i pozwoli na generalnie szybsze toczenie walk.
Na czym polegał PROBLEM z atrybutami sumującymi się do 100% ??? I w jaki sposób ten "problem" miał nie pozwolić ukończyć bitwy? Bo ja tego nie pojmuję :oops:
 

DeletedUser964

Guest
W momencie, gdy od powierzchni miasta zależy niemal wszystko, możliwość wykupienia 33 od ręki była przesadą, co zresztą było na forach szeroko komentowane gdy ograniczenie ratuszowe zostało zdjęte. A wzrost ceny - kolejny, mniej sztywny ogranicznik, spowalniający zakup ekspansji.
Rozumiem zmniejszenie maksymalnej liczby ekspansji premium, ale jak możesz pisać o możliwości kupienia wszystkich od ręki, jeśli sami usunęliście ograniczenie 2 ekspansji premium na poziom ratusza? Poprzedni system w wystarczający sposób hamował nadmierną rozbudowę w początkowej fazie gry, ewentualnie można było go zbalansować, choć zazwyczaj balans w wykonaniu devów od elvenaru wychodzi dość komicznie. Ale najpierw ściągacie to ograniczenie, by teraz astronomicznie podnieść cenę ekspansji i wmawiasz nam, że to wszystko w imię sprawiedliwości? Naprawdę musisz mieć graczy za idiotów.
Od razu dodam, że nie uważam opcji premium za żadne zło. W końcu gra musi na siebie zarabiać i sam często kupowałem je w wielu grach, nawet tutaj wydałem parę groszy, ale hipokryzja i zakłamanie bijące z oficjalnych informacji aż proszą, aby skomentować to w odpowiedni sposób. Chcecie podnieść ceny ekspansji to zróbcie to, ale nie uwierzę, że celem tego była poprawa balansu.
Osłabienie czarodziejek jest kolejną kpiną. Obiecywałaś nam poprawę balansu systemu walki. Gracze chcieli wyraźnego zmniejszenia poziomu trudności, aby istniała jakakolwiek szansa na wygranie walk w prowincjach, które przed zmianami robiło się bez problemu, zamiast tego zmniejszacie zasięg jednostki, która umiejętnie wykorzystana dawała przewagę w turnieju. Kanonierzy wprowadzani w kilku częściach, przez co nawet w turnieju są mało użyteczni, zamiast tego wystarczyło wprowadzić ich razem z ulepszeniami a na kolejną aktualizację zostawić tereny treningowe. Sam system walki mógłby być nawet ciekawy, gdyby został wprowadzony od razu całościowo i najlepiej na nowym serwerze, jak kiedyś robiło się w innej grze przeglądarkowej. Niestety obecne zmiany sprawiają, że do gry zaglądam coraz rzadziej, jak zresztą większość ludzi w moim bractwie.
 

Midi67

Rozbójnik
Przykre jest to, że metodą na "zamykanie ust" graczom stało się kasowanie postów przez administrację. Pazerność na KASĘ powoli staje się niewyobrażalna (każda zmiana/aktualizacja zwiększa zapotrzebowanie na diamenty....) - szkoda, że Twórcy i administracja mordują tą grę... ja wróciłem do Plemion :) (gra taż z IG) świat bez farmy - więc za chwilę może się okazać, że w dużej części odpuszczę Elvenar co oznacza, że kasa też już nie wpłynie. Myślę, że podobnie podchodzi do Elvenara coraz większa grupa graczy.... a dużą zasługą tego jest masą błędów w grze, Twórców nie zwracających uwagi na sugestie graczy oraz podejście polskiego supportu ;/


P.S. dodam, że gra zaczyna się ciągnąć jak flaki z olejem.... sztuczne wydłużanie przejścia rozdziałów przez ustanawianie olbrzymich ilości surowców do badań poszczególnych technologii, też ma wpływ na ocenę całości...
 
Ostatnia edycja:

Christo

Rozbójnik
Aktualizacja za aktualizacją, porażka za porażką. Elfy nigdy nie miały cerberusów i tego typu podobnych rzeczy i nie widzi mi się ich mieć. Z opinii niektórych ludzi z mojego bractwa dowiedziałem się, że są jakimś jednym wielkim nieporozumieniem. Wciskacie na siłę tę rzeczy. Teraz muszę odkryć technologię "Tereny treningowe i Cerberus" by móc cokolwiek dodawać z PW do technologii leśnych elfów. Totalna porażka.

Dragomira napisał:
Ze względu na konieczność naprawy Turniejów, aktualizacja została przesunięta na jutro - 10 listopada.
A co ma piernik do wiatraka? I tak wprowadziliście aktualizacje zanim zostało naprawione, więc jaki był sens wprowadzanie aktualizacji dzień później? Chyba, że ja nie potrafię już czytać ze zrozumieniem?

*Mam wrażenie, że komentarze polskich graczy nie są nawet brane pod jakąkolwiek uwagę.

Dziękuje, do widzenia.
 

DeletedUser871

Guest
Przymusowe zrobienie na cito odkryć wsadzonych do wcześniejszych rozdziałów - rewelka.
Pogratulować inwencji:)

Też uważam, że to świetny dowcip - właśnie z orek mnie cofnęło do krasnali i mistrza kuszników.
Rozumiem, że przy następnej aktualizacji zrobię jeszcze jeden krok w tył do rozdziału V i kanoniera/terenów szkoleniowych?
 

