• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.74

DeletedUser

Guest
no to odłamki run zaczynają być w cenie... tak jak pisałem ewent karnawałowy był ewidentnie szyty pod tą aktualizację ale terminy się rozjechały

Nieładne zagranie ze strony IG no ale któreż to już z kolei

Teraz pytanie, czar renowacji był obiecany wraz z jego wdrożeniem dla każdego gracza (na próbę), czy tu też olejecie obietnice?

Edit:
Drugie pytanie od długiego czasu wisi potwierdzona propozycja rozszerzenia magazynu odłamków run do 20, będzie to wdrożone wraz z większym zapotrzebowaniem na nie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mozliwosc tworzenia zaklec renowacji w Akademii Magii to chyba calkiem sensowny
kompromis. Juz sie zdazylem oswoic z mysla, ze dla wielu graczy schematy pozostana
bezuzyteczne, a tu prosze... jednak cos sie ruszylo :) Nawet jesli recepty beda sie
pojawiac rzadko, to ilosc zaklec z jednej recepty jest naprawde niezla, w ciagu kilku
tygodni da sie pewnie zdobyc w ten sposob kilkadziesiat dodatkowych zaklec.
Po tak dlugim oczekiwaniu nie oszczedze sobie jednak odrobiny zlosliwosci ;)
U gracza czekajacego dlugimi miesiacami na wejscie renowacji wyobrazam sobie taki
scenariusz:
"Huraaaa, w koncu jest renowacja ! Lece do Akademii i... jest recepta, tworze zaklecia !
Mam 30, no to jedziemy, jeszcze raz huraaa ! Lece podnosic stare budynki, zarabiscie !
Eeee... kurde, tylko gdzie te budynki ?? <tu gracz wali sie w czolo>
A prawda, zdazylem juz wszystkie wywalic..." ;)

Ale co tam, lepiej pozno, niz wcale :D
 

DeletedUser

Guest
Teraz pytanie, czar renowacji był obiecany wraz z jego wdrożeniem dla każdego gracza (na próbę), czy tu też olejecie obietnice?
Już lepiej niech nic nie dają, bo jak dostaniemy w prezencie 1 zaklęcie po 10 miesiącach czekania to się tylko pogrążą bardziej.

Ja osobiście oczekuję w ramach rekompensaty za stracony czas i straty moralne zaklęć w ilości równej liczbie turniejów od 18 maja 2018 (w zaokrągleniu 40 ) x 4 (4 zaklęcia renowacji - trochę zaniżona średnia na poz. 9 skrzynek na turniej ) , czyli 160.

Trochę historii:
https://pl.forum.elvenar.com/index....ybranych-najstarszych-budynków-wydarzeń.3010/

Kłamstwo 1:
Jak wspomnieliśmy na początku, pracujemy nad systemem rozbudowy budynków wydarzeń: nowym Zaklęciem Renowacji, które pozwoli Wam ulepszyć Wasze budynki wydarzeń jak i Magiczne Rezydencje i Magiczne Warsztaty.

Kłamstwo 2:
Zaklęcie to zastąpi Schematy, które możecie zdobyć obecnie w Turniejach i również będzie znajdowało się w nagrodach Turniejowych.

Kłamstwo 3:
Wszystkie Schematy zdobyte do tej pory zostaną zamienione na nowe zaklęcie, które posiada zarówno dotychczasowe właściwości schematu jak i nową opcję rozbudowy

Kłamstwo 4 ???:
Aby wynagrodzić Wam spadek populacji i kultury w nadchodzącej aktualizacji, zaoferujemy wszystkim nowe zaklęcie za darmo, gdy tylko zostanie dodane do gry w jednej z przyszłych aktualizacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@chris07070707 a to tak :) po zimowym i teraz karnawale ja w sumie nie mam co podnosić :) jakaś drobnica zostałą ale to i tak na wymianę niż podnoszenie

Renowacja mi się przyda jak wejdę w niziołki bo akurat fontannę mam ze smoków (budynek karnawałowy), czyli daje manę a nie ziarno...

