• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.36

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest
Mnie się ten pomysł bardzo podoba, a w ogóle to myślę, że większość narzeka tylko dla narzekania. Tacy jesteśmy. Bardzo wiele rzeczy programistom IG nie wyszło, ale myślę, że akurat ta trąbka jest OK. Wiążę też ogromne nadzieje z Przygodami bractw, ale oczywiście czas pokaże jak będzie, ze swojej strony przynajmniej "dam szansę".
Pozdrawiam :)

to może powiesz co w tej trąbce jest takiego cudownego?

gdyby to był "dzwoneczek" to ok, nawet jakby im wyszło na pół gwizdka to pewnie większość by była zadowolona że jest i z nadzieją czekała na usprawnienie tylko. A trąbka? I dlaczego w opcjach nie ma możliwości wyłączenia tego dziadostwa? No przynajmniej żeby nie była z "dymkiem".... ile razy można czytać że jest aktualizacja? Ja tam nie wiem, mi wystarczy raz...

@Dragomira tak też należę do tej grupy zirytowanych pojawiającymi się ogłoszeniami. A jest to tym bardziej irytujące im więcej razy trzeba ładować grę bo się zawiesza. co zrobić :( Umiem czytać i raz mi wystarcza. Cenię swój czas, szkoda i szkoda mi go na głupie odklikiwanie powiadomienia. Przecież wystarczy wprowadzić ochronę przed takimi informacjami w opcjach i wszyscy zadowoleni. I Ci wiecznie niedoinformowani, i Ci niedzielni gracze co się logują raz na miesiąc i Ci którzy dostają białej gorączki jak muszą kilkanaście razy na dzień wchodzić do gry (i to nie zawsze ze swojej woli) i za każdym razem są atakowani wyskakującym oknem (które musi sie załadować i dopóki się nie załaduje to nic nie można z nim zrobić)

A jak ktoś myśli, ze istnienie trąbki pomoże mu wygrać w jakimś konkursie na forum to gratuluję optymizmu i życzę powodzenia :D
 

DeletedUser626

Guest
Nie, błąd powiadomień nie jest naprawiony i nie dotyczy tylko jednego serwera - może się tak wydawać, ponieważ losowo znika na jakiś czas. Jutro się dowiem, czy jest szansa na hotifxa (szybka łatka), żeby nie czekać na następną aktualizację.

@kikimora - rozumiem, że pisząc o "dzwoneczku" masz na myśli dostępność powiadomień z innych miast? To jest zupełnie inny temat, inna mechanika i inne osoby się tym zajmują. Jeśli chodzi o inny dzwoneczek, to chyba się pogubiłam. I rozumiem, że dla osoby tak aktywnej jak Ty, która odwiedza forum, informacja o aktualizacji czy evencie jest zbędna, ale na forum rejestruje się kilka procent Graczy, a aktywnie zagląda garstka, należysz więc niestety do bardzo wąskiego grona.

Nawet gdyby wziąć pod uwagę niezarejestrowanych gości i fakt, że Ci aktywni na forum przekazują informacje kolegom z gry, myślę, że względnie poinformowana jest 1/4 serwera, a dzięki niedoskonałościom poczty pantoflowej zwykle są to informacje średniej jakości i dokładności, żeby już się nie czepiać, że czasem zupełnie błędne. Mamy więc, licząc naprawdę optymistycznie, 5% dobrze poinformowanej społeczności w grze i ze 20% średnio poinformowanej. Reszta orientuje się, że coś się dzieje... zwykle po fakcie.

Co do treści tych ogłoszeń, nie mam zamiaru kopiować wszystkiego z forum i już wyjaśniam czemu, bo widziałam tutaj już głosy za i przeciw.
- Nowy system ma służyć temu co ważne (np. aktualizacja, event, planowane wyłączenie serwera), jeśli więc go zaspamuje, to po prostu będziecie go ignorować - tego bym nie chciała. Będzie to zaproszenie do czytania forum, a nie jego kopia, po to też istnieje przycisk przenoszący do ogłoszenia.
- Jeśli ktoś nie interesuje się grą na tyle, by raz na tydzień odwiedzić forum, to nie będzie też zafascynowany elementami testowanymi na becie, czy zapowiadanymi z większym wyprzedzeniem, a i tak przeczyta ogłoszenie, gdy będziemy już bliżej wprowadzenia nowego elementu. Jeśli natomiast zagląda np. co niedzielę, to i tak pozna spoilery z wyprzedzeniem i od niego będzie zależało, jak często chce je czytać.
- W oknie wygodnie mieszczą się 4 nowinki, jeśli dodam np. 7 równolegle, to powstanie zamieszanie, bo będzie widać 4, a osoba rzadziej się logująca będzie miała 7 nieprzeczytanych. A jeśli ktoś loguje się rzadko, to tym bardziej powinien mieć do przeczytania tylko najważniejsze i aktualne sprawy, a nie spam ciekawostek.
- Będę informować o konkursach na forum, choćby o obiecanej Wam na sierpień krzyżówce, ale nie o wszystkich. Konkursy są dobrą formą promocji forum, ale są też premią dla aktywnych użytkowników, część więc będzie ogłaszana wszystkim, a część pozostanie zabawą dla najaktywniejszych. No i jak wspomniałam, będę chciała się trzymać max. 4 nowinek na raz, ogłoszenie aktualizacji czy eventu może być mi narzucone przez firmę, a konkursy są inicjatywą CMów, wiadomo więc z czego bym musiała zrezygnować.
- Przymusowe wyświetlanie ogłoszenia będzie zachowane dla spraw naprawdę palących. Nie jestem sadystką, stary system po prostu nie miał możliwości innego działania jak ciągłego wyświetlania przy logowaniu, między innymi dlatego się go pozbyliśmy.
 

