• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

djmags14

Rozbójnik
Ewidentnie niepisane elvenariańskie zasady dobrego wychowania powinny być w związku z tym zaktualizowane
Dlaczego? Przecież mamy napisane elvenariańskie zasady przez Twórców Gry - IG. Oni właśnie je odpowiednio zaaktualizowali. Co im przyświecało? Odpowiedź jest oczywista.

Teraz, aby nie być złośliwym Gracze mają stać się znacznie uprzejmiejsi od IG i grzecznie pytać o pozwoleństwo?

Podziwiam tę naiwność. I jest to cwane. Łatwiej jest skupić się na konkretnym człowieku (który tańczy jak mu zagrają), a nie na grajkach. Oni mają swojego dyrygenta i tam należy adresować uwagi. Nie bądźmy bezradnymi owieczkami.
 

BlossomValvi

Łucznik
Uwielbiam IG, stworzyli problem z którym będą dzielnie walczyć przez 2 lata a my będziemy wdzięczni ze usprawniają gre…

Co do regulaminu, wystarczy na początek by policjant (iG) skutecznie zaczął egzekwować obecny, bo inaczej każda zmiana i tak będzie martwym zapisem
 

Vorian Atryda

Wędrowiec
Wrzuciłem przed chwilą do kolegi 1000PW, abstrahując od tego ze od dwóch dni wrzucam PW różnym graczom runy, też jakieś 1000PW przez ten czas poszło, do mnie nikt przez ten czas nic nie wrzucał, On do mnie wrzucił 729 i mam zablokowane konto. Wie ktoś dokładnie jak to wszystko działa?
 

xEasyRiderx

Rycerz
Ale co się dziwicie że ludzie nie wiedzą jak mają się z tym obchodzić bo brak instrukcji obsługi, wiele osób też nie czyta forum tylko gdzieś coś usłyszeli w bractwie to działają po omacku ;)
Dla mnie to jest trochę nie tak z informacją od IG, czy my jesteśmy jakieś myszki laboratoryjne żeby dawać nam coś i obserwować reakcję po co serwer beta jak i tak babole które tam powinno sie wyłapywać i poprawiać są wprowadzane na serwery live w tej samej formie
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Wszystko pięknie i ładnie.
@jarq czy możemy się spodziewać od IG oficjalnego wytłumaczenia ten nowej funkcji czy znów sami musimy do tego dojść?
Własnie to podejście twórców tak mnie irytuje bo wpuszcza coś nowego bez żadnego komentarza oprócz zwykłego ogłoszenia: macie nową zabawkę i teraz rozkminiajcie jak to działa i od czego jest zależne.
Nic mi na razie na ten temat nie wiadomo. Z założenia ta funkcja ma ograniczyć pushing i jako taka nie będą podawane jej dokładne parametry.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Z założenia ta funkcja ma ograniczyć pushing i jako taka nie będą podawane jej dokładne parametry.
Wielkie dzięki @jarq przynajmniej na ciebie możemy liczyć że dowiesz się coś konkretnego i nam o tym napiszesz ale skoro IG traktuje to jak top secret (co wcale mnie jakoś nie dziwi) no cóż żyjmy z tym niedoinformowaniem dalej, gracze sami dojdą do tego jak zawsze metodą prób i błędów ;)
 

Poziomek

Rycerz
Wrzuciłem przed chwilą do kolegi 1000PW, abstrahując od tego ze od dwóch dni wrzucam PW różnym graczom runy, też jakieś 1000PW przez ten czas poszło, do mnie nikt przez ten czas nic nie wrzucał, On do mnie wrzucił 729 i mam zablokowane konto. Wie ktoś dokładnie jak to wszystko działa?
nie wierze. Albo ktos jednak ci cos wrzucal a ty nie zwrociles na to uwagi, albo tworcy co watpie po cichu zmniejszyli limity.

Z założenia ta funkcja ma ograniczyć pushing
czyli mozna zalozyc ze to o czym napisalem pare postow wczesniej, Dzialania wlasnie takich duzych graczy, duzych bractw ktore pompowaly w swoich towarzyszy tysiace PW spowodowaly ze ta zmiana weszla. Kolejny raz sami na siebie ukreciliscie bat.:)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ja rozumiem wasze zdenerwowanie, oczywiście wszystkie wasze opinie i sugestie przekaże gdzie trzeba, ale poczekajmy z miesiąc i zobaczymy co będzie. Ja uważam że się to uspokoi, teraz oczywiście jest duży problem bo wszyscy zużywają runy, które zbierali od początku gry, ale z czasem się z nich wypstykają i zostanie już zwykła gra i standardowe łańcuszki dla których ten system nie powinien robić różnicy. Oczywiście wyjątkiem tu jest to co @chris07070707 pisał o pomaganiu małym graczom i to także szczegółowo zgłoszę i zwrócę na to uwagę.
 

