• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.38

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2295

Guest
Od poprzedniej aktualizacji gra źle nalicza złoto i punkty budowy. Od kilku dni to podejrzewałem, od ostatniej nocy mam pewność.
Np. Chapter 2, ustawiona misja "Zdobądź 2k surowców". Klikam szybko 6 warsztatów, w każdym powinienem uzyskać po 90 młotków. Młotki lecą w górę aż miło. Po 90, tak jak powinny. Wchodzę w misję. Zamiast oczekiwanych 6x90=540 (startowałem od 0/2000) mam 480 młotków.

Z kasą sprawa analogiczna. Chapter 2, quest: "2 zaawansowane narzędzia i 40k kasy". Klikam rezydencje, z każdej w niebo leci po 7+k. Aż przyjemnie patrzeć. A tymczasem, na głównym liczniku mam serię dymków +4k (!?!). I po 4k mi dodaje do głównego licznika. Postaram się zrobić screena bo tym razem aż mi szczęka opadła i nie zdążyłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 172852

Guest
Od poprzedniej aktualizacji gra źle nalicza złoto i punkty budowy. Od kilku dni to podejrzewałem, od ostatniej nocy mam pewność.
Np. Chapter 2, ustawiona misja "Zdobądź 2k surowców". Klikam szybko 6 warsztatów, w każdym powinienem uzyskać po 90 młotków. Młotki lecą w górę aż miło. Po 90, tak jak powinny. Wchodzę w misję. Zamiast oczekiwanych 6x90=540 (startowałem od 0/2000) mam 480 młotków.

Z kasą sprawa analogiczna. Chapter 2, quest: "2 zaawansowane narzędzia i 40k kasy". Klikam rezydencje, z każdej w niebo leci po 7+k. Aż przyjemnie patrzeć. A tymczasem, na głównym liczniku mam serię dymków +4k (!?!). I po 4k mi dodaje do głównego licznika. Postaram się zrobić screena bo tym razem aż mi szczęka opadła i nie zdążyłem.

Takie sytuacje najczęściej się zdarzają, gdy chwilkę przed zebraniem młotków lub monet spadnie kultura. Zaobserwuj czy te niewłaściwe ilości masz zawsze czy akurat w momencie spadku tak się dzieje :) Bo tak się składa, że ilość wyprodukowanych młotków lub monet zależna jest od tego ile aktualnie masz kultury (słońce za chmurką, słoneczko całe itp.). Jeśli spadła Ci kultura, a Ty w tym momencie nie odświeżałeś gry, to grafika pokazuje wartości stare, a licznik nalicza nowe czyli właściwe :)
 

DeletedUser629

Guest
@Alex35 tak też się u mnie działo jak u gracza wyżej ... i jeszcze inne cudeńka ... i wierz mi to nie miało nic wspólnego z kulturą :(
 

Deleted User - 172852

Guest
@Alex35 tak też się u mnie działo jak u gracza wyżej ... i jeszcze inne cudeńka ... i wierz mi to nie miało nic wspólnego z kulturą :(

Starałam się tylko pomóc :)
W moim bractwie też istniały podobne problemy, ale gdy zwróciłam na to uwagę graczom, to okazywało się, że jest tak jak opisałam wyżej. :)
Jeśli Wasze kłopoty nie mają związku ze spadkiem kultury, to pewnie któraś poprawka to naprawi. Mam nadzieję :)
 

DeletedUser2295

Guest
Nie, nie ma to nic wspólnego z kulturą. W górę leciało 90 młotków, nastawienie kolejnego, identycznego produktu również dawało 90. W takie bajki, że akurat na ułamek sekundy kultura spadła a potem wzrosła do dokładnie tego samego przedziału jakoś nie wierzę.
 

DeletedUser1220

Guest
No widzę, że licznik szkolenia w podpowiedzi koszar pokazuje teraz czas łączny szkolenia zamiast czasu szkolenia jaki pozostał w tej chwili szkolonej jednostki. Bajera. Szczyt możliwości programistów IG. Kiedyś działało teraz już nie.
Za to mamy u kupca pikne ikony.