DeletedUser1953

Guest
mnie osobiście owa "trąbka" bardzo się podoba. Po pierwsze w niczym mi nie przeszkadza, a tym którym przeszkadza to mam wrażenie, że wszystko przeszkadza i przeszkadzać zawsze będzie. Po drugie super sprawa, że powiadomienie jest rozwijane, dzięki czemu bez klikania mam informację, dzięki, której jestem zorientowany czego dotyczy powiadomienie. Więc jeśli jakaś sprawa mnie nie zainteresuję to nie muszę tracić czas na wchodzenie na forum. Po trzecie, dzięki owej "trąbce" nie muszę zaglądać na forum żeby być pewnym, że nic ważnego mi nie umknęło
 

DeletedUser1174

Guest
Pomysł dobry, wykonanie nieprzemyślane - zamieńcie proszę miejscami trąbkę z tarczą i będzie optymalnie.
 

Deleted User - 172852

Guest
Ta trąbka to taki drobiazg, a uczepiliście się jej jakby od tego zależało Wasze życie :)
Mi nie przeszkadza a i graficznie ładnie się prezentuje :) No sorki, że jestem estetą :)
 

DeletedUser80

Guest
Bo to jest kwestia przyzwyczajenia.
W tym miejscu była tarcza i jak chce się kliknąć gildię zamiast tarczy klika trąbkę.
Niby drobiazg ale upierdliwy, dotyczy graczy którzy grają dłużej i sporo klikają w tarczę.
I tacy bulgoczą, zresztą słusznie, mi też to przeszkadza.
 

DeletedUser174

Guest
dotyczy graczy którzy grają dłużej

i to jest nasz błąd. Bo gdyby nie ten drobiazg to pewnie też byśmy się cieszyli że generalnie nam coś dali. a co nam pfójcy zafundowali? Rewelacyjny system walk, tak wspaniały i cudowny, ze się walczyć jednostkami nie da. Magicznego hurtownika, który jest tak hojny, że nikt z niego nie korzysta. Wspaniałe turnieje, które są tak opłacalne że aż się płakać chce. A teraz jeszcze mamy wspaniałe bonusy! jupiii tak przyspieszenie produkcji rzędu 3 min,... szał!!! I te podniecenie nowicjuszy że to oto takie ułatwienie... ta...

a kiedy wprowadzą ostrzeżenie na przekroczenie limitu przy zbiorze złota z otchłani czy ratusza? Młotków to tez dotyczy. A kiedy będziemy się mogli cieszyć z listy wspieranych cudów? A kiedy bedzie dzwoneczek (tak Drago to ten dzwoneczek) A kiedy będzie podany czas w prowincjach turniejowych na liście? A kiedy wprowadzą ułatwienia w pomocy sąsiedzkiej? A kiedy poruszanie się po mapie nie będzie mordęga? A kiedy doczekamy się jakiegoś sensownego okna wiadomości ie mówiąc już o forum? I takiech pytań jeszcze tu można wypisać wiele. I możecie mówić że jestem zrzęda i że wszystko mi się nie podoba.

//ocenzurowane//Drago
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2076

Guest
@PanGry my chyba w inne gry gramy bo z tego co wiem ikona bractwa ZAWSZE BYŁA i JEST w tym samym miejscu. DODANO powiadomienia ale nie było wcześniej w tym miejscu ŻADNEGO PRZYCISKU. Ikona bractwa jest w innym miejscu gdy odwiedzasz czyjeś miasto (jest obok ikony wiadomości i zdawać by się mogło, że to jej prawidłowa pozycja).

@kikimora - słuszne punktowanie. Jednak na stałego bywalca forum nie przyzwyczaiłaś się, że twórcy tej gry mają wytrzaśnięte na to co gracze chcą? Przeglądałem "zrealizowane" i w zasadzie chyba tylko polskiej ekipie zależy na czymkolwiek - mają wpływ na forum i tutaj jakikolwiek pomysł nie padnie to po prostu jest robione. A skróty klawiaturowe są zrealizowane bo prawdopodobnie były na długo przed zgłoszeniem pomysłu (sama Dragomira to przyznała w tamtym temacie). Tak więc płacz i lament na nic się zdadzą.