Poziomek

Rycerz
Ja rozumiem wasze zdenerwowanie, oczywiście wszystkie wasze opinie i sugestie przekaże gdzie trzeba, ale poczekajmy z miesiąc i zobaczymy co będzie. Ja uważam że się to uspokoi, teraz oczywiście jest duży problem bo wszyscy zużywają runy, które zbierali od początku gry, ale z czasem się z nich wypstykają i zostanie już zwykła gra i standardowe łańcuszki dla których ten system nie powinien robić różnicy. Oczywiście wyjątkiem tu jest to co @chris07070707 pisał o pomaganiu małym graczom i to także szczegółowo zgłoszę i zwrócę na to uwagę.
zaraz zaraz czyli zakladasz ze najpierw cos wprowadziliscie - daliscie ludziom sie 'nachapac' darmowymi PW, i po pewnym czasie jest szansa ze zaczniecie majstrowac przy tej zmianie? (nie wazne w ktora strone, ale zaczniecie) - Jesli taki byl wydzwiek Twojego posta..to super:) Najpierw cos popsuc, a potem naprawiac, ewentualnie zabrac zabawke tym ktorzy sa zadowoleni z samego systemu w przewalutowywania. I nie obwiniam Ciebie o to bo masz maly wplyw na to co ktos wyzej postanowi, nie mniej nie wiem czy czekac z runami czy wydawac na szybko - bo Kto tam wie co sobie za miesiac, a moze tydzien IG wymysli.
 

BlossomValvi

Łucznik
czyli mozna zalozyc ze to o czym napisalem pare postow wczesniej, Dzialania wlasnie takich duzych graczy, duzych bractw ktore pompowaly w swoich towarzyszy tysiace PW spowodowaly ze ta zmiana weszla. Kolejny raz sami na siebie ukreciliscie bat.:)

Właśnie nie, bo to nic nie ukróciło. Jeśliby chcieli to powinni dać limit dzienny dotacji dla danego cudu np. 100pw wtedy nie ma pompowania i musisz odczekać xxx dni by zrobić poziom

A dzięki tej dyskusji i runom właśnie wprowadzę dotowanie w bractwie mniejszych graczy :)

@jarq niewiele sie zmniejszy, przeciez te runy to niemal podwojenie zysków z każdego turnieju, to co podałem pw dopada inflacja teraz 100pw to nawet nikt nie chce ;)
 

Poziomek

Rycerz
[QUOTE="Poziomek, post: 73733, member: 5004”]
czyli mozna zalozyc ze to o czym napisalem pare postow wczesniej, Dzialania wlasnie takich duzych graczy, duzych bractw ktore pompowaly w swoich towarzyszy tysiace PW spowodowaly ze ta zmiana weszla. Kolejny raz sami na siebie ukreciliscie bat.:)

Właśnie nie, bo to nic nie ukróciło. Jeśliby chcieli to powinni dać limit dzienny dotacji dla danego cudu np. 100pw wtedy nie ma pompowania i musisz odczekać xxx dni by zrobić poziom


A dzięki tej dyskusji i runom właśnie wprowadzę dotowanie mniejszych graczy :)
tego nigdy nie wiesz co za chwile IG postanowi patrzac na wpis Jarq: moze usuna zmiane, moze dadza limit taki, moze cos innego, wiec chyba najbezpieczniej szybko pozbyc sie run i cieszyc sie tym co wpadnie niz rozlozyc dyusponowanie w czasie.
 

BlossomValvi

Łucznik
Właśnie nie, bo to nic nie ukróciło. Jeśliby chcieli to powinni dać limit dzienny dotacji dla danego cudu np. 100pw wtedy nie ma pompowania i musisz odczekać xxx dni by zrobić poziom



tego nigdy nie wiesz co za chwile IG postanowi patrzac na wpis Jarq: moze usuna zmiane, moze dadza limit taki, moze cos innego, wiec chyba najbezpieczniej szybko pozbyc sie run i cieszyc sie tym co wpadnie niz rozlozyc dyusponowanie w czasie.
A to niestety tak bo teraz zapowiedź @jarq zamiast uspokoić to wariactwo to jeszcze przyspieszy bo przeciez zaraz mogą zabrać

Ok lecę bo mam w sumie kilka tysięcy run do powrzucania ;)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
zaraz zaraz czyli zakladasz ze najpierw cos wprowadziliscie - daliscie ludziom sie 'nachapac' darmowymi PW, i po pewnym czasie jest szansa ze zaczniecie majstrowac przy tej zmianie? (nie wazne w ktora strone, ale zaczniecie) - Jesli taki byl wydzwiek
Nie, nie taki był wydźwięk, napisałem tylko że wszystkie wasze opinie, pretensje, sugestie przekaże gdzie trzeba i tyle. Proszę się nie doszukiwać żadnych ukrytych podtekstów.
 

Wewe1

Zwiadowca
Uważam że jak jest limit PW to powinien być licznik dostępny dla gracza aby wiedział ile mu zostało wolnych środków,bo w tej chwili dowiadujemy się od innych że mamy zablokowane cuda,dodatkowo czy wszystkie PW wrzucone liczą się do limitu?, moim zdaniem nie powinny się liczyć PW z paska gracza wrzucane w jego własne cuda.
 

