• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.37

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
,,Wprowadziliśmy szereg zmian mających na celu poprawienie płynności gry." - Czy ten zapis odnosi się do problemów związanych z koniecznością odświeżania gry?

Z nowości natomiast, przybędą Przygody Bractw. To bardzo dobrze, że został dodany taki element. To wróży na konieczność większej współpracy w bractwie. Fajnie, gdyby do tego poprawić możliwość komunikacji.
 

DeletedUser629

Guest
A czemóż to ... "trąbeczka" nic o tym nie dała znać ?
 

DeletedUser626

Guest
@agafi99 Ponieważ "trąbka" pojawi się dzisiaj, jak tylko wrzucę oficjalne ogłoszenie o Przygodach, wtedy będzie sens ogłaszać aktualizację z nowym dodatkiem do gry, a tak to Gracze by weszli na forum i nic nie znaleźli (a wczoraj nie mogliśmy ich jeszcze ogłosić).

Jakub - tak i nie. Wprowadzone zmiany są owszem odpowiedzią głównie na "optymalizacje" wprowadzone przez Chrome i Firefoxa, ale na pewno nie rozwiążą od ręki wszystkich problemów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Aktualizacja nie ma nic wspólnego z przygodami bractw. Błędem było umieszczenie informacji o przygodach przy aktualizacji. Zwłaszcza że pierwszy pojawił się temat o aktualizacji (w którym nie wspomniano, że przygody nie wejdą razem z aktualizacją), a dopiero 17 godzin później napisano informacje o przygodach, wraz z datą ich wprowadzenia.
 

DeletedUser626

Guest
Aktualizacja implementuje Przygody do mechaniki gry, dlatego są one częścią ogłoszenia. Dopóki nie było ogłoszenia Przygód, ogłoszenie aktualizacji mówiło wyraźnie, że informacje o Przygodach zostaną podane później i znajdą się w dziale ogłoszeń.
Przyznaję, że lepiej by było, gdyby ogłoszenia się pojawiły równolegle, niestety na to nie miałam wpływu - aktualizacja musiała być ogłoszona, a Przygody jeszcze nie mogły. Dlatego też "trąbka" pojawiła się w grze, jak już były oba.

@Fredek z Fabryki Kredek Plan jest na przyszły tydzień, jeśli nie będzie żadnych poważnych błędów, to będą w poniedziałek już.
 

DeletedUser1496

Guest
To znaczy była dzisiaj ta aktualizacja? Bo wydaje mi się że jednak nie ;)
 

DeletedUser1496

Guest
Nie miałam żadnej przerwy w działaniu gry, jak to miało miejsce w przeszłości, a także "trąbka" dzisiaj milczała. Ale jeżeli była, to się cieszę i dziękuję, że odpowiedziałaś. Pozdrawiam serdecznie :) :) :)


//Dziś aktualizacja była dość wcześnie po prostu, a "trąbka" o 1.37 jest od wczoraj, więc też żadnej nowej nie było. :)//Drago
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2076

Guest
Nie chcę wyjść na zrzędę ale czy programiści w tej firmie to troszeczkę myślą? Bo wprowadzili "usprawnienie" polegające na szybszym wczytywaniu miast graczy (i niby sprawniejsze). Jednak czekanie na wejście do miasta gracza ZNACZNIE się wydłużyło co powoduje, że owszem - po załadowaniu widzę całe miasto lecz motywacja zajmuje przynajmniej dwa razy więcej czasu. Co za tym idzie zamiast poprawić to pogorszyli całą zabawę - przecież do jasnej ja pamiętam kto gdzie ma swoje budynki, klikałem ładnie E, wybierałem budynek i chodu do następnej osoby. Teraz nie - czekaj bo ekran ładowania się pojawia. Może zacznijcie lepiej płacić tym programistom bo to wygląda na mały sabotaż. Jak już to "usprawnienie" musi zostać to może niech dodadzą opcję "Agresywnie ładuj miasta innych graczy" czyli po staremu?

