• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.87

DeletedUser

Guest
Czyli okres promocji na tworzenie w akademii się kończy ma być drożej i rzadziej...
No to kiedy będą wiadomości na apce i możliwość używania pw dla innych graczy?
Jakoś iglice dało radę wpuścić na apki (czyli są zasobu ludzkie) iG ma conajmniej dziwne priorytety
 
Czyli okres promocji na tworzenie w akademii się kończy ma być drożej i rzadziej...
Wrecz przeciwnie, ma byc taniej i czesciej (z wyjatkiem karmy, ale tej bylo do tej pory az za duzo). Mi osobiscie zmiany dotyczace Tworzenia bardzo odpowiadaja. Za budynki dostaniemy o polowe mniej fragmentow, ale ich wytworzenie rowniez bedzie kosztowac mniej. Glownym zrodlem fragmentow zaklec przynajmniej u mnie (u wielu innych zapewne tez) nie sa budynki, wiec zmniejszenie kosztow Tworzenia odczujemy bardziej, niz zmniejsznie zysku za przepalanie budynkow. Przede wszystkim spadna tez koszty w katalizatorach, co przynajmniej u mnie zawsze bylo waskim gardlem. Na koniec odswiezanie receptur co 6 zamiast co 8h - to zmiana definitywnie na duzy plus :)

Tym razem nie bede narzekal na to, czego jeszcze nie ma (czyli stale punkty programu, np. wspomniany brak wiadomosci na apce), wole pocieszyc sie z tego, co jest ;)
 

DeletedUser

Guest
Nie bedzie taniej bo poziom zdobycia masz 50% (nie piszą o czarach ale musza to ruszyć jak i szybkie bonusy dostały) natomiast poziom tworzenia potaniał nie o 50% raczej tak o 25%
Jeśli sobie postawiłeś zestaw biblioteczny to ok tylko na nim nie stracisz
A to czy będę miał śmieci co 6h zamiast 8h to się szybko okaże obecnie nie narzekam na brak produkcji ale u mnie głównym motywem jest karma
 

Proqrator

Rozbójnik
Wlasnie to zmniejszenie ilosci fragmentow otrzymywanych dotyczy jedynie budynkow czy wszystko zmniejszone o polowe?
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Spojrzałem do inwentarza. I mam takie wnioski na szybko:
IMHO warto przepalić wszystkie Feniksy i Stonehenge, jakie mamy w magazynie.
Za spalenie Feniksa można dostać jeszcze obecnie 1920 Fragmentów.
Po aktualizacji będzie można wytworzyć sobie tego Feniksa za 1200 Fragmentów - na dzień dobry jesteśmy do przodu :)
Owszem, trzeba będzie dołożyć 8 Katalizatorów, ale dostaniemy Feniksa z naszego aktualnego rozdziału, a najprawdopodobniej ten, którego mamy w magazynie, jest jeden, dwa, może nawet trzy poziomy niżej (ja mam 2 niżej i podniesienie go na aktualny poziom kosztowałoby mnie 32 Królewskie Renowacje).
Oczywiście, to wszystko przy założeniu, że będziemy stawiać kolejnego Feniksa lub Stona, choć do tej pory go nie postawiliśmy, ale wygląda na to, że jednak będą się pojawiać artefakty do jego rozbudowy.
Może warto nawet spalić Syreni Raj, jeśli go zdobyliśmy w jednej epoce i nie postawiliśmy, a mamy blisko kolejną, jednak Katalizatory są tańsze (łatwiejsze w zdobyciu) niż Renowacje.

Pytanie oczywiście, jak często będą się trafiać takie recepty z tymi budynkami.
 