A jest szansa, żeby jak się najeżdża myszką np na kupca nie pokazywało 'zamknij okno' a właściwą nazwę?
 

DeletedUser626

Guest
@Brunner von Logai @agafi99 - jeśli możecie, to spróbujcie zebrać zasoby pojedynczym kliknięciem na każdy warsztat, sprawdźcie czy ilości się zgadzają wtedy, a jeśli nie to napiszcie do supportu, abyśmy mogli sprawdzić konkretną sytuację. Odpalając dowolną produkcję dla testu zbierałam wszystko prawidłowo.
 

DeletedUser1748

Guest
śliczne te ikonki przy negocjacjach w turnieju, nie wiem jak mogłem bez nich żyć do tej pory ...

a kiedy wyeliminują błąd zamrażania w chrome ?
 

DeletedUser2076

Guest
Wiecie co? Ja rozumiem, że możecie być: polonistami, sprzedawcami, kierowcami, politykami, zwykłymi robolami, dziećmi z umierającego gimnazjum. Napiszcie jednak jedną rzecz - w jakim języku trzeba Wam napisać iż ZAMRAŻANIE SIĘ NA CHROME/CHROMIUM/FIREFOX/INNYM BADZIEWI TO NIE WINA SAMEJ GRY A UMIERAJĄCEJ TECHNOLOGII FLASH? Czy Wy naprawdę macie inteligencję średnio rozgarniętej paproci, która wie tylko tyle, iż ma przeprowadzać proces fotosyntezy i chlać wodę z ziemi?

Wiecie, mnie też poirytowała zmiana ikonek zamiast np.
- wstawienia szybkiej motywacji
- dodania magicznym schematom możliwości ulepszania budynków ze zdarzeń
- wyeliminowania ładowania się każdego miasta między 5-15 sekund (nawiasem mówiąc tego to oni chyba nigdy nie poprawią bo jest to błąd, który na moje oko jest dla tej ekipy programistycznej nie do przeskoczenia)
- dodania listy wspieranych cudów
- dodania kanału komunikacyjnego
- wiele, wiele innych pomysłów, które wiszą na tym forum (oraz forach angielskich, niemieckich czy francuskich) już od 2 lat i twórcom nawet nie chcę się do tego usiąść (bo mają własne wizje - prawdopodobnie po LSD, dlatego takie "odjechane")

Tak samo poirytowało mnie, że to pokolorowanie ikonek w turnieju automatycznie wpłynęło na pokolorowanie premiowych reliktów, które to na niższych poziomach wymazało podświetlenie bonusowego reliktu (jeżeli np. nie produkuję jeszcze kryształu to relikt ten nie ma już wokoło siebie gwiazdek jak to miało dotychczas miejsce).

Gra generalnie ma dużo mankamentów, dużo jej można zarzucić ale rozwiązanie jest już podane na tacy, jak nie zawsze w Google idzie wpisać hasło "chrome freeze flash games" i znaleźć odpowiedź (nawet pierwszy wynik).

Ogólnie przepraszam za mało łagodny i niemiły ton wypowiedzi, lecz jest on spowodowany ignorancją jednego z wypowiadających się (litość nakazuje nie wskazywać palcem). Po prostu smuci mnie, że muszę żyć z wiedzą, że osoby o takiej inteligencji mogą żyć gdzieś koło mnie i, co gorsza, mieć możliwość zebrać się w grupie, dokonać jakiegoś wyboru, którego konsekwencje dotkną normalniejszych od nich...
 

DeletedUser1748

Guest
LordHaart

Twoje paprocie mnie nie interesują, spędzaj sobie czas wolny jak tylko chcesz ...