Przy okazji popatrz jak ta renowacja przykryła dużo większą "stratę" tj używanie odłamków do generowania doładowań PW, ciekawe kiedy wejdzie kolejny rebalans bo wartość glutów spada :)
 

Nusion

Kapłan
"Huraaaa, w koncu jest renowacja ! Lece do Akademii i... jest recepta, tworze zaklecia !
Mam 30, no to jedziemy, jeszcze raz huraaa ! Lece podnosic stare budynki, zarabiscie !
Eeee... kurde, tylko gdzie te budynki ?? <tu gracz wali sie w czolo>
A prawda, zdazylem juz wszystkie wywalic..." ;)
Trafiłeś w punkt... wywaliłam w jednym mieście... :confused:
No ale ok, nie ma co płakać, mamy zaklęcie ;)
 

DeletedUser

Guest
Już lepiej niech nic nie dają, bo jak dostaniemy w prezencie 1 zaklęcie po 10 miesiącach czekania to się tylko pogrążą bardziej.

Ja osobiście oczekuję w ramach rekompensaty za stracony czas i straty moralne zaklęć w ilości równej liczbie turniejów od 18 maja 2018 (w zaokrągleniu 40 ) x 4 (4 zaklęcia renowacji - trochę zaniżona średnia na poz. 9 skrzynek na turniej ) , czyli 160.

Trochę historii:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/rebalans-wybranych-najstarszych-budynków-wydarzeń.3010/

Kłamstwo 1:


Kłamstwo 2:


Kłamstwo 3:


Kłamstwo 4 ???:


Hmm wiesz teraz wchodzi nowiutka błyszcząca KRÓLEWSKA Renowacja a nie zwykła renowacja wiec wszystko jest ok :p (omg idę wypłukać ręce mydłem po tym co napisałem)
 

Koval92

Kapłan
Dobrze, że teraz nowi gracze sobie pokorzystają z renowacji, przyda mi się, starsi dostali zbyt dużo gdy umożliwiono palenie budynków w akademiach a oni mieli po kilkadziesiąt budynków zebranych przez kilka lat a nowsi musieli przepalać zaklęcia itd żeby cokolwiek scrafcić.

Przynajmniej mi drugi raz już 500 diaxów wypadło z tego palenia czarów, żeby crafcić w akademii.

Mam nadzieję, że naprawdę zdecydują się na te budynki produkujące zaklęcia renowacji co 1-2 dni, 50 dniowe, tak jak pisali na becie.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
"Huraaaa, w koncu jest renowacja ! Lece do Akademii i... jest recepta, tworze zaklecia !
Mam 30, no to jedziemy, jeszcze raz huraaa ! Lece podnosic stare budynki, zarabiscie !
Eeee... kurde, tylko gdzie te budynki ?? <tu gracz wali sie w czolo>
A prawda, zdazylem juz wszystkie wywalic..." ;)

Ale co tam, lepiej pozno, niz wcale :D
@chris07070707 nie martw się nie długo pewnie będzie kolejny event, wielkanocny tym razem, to jest jakaś szansa, że Inwentarz sie znowu zapełni budynkami. Później tylko trochę poczekać (z jeden rozdział) i gotowe mamy co podnosić;):p!
 

Nusion

Kapłan
starsi dostali zbyt dużo gdy umożliwiono palenie budynków w akademiach a oni mieli po kilkadziesiąt budynków zebranych przez kilka lat a nowsi musieli przepalać zaklęcia itd żeby cokolwiek scrafcić.
Na prawdę tak uważasz? Dla mnie to oczywiste, że gracz, który gra 2 lata ma WIĘCEJ niż ten, który gra 2 miesiące. Zapracował sobie na to klikając 2 lata. Ja musiałam przeklikać niezliczoną ilość zadań w niezliczonej ilości eventów i poświęcić na to niezliczoną ilość godzin/dni/miesięcy. Chyba byłoby bardziej nie-ok gdyby ktoś po 2 miesiącach grania miał w ekwipunku tyle samo domków do przepalenia, co ja :) Jak zaczęłam grę też nie dostałam nic za darmo, musiałam na to zapracować (naklikać). Młodzi gracze za jakiś czas też sobie naklikają i wtedy będą mieć.
 