Nie bedzie taniej bo poziom zdobycia masz 50% (nie piszą o czarach ale musza to ruszyć jak i szybkie bonusy dostały) natomiast poziom tworzenia potaniał nie o 50% raczej tak o 25%
Wyciagasz bledne wnioski tylko na podstawie kosztu tworzenia Feniksow. Pozostale budynki tanieja o 50%. Koszty wielu innych receptur takze sie zmieniaja (o rozne wartosci). Nie chce powielac dlugich postow i calej listy ze wszystkimi recepturami, proponuje zajrzec do tematu Spoilerow lub zajrzec na bete. Tworzenie wielu receptur bedzie tansze, tylko niewiele z nich drozeje. Pod kreska oznacza to 2 rzeczy:
1. Poniewaz waskim gardlem sa Katalizatory, a nie Fragmenty (ktore teraz dodatkowo tanim kosztem mozna zdobyc w Iglicy juz za kilka pierwszych walk), ogolny spadek kosztow spowoduje, ze bedziemy mogli wytworzyc wiecej przedmiotow, niz do tej pory.
2. Wypelnianie Mistycznych Obiektow bedzie teraz trwalo dluzej, jako ze ilosc Mgly Wizji rowniez w wiekszosci przypadkow zostala zredukowana.

Jak dla mnie korzysci z pkt. 1 znacznie przewazaja nad minusami wynikajacymi z pkt. 2.

Wlasnie to zmniejszenie ilosci fragmentow otrzymywanych dotyczy jedynie budynkow czy wszystko zmniejszone o polowe?
Wyglada na to, ze nie ruszyli zaklec (ktore u mnie sa glownym zrodlem fragmentow :)), ale koszty wielu szybkich bonusow sie zmienily (o rozne wartosci). Wklejam link do listy na becie, nie wiem, dlaczego u nas nie ma pelnej listy zmian:
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/release-notes-version-1-88.13588/
 

Hassano

Łucznik
Pitolenie zmiana jest na gorzej bo coś zabierają a nie dają.. taki problem aby budynki które już mamy miały nadal takie same ilośći fragmentów do przepalenia a po aktualce ten sam budynek będzie obok i będzie miał już wartość taką jaką chcą mieć ?? Ta zmiana jest podyktowana tylko i wyłącznie tym że wymyślili iglice w której są nagrody (80% co wypada ze skrzynek) w postaci tych fragmentów i chcą nas niejako zmusić abyśmy sie w nią bawili bo nie po to oni tyle czasu na nią zmarnowali (jak by ktoś ich o nią prosił) żeby teraz stała jako ozdoba i nic nie robiła..
 
Pitolenie zmiana jest na gorzej bo coś zabierają a nie dają..
Daja tansze recepty, ktore na dodatek beda sie czesciej zmieniac i mozliwosc wytworzenia wiekszej ilosci przedmiotow i to najczesciej mniejszym kosztem. A co zabieraja, bo widocznie cos mi umknelo ?
taki problem aby budynki które już mamy miały nadal takie same ilośći fragmentów do przepalenia a po aktualce ten sam budynek będzie obok i będzie miał już wartość taką jaką chcą mieć ??
Tak, z programistycznego punktu widzenia to by byl problem, bo trzeba by bylo tak naprawde stworzyc nowe budynki i mielibysmy w grze ich 2 rozne wersje, zamiast jednej, w ktorej aktualizacja zmieni tylko statystyki. Z punktu widzenia tworcow gry to by bylo kompletnie bez sensu i mieliby w pelni racje.
Ja rowniez mam pytanie: to taki problem, by budynki ktore juz masz w inwentarzu przepalic juz teraz przed wejsciem zmian ???
Kazdy ma mozliwosc samemu zdecydowac co przepalic, a co sobie z roznych wzgledow zostawic.
 