Ja osobiście nadal cieszę się grą na tyle ile można. Jeżeli ich "nowości" zaczną ją spowalniać to po prostu ją zostawię, tak jak ich inne produkcje, gdzie dodali miliony miliardów pierdół przez co gry ładują się na w miarę szybkim łączu (10 Gbps) po kilkanaście sekund, a u mnie w domu (20-70 Mpbs) to już w ogóle jak na modemie. Tutaj jeszcze nie zauważyłem problemów więc jest super. A gra to nie życie - chcieli sobie dodać odpowiednik naszej PP to sobie dodali, ich problem (ja omijam szerokim łukiem i nie zamierzam z tego robić problemów, bo problemy są gdzie indziej i w zasadzie, jak wspominałem, już je wypunktowałaś).
 

jakub357

Łucznik
Już się przyzwyczaiłem do tej trąbki. Nie przeszkadza mi.
Będą się w niej znajdować informacje o aktualizacjach, eventach i konkursach? Myślę, że to dobrze. Fajnie, gdyby zostało jeszcze dodane Podsumowanie Gospodarki (żeby nie trzeba było klikać na Kwaterę, aby zobaczyć kiedy zakończy się budowa/ czy na manufaktury, kiedy skończy się produkcja); a także Ulubieni Sąsiedzi (razem z pojawiającym się awatarem sąsiada, który nas odwiedza)... a może jeszcze możliwość rzucania Czarów u sąsiadów (wtedy np bonus czaru byłby większy, albo dłużej trwał). No i jeszcze Osiągnięcia. Sporo tego w sumie
 
Mnie bardziej ciekawi dlaczego od wczoraj gra mi przymula i nie działa dzwonek.Myślałam,że to wina neta,ale wszystko inne pięknie chodzi,napisałam do bractwa i oni też mają ten sam problem....Przecież to idzie zwariować.
 

Christo

Rozbójnik
Mnie bardziej ciekawi dlaczego od wczoraj gra mi przymula i nie działa dzwonek.Myślałam,że to wina neta,ale wszystko inne pięknie chodzi,napisałam do bractwa i oni też mają ten sam problem....Przecież to idzie zwariować.
Jeśli nie działa Wam dzwoneczek to pewnie przez to, ze ktoś dołączył lub odszedł z bractwa. Musicie poczekać, aż ta informacja w powiadomieniach przejdzie na drugą stronę i wtedy odblokuje Wam się dzwoneczek bez jednej strony. Tak może być, bo moje bractwo tak miało.
 
Jeśli nie działa Wam dzwoneczek to pewnie przez to, ze ktoś dołączył lub odszedł z bractwa. Musicie poczekać, aż ta informacja w powiadomieniach przejdzie na drugą stronę i wtedy odblokuje Wam się dzwoneczek bez jednej strony. Tak może być, bo moje bractwo tak miało.
Dzięki,akurat kolega odszedł z bractwa i rzeczywiście po 1h czasu się unormowało.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1581

Guest
Ostry ..wnerw mam, bo dalej nie mam powiadomień, to raz, doszedł również problem z chatem, co w niego "wejdę", to mam "wczytywanie historii", a ile tej historii się zebrało przez trzy godziny, że po 30 minutach ..wczytywania nie doczekałam się jej? W godzinach wieczornych logowanie się do gry to ..masakra, a jak już jestem, to co chwila jakiś problem wyskakuje, a to nie mogę wszystkiego zebrać, bo klikanie w jakąś manufakturę, czy warsztat w ogóle nie jest aktywne i muszę grę odświeżyć, co wiąże się z ponownym logowaniem i ponowna gehenna. Nie mam LTD, tylko ..normalny polski internet, ponoć jeden z wolniejszych w Europie, ale to chyba nie powoduje komplikacji w grze, tak myślę. Wieczorami jak już wreszcie mogę grać, jak wchodzę w miasta innych graczy, to czekanie na pojawienie się owego miasta, trwa i trwa, że często wyskakuje informacja, że wystąpił błąd i nie można zrozumieć informacji, czyli znowu trzeba się logować wówczas często nawet kilkakrotnie, aż jasna cholera bierze. Rzuciłabym grę w diabły, ale nie mogę, bo ciekawa i wciągająca..:)
A tak w ogóle myślę, że te serwery są z demobilu i kręcone na korbę przez rachitycznych rencistów, w ramach oszczędności..

Sorry, ale chat już ..zaskoczył..:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Akaimajo

Wędrowiec
Jeśli nie działa Wam dzwoneczek to pewnie przez to, ze ktoś dołączył lub odszedł z bractwa. Musicie poczekać, aż ta informacja w powiadomieniach przejdzie na drugą stronę i wtedy odblokuje Wam się dzwoneczek bez jednej strony. Tak może być, bo moje bractwo tak miało.
Zadziałało, super! :) My sobie po prostu powystawialiśmy i pozdejmowaliśmy oferty z rynku, żeby przegonić wstrętne powiadomienie.
Raz jeszcze dzięki za podsunięcie rozwiązania!
 
Status
Zamknięty.
Do góry