• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Królowej Mórz

Koval92

Kapłan
Trafnie przewidzieliśmy datę startu eventu (8 lipca). Budynek fajny, fajniejszy by był jakby dawał coś ekstra poza pop/kult, zbytnio przypomina feniksy/stonehenge żeby dawać tylko pop/kult. Zadania dość łatwe, nie wiem co więcej do komentowania. Mam nadzieję, że zgodnie z przewidywaniami jest to wstęp do głównego eventu lata.
 

DeletedUser4063

Guest
Ciekawe ile fragmentów zaklęć za przemielenie? Bo powoli kończy mi się paliwo dla akademii ;-)
Jak dla mnie poza czasówkami tylko feniks i chatki many są dobre i potrzebne. Jak obstawiacie-będzie w końcu przygoda bractw po tej syrence?
 

DeletedUser4063

Guest
a ktoś się orientuje co się stało z przygodami bractw? diamentowi się plumkali że za słabe nagrody? czy może mieli pretensje że zgrane zespoły potrafiły wbijać wysokie pozycje nawet bez wysokiego lvl graczy?
 

DeletedUser174

Guest
a ktoś się orientuje co się stało z przygodami bractw? diamentowi się plumkali że za słabe nagrody? czy może mieli pretensje że zgrane zespoły potrafiły wbijać wysokie pozycje nawet bez wysokiego lvl graczy?
a nie przyszło Ci do głowy że ludki to mają jakiś rozum i po prostu nie chca głupkowato klikać na bezdurno?
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
a ktoś się orientuje co się stało z przygodami bractw? diamentowi się plumkali że za słabe nagrody? czy może mieli pretensje że zgrane zespoły potrafiły wbijać wysokie pozycje nawet bez wysokiego lvl graczy?
Zgadzam sie z tym co piszesz, tez bym chcial przygode, mimo czasami wkurzajacych mechanik byla ciekawa i angazowala cale bractwo
a nie przyszło Ci do głowy że ludki to mają jakiś rozum i po prostu nie chca głupkowato klikać na bezdurno?
Nie zgodze sie z tym co piszesz, bo poza durnym przeklikiem zadan, sama przygoda byla fajna i inna, niz eventy czy turnieje, zawsze jakas odmiana
 

DeletedUser4063

Guest
a nie przyszło Ci do głowy że ludki to mają jakiś rozum i po prostu nie chca głupkowato klikać na bezdurno?
no patrz, to my mamy całe Bractwo ludzi którzy uważają że głupkowate klikanie jest najlepszym kawałkiem gry. nie przyszło Ci do głowy że przygoda bractw jest jedynym miejscem gdzie bractwo może konkurować z innymi pod względem zgrania? najlepsi gracze w turnieju-poziom konstruktów; najwyższe bractwa w ranku-te co biorą z limitem powyżej 100k pkt rozwoju albo i lepiej. a akurat nasze bractwo w jakieś 10 osób zrobiło 33 miejsce w ostatniej przygodzie-teraz mamy 19 osób, a Ci co byli mają większe miasta, chciałoby się spróbować wbić na pierwszą 20 albo i pierwszą dziesiątke. ja osobiście z miejsca bym wywalił 15 bibliotek i cały uniwerek poza kampusem żeby mieć miejsce pod przygode, bo 8k wolnego luda mam zasejwowane, no ale prościej napisać że to bezdurno
 

Koval92

Kapłan
Nie słuchaj się jej sandvinik. My też czekamy na przygodę, tylko problem z nimi jest taki, że nikt prawie nie ma miejsca na dodatkowe budynki na przygody, poza graczami którzy stoją w konstruktach ukończonych od kilku miesięcy. Powinni tak opracować przygody, żeby liczyła się aktywność a nie to, ile kto może dostawić budynków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest
Nie przyszło Szanownym Panom do głowy że PB są na tyle nie ciekawe iż wielu bractwom nie chce się ich klikać ponieważ za swój czas i zaangażowanie nagroda jest niewspółmiernie mała ?
Tak zaraz ktoś napisze że konsolidują bractwo itd. itp. jednak to nieprawda jest ponieważ PB mamy raz na jakiś czas i przy "śpiącym bractwie" może to i jest jakaś rozrywka jednak dla bractw i graczy choć trochę obytych z tą grą to nudą wieje.
Było zresztą o tym już pisane wiele razy na tym forum dlatego nie będę się powtarzał wystarczy poczytać sobie :)

