• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.79

DeletedUser174

Guest
aktualizacja jest... hm... jakby to tak ładnie dyplomatycznie ująć... alternatywna

kupiec. Wszyscy czekamy na zmiany w kupcu. Na wprowadzenie filtru ofert by syf bagna śmieciowych ofert można było odcedzić... albo zeby wrócił poprzedni system wyświetlania ofert, który jednak jakoś pozwalał na "normalne" korzystanie z rynku... cokolwiek... Dostajemy za to super prezent! Świetne rozwiązanie... teraz już żaden debil (określenie naukowe) nie będzie czuł się zagubiony... nawet analfabeta się tam odnajdzie... swego czasu bohaterzy filmiku ig sami się chwalili ze oni to tylko pismo obrazkowe rozumiom, wiec zmianę trzeba docenić...

ekrany ładowania będą teraz pełnoekranowe... w najśmielszych snach nie przypuszczałam że o tym właśnie marzę.. że to jest własnie to czego mi brakuje na grze... tak zdecydowanie to poprawi mój byt na grze... od razu mi lepiej

aw aplikacji dodano kilka brakujących tłumaczeń... no wreszcie! ileż można było na to czekać! przecież z tym grać się nie dało...


a z życia wzięte ot tak przy okazji...
dzisiaj wysłałam kilka pw, i wczoraj, a i przedwczoraj też.. i kilka dni temu tez... i nie dostałam jeszcze zadnej odpowiedzi. Oczywiście można domniemać że adresaci mają mnie w nosie i nie chcą ze mną gadać. Albo tylko grają na apce i żyją w błogiej niewiedzy że w ogóle ktokolwiek do nich cokolwiek wysłał. Gdyby chociaż przy wysyłaniu było powiadomienie że >uwaga! gracz mobilny< albo potwierdzenie odbioru/przeczytania wiadomości... wtedy byłoby wszystko jasne i wtedy można byłoby coś z tym zrobić. Ale za to mamy ulepszonego kupca w wersji dla analfabetów lub sprawnych umysłowo inaczej oraz nowe ekrany ładowania... czyż to nie jest wspaniała aktualizacja?!

@jarq czy mozesz przekazać tym ciołkom na górze ze opcja wiadomości w apce jest niezbędna jak powietrze? I to nie na kiedyś tylko na wczoraj! Coraz więcej osób gra na apce (i to tylko na apce). I coraz więcej bractw zwyczajnie już nie przyjmuje apkowiczów. Sama też kiedyś miałam taki pomysł... i chyba zaczynam dorastać do tego aby go wprowadzić w życie.
 

DeletedUser

Guest
Trudno się nie zgodzić z kiki, aczkolwiek ja idę w drugą stronę :) narzędzie do komunikacji to czat - wiadomości tylko po potwierdzeniu na czacie

A teraz kilka uwag (na powtarzanie tych samych problemów szkoda mi już prądu)

Nr 1.
Już na poniedziałek 20 maja planowane są prace techniczne na serwerze, które wprowadzą najnowszą aktualizację gry do wersji 1.78.

Niby nic ale cieszy oko Copy & Paste

Nr 2.
Ulepszenia dotyczą obu wersji czy tylko jednej? Pytanie zasadne bo np. zapamietywanie położenia miasta z aktualizacji 1.77 nie działa mi na apce (zawsze startuje na ratuszu) a zapowiedziane zmiany w 1.79 wyglądają mocno apkowe (zwłaszcza brak połączenia z serwerem)

Swoją drogą od dłuższego czasu to jest dla mnie nieczytelne, dobry przykład wyszedł akurat tutaj, ponieważ ulepszenia dotyczące np HTML5 są oczywiście tylko dla przeglądarki a z drugiej strony apka ma swoją część (przeglądarka nie). Proponowałbym aby był podział na:

- Nowości* ogólne
- Przeglądarka
- Apka

*Nowości ponieważ tam powinny być ulepszenia i poprawione błędy z podziałem na platformę. Stąd inna nazwa by nie mylić z obecnymi ulepszeniami
 

mayder

Tancerz ostrzy
Już przestaje mieć jakąkolwiek nadzieję na dodanie wiadomości i pomocy przy cudakach innych graczy w aplikacji. Do tego uważam że te dwie rzeczy powinny być dodane w tym samym czasie, ewentualnie w niewielkim odstępie bo wydaje mi się że nie tylko ja w prawie 100% używam wiadomości do łańcuszków z cudami.
 
Trudno się nie zgodzić z kiki, aczkolwiek ja idę w drugą stronę :) narzędzie do komunikacji to czat - wiadomości tylko po potwierdzeniu na czacie
W bractwach, gdzie czat "zyje" i ludzie gadaja sobie i o grze, i o innych
pierdolach (np. jak to Danka rozp..a wczoraj Dubrovnik ;) ) czat zupelnie
nie nadaje sie jako narzedzie do "oficjalnej" komunikacji. Czasem 100
wiadomosci w 15 minut to standard, do komunikacji wiadomosci sa jednak
niezbedne.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq czy mozesz przekazać tym ciołkom na górze ze opcja wiadomości w apce jest niezbędna jak powietrze? I to nie na kiedyś tylko na wczoraj! Coraz więcej osób gra na apce (i to tylko na apce). I coraz więcej bractw zwyczajnie już nie przyjmuje apkowiczów. Sama też kiedyś miałam taki pomysł... i chyba zaczynam dorastać do tego aby go wprowadzić w życie.
Uwierzcie mi że robię to w każdym cotygodniowym raporcie.

Już na poniedziałek 20 maja planowane są prace techniczne na serwerze, które wprowadzą najnowszą aktualizację gry do wersji 1.78.
Oczywiście mój błąd, ale kto z nas nie ułatwia sobie życia za pomocą Ctrl+C i Ctrl+V.
 

DeletedUser110

Guest
Hm.
Nie zauważyłem o tym ogłoszenia, za to zauważyłem, że na wersji telefonicznej, kilka dni temu, pojawiło się coś takiego: pukam manufakturę, pukam produkcję i zamiast mieć widok miasta, pojawia się okno z produkcją właśnie zainicjowaną. Dochodzi dodatkowe puknięcie w krzyżyk zamykający.
@jarq - czemu ta "poprawa" ma służyć?? Wg mnie jest tylko wkurzającym utrudnieniem.
 

DeletedUser174

Guest
Fredek z Fabryki Kredek
z boku okienka produkcji powinieneś mieć "strzałeczki" (u mnie akurat są niebieskie... albo przynajmniej tak mój tel je wyświetla) i po kliknięciu na nie masz przejście do kolejnej manufaktury danego typu (lub warsztatu odpowiednio). Jak strzałeczki są szare to znak ze manufki gotowe do przyjęcia nowej produkcji się skończyły. Uwaga dodatkowa: najpierw trza zebrać produkcję
 

Hassano

Łucznik
Skoro aktualka zaplanowana na 20 a ktoś w innym temacie policzył że mini event ze zbiorami z manu też powinien tak wypaść więc można liczyć ze razem z nią wejdzie na nasze servery :)

Co to za tajna aktualizacja servera dzisiaj???? Wywaliło mnie z gry i coś tam robią.. ładnie sie bawicie.. co za łatwo w turnieju idzie????
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
@hassano weszły promki, ja dostałem na magiczne + zmniejszenie zapotrzebowania na mgłę ze 100 -> 75m o mało mnie nie trafiło jak dziś rano zebrałem skrzynkę za 100 mgieł...
 
Do góry