visit0r

Paladyn
chcą nas niejako zmusić abyśmy sie w nią bawili bo nie po to oni tyle czasu na nią zmarnowali (jak by ktoś ich o nią prosił) żeby teraz stała jako ozdoba i nic nie robiła..
nic nie zmarnowali
engine iglicy zerzniety od kolegow z FoE
//
kilka pytań propos zmian w liczniku do kolejnej zestawu przedmiotw do tworzenia
1) w którym momencie liczniki zostana skrócone, w momencie wprowadzenia aktualizacji czy pierwszego po niej zalogowania
2) liczniki zostana tylko skrócone czy wyzerowne w momencie aktualizacji (dziś każdy gracz ma zmiane licznika w innym momencie)
3) czy ze wzgledu na skrocenie czasu pojawienia sie nowych receptur zostanie proporcjonalnie skrocony czas trwania wytwarzania danej receptury (do tej pory moglem sobie zrobic 2 karmy i sie nie martwic ze zablokuje sobie slot w nastepnej odswiezonej kolejce)
4) czy w przypadku nie spelnienia skrocenia czasu tworzenia opisanego w pkt 3 zostal przewidziany jakikolwiek sposob na to aby gracze nie tracili szansy na wylosowanie jakiejs sensownej receptury gdy jest zablokowana poprzednia w zwiazku ze zbyt dlugim czasem tworzenia

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Wyciagasz bledne wnioski tylko na podstawie kosztu tworzenia Feniksow. Pozostale budynki tanieja o 50%. Koszty wielu innych receptur takze sie zmieniaja (o rozne wartosci). Nie chce powielac dlugich postow i calej listy ze wszystkimi recepturami, proponuje zajrzec do tematu Spoilerow lub zajrzec na bete. Tworzenie wielu receptur bedzie tansze, tylko niewiele z nich drozeje. Pod kreska oznacza to 2 rzeczy:
1. Poniewaz waskim gardlem sa Katalizatory, a nie Fragmenty (ktore teraz dodatkowo tanim kosztem mozna zdobyc w Iglicy juz za kilka pierwszych walk), ogolny spadek kosztow spowoduje, ze bedziemy mogli wytworzyc wiecej przedmiotow, niz do tej pory.
2. Wypelnianie Mistycznych Obiektow bedzie teraz trwalo dluzej, jako ze ilosc Mgly Wizji rowniez w wiekszosci przypadkow zostala zredukowana.

Jak dla mnie korzysci z pkt. 1 znacznie przewazaja nad minusami wynikajacymi z pkt. 2.


Wyglada na to, ze nie ruszyli zaklec (ktore u mnie sa glownym zrodlem fragmentow :)), ale koszty wielu szybkich bonusow sie zmienily (o rozne wartosci). Wklejam link do listy na becie, nie wiem, dlaczego u nas nie ma pelnej listy zmian:
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/release-notes-version-1-88.13588/
Nie błędne wnioski najbardziej wartościowe rzeczy nie spadły o 50% wliczam w to doładowania portalowe i najcenniejsze budynki (patrz ps na końcu)
Tańsze będzie pw ale tu blokada będą fragmenty run...

Co do twoich rozważań nie każdy co turniej odpala cała baterie turbo budynków co upuje wojsko wiec „łatwa i tania” iglica nie każdego dotyczy. Ja jedynie podczas ewentow i pb mam tymczasowe braki katalizatorów, wiec twój problem mnie nie dotyczy za to z tego co widzę już mi ich nie braknie bo nie będzie co produkować

Stad punkt 2 jest dla mnie bardziej dotkliwy niż 1. A co do ceny przemiału czarów to się okaże :) jak dla mnie nielogiczne byłoby zostawienie obecnych wartości ale jak coś są przecież jeszcze aktualki nieogłaszane tzn poprawiające błędy

PS martwi mnie brak jakiejkolwiek wzmianki o budynkach wspierających wojsko (bez zmian? To w takim razie oznacza wzrost ceny o 100% bo reszta inflacja na fragmenty ogarnęła, ale i w to nawet wątpię bo jeśli mieszali z % pojawiania się nagród to i tu będzie rykoszet) jak i wspominałem czary... jako ze to iG to nie mogę być spokojny :) no nie rozpieszczają nas

Podsumowanie:
- droższe doładowania portalowe
- droższe upy do wojska (ceny bez zmian czyli daje to 100% podniesienia lub 200% wedle przelicznika iG :p)
- tańsze pw ale za to ilość fragmentów podskakuje fajnie ze je da się zagospodarować ale jednorazowa ilość jest mocno ograniczona stad będą przestoje
- rzadsza karma zobaczymy czy częstsze losowania skompensuje ten efekt
- jak piszesz dużo mniejsze wartości mgły wiec i skrzynka rzadsza a ma to dla mnie duży wpływ (daje większy zysk niż iglica)