DeletedUser171

Guest
Serdeczne brawa, zamiast teraz wskoczyć do orków znowu muszę się cofać do epoki kamienia łupanego aby zbadać: Zaawansowany Cerberus i Tereny Zaawansowanego Szkolenia - super. Ciekawe jaki macie cel, aby co aktualizacja cofać nas w rozwoju ?
Na moje pytanie dlaczego we Wróżkach mam orki - odpowiedzieliście: Nie wprowadzono orków do wróżek, tylko podbiła Pani już tyle prowincji, że obszarem (poziomem, rozwojem) na Mapie Świata, jest Pani już przy Orkach. Badaniami jednak nadal jest Pani we Wróżkach.
Czyli Ino Galimatias. W grze do orków coraz dalej, ale za to na mapie świata jestem w orkach. Zawiłe tłumaczenia i ciągła cofka, aby za szybko nie przechodzić z ery do ery.
 

DeletedUser626

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek - Problem polegał na tym, że sumowanie powodowało zniwelowanie np. obrażeń do zera, po obu stronach bitwy, przez co walka trwałaby w nieskończoność, bo żadna strona nie raniła drugiej. Automatyczna walka w takiej sytuacji wysypywała grę, ręczną można było zakończyć tylko poddając się. Nawet jeśli walka była możliwa do rozegrania, bo np. ostatecznie obrażenia sumowały się do -90%, to trwała również kilkanaście minut, albo do znudzenia Gracza, który w końcu się poddawał. Mnożenie bonusów spowoduje, że wartości pozostaną na minimalnym poziomie potrzebnym do sprawnego rozegrania bitwy i uniknięcia błędów.

@Leonowo Całkowite odblokowanie ekspansji do 33 było skokiem z jednej skrajności w drugą. Ograniczenie Ratuszowe było zbyt surowe, a odblokowanie 33 ekspansji dawało zbyt wiele, względem aktualnej darmowej zawartości. Co do wzrostu ceny - podałam jej powody, które znam, jeśli był jeszcze inne, ja ich nie znam.

Walki są wciąż poprawiane, czekają nas jeszcze kolejne zmiany, domyślam się jednak, że nawet jeśli ostatecznie okażą się dobre, ta sam fakt ich rozwleczenia na tyle aktualizacji powoduje irytację. Niestety, harmonogramu tych zmian zmienić się już nie da, napisałam Wam to przy pierwszej aktualizacji wprowadzającej nowy system walk.

O tym, że technologie staną się obowiązkowe była informacja w ogłoszeniu poprzedniej aktualizacji, tak samo jak znajduje się w tej, które staną się obowiązkowe w następnej.

@Christo Poprawka Turniejów zawierała się w aktualizacji 1.17, nie mogliśmy więc wgrać aktualizacji bez tej poprawki, bo nie moglibyśmy również poprawnie wznowić Turnieju. Różnica w czasie między aktualizacją, a starem Turniejów wynika z trybu, w jakim są przeprowadzane aktualizacje serwerów, a następnie ręcznie uruchamiane Turnieje.


edit: @Midi67 Nie skasowałam ani jednego posta, który nie łamałby zasad forum, nie byłby wulgarny, obraźliwy lub w inny sposób sprzeczny z podstawami prowadzenia dyskusji cywilizowanym świecie. Owszem, przestałam jednak bawić się w edytowanie Waszych postów i wycinanie obraźliwych fragmentów, ponieważ żadne prośby, ani uwagi nie skutkują, jeśli wiadomość nie jest kasowana w całości. Gdybym chciała komukolwiek zamknąć usta, są na to o wiele prostsze metody.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser878

Guest
Dobra, napiszę inaczej. Dlaczego mimo tych wszystkich postów wciąż robicie wszystko, żeby zniechecić ludzi do gry? Ludzie piszą swoje, a wy robicie swoje.
Coś mi tutaj nie pasuje. Niedługo stracicie wszystkich graczy - brak diamentów już chyba został odczuwalny przez was.

Co do aktualizacji - nie podoba mi się to z ekspansjami i znów wpychanie mi coś na siłę. Ale tego nikt chyba nie lubi.
 

Christo

Rozbójnik
@Dragomira Zrozumiałem, ale napisałaś to tak, że można to zrozumieć na różne sposoby :). Bynajmniej ja inaczej zrozumiałem :D

Niektóre kosmetyczne rzeczy na plus typu podgląd w armii i w okienku badań by przejść do konkretnego okresu badań, ale czy to było konieczne? Nie wiem.
 

andrzej66

Wędrowiec
No i pozbawiliście mnie możliwości inwestowania w grę, kupowałem diamenty które wydawałem na ekspansję premium, ( z mojej strony to była forma podziękowania za grę, która musi na siebie zarobić) ale po aktualizacji skok kosztu ekspansji premium z 1600 diamentow na 5600 to z Waszej strony strzał we własną stope, nie mam już powodu aby kupować diamenty,a tylko dla ekspansji warto je było kupować , bardzo to przykre
 

DeletedUser967

Guest
Super, kolejne wciskanie badziewia w badaniach, kolejne niszczenie systemu walki. Wy chyba sami już nie ogarniacie tego co robicie skoro poprawiacie po swoich poprawkach poprawek. Dla twórców-niszczycieli tej gry to musi być niesamowite uczucie "pracować" (dla twórców gry to synonim destrukcji) nad systemem walki i nie otrzymać ani jednej pochwały od graczy. Czy możecie w końcu posłuchać co mają do powiedzenie gracze a nie ciągle realizować swoje chore pomysły?
 
Do góry