• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ekspansje za diamenty

Status
Zamknięty.

DeletedUser1012

Guest
Witam.
Zauważyłem, że cena za ekspansje z diamentów wzrosła o ponad 100% w ostatnim czasie 500-->1250.
Kogoś zjada pazera?
Czy zatem aby było sprawiedliwie osoby które kupiły ekspansje z diamentów będą teraz musiały dopłacić, aby nie promować starych graczy i nie dołować nowych?
Doszło mnóstwo budynków np. antyczne cuda czy budynki szkoleniowe, a ekspansji z badań tyle samo.
Ja osobiście poczułem się tym faktem kopnięty w dupę i niestety ale mam wrażenie, że gra zeszła na psy (tragiczny balans przyrostu z rozbudowy różnych budynków).
Czy to musi być już koniec przygody z tą grą?
 

DeletedUser1213

Guest
Mam to samo poczucie niesprawiedliwości, ale nie spotkałem się ze zrozumieniem, mimo, że wielokrotnie wskazywałem elementy gry, w których graczy traktuje sie niesprawiedliwie. Gracze starsi, którzy wykupili wcześniej wielokrotnie tańsze ekspansje w tej samej grze mają nie tylko przewagę czasową, ale też przewagę wynikającą z gry "militarnej" przed rewolucyjnym zepsuciem systemu walk. Wielokrotne podniesienie cen ekspansji jest niczym nieuzasadnione, argumenty, które padły na forum są wyssane z palca i nie uwzględniają przestrzegania elementarnych zasad. Tego typu innowacje można wprowadzać na nowych serwerach, aby dać wszystkim jednakowe szanse na rozwój. W rezultacie wszyscy nowi gracze są dyskryminowani i mam nadzieję, że rodzi to ich naturalny opór przed inwestowaniem w grę. Najgorsze jest wmawianie, że tak nie jest i traktowanie graczy jak półgłówków... wszystkie odpowiedzi, jakie otrzymałem sprowadzają się do sloganów: "Polityka naszej firmy jest taka, że mamy prawo robić co chcemy a gracze rejestrując się w grze wyrażają na to zgodę".
 

DeletedUser449

Guest
Czy zatem aby było sprawiedliwie osoby które kupiły ekspansje z diamentów będą teraz musiały dopłacić, aby nie promować starych graczy i nie dołować nowych?
Może i sprawiedliwie, ale sprzeczne z prawem. Lex retro non agit - prawo nie działa wstecz.

Cena wzrosła o wiele więcej niż o 100%. Raczej o nieco ponad 250% i będzie rosnąć. Przed aktualizacją 1.17 można było wykupić pierwsze 23 ekspansje za 26200 diamentów. Teraz one kosztują 94050 diamentów. Ponadto można było wykupić teraz niedostępne kolejne 10 ekspansji, gdzie każda z nich kosztowała 2000 diamentów (dla porównania, obecnie 23 ekspansja kosztuje 8500 diamentów). Można się spodziewać, że dysproporcja będzie tylko rosnąć, gdy z czasem będą odblokowywać kolejne diamentowe powiększenia terenu.
 

DeletedUser1012

Guest
Lex retro non agit - prawo nie działa wstecz.
Co ma prawo do zasad gry fair play i zwykłego plucia w twarz i mówienia, że deszcz pada.

A szkoda bo gra miała potencjał. została zwyczajnie zepsuta.

Nie można nawet jej sklasyfikować jako najgorszy możliwy rodzaj czyli pay to win ponieważ nawet płacąc jakieś chore sumy pieniędzy nie da się dobić do pierwszej setki nie mówiąc o czymś więcej.
Jest to teraz zwykła dojarka tudzież gniot z fatalną optymalizacją ewolucji.
 

DeletedUser449

Guest
Co ma prawo do zasad gry fair play
Wszystko. Nie ma czegoś takