• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.182

Deleted User - 198835

Guest
W tej aktualizacji doczekamy się naprawy zamulającej poczty na PL1 (Arendyll) ?
 

Wojtek90

Zwiadowca
Taka ciekawostka co do wiadomości:
Zacząłem się zastanawiać, dlaczego niektórzy mówią że problem występuje tylko na jednym ze światów a na innych nie. Odpowiedź okazała się bardzo prosta i rozwiązuje problem z długo wczytującymi się wiadomościami (może nie do końca rozwiązuje ale pomaga).
A mianowicie niech zgadnę: najdłużej wiadomości wczytują się wam tam gdzie macie główne miasta. Powód: macie za dużo wiadomości w skrzynce ;)
Pomiary:
1) Na S3 mam pustą skrzynkę wiadomości, szybkość wczytywania się wiadomości wyglądają tak: 1,03s / 0,83s / 0,84s (3 pomiary stoperem), średnia: 0,9 sekundy - wiec super
2) Na S1 miałem więcej wiadomości, a dokładnie 4 strony i szybkość wczytywania się wiadomości wygląda tak: 6,41s / 6,03s / 5,98s (3 pomiary stoperem), średnia: 6,14 sekundy - więc średnio
3) Na S2 - moim głównym koncie, mam mnóstwo wiadomości, 9 stron, szybkość wczytywania się wiadomości wygląda tak: 13,62s / 13,76s / 14,25s (3 pomiary stoperem), średnia: 13,88 sekundy - więc fatalnie.

Wnioski: zmniejszyć liczbę wiadomości, usunąć wszystkie stare niepotrzebne wiadomości!

Efekt na S1: usunąłem wszystkie wiadomości i czas otwierania się koperty wynosił około 1 sekundy. Po otrzymaniu jednej wiadomości prędkość wczytywania wygląda tak: 1,99s / 1,76s / 1,84s (3 pomiary stoperem) średnia: 1,86 sekundy - czyli poprawa z 6.14s na 1.86s jest zauważalna i robi wielką różnicę.
Na S2 - po usunięciu wszystkich wiadomości i pozostawieniu dwóch, wczytywanie podobne jak na S1 około 1.85 sekundy - poprawa z 13.88s o_Otakże niebo a ziemia :D Nie wiem, może dla kogoś było to oczywiste, ale ja to właśnie dopiero odkryłem i komu zamula poczta polecam usunąć stare wiadomości, zostawiamy tylko to co ważne i świeże i będzie lepiej póki co ;)
 

Nusion

Kapłan
Dzięki Wojtek :)
To ja napiszę moje obserwacje.

Na s3 mam główne miasto, 9 stron wiadomości i otwiera mi się w 1-2 sekundy.

Na s2, główne miasto, miałam 10 stron wiadomości i otwierało się w +-15 sekund, znaczy muliło strasznie
Po przeczytaniu postu Wojtka usunęłam zbędne wiadomości na s2, zostało mi 2 strony i voila, otwiera się w 1-2 sekundy :)

Na s1 iglicówka, 4 strony wiadomości i jakieś 5-6 sek opóźnienia. Po usunięciu wszystkich wiadomości poczta otwiera się natychmiast.

No więc wiemy, że na s1 i s2 problem był i ustąpił po usunięciu wiadomości.
Z kolei na s3 mam wciąż 9 stron wiadomości i problem nie występuje.
Ktoś z s3 ma ten problem, czy cały serwer jest od problemu wolny?

A teraz do sedna, usuwanie wiadomości pomogło, ale nie takiego rozwiązania problemu potrzebujemy. Problem pojawił się nagle, kiedyś go nie było i 10 stron wiadomości nie przeszkadzało. Rozwiązaniem problemu jest powrót do tego stanu, a nie usuwanie wiadomości :) I na to wszyscy czekamy już bardzo długo
 

Deleted User - 198835

Guest
Ja nie mam zbędnych wiadomości a poczta jeszcze w tym roku otwierała się normalnie a zaczęła zamulać dopiero po któreś aktualizacji .
Czyżbyśmy mieli czekać na naprawę tego co najmniej 2 - 3 lata ?
Jak tu prowadzić bractwo , jak czekanie na otwarcie poczty trwa dłużej niż pisanie wiadomości , czy odpisywanie na wiadomości innych ?
Czyżby to było następne usprawnienie gry , dla spowolnienia graczy lub zniechęcenia do gry ?
 
Do góry