Przepraszam za off top ponieważ wątek ten dotyczy nadchodzącego eventu a nie znowu czy może jak zawsze kolejnej "kupo burzy" na forum i nie na temat :(
 
poza durnym przeklikiem zadan, sama przygoda byla fajna i inna, niz eventy czy turnieje, zawsze jakas odmiana
@SandDiuna , ale przeciez wlasnie o to chodzi, o koniecznosc durnego, bezsensownego
klikania zadan zamiast np. wybieralnej listy. Wtedy Przygody rzeczywiscie moglyby byc
przyjemnoscia. Nie mam nic przeciwko temu, by cos bylo trudne, a nawet czasochlonne.
Trudno jest znalezc miejsce w miescie pod produkcje w PB, trudno jest pilnowac dokladnego
czasu, by te produkcje zebrac i nastawic nowe, trudno jest skoordynowac prace calego bractwa,
ale samo przeklikiwanie zadan trudne nie jest - jest za to totalnie bezsnsowne i frustrujace,
co juz na wstepie u wiekszosci graczy zabija wszelka ewentualna radosc z takiej grupowej zabawy

@sandvinik, to rowniez odpowiedz na Twoj komentarz i wyjasnienie, o co chodzilo Kiki
z tym bezdurnym klikaniem. Na nagrody jako takie narzekac ostatnio nie mozna, w ostatniej
edycji byly calkiem sensowne, ale jak wspomnialem wyzej to nie slabe nagrody byly i sa
najwiekszym zrodlem niecheci wiekszosci graczy do PB.
 

DeletedUser2264

Guest
Czyli PB to zabawa dla mniejszych bractw, albo takich które nie dają rady w turniejach? Albo takich gdzie wszyscy skończyli konstrukty i się nudzą, a miejsca mają po kokardkę?
Na moje, mniejsze bractwa też mogą myśleć bardziej o rozwoju, PB, jak każdy event go wstrzymują.
Turnieje świetnie dają radę w scalaniu bratniej współpracy, wystarczy postawić sobie cel. Przygody, zgoda, tez mogą, ale skórka nie jest warta wyprawki. Ale oczywiście zawsze gratuluję sukcesów :)
 
Wracajac do tematu Krolowej Morz, ponizej zestawienie
najwazniejszych produkcji ;)

Manufaktury T1 3h: 8
Manufaktury T1 9h: 4+10
Manufaktury T1 1d: 6

Warsztaty 5min: 3+20
Warsztaty 15min: 5+10
Warsztaty 1h: 15
Warsztaty 3h: 10+10
Warsztaty 9h: 8

Zwiad: 1 (lub 600 fragmentow) + 1 (lub 1x rozbudowa do 13lvl) + 1 (lub technologia)
Zdobadz zaklecia: 2 (lub uzyj) + 5 (bez alternatywy) + 5 (lub uzyj) + 6 (lub uzyj)

Przypominam o wspomnianym w trakcie poprzedniego eventu triku
pozwalajacym produkowac zaklecia w Akademii bez ich zbierania.
Do Akademii wchodzimy poprzez Inwentarz, w ktorym klikamy na
"Odczaruj", potem na przycisk "Tworzenie" i wchodzimy na zakladke
"Produkuj". W ten sposob mozna juz przed eventem zaczac produkcje
zaklec na zadanie polegajace na zdobyciu 5 zaklec, dla ktorego nie
ma niestety alternatywy.
 

DeletedUser174

Guest
sandvinik ale zdajesz sobie sprawę że szczycisz sie tym że "wygrywacie" w zawodach, które większość bractw albo ignoruje, albo wręcz bojkotuje lub tylko cynicznie wyciąga nagrody? Serio jest się czym chwalić? Jestem sprawny fizycznie, ale nie mam szans w zwykłych zawodach to se wystartuję w paraolimpiadzie i pozamiatam tam wszystkich bo będę najlepszy - to jest mniej więcej podsumowanie "wyników" rankingu przygody. Jak wygrasz z bractwami, które mają jazdę na przygody to możemy wtedy gadać. Pokonajcie >Mgłę< a nie chwalisz się 33 miejscem na przygodach. Aż sprawdziłam które miejsce zajęły nasze Owieczki :D 37. Robiliśmy przygodę tylko na nagrody. To czym tu się chwalić? Równie dobrze możesz się chwalić ze umiesz odróżnić but lewy od prawego, bo są ludzie, którzy nawet z tym mają problem/

A konkurować z innymi bractwami można na wielu płaszczyznach. Kochacie przygody? Super, udanej zabawy. Z przygody zgarniecie raptem kilka ochłapów z mapki. Ja z turnieju wyciagnę jakieś 300 książeczek przy bardzo leniwym klikaniu. a jak będę mieć faze to i 500, a nawet i więcej jak tylko się uda. A ty z przygody to co dostaniesz? Wolę turniej.

aaa i jeszcze jedno. Dla ścisłości poprzedni turniej na s1 wygrała nasza koleżanka z Owieczek @Ethel :) i nie jest w konstruktach. I z tego co mi wiadomo to też woli turniej od bezmyślnego klepania odznak pod przygody.

a @Koval92 to mnie chyba bardzo lubi... miło z jego strony,prawda? Czuję się doceniona :)
 