PS. Znam lepsze sposoby na optymalizację ładowania, jak chociażby ładowanie z przewidywaniem + zapamiętywanie obiektów. Działa naprawdę przyjemnie - może trzeba tym programistom/klepaczom kodu o tym powiedzieć?
 

jakub357

Łucznik
Czyżby zmieniono Miejsca Zbiórki Orków? Nie widać tej paszczy, jak nic nie produkujesz. Dla mnie bardzo pozytywny drobiazg.
 

DeletedUser2076

Guest
Nie, to tak nie działa. Po prostu geniusz(e?) z działu klepania kodu stwierdzili, że najpierw będą się ładować "niskie grafiki" (chodzi o statyczne) a jak się posiedzi dłużej (i serwer/łącze pozwoli) to się załadują "wysokie grafiki" (czyli animacje). Niby to powoduje szybsze ładowanie ale mnie już szlag trafia po dzisiejszym obchodzie (mogę być mniej kulturalny z dnia na dzień bo coraz bardziej to nowe rozwiązanie irytuje).
 

jakub357

Łucznik
Tak, to prawda, dłużej się wszystko ładuje i wolniej się rozdaje motywki. Jednak teraz wiem, jak wyglądają miasta sąsiadów.
Jak na razie, to polecam zmniejszyć jakość grafiki na czas obchodu; tyle możemy zrobić.

Ostatnio Elvenar mierzy się z licznymi problemami - czy to z serwerami, możnością zalogowania, błędami gry, płynnością, czy optymalizacją. Na pewno mają ręce pełne roboty. Nie od razu Rzym zbudowano, a Elvenar w gruncie rzeczy jest młodym projektem. A mimo to, są nowe eventy, nowe rozdziały, nowe budynki i bonusy, poprawki, nowe forum, wersja mobilna.
Oczywiście, są rzeczy, które wymagają niemalże natychmiastowych korekcji, stąd nasze niezadowolenie, bo przecież oczekujemy gry w standardzie. Jednak problemy, chociażby techniczne, zawsze były i będą i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, czy zmienić na pstryknięcie.
 

DeletedUser174

Guest
@jakub357 błagam ogarnij się, bo to aż żal czytać...

jaką jakość grafiki chcesz zmniejszać? pamiętaj, że nie każdy podnieca się wyglądem budynków. Mnie animacje działają na nerwy więc jakość jest ustawiona na min a i tak to niewiele daje

i przestańcie z uporem maniaka powtarzać że Elvenar jest młoda grą! Jaką młoda??? Prawie 3 lata zaraz będzie to gdzie tu pieluszki widać??? No chyba, ze takie dla dorosłych, ale akurat nie wiem czy jest się czym chwalić... bo jak ktoś potrzebuje ich potrzebuje to to raczej wesoła sytuacja nie jest. Aczkolwiek po tym jak wygląda gra i w jakim kierunku idzie to może faktycznie coś w tym jest...

a gierka ciągle boryka się z tymi samymi problemami i będzie się borykać dopóki balans bankowy będzie działał. Jak przestanie to problemy w magiczny sposób się rozwiążą, i pomysły graczy będą ważne i okażą się nagle dobre, i miasta będą się ładować, i aktualizacje będą aktualizacjami nie tylko z nazwy, i apka by już była, i beta by była betą w końcu itp, itd... Ogólnie gra leży w tak wielu miejscach, ze aż nie sposób tego wszystkiego wymienić. Ale ponieważ tak się nie stanie to nie mamy co liczyć na zmiany - przynajmniej pozytywne

ostatnio patrzyłam na kupca. Czy ktoś coś słyszał o zmianie fokusa? Oczywiście ze nie. a czy będą jakieś zmiany? Przecież to oczywiste że nie. Prosty przykład który pokazuje jak działa gra.
 

