• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.47

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
@Darius II o tym też była dyskusja, twórcy to przewidzieli po prostu nowe manu są tak kosztowne że postawisz jedną max 2 (a przecież polecą zaraz kolejne epoki w ten deseń t2 i t3 + zapowiedź Dragomiry że ekspansji nie przybedzie = jasne podejście twórców do wysokopoziomowych graczy).
Wracając do tematu więc postawisz ich bardzo niewielką ilość, dzięki temu będziesz sie cieszył tą rasą przez dłuższy czas ergo kolejny sposób na spowolnienie rozgrywki. Problem zniknie bo trochę manu ci zostanie na turnieje, ewentualnie albo wybór turnieje lub rozwój :). Taka sytuacja już zaistaniała można obejrzeć filmiki IG gdzie sami przyznają albo walczysz albo produkujesz ... hmm tylko po co są te budynki wojenne nie do wyburzenia.

Powoli dojrzewa we mnie myśl że lepiej im idzie obsługa kamery niż zarządzanie tym projektem ;)
 

DeletedUser626

Guest
#Kupiec - nie istnieje coś takiego jak wersja "ostateczna". Kupiec został właściwie naprawiony, a nie przeprojektowany, ale nazewnictwo ma tutaj znaczenie marginalne. Faktem jest, że sortowanie działało tylko po części, kompletnie ignorując wartość ofert i ich dostępność, czasem wystarczyło wyjść i wejść by oferty ułożyły się w innej kolejności niż wcześniej, do tego przy akceptacji wszystko potrafiło skakać. Można było się do tego przyzwyczaić, i większość z nas się przyzwyczaiła, ale pozostawało faktem, że nie było to działanie zgodne z projektem. Nowa rasa, której towary można również przez Kupca wymieniać, wymagała uporządkowania tej kwestii i naprawienia sortowania. Aktualne działanie jest poprawne w sensie zgodności z projektem, nie oznacza to jednak, że nie może zostać już nigdy zmienione. Na pewno w Kupcu będą jeszcze wprowadzane zmiany, nie wiem czy w sortowaniu, na pewno w miarę przybywania towarów (tak, będzie tier 5 i 6, co już niektórzy odkryli) pojawi się potrzeba wprowadzenia nowych elementów albo uproszczenia istniejących (np. wystawiania ofert). To w jakim kierunku Kupiec będzie się rozwijał zależy od tego jak Wy będziecie z niego korzystać i co z tym zrobią projektanci.

#Teren - Teren miasta jest powiększany poprzez dodanie "paska" na jednym z boków, co oznacza, że każde powiększenie terenu jest większe bądź równe poprzedniemu. Ostatnie powiększenie zwiększyło obszar z 50x55 kratek (10x11 ekspansji) do 55x55 kratek (11x11 ekspansji), co oznacza, że kolejne zwiększenie terenu będzie musiało dodać 11 miejsc pod ekspansję. Liczba ekspansji dostępnych w grze zmienia się co rozdział, jest więc logiczne, że nie będzie się zgadzała z terenem, który zmienia się raz na kilka rozdziałów. Inaczej ekspansje musiałyby być dodawane tylko w momencie powiększenia terenu miasta, a wtedy dopiero byście się naczekali. I póki co, teren jest nadal wystarczający do postawienia wszystkich ekspansji darmowych.
#Ekspansje premium - Co do tego, że nie można postawić wszystkich ekspansji premium - ekspansje są najcenniejszym elementem gry, dającym największe możliwości i mającym największy wpływ na miasto, dlatego wykupienie ekspansji premium daje od ręki dużą przewagę i pozwala nadgonić lepiej rozwiniętych Graczy. Gracz, który teraz ma cały zabudowany teren jest automatycznie na lepszej pozycji od Gracza darmowego i będzie na lepszej gdy zostanie odblokowany teren miasta, bo będzie miał gotowe darmowe ekspansje do postawienia. Jest to wystarczająco dużo i bez powiększania terenu miasta.
#Ekspansje darmowe - Ostatnia kwestia, czyli ilość ekspansji darmowych w grze. Tak, będą dodawane kolejne i będzie kiedyś zwiększony limit z mapy, ale tak jak napisałam wyżej, ekspansje są najcenniejszym elementem gry i mają największy wpływ na rozgrywkę, dlatego są dodawane ostrożnie i w małej ilości. Bez względu na ilość dostępnego miejsca, zawsze je zajmiemy w maksymalnym stopniu, a jeśli zaspokoimy wszystkie potrzeby swojego miasta, to będziemy ciągnąć Bractwo/Turniej/Przygodę etc., nie ma więc górnego progu pt. "mam miejsce na wszystko", zawsze będzie "mam miejsca za mało", bo zawsze jest coś co można dostawić. Ktoś kto swoimi towarami ciągnie Bractwo albo Turniej robi to bo może, bo ma miejsce na dodatkowe budynki. Jeśli tego miejsca nie ma, to musi coś skasować, z czegoś zrezygnować, może rasę zrobi wolniej, może nieco odpuści event, to już indywidualny wybór. Tak jak wymienia się budynki eventowe, co niektórych boli do tej pory, tak samo powinno się czasem skasować Cud czy manufakturę, bez których można się obejść - co nie znaczy, że będzie to łatwe.
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira jeśli kupiec tak miał wyglądać według projektu to chyba designer (od IxD) chyba płakał jak skrypt zatwierdzał. Generalnie weźcie sobie zwykły arkusz kalkulacyjny i zobaczcie jakie są funkcje sortowania i filtrowania danych w kolumnach, po co wyważać otwarte drzwi?