starsi dostali zbyt dużo gdy umożliwiono palenie budynków w akademiach a oni mieli po kilkadziesiąt budynków zebranych przez kilka lat a nowsi musieli przepalać zaklęcia itd żeby cokolwiek scrafcić.
Kiedy ci starsi byli na Twoim poziomie rozwoju w grze, craftingu nie bylo w ogole.
Studni nie bylo w ogole. Placowek nie bylo w ogole. Zyskow portalu nie bylo
w ogole. Turniejow na apce nie bylo w ogole. Nawet samej glupiej apki nie bylo.
Budynki w inwentarzu tez z nieba nie spadly. Masz z gorki i jeszcze narzekasz, ze
ci starsi maja cos, na co pracowali w o wiele ciezszych warunkach niz Ty teraz ??
To nie ironia ani sarkazm, ja naprawde nie jestem w stanie zrozumiec tego typu
podejscia i tego sposobu myslenia.

Aha, zeby nie bylo: sam rowniez zaliczam sie do tych "mlodszych" graczy,
ktorzy mieli i dalej maja juz z gorki. Tylko ze ja jestem tego swiadomy.
 

Tajniakos

Paladyn
@chris07070707 nie martw się nie długo pewnie będzie kolejny event, wielkanocny tym razem, to jest jakaś szansa, że Inwentarz sie znowu zapełni budynkami. Później tylko trochę poczekać (z jeden rozdział) i gotowe mamy co podnosić;):p!
Myślę, że to nie przypadek że zaklęcie królewskiej renowacji wchodzi akurat w tym momencie :) Część z nas wystrzelała się z fragmentów zaklęć :) zaraz się okaże, że owe fragmenty będą bardziej wartościowe niż schematyo_O bo jak skończą się budynki w inwentarzu to zaklęć oraz szybkich bonusów będzie szkoda :) szkoda że nie można pozyskiwać fragmentów zaklęć z budynków, które mamy zamiar usunąć z miasta ;)
 

DeletedUser

Guest
Naprawione błędy


Jak w przypadku każdej aktualizacji naprawiliśmy szereg błędów, między innymi poniższe:

  • Kwatera Robotnicza - Gra nie będzie już wymagać dodawania kolejnych robotników, gdy maksymalna ich ilość 5 jest już zajęta budową.
  • Tłumaczenia - Przywrócono brakujące tłumaczenia w Koszarach oraz dla liczników czasu w grze, które nie były wyświetlane poprawnie w HTML5.
  • Zadania - Relikty zdobyte w turniejach nie były prawidłowo naliczane przy zadaniach wymagających zdobycia reliktów.
  • Konstrukty - Odłamki run Antycznych Cudów wprowadzonych wraz z tą rasą gościnną nie miały informacji w oknie podpowiedzi, przez co wyświetlały "!! Missing Description". Teraz wskazują, do którego Cudu są przypisane.
  • Konstrukty - Dwa z zadań "Społeczeństwo Konstruktów" miały pomieszane wymagania, których nie można było spełnić wznosząc wskazane budynki. Zostały one zmienione tak, by dokładnie odzwierciadlały, co należy zrobić.
  • Konstrukty - Poprawiono zadania, które wyświetlały ikonę Meduzy zamiast ikony wymaganych do nich Wyładowań elektrycznych.
  • Konstrukty - Bonusy produkcji zapewniane przez Centralną Wyspę D000-b "Rdzeń" były omyłkowo załączane podwójnie do samego portalu. Teraz są załączane tylko raz.
  • Konstrukty - Hurtownik wyświetlał błędne ikony dla towarów odblokowywanych w Konstruktach.
  • Logowanie - Usunięto możliwość wykonywania nieskończonej pętli w ramach procedury resetowania hasła.
  • Jednostki - Naprawiono błąd, który mógł powodować dodawanie jednostek przeciwnej rasy (Ludzi/Elfów).
Aplikacja


Pamiętajcie: Aktualizacja aplikacji odbywa się niezależnie od aktualizacji wersji przeglądarkowej, zmiany nie pojawiają się w tym samym momencie.