jakub357

Łucznik
@kikimora rozumiem, co masz na myśli mówiąc, żebym się ogarnął. Jednak zobacz na to z tej strony - staram się szukać pozytywów i jak najmniej marudzić, ponieważ od jakiegoś czasu stwierdziłem, że nie mam co psuć sobie nerwów. Owszem, może i jest to trochę naiwne; zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to duża firma.
Niemiecka firma, InnoGames, zwiększyła swoje przychody o 25 procent w zeszłym roku, osiągając rekordowy poziom 130 milionów euro (ok. 112 milionów funtów), co zostało opublikowane w raporcie finansowym z 2016 r.
W swojej działalności związanej z telefonią komórkową, firma InnoGames, przewyższyła zeszłoroczne przychody o 68 procent stwierdzając, że najwyższymi rynkami zarobków dla firmy są Stany Zjednoczone, Niemcy i Francja.
Firma twierdzi, że w ubiegłym roku udało się zwiększyć całkowitą liczbę użytkowników i ich czas przesiadywania, wprowadzając wydarzenia w grze i wydając nowe treści gry w istniejących już tytułach, takich jak Forge of Empires. Wzrosły także przychody z pierwszej gry online, Tribal Wars, które są obecnie sześciokrotnie wyższe niż w 2007 roku. Gra została wydana czternaście lat temu w 2003 roku.
Obecnie firma ma 150 milionów zarejestrowanych graczy. InnoGames stwierdza, że ponad połowa wszystkich nowych rejestracji w zeszłym roku pochodziła z urządzeń przenośnych. Gracze spędzili też łącznie około 600 milionów godzin grając w ich gry.
Dyrektor Generalny InnoGames, Hendrik Klindworth, powiedział: "Od czasu utworzenia firmy w 2007 roku, InnoGames z roku na rok coraz bardziej rósł w sławę. Rok 2016 był najbardziej udanym rokiem w historii naszej firmy, a rezultaty przewyższały nasze własne, bardzo ambitne cele. W tym roku InnoGames osiągnie 10 lat - koncentrujemy się na naszych nadchodzących tytułach dostępnych na telefony komórkowe i zrównoważonym rozwoju. W sumie planujemy zatrudnić 50 nowych miejsc pracy w naszych biurach w Hamburgu i Düsseldorfie w tym roku. "
InnoGames niedawno uruchomiła nową kampanię telewizyjną w Stanach Zjednoczonych, dla Forge of Empires. Firma niedawno powołała osobistość, o imieniu Funda Yakina, na stanowisko dyrektora ds. Mediów i rozwoju rynku, który obecnie kieruje strategicznym rozwojem firmy w zakresie marketingu telewizyjnego i rozszerzeniem bezpośredniej współpracy z partnerami medialnymi.

Zresztą, InnoGames jest praktycznie wykupione. Kupującym jest Modern Times Group AB (MTG), która jest autorem ,,wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej".
Dokładniej, szwedzka firma ma obecnie 51% udziałów w InnoGames, inwestując 82.6 milionów euro, z czego 21% udziałów, które podjęła już w październiku. Powód tego jest prosty: biznes się opłaca. Przychody Innogames wzrosły o 25% w 2016 roku, dzięki prowadzeniu przez mobilny segment gier, z ponad połową wszystkich nowych rejestracji użytkowników InnoGames przez platformy mobilne. A dyrektor generalny, Hendrik Klindworth, mówi, że ,,nasze nowe gry docierają do jeszcze większej, globalnej publiczności. Robimy dużo euro dla wszystkich, jesteśmy pewni".
 