Ale do meritum…

Gra nie działa w sposób jaki powinna i czy to jest wina „umierającej technologii” czy też nieudaczności programistów IG, nie ma dla mnie osobiście żadnego znaczenia, bo skoro ktoś sprzedaje produkt, a IG to czyni, to powinien wyeliminować jego wady, a nie udawać, że wszystko jest świetnie, bo produkt się sprzedaje … ale do tego bardziej mogą odnieść się sprzedawcy, o których wspominasz.

Skoro IG nie potrafi rozwiązać problemu to powinno przynajmniej wystosować do nas taką informację, ładnie przeprosić, obiecać, że będą starać się z tym coś faktycznie zrobić, ale nic takiego nie robią – mydlą oczy kolejnymi aktualizacjami, które jak dobrze zauważyłeś nie wnoszą do gry nic pożytecznego … a Ty bronisz ich bezradności, strasznie to przykre

Napisałeś instrukcję jak radzić z problemem i chwała Ci za to, ale to pokazuje, że z bublem da się żyć, że Polak potrafi obejść niemiecki system i po co IG ma się spinać i próbować coś zmienić, skoro właściwie problemu nie ma – to jest właśnie istota sprawy, której chyba do końca nie rozumiesz.

Nie przepraszaj za słowa, skoro nie chcesz faktycznie przeprosić, a jedynie kogoś obrazić, ale jak widać hipokryzja w modzie.

Dziękuję, a komu to już moja sprawa, za ludzi, którymi się otaczam, bez nich ten świat tonąłby w hipokryzji
 

DeletedUser626

Guest
Hej, Panowie! Nie ma potrzeby tu na nikogo naskakiwać, z jednej, ani drugiej strony. @Ralfik ma rację, że Elvenar musi sobie radzić sam, nie licząc na Chrome, bo Chrome raczej się ze swojej optymalizacji już nie wycofa. @LordHaart chce pomóc i sama jego poradnik podpięłam i niedawno wrzucałam do gry, ale nie oznacza to, że IG nic w tym czasie nie robi ze swojej strony. Więcej szacunku do rozmówców @LordHaart!
 

Deleted User - 172852

Guest
A wiadomo już czy i ewentualnie kiedy nadciągnie jakiś nowy rozdział? Bo, statystycznie rzecz ujmując, już coś powinno pomału się pojawić :)
 

DeletedUser626

Guest
Mieliśmy trudny event letni i linie zadań, a zaraz potem Przygody, mniej jest teraz Graczy na końcu drzewka, niż było np. przed wyjściem Niziołków, więc nowy rozdział nie jest tak "pilny" jak np. dopracowanie Przygód, ale tak czy inaczej powoli jest przygotowywany.
 

DeletedUser1297

Guest
No cóż...
Nie było mnie w grze miesiąc czy dwa i jak widzę - bez zmian. Mnożą się tylko błędy.

A więc do zobaczyska w... listopadzie?

P.S.
Jak zrobicie grywalność na poziomie powiedzmy 80% perfekcyjności to dajcie mi znać. Najlepiej via e-mail. Lecz czy google i ich gmail po takim czasie będzie jeszcze istnieć? Ewentualnie jeśli nie ja to wnuki odczytają Wasze zawiadomienie ;)
 

DeletedUser629

Guest
Wiecie co? Ja rozumiem, że możecie być: polonistami, sprzedawcami, kierowcami, politykami, zwykłymi robolami, dziećmi z umierającego gimnazjum. Napiszcie jednak jedną rzecz - w jakim języku trzeba Wam napisać iż ZAMRAŻANIE SIĘ NA CHROME/CHROMIUM/FIREFOX/INNYM BADZIEWI TO NIE WINA SAMEJ GRY A UMIERAJĄCEJ TECHNOLOGII FLASH? Czy Wy naprawdę macie inteligencję średnio rozgarniętej paproci, która wie tylko tyle, iż ma przeprowadzać proces fotosyntezy i chlać wodę z ziemi?