DeletedUser4063

Guest
dopóki nie ogarnąłem skrótów klawiszowych w elvenarze też kląłem zwłaszcza na browarniki, jest coś takiego jak klikniecie na warsztat i nacisnięcie od 1 do 6 zależnie co chcemy.
Nie przyszło Szanownym Panom do głowy że PB są na tyle nie ciekawe iż wielu bractwom nie chce się ich klikać ponieważ za swój czas i zaangażowanie nagroda jest niewspółmiernie mała ?
no właśnie-wielu graczom nie uśmiecha się zrobić przestoju i powywalać budyneczków, dlatego PB uzupełniały turnieje i eventy bo dawały szanse na zabawe tym których nie bawi turniejówka czy eventy.
Przepraszam za off top ponieważ wątek ten dotyczy nadchodzącego eventu a nie znowu czy może jak zawsze kolejnej "kupo burzy" na forum i nie na temat :(
to nie jest off top-to jest pytanie GDZIE JEST PB skoro ostatnie było w marcu a teraz znowu event z budynkiem na przemiał?

wiem że nie ma możliwości zadowolenia każdej grupy graczy, ale PB to tydzień, event trwa miesiąc, to chyba mam większe prawo psioczyć na głupie eventy niż niektórzy na głupie PB, jeśli eventy trwają 4 razy dłużej, prawda?
//
Pokonajcie >Mgłę< a nie chwalisz się 33 miejscem na przygodach. Aż sprawdziłam które miejsce zajęły nasze Owieczki :D 37.
przypominam że mgła ma 25 graczy, my graliśmy w 9, nie lubisz PB ok, ale przez Wasze marudzenie ostatnie PB było w marcu, tak wam szkoda że jest tydzień PB raz na kilka miesięcy? że jak uważacie że skoro to durne poklikanie to powinni je wywalić? akurat są tacy którzy to lubią.
//
ale przeciez wlasnie o to chodzi, o koniecznosc durnego, bezsensownego
klikania zadan zamiast np. wybieralnej listy
no tutaj akurat racja, przeklikiwanie zadań jest męczące, ale to tak jakby wyrzucić samochód bo koło się zepsuło.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
ie słuchaj się jej sandvinik. My też czekamy na przygodę, tylko problem z nimi jest taki, że nikt prawie nie ma miejsca na dodatkowe budynki na przygody, poza graczami którzy stoją w konstruktach ukończonych od kilku miesięcy. Powinni tak opracować przygody, żeby liczyła się aktywność a nie to, ile kto może dostawić budynków.
@Koval92 rozumiem, że nie musisz pałać do @kikimora sympatią ale mógłbyś chociaż zachowywać się elegancko i z kulturą. Niestety pierwsza część Twojego zdania z kulturą ma niewiele wspólnego. @kikimora jak każdy użytkownik forum ma prawo wyrazić swoje zdanie i to, że nie podoba Ci się forma jej wypowiedzi, nie jest powodem abyś ją lekceważył. Ja osobiście też jestem przeciwny przygodom choć nasze bractwo ma na nie parcie. Tak jak to napisał @chris07070707 nagrody za poprzednie przygody nie były najgorsze, aczkolwiek mnie osobiście dobija to bezsensowne przeklikiwanie odznak.
Ciekawe ile fragmentów zaklęć za przemielenie? Bo powoli kończy mi się paliwo dla akademii ;-)
Jak dla mnie poza czasówkami tylko feniks i chatki many są dobre i potrzebne. Jak obstawiacie-będzie w końcu przygoda bractw po tej syrence?
Faktycznie kolega niepotrzebnie poruszył temat Przygód Bractw w wątku dotyczącym nowego mini iventu, ale znając życie zaraz będzie ciach i rozmowa zostanie przeniesiona do innego wątku.
@sandvinik mała prośba z mojej strony... nie prowokuj dalszego oftopu ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
no właśnie-wielu graczom nie uśmiecha się zrobić przestoju i powywalać budyneczków, dlatego PB uzupełniały turnieje i eventy bo dawały szanse na zabawe tym których nie bawi turniejówka czy eventy.
Też lubię zupę pomidorową zjeść czasami :)

wiem że nie ma możliwości zadowolenia każdej grupy graczy, ale PB to tydzień, event trwa miesiąc, to chyba mam większe prawo psioczyć na głupie eventy niż niektórzy na głupie PB, jeśli eventy trwają 4 razy dłużej, prawda?
I wiesz można ją zrobić na kilka sposobów smacznie w co trzeba włożyć trochę czasu i produktów lub z torebki gdzie wystarczy tylko zagotować wodę i wymieszać składniki z torebki a różnica moim zdaniem kolosalna :)

Proponuję zakończyć temat PB i wrócić do nadchodzącego eventu o czym zresztą jest ten wątek
 

DeletedUser4063

Guest
ja zaczynam mieć wrażenie że niektórym to tu płacą za pochlebne posty o grze, ok, wracamy do tematu eventu-ktoś wie ile za przemielenie rybki na fragmenty bo nie lubie sushi, wole pomidorową
 
Do góry