A reszta, no przynajmniej wprost napisane a nie jakieś ściemy że komputery nie obsłużą tej ilości statycznej grafiki :)
 

jakub357

Łucznik
Czyli, że ograniczenie ekspansji jest po to, aby w grze zrobiło się trudniej. Przez większe wymagania, gra ma być przyjemniejsza. Wiecie co, może jest w tym trochę prawdy?
 

DeletedUser

Guest
Czyli, że ograniczenie ekspansji jest po to, aby w grze zrobiło się trudniej. Przez większe wymagania, gra ma być przyjemniejsza. Wiecie co, może jest w tym trochę prawdy?

A wiesz że to tak trochę perwersyjnie brzmi :) typu "będę się katował bo to przyjemniejsze". Uważam że powierzchnia miasta powinna mieć swoje minimum na którym postawisz wszystkie budynki użytkowe na max, niekoniecznie mnoga ilość ... ale tutaj dochodzą ewenty, turnieje przygody które wymuszają posiadanie kilku budynków danego typu plus ileś tam miejsca na gościnną rasę i jak tak liczę to to minimum jest zaburzone. Wszystko zgodnie z życzeniem twórców - chyba :p. Oczywiście można iść według innego zamysłu twórców i zrobić po mieście na każdym serwerze gdzie jedno będzie militarne, drugie turniejowe a trzeci multi-bractwo :p (żartuję), ale jeśli to jest jedyna ścieżka spróbowania możliwości gry to ja podziękuję

Aktualnie jestem na półmetku, aktualnie wystawiłem jedną żółtą kartkę grze zobaczymy czy do niziołków wytrzymam no chyba że nie zobaczę żadnych perspektyw rozwoju to zrezygnuję natychmiast (po co marnować czas?)
 

DeletedUser110

Guest
#Ekspansje darmowe - Ostatnia kwestia, czyli ilość ekspansji darmowych w grze. Tak, będą dodawane kolejne i będzie kiedyś zwiększony limit z mapy, ale tak jak napisałam wyżej, ekspansje są najcenniejszym elementem gry i mają największy wpływ na rozgrywkę, dlatego są dodawane ostrożnie i w małej ilości.
Ja to rozumiem, że masz na myśli ekspansje z mapy. Ekspansje z badań nie są przecież darmowe. Jeśli powstała nowa, świecka tradycja, że 1 rasa/rozdział = 1 ekspansja z badań, to robi się niemiło: w porównaniu z Niziołkami więcej budynków Żywiołaczych jest większe niż mniejsze (jedyny wyjątek jaki zauważyłem: zbrojownie się zmniejszają).
Czy pisząc o dodawaniu kolejnych masz na myśli kapanie po jednej z badań? Bo się boję dopytać co Twórcy mają na myśli w stwierdzeniu "będzie kiedyś zwiększony limit z mapy"... Mam wrażenie, że coś jak "kiedyś Schematy będzie można użyć na budynkach ewentowych", czyli na święty Nigdy :(
Gdzieś był pomysł, żeby Schematy przerabiać na ekspansje. Wolałbym to nawet niż podnoszenie budynków ewentowych prawdę mówiąc. Mogłoby być rosnąco: pierwsza ekspansja = 5 schematów, druga = 10 itd.
 