Ogólnie poprawka czysto pod graczy turniejowych co sobie machina iglice przy okazji a dla reszty dyskusyjne


@visit0r juz raczej nie będziesz miał problemu pod tytułem 2x karma na raz, jeśli będzie raz na losowanie to będzie dobrze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ech...
Nie mam dzis najlepszego dnia, ale mimo wszystko sprobuje nie byc za bardzo zlosliwy i sie na nikim nie wyzywac ;) @BlossomValvi, wyraznie napisalem o pierwszych kilku walkach w Iglicy, ktore dla kazdego sa do przejscia niewielkim wysilkiem i tanim kosztem. Jesli nie jestes w stanie przejsc 3-5 walk w Iglicy niezaleznie od stopnia rozwoju i epoki to znaczy, ze po prostu cos robisz zle i nie ma co zwalac winy na sama Iglice. Do tego nie sa potrzebne zadne wzmocnienia wojska, a tym bardziej ich baterie, ktorych i tak nie ma skad brac.
 

DeletedUser

Guest
@chris07070707 przeszedlem the 3-5 walk wielkość moich armii to ponad 1400 straty no powiedzmy niezbyt szokujące to tylko kilkaset jednostek choć wole to wydać na turniej
zysk 500 fragmentów i przyspieszacze serio to ma mi starczyć na tydzień produkcji? Sensowna ilość to musiałbym przynajmniej jeden poziom przejść choć ja nie mam szczęścia zebrałem ok 1000-1500 fragmentów oraz bibliotekę przy pierwszym podejściu przy koszcie astronomicznym :)
 
Oczywiscie, ze 500 fragmentow nie wystarczy, nikt nie mowil, ze kilka walk pokryje cale zapotrzebowanie. Chyba temat za bardzo nam dryfuje w kierunku Iglicy. Chodzilo oczywiscie o to, ze fragmenty z Iglicy sa i beda dodatkiem, ktory obok dotychczasowych zrodel pozwoli wielu graczom uniknac problemu z zaopatrzeniem we fragmenty. Tym bardziej przy nizszych srednich kosztach Tworzenia.
- droższe doładowania portalowe
- jak piszesz dużo mniejsze wartości mgły wiec i skrzynka rzadsza a ma to dla mnie duży wpływ (daje większy zysk niż iglica
Badz prosze konsekwentny ;). Jesli juz piszesz o wyzszych kosztach portalowek to zauwaz prosze, ze akurat za ich tworzenie ilosc Mgly Wizji wzrasta, a nie maleje.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Ech...
Nie mam dzis najlepszego dnia, ale mimo wszystko sprobuje nie byc za bardzo zlosliwy i sie na nikim nie wyzywac ;) @BlossomValvi, wyraznie napisalem o pierwszych kilku walkach w Iglicy, ktore dla kazdego sa do przejscia niewielkim wysilkiem i tanim kosztem. Jesli nie jestes w stanie przejsc 3-5 walk w Iglicy niezaleznie od stopnia rozwoju i epoki to znaczy, ze po prostu cos robisz zle i nie ma co zwalac winy na sama Iglice. Do tego nie sa potrzebne zadne wzmocnienia wojska, a tym bardziej ich baterie, ktorych i tak nie ma skad brac.

Pierwsze piętro jest chyba do przejścia dla każdego, gorzej potem
Pierwszy raz mi wyskoczyły 3 bonusowe skrzynki na drugim piętrze, dwie złote z 15% szansy na nieskończony zwój, 15% na bramę i 20% na zysk portalu 50% o_O

Nigdy nie widziałem zysków 50% w grze
(oczywiście wypadły mi dwa nieskończone zwoje)
 

DeletedUser

Guest
Oczywiscie, ze 500 fragmentow nie wystarczy, nikt nie mowil, ze kilka walk pokryje cale zapotrzebowanie. Chyba temat za bardzo nam dryfuje w kierunku Iglicy. Chodzilo oczywiscie o to, ze fragmenty z Iglicy sa i beda dodatkiem, ktory obok dotychczasowych zrodel pozwoli wielu graczom uniknac problemu z zaopatrzeniem we fragmenty. Tym bardziej przy nizszych srednich kosztach Tworzenia.

Badz prosze konsekwentny ;). Jesli juz piszesz o wyzszych kosztach portalowek to zauwaz prosze, ze akurat za ich tworzenie ilosc Mgly Wizji wzrasta, a nie maleje.
Nie ja pisze o iglicy tylko o akademii a co do reszty - nobnie bo wzrost mgieł nie jest proporcjonalny do wzrostu ceny portalówki, nadal jest to droższe przełożenie niż obecnie :)

Oczywiście reszta punktów zbyta :) jakby nie patrzeć ta zmiana jest dyskusyjna i trzeba się nakombinować by wyjść na plus
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
nobnie bo wzrost mgieł nie jest proporcjonalny do wzrostu ceny portalówki, nadal jest to droższe przełożenie niż obecnie :)
Mialem sie juz nie odzywac, ale... Wybacz, ale to sie nie do konca zgadza, delikatnie to ujmujac. W przypadku 2 scrolli stosunek mgly do kosztow nieznacznie sie pogorszyl, a w przypadku jednego, ktory pojawia sie najczesciej znacznie wzrosl (przy jednoczesnej obnizce kosztow). Do tego dochodzi, ze wchodzi dodatkowy scroll 20%, czyli 1 z 4 scrolli ma wieksza szanse sie pojawic, niz 1 z 3. Przy skroceniu czasu odnowy receptur do 6h ta szansa jest jeszcze wieksza. Oprocz scrolli 5% (ktore i tak staja sie bardziej oplacalne, niz byly) za kazdy pozostaly dostaniesz wiecej mgly, jesli wezmiemy wartosc bezwzgledna, wiec produkujac portalowki swoj Mistyczny Obiekt wypelnisz szybciej, niz do tej pory.
Oczywiście reszta punktów zbyta
Nie zbyta, tylko obalona juz wczesniej ;) Zreszta, nie ma co sie ciagac za slowka, mam inna propozycje :D Kiedy wchodzilo Tworzenie czy Feniks Ognia, bylem tu na forum swiadkiem podobnego, instynktownego wrecz oporu przed zmianami, ktore tworcy wprowadzali. Doszukiwanie sie wszystkiego, co najgorsze bez zwracania zbytniej uwagi na ogromne pozytywy. Zarowno Tworzenie ogolnie, jak i Kurczak Ognia znacznie zwiekszyly ogolna wydajnosc miast, teraz nie ma juz raczej co do tego watpliwosci, prawda ? No wiec proponuje wrocic do tej dyskusji mniej wiecej za miesiac (tutaj, w tym temacie), kiedy bedzie juz mozna chocby wstepnie ocenic skutki wprowadzanych zmian. Twierdze juz dzis, ze dla ogromnej wiekszosci graczy beda to skutki pozytywne :D
 

Hassano

Łucznik
@chris07070707
Ehh Chris Chris mam wrażenie że płacą Ci za to ich bronienie.. Wyjaśnię Ci to łpoatologicznie i nie odzywaj sie więcej.. Nie, iglaca to jedno wielkie g.. bo tracąc 1000 jednostek wojska ( choć to ilość niewielka do mojego poziomu) to chce dostać nagrody które będą warte 5k wojska w jakimś tam przeliczeniu ( diamenty lub przyśpieszacze na jego odbudowę w ciągu sekundy..

Wracając do aktualki zmiana przeliczenia jest zła bo przepalająć teraz wszystko zdobędę ileś tam fragmentów a znając tych cepów zaa granicy w następnym evencie będzie zdobądź x fragmentów i co mam przepalić jak budynków niema (tak one są po to żeby je przepalać nie gadaj o czarach)
Co do Twojego zachwytu z 8h na 6h kolejny śmiech.. to od samego początku powinno być 3-4h i zmiana a nie 8.. idąc dalej dla mnie i pewnie dla sporej grupy ludzi jedyna wartościowa nagroda do zdobycia przy tworzeniu to produkcja portalowa która obecnie trafia sie raz na 2 tyg.. i nie, nie robie tam nic innego bo walą mnie kolejne cienkie nagrody ze skrzyni za 100 mgiełek.. bo trafienie 500 diaxów jeszcze mi sie nie zdarzyło a otwarłem ją już z 10-15 razy..