Zagalopowałeś się ciut ... nie wszyscy muszą być informatykami, lub znać się na niej ... i nikogo nie jest wina że tu ciut jest "bałaganik" na forum i żeby cokolwiek znaleźć potrzeba nieźle się "nagimnastykować" i nie chce się graczom szukać ...
Poza tym Ralfik ma rację ... to leży w interesie IG .. żeby zapewnić Nam jak najlepszy odbiór i działanie gry ... bo jakby np. sprzedawca chciał coś takiego sprzedać to nie byłoby nawet kolejki ;), kierownik schowałby "głowę w piasek", polonistka musiałaby opowiadać "bajki", kierowca odjechać z "kwitkiem", robotnicy - zamurować, zaszpachlować i pomalować , a na końcu sprzątaczka zamiotłaby to wsio "pod dywan " :D:D
 

jakub357

Łucznik
Odnośnie aktualizacji chciałbym powiedzieć, że jest żałosna jak prawie zawsze. Wiem, że nie powinno się oceniać, bez większego wglądu, jednak już o tym pisałem i było o tym mówione, a Inno się tym szczyci prezentując publicznie raporty. Podobno mają ogromne dochody i nie mamy co się martwić o ich kieszenie. Takie coś kiedyś usłyszałem.
Nie wiem w takim razie, na co twórcy z Niemiec te pieniądze wydają, i może wolę nawet nie pytać, jednak nie rozumiem w czym, przy takim budżecie, tkwi problem, aby zatrudnić choćby jednego pracownika więcej, który zająłby się sprawami o których od miesięcy już rozprawiamy. Z obrzydzeniem patrzę na tego typu sknerstwo i pazerność, gdzie jakaś szycha kładzie łapę na kasie i jeszcze mu mało, mało. Wąskie oczka.

A jeśli jest inaczej, to dlaczego nie ma ŻADNYCH informacji o tym, co się w firmie dzieje? Mamy prawo wiedzieć, czyjego produktu jesteśmy konsumentem; a także jakie warunki panują w firmie. Proszę przestać tworzyć sztuczny system tajemnicy i nieosiągalnej firmy zasłoniętej woalem tajemnicy, o której nic niemalże nie wiadomo!
 

DeletedUser626

Guest
W ogłoszeniach nie umieszcza się zwykle informacji o tym, co nie ma widocznego wpływu na grę/nie jest gotowe, wszelkich zmian w admince, systemie zgłoszeń czy zabezpieczeń płatności. Nie jest to jednak żadna tajemnica, że Przygody nie stworzyły się same, pisałam o ich dopracowywaniu, post wcześniej też pisałam, że w przygotowywaniu jest następny rozdział - takich zmian nie robi się z dnia na dzień, potrzebne są tygodnie/miesiące. Jest robiony odwrotny system do przenosin Graczy aktywnych, rozwiązujący problem miast nieaktywnych - o czym też pisałam. Zanim wejdzie pełna automatyczna wersja też jeszcze mogą minąć miesiące, ale niedawno duża porcja nieaktywnych kont została z mapy usunięta. Nie wiem więc skąd pomysł, że nie udzielamy żadnych informacji. Nie ma ich w samym ogłoszeniu, owszem, z powodów wspomnianych na wstępie, wielokrotnie jednak pisałam o tym co jest przygotowywane. W ogłoszeniu w grze nawet znajduje się informacja, że trwają pracę nad następnym wydarzeniem i dopracowaniem Przygód.
 

DeletedUser174

Guest
Nie jest też tajemnicą, że o pewnych rozwiązaniach rozmawiamy od 2 lat :eek::eek::eek: a zamiast oczekiwanych zmian mamy trąbkę czy nowy ekran powitalny, albo pokolorowane ikonki reliktów czy inne drobiazgi. Ważne, miłe i bardzo często przyjemne dla oka ale jak masz pusty garnek to mało cię cieszy że jego uroda, wolałabyś mieć coś w tym garnku. A nasz garnek jest pusty od bardzo dawna
 
Status
Zamknięty.
Do góry