Hassano

Łucznik
Ja mam czas Drago i będę pytać w nieskończoność.. Nadal wczytywanie mapy świata, książki lub miast innych graczy trwa po 30-40 sekund a wcześniej trwało 2-3.. Sprawdzone na 2 różnych komputerach (oba porządne żeby nie było)
Czy ktoś wie że taki problem istnieje i próbuje go jakoś rozwiązać??
 

DeletedUser174

Guest
o jakich darmowych ekspansjach mowa??? bo ja nie dostałam ani jednej! Jeżeli za możliwość odblokowania kratki musze coś wykonać to sory, ale za darmo to to nie jest! A określony postęp na mapie = x prowincji do zdobycia tj kilkanaście walk a co za tym idzie tony surowców, które też z nieba nie padają tylko trzeba je sobie wyklikać. To gdzie tu jest opcja za darmo???
 

DeletedUser1174

Guest
Najbardziej wyraźny skutek wprowadzenia nowej rasy to problemy z dostępnością surowców pierwszego poziomu. Staje się to widoczne w trakcie turnieju, gdzie zakup surowca pierwszego poziomu najbardziej potrzebnego w danej edycji graniczy z cudem. Wiedząc, że część produkcji pierwszego poziomu będzie musiała być przeznaczona na surowce nowej rasy, wypadałoby zmienić proporcje surowców niezbędnych do negocjacji w turniejach - zmniejszyć ilość potrzebnych surowców poziomu pierwszego dla graczy będących od niziołków wzwyż i ewentualnie zwiększając ilość potrzebnych innych surowców.
 

Midi67

Rozbójnik
@Cruella - to nie do końca prawda - fakt w rozdziale 12 można produkować 2 żywe towary - jednak opłaca się tylko jeden ten, dla którego odblokowuje się zwiększenie produkcji (czyli ten "drugi") - ze względu na produkowane ilości oraz zużywane do tego ziarna, dlatego wg. mnie dostępność towarów 1 poziomu nie powinna się zmienić :) chyba, że ktoś nie liczy się z ziarnami i produkuje podstawowe ilości żywych towarów bez "zwiększenia"

Nie należę do "fanów" twórców z firmy Inno Games, jednak będąc już w rozdziale 12 muszę przyznać, że to jest ciekawy rozdział.
Oto kilka przykładów:
1) najważniejszy :) - MIEJSCE w mieście.... brak możliwości powiększenia miasta za chwilę spowoduje dwie rzeczy:
a) konieczność sprzedaży części budynków nawet u graczy, którzy wykupili wszystkie ekspansje premium, żeby być w TOP-ce co odbije się na punktach rankingu :) - już widzę "ruchy" których dawno "na szczytach" nie było :)
b) zakup ekspansji premium przez graczy, którym będzie bardzo zależało na skoku w rankingach lub utrzymaniu swego miejsca a którzy wcześniej nie wykorzystali pełnej puli ekspansji premium ... zarobi IG i może nie zakończą rozwoju gry na 12 rozdziale :)
2) otwarcie handlu żywymi towarami - dzięki temu nie jest źle z pozyskaniem towarów do dokonywania postępu w rozdziale 12
3) ożywienie na serwerze - zauważyłem, że po uruchomieniu rozdziału 12 na pl2 wrócił "ruch" więcej ofert na rynku, więcej motywek w bractwie... mam nadzieję, że Inno Games wyciągnie prawidłowe wnioski i już pracuje nad kolejnymi rozdziałami zamiast jak do tej pory na siłę zniechęcać do gry graczy z dużym stażem,
reasumując... rozdział 12 na tą chwilę uważam za najciekawszy ze wszystkich jakie wprowadziło Inno Games do gry :) i mam nadzieję, że nie będzie kolejnej 8 miesięcznej lub dłuższej przerwy pomiędzy kolejnymi rozdziałami jak w przypadku okresu pomiędzy 11 a 12 rozdziałem.
 