Co Ty masz w głowie i podbnie myślący do ciebie że gadasz że ta zmiana jest w czymś dobra.. a potem nasz kraj tak wygląda bo zabierają 10 rzeczy dają 1 ale najgłośniej o niej pokrzyczą a ciemny lud idzie za tym jednym słowem..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Spojrzałem do inwentarza. I mam takie wnioski na szybko:
IMHO warto przepalić wszystkie Feniksy i Stonehenge, jakie mamy w magazynie.
Za spalenie Feniksa można dostać jeszcze obecnie 1920 Fragmentów.
Po aktualizacji będzie można wytworzyć sobie tego Feniksa za 1200 Fragmentów - na dzień dobry jesteśmy do przodu :)
Owszem, trzeba będzie dołożyć 8 Katalizatorów, ale dostaniemy Feniksa z naszego aktualnego rozdziału, a najprawdopodobniej ten, którego mamy w magazynie, jest jeden, dwa, może nawet trzy poziomy niżej (ja mam 2 niżej i podniesienie go na aktualny poziom kosztowałoby mnie 32 Królewskie Renowacje).
Oczywiście, to wszystko przy założeniu, że będziemy stawiać kolejnego Feniksa lub Stona, choć do tej pory go nie postawiliśmy, ale wygląda na to, że jednak będą się pojawiać artefakty do jego rozbudowy.
Może warto nawet spalić Syreni Raj, jeśli go zdobyliśmy w jednej epoce i nie postawiliśmy, a mamy blisko kolejną, jednak Katalizatory są tańsze (łatwiejsze w zdobyciu) niż Renowacje.

Pytanie oczywiście, jak często będą się trafiać takie recepty z tymi budynkami.


wstrzymałbym się
może źle zapamiętałem, jakby co to proszę mnie skorygować, ale zamysł tworzenia starych feniksów jest wprowadzony dla NOWYCH graczy i ma polegać na:
- jesteś starym graczem czyli masz zbudowany lub masz w inwentarzu to NIE pojawi się w akademii.
- jesteś nowym graczem więc nie masz zbudowanego lub w inwentarzu więc MASZ w akademii

oczywiście to co napisałem w związku z starymi graczami daje taką możliwość jak opisałeś, ALE czy to będzie faktycznie działać? Czy mając wystawionego np ognistego feniksa a przepalonego w akademii złotego to w akademii pojawi się zloty ale nigdy ognisty czy np. ponieważ masz jakiegoś wystawionego to nie pojawi się w akademii ŻADEN?? Czy system zareaguje na to że wywalę z miasta stonehenge i pojawi się nowy - tania aktualizacja do epoki czy jednak system zapamięta, że kiedyś MIAŁEŚ już stonehenge więc jak wywaliłeś to twoja decyzja i już nigdy nie będziesz miał w akademii nowego?

ja tam wolę nie ryzykować. Żeby przepalenie np. feniksa dało by mi ogromne ilości fragmentów zaklęć to może bym zaryzykował ale z ostatniego eventu zdobyłem grubo ponad 100k więc się wstrzymam z tymi dodatkowymi 2-3k

no a ponadto: w PB pojawiają się 2 artefakty do np. feniksa. Czyli potrzeba 5 PB by podnieść go na 10lv. i to przy założeniu, że zawsze w pb będą do zdobycia. TO jest kolejne ryzyko.
Bo chyba nikt nie sądzi, że skasowanie feniksa z miasta zwróci 9 artefaktów do schowka? A tak na marginesie - ciekawe jak będzie się zachowywał czar zwrotu do schowka w takim przypadku - jak już go wprowadzą...
 
Do góry