Vorian Atryda

Wędrowiec
Uważam że jak jest limit PW to powinien być licznik dostępny dla gracza aby wiedział ile mu zostało wolnych środków,bo w tej chwili dowiadujemy się od innych że mamy zablokowane cuda,dodatkowo czy wszystkie PW wrzucone liczą się do limitu?, moim zdaniem nie powinny się liczyć PW z paska gracza wrzucane w jego własne cuda.
Podejrzewam że nie zrobią żadnego licznika, nie będą chcieli abyś miał kontrolę nad tym bałaganem jaki stworzyli
 

djmags14

Rozbójnik
Tak na 80% wydaje mi się, że z automatu u gracza, który nic nie robił, a miał wyczerpany limitem aktywuje się 10PW/dobę. Czyli:
1) pushing 10 PW/dobę jest systemowo dozwolony (nie zablokowany)
2) Gracz, który bawi się w łańcuszki, ale faktycznie dostaje więcej niż daje bez względu na ogólną wielkość limitu (powiedzmy 2500 pkt) ma realną szansę zawisnąć na limicie. Teoretycznie wystarczy, aby był odbiorcą netto +10PW i przez jakiś czas nic (lub mało dawał od siebie). A przy obecnych zależnościach (utrata wartości PW, pojawienie się na rynku dodatkowych ze zdobytych run) jest to kwestia czasu.

Ile waży 10 PW/dzień w kontekście całkowitej wielkości PW zdobywanej w całym tygodniu (z paska, budynków eventowych, cudów, mapy, turnieju, run, akademii, itd). A ile w kontekście kosztów potrzebnych na postawienie właściwych cudów na poziomach 1-35. Niemal zero. Co to jest te 70 PW, gdzie niektórzy w tygodniu zdobywają kilka tysięcy. Mówimy o wielkościach kilku procent. A 10 PW przy stałem pushingu już coś daje. Akurat cały przyrost z paska.

Proporcje korzyści wynikających z walki z pushingiem, a utrudnieniem dla normalnego gracza są wręcz katastrofalne. Cel uświęcił środki. I wcale nie chodzi teraz o zalaie rynku PW ze zgromadzonych run. To jest tylko swego rodzaju przyspieszenie całego procesu. Mniej ważny jest sam limit (2500) od wielkości jego regeneracji (min 10 PW).
 

Vorian Atryda

Wędrowiec
Tak na 80% wydaje mi się, że z automatu u gracza, który nic nie robił, a miał wyczerpany limitem aktywuje się 10PW/dobę. Czyli:
1) pushing 10 PW/dobę jest systemowo dozwolony (nie zablokowany)
2) Gracz, który bawi się w łańcuszki, ale faktycznie dostaje więcej niż daje bez względu na ogólną wielkość limitu (powiedzmy 2500 pkt) ma realną szansę zawisnąć na limicie. Teoretycznie wystarczy, aby był odbiorcą netto +10PW i przez jakiś czas nic (lub mało dawał od siebie). A przy obecnych zależnościach (utrata wartości PW, pojawienie się na rynku dodatkowych ze zdobytych run) jest to kwestia czasu.

Ile waży 10 PW/dzień w kontekście całkowitej wielkości PW zdobywanej w całym tygodniu (z paska, budynków eventowych, cudów, mapy, turnieju, run, akademii, itd). A ile w kontekście kosztów potrzebnych na postawienie właściwych cudów na poziomach 1-35. Niemal zero. Co to jest te 70 PW, gdzie niektórzy w tygodniu zdobywają kilka tysięcy. Mówimy o wielkościach kilku procent. A 10 PW przy stałem pushingu już coś daje. Akurat cały przyrost z paska.

Proporcje korzyści wynikających z walki z pushingiem, a utrudnieniem dla normalnego gracza są wręcz katastrofalne. Cel uświęcił środki. I wcale nie chodzi teraz o zalaie rynku PW ze zgromadzonych run. To jest tylko swego rodzaju przyspieszenie całego procesu. Mniej ważny jest sam limit (2500) od wielkości jego regeneracji (min 10 PW).
To co piszesz nie ma żadnego znaczenia, powtarzam po raz drugi, przez dwa dni wrzucałem PW w różne cuda i do różnych graczy, wrzucałem runy, a także PW z paska, jakieś 1000PW poszło, do mnie nikt nie wrzucał ponieważ wszystko się budowało. Dzisiaj się wybudowało, wrzuciłem do kolegi 1000PW, 5 minut po tym on chciał wrzucić do mnie, po 700 wrzucanie zostało zablokowane, żeby można było wrzucić 500PW w moje cuda, musiałem wrzucić jakiś 1000 w cuda innych graczy. Jeżeli tak dalej pójdzie wymiana PW przestanie się opłacać. Takie dywagacje co ile waży, co jest pushingiem a co nie nie mają żadnego sensu jeżeli wrzucam 1000 a do mnie tego 1000 nie można wrzucić
 

glisskur

Wędrowiec
@Vorian Atryda jak dostałeś zwrot PW z tych cudaków co ładowałeś koledze to odjęło to od Twojego limitu.... =)
Czyli jak miałeś limit 2500 dostałeś zwrot 100 to Twój limit się zmniejszył do 2400....
 
Do góry