  • Interfejs gracza - Naprawiono błąd, który mógł powodować niepełne ładowanie grafik w grze, np. tła miasta czy portretów.
  • Ranking - Ranking graczy nie pokazuje już rankingu 233000 i prestiżu 456000 przy każdym z graczy, ale poprawnie wyświetla rzeczywiste wartości gracza.
  • Konstrukty - Potwierdzenie wykorzystania diamentów nie pojawiało się w odpowiednim momencie w przypadku zastępowania surowców tej rasy gościnnej diamentami. Przywrócono poprawne działanie potwierdzenia.
  • Konstrukty - Nowe jednostki wprowadzone w tym rozdziale nie posiadały odpowiednich grafik w oknie informacji o poszczególnych jednostkach.
  • Tłumaczenia - Czasami status Koszar nie aktualizował się poprawnie, tworząc tym samym kilka możliwych błędów (zatrzymywanie się liczników czasu, brak reakcji koszar itd.). Nie będzie się to już zdarzało.
  • Obsługa gry - Teraz ponownie można dołączać pliki graficzne do zgłoszeń tworzonych z poziomu urządzeń mobilnych.
To są kuźwa jakieś kpiny. Aplikacja:Brak Wiadomości Prywatnych,Brak możliwości pomocy przy Antycznych Cudach u innych graczy,Pojawiająca się czarna dziura,i wiele innych rzeczy wymagających naprawy. Wersja Przeglądarkowa Brak kasacji miast(Koledzy z FoE powinni pomóc,bo w Elvenar pracują same boty,lub tępota jest w ekipie). Takie pisanie,z strony @jarq jest do d u p y. Nie słuchacie graczy. PS na cholerę mi informacja o naprawie czegoś tam w konstruktach. Brak konkretów.
 

Hassano

Łucznik
To są kuźwa jakieś kpiny. Aplikacja:Brak Wiadomości Prywatnych,Brak możliwości pomocy przy Antycznych Cudach u innych graczy,Pojawiająca się czarna dziura,i wiele innych rzeczy wymagających naprawy. Wersja Przeglądarkowa Brak kasacji miast(Koledzy z FoE powinni pomóc,bo w Elvenar pracują same boty,lub tępota jest w ekipie). Takie pisanie,z strony @jarq jest do d u p y. Nie słuchacie graczy. PS na cholerę mi informacja o naprawie czegoś tam w konstruktach. Brak konkretów.

To że Ty nie jesteś w konstruktach to znaczy że tam może być byle co bo Ciebie to nie dotyczy?? Co za tępe myślenie.. Dodali w końcu najbardziej oczekiwaną rzecz przez graczy ( w jakiej formie to może inna inkszość ) więc akurat w końcu na aktualke złego słowa powiedzieć nie moge.
 

DeletedUser174

Guest
@Koval92 nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam czasami Twoje wywody...

jestem dinozaurem na tej grze. Pamiętam czasy jak jeszcze bractw nie było! dobrodziejstwem było zdobycie surowców i handel przez pośredników (była tworzona siatka powiązań między sąsiadami żeby jakoś obejść ograniczenie terytorialne rynku) był normą... o akademii, czarach, inwentarzu, turnieju nawet niekt nie śnił... nawet magicznych domków nie było! wstydziłbyś się wypisywać takie bzdury jak to ci starzy mają fajnie a ty taki biedny i poszkodowany. Wczoraj się znerwiłam straszennie po Twoim komentarzu. Dzisiaj już jak emocje opadły jest mi przykro... tym bardziej jest mi przykro że ig wielokrotnie nas z tej "starej gwardii" oszukiwało... choćby z tych "grubych" rzeczy to na diamentach w skrzynkach czy na pw do badania turniejów... do tego cała masa mniejszych drobiazgów... nie masz nawet pojęcia jakie niesprawiedliwe brednie wypisujesz...
a z drugiej strony to rejestracja z forum zdradza, ze grasz już prawie rok... to naprawdę dostatecznie dużo czasu by przy aktywnej grze zdobyć kilka drobiazgów w inwentarzu... a że nikt za darmo nic nie daje? no faktycznie dramat!