DeletedUser2076

Guest
@jakub357 - nie szukaj, bo fajny chłop jesteś a możesz się ośmieszyć. Jeżeli coś jest tragiczne to trzeba nazywać po imieniu. Kpiną jest, że wprowadzają coś co ma teoretycznie upłynnić grę, a zamiast tego to klęka i wszystko trwa dłużej. I nie pomoże przestawienie grafiki na niską bo jak napisałem wcześniej - oni właśnie tak zrobili, że "pierwsze" załadowanie miasta u sąsiada jest w niskich detalach, a doładowanie wyższych grafik następuje później (i to jedynie działa płynnie jak widzę).
Jak wspominałem jakiś czas temu - właśnie takie "upłynnianie" w FoE zakończyło moją przygodę z tamtym tytułem. Tutaj wszedłem z rekomendacji. Ponieważ lubię fantastykę (a nie naukową fantastykę jaką uprawiają w FoE, której nawiasem mówiąc miało nie być) tym bardziej przypadło mi do gustu. Miasto się nie ładuje od razu? A co mi to, raz poczekałem, widziałem co kto gdzie ma i gotowe - wejście, klik, wyjście. Teraz jak bym miał brak kasy w grze i chciałbym odkrytych obejść to chyba muszę pół etatu wziąć. To chyba nie jest w porządku? Rozumiem, że robią listę wszystkich odkrytych, obok mam przycisk "odwiedź" oraz "motywuj" - to niech sobie nawet teren na złoto malują. Ale tak nie jest, listy nie ma (i na pewno nie będzie) więc dla mnie to jednoznaczne skreślenie gry. Chyba, że ktoś jednak będzie miły i doda to upłynnienie jako opcję.

@kikimora - nie opowiadaj głupot, gra jest bardzo młoda i cały czas się rozwija. Zobacz ile pomysłów (czy z naszego forum, czy z zagranicznych) zostało wdrożonych? Zarządcy tej gry przyjmują przelicznik jeden rok -> jeden miesiąc. Wedle ich ustaleń to ma dopiero 3 miesiące, a jakiekolwiek pozytywne zmiany mogą nastąpić dopiero za 2 lata (wedle ich przelicznika). Ot, cała tajemnica.
 

Elelkal

Rozbójnik
To najgorsza aktualizacja od czasów wprowadzenia nowego systemu walki, nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że przebiła tamtą. Wcześniej łapkowanie trwało ze 2-3min. teraz zajmuje już ponad 10min :D Rozumiem, że programistów przerósł "błąd" z opóźnieniem/czekaniem na załadowanie grafiki miasta po wejściu ale żeby zamiast naprawić go, to postanowili go zamaskować. Teraz owszem po wejściu widzimy w pełni załadowane miasto ale wyłącznie dlatego, że musimy czekać na załadowanie wcześniej a nie po wejściu. Istny "majstersztyk" w wykonaniu InnoGames, zresztą nie pierwszy raz. W FoE też próbowano odciążyć serwery w wieczornej porze, które nie wyrabiały podczas podsumowania GvG. A jak ? Przesuwając podsumowanie na ranek bo wtedy nie ma aż tylu osób na grze. Na szczęście opamiętali się i wycofali to rozwiązanie. W Elvenarze były 2 typy graczy łapkujących, tacy co czekali na załadowanie miasta i tacy, którzy klikali bez czekania( jeśli ktoś chciał Ratusz, to można było w ciemno klikać). Po aktualizacji ci drudzy nie mają żadnego wyboru, muszą czekać aż się miasto załaduje czy tego chcą czy nie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser626

Guest
Zostało wprowadzonych kilka zmian w optymalizacji gry, które niestety bledną przy zmienionym systemie ładowania miasta - poszukamy rozwiązania, które zadowoli obie strony, nie było zamiarem projektantów wydłużanie czasu potrzebnego na odwiedziny, zobaczymy więc jak możemy ten proces przyśpieszyć.
 

DeletedUser2069

Guest
U mnie po aktualizacji muszę odświeżać stronę z 3 razy zanim kursor zacznie reagować i plansza mojego miasta się wykalibruje..masakra...zanim uda mi się zbierać zbiory i załadować nowe to trwa z pół godziny..odechciewa się grac....zaczęłam już olewać wszystkie wyzwania i ładuje tylko na ilość żeby dwa razy dziennie "spróbować się zalogować" i nazbierać surowców;/
 
Status
Zamknięty.
Do góry