Deleted User - 172852

Guest
Mi też się podoba rozdział 12 mimo, że jestem dopiero na trzecim badaniu :) Będzie dużo myślenia, planowania i ogólnego kombinowania. Zapowiada się fajna rozgrywka :)
 

DeletedUser1174

Guest
No widzisz Midi, sam sobie jednocześnie wyjaśniłeś i zaprzeczyłeś - będziesz musiał zmniejszyć liczbę manufaktur 1 poziomu tego surowca który do teraz był bonusowym, wiec jego produkcja spadnie - z uwagi właśnie na brak miejsca.
 

Midi67

Rozbójnik
No widzisz Midi, sam sobie jednocześnie wyjaśniłeś i zaprzeczyłeś - będziesz musiał zmniejszyć liczbę manufaktur 1 poziomu tego surowca który do teraz był bonusowym, wiec jego produkcja spadnie - z uwagi właśnie na brak miejsca.

Jakoś nie widzę, żebym napisał, że jakiś gracz lub ja będę musiał sprzedawać manu 1 poziomu :) ja osobiście dostawiłem jedną a napisałem, ze wg. mnie nie spadnie dostepność towaru z manu 1 poziomu.... nie wiem gdzie wyczytałaś to o czym piszesz...
 

DeletedUser110

Guest
Ja tam mam plan taki:
- podciągnąć na maxa manufaktury T1
- zostawić 2 szt manufaktur drewna na najniższym poziomie pozwalającym produkować Kauczuk
- jak się skończą ludziki z wszystkich budynków ewentowych, które mam w worku, Rewolucja!
- rozwalam rezydki
- buduję przemysł Żywiołacki
- badam całe drzewko
- rozwalam przemysł żywiołacki
- odbudowuję rezydki
-------------------
Jak widzę w turnieju, towarów T1 "klasycznych" nadal potrzeba bardzo dużo - i tego nie zmienią. Więc burzenie fabryk T1 to byłby gruby błąd.
 

DeletedUser2487

Guest
Od wprowadzenia aktualizacji czat działa jakby chciała a nie mógł - co pewien czas ma problem z nawiązaniem połączenia, zawiesza się, co za tym idzie trzeba przeładowywać grę. Bynajmniej nie jest to tylko mój przypadek, wszyscy w bractwie się skarżą. Wypadałoby coś z tym zrobić.
 

DeletedUser2017

Guest
Zgadzam się z tym też o tym rozmawialiśmy w bractwie i nie jest to wina połączenia internetowego, czat się wiesza co chwilę utrudniając komunikację. Jak znam Inno zanim cokolwiek z tym zrobią to wody w Wiśle ubędzie i przybędzie kilkakrotnie :D

@Dragomira może Ty coś poradzisz lub wytłumaczysz nam prostym użytkownikom gry w czym tkwi problem?
 

DeletedUser2723

Guest
Skoro stany magazynowe wywaliliście do innego okna, to przy oknie sprzedaży wybranego towaru powinna być liczba towaru, która pozostała jeszcze do sprzedania.
To co teraz jest to czysta kpina!
Ciągle trzeba się przeklikiwać między oknami aby sprawdzić ile towaru jeszcze zostało.
Zróbcie to proszę porządnie, żeby było użyteczne...
Pozdrawiam
Destinaris
 

DeletedUser626

Guest
Problemy z czatem z ostatnich kilku dni najwyraźniej leżą po stronie serwerów - kilku, nie wszystkich, dlatego czat nie działa tylko u części Graczy. Spróbujemy to dzisiaj naprawić. Przepraszamy za kłopot.

Przy okazji, dziękuję za tak wiele rozbudowanych opinii dotyczących wersji 1.47/nowej rasy - będą dziś przekazane projektantom.
 
Status
Zamknięty.
Do góry