@jarq mam pytanko dotyczące nowinki na pw. Pomysł by zutylizować uszkodzone odłamki jest przedni. ale zestawienie ilości potrzebnych świstków (fragmentów zaklęć) do ilości pw moim zdaniem nie jest zbyt "sprawiedliwy"... jak myslisz (nieoficjalnie :D) jest jakaś szansa na rebalans tego stosunku? bo tak na teraz to naprawdę słabo to wygląda...

a drugie pytanie to czy zaklęcie renowacji będzie już dostępne w skrzynkach za najbliższy turniej? czy będziemy musieli poczekać na nowy?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq mam pytanko dotyczące nowinki na pw. Pomysł by zutylizować uszkodzone odłamki jest przedni. ale zestawienie ilości potrzebnych świstków (fragmentów zaklęć) do ilości pw moim zdaniem nie jest zbyt "sprawiedliwy"... jak myslisz (nieoficjalnie :D) jest jakaś szansa na rebalans tego stosunku? bo tak na teraz to naprawdę słabo to wygląda...

a drugie pytanie to czy zaklęcie renowacji będzie już dostępne w skrzynkach za najbliższy turniej? czy będziemy musieli poczekać na nowy?

Ad.1 Nieoficjalnie nie mogę się wypowiadać, znając życie potem ktoś wykorzysta to przeciwko mnie:D. A oficjalnie jeśli chodzi o rebalans to nie ma nic takiego w planie.

Ad. 2 Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zaklęcia renowacji będą już do wygrania jako nagrody w sobotę.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
@Koval92 nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam czasami Twoje wywody...

To lepiej niech ci się nie otwiera bo cię zgłoszę za groźby karalne nie tylko na forum. Idź tworzyć kłótnie gdzie indziej.

Na prawdę tak uważasz? Dla mnie to oczywiste, że gracz, który gra 2 lata ma WIĘCEJ niż ten, który gra 2 miesiące. Zapracował sobie na to klikając 2 lata. Ja musiałam przeklikać niezliczoną ilość zadań w niezliczonej ilości eventów i poświęcić na to niezliczoną ilość godzin/dni/miesięcy. Chyba byłoby bardziej nie-ok gdyby ktoś po 2 miesiącach grania miał w ekwipunku tyle samo domków do przepalenia, co ja :) Jak zaczęłam grę też nie dostałam nic za darmo, musiałam na to zapracować (naklikać). Młodzi gracze za jakiś czas też sobie naklikają i wtedy będą mieć.

Nowsi nie mieli wyboru tylko musieli grac z wami bo przez 3 lata nie było otwartego ani jednego nowego serwera, podczas gdy wersja US ma ich pierdyliard.
 

DeletedUser

Guest
@Koval92 weź wyluzuj, to normalne że zasada starszeństwa procentuje (jak widać nie za darmo)

A co do obywateli Ameryki, Niemiec i generalnie zachodu którego się czepiasz (wkrótce to i wschodu) to przecież nie ich wina że $ i € są kilkukrotnie silniejszymi walutami od PLN, weź się do roboty to może PLN będzie silniejsze :p ( a i byłbym zapomniał takie US ma 10x populacji Polski no to minimum 30 serwerów powinni mieć :))

@jarq a wracając do meritum, ponieważ nie dostałem odpowiedzi domyślę że:
- nadal kulejemy z magazynem na 10 odłamków run
- pewnie nie dostaniemy królewskiej renowacji za friko, tylko trzeba turniej pyknąć (a nawet jeśli dadzą to będzie ogłoszone jakby diamentami sypali)

PS. Mam ochotę się podpiąć do @radiradi ponieważ to królewska renowacja a nie obiecana renowacja x czasu temu, to jaka będzie rekompensata za używając obecnej terminologi przecież obecnie bezzasadny rebalans budynków kilka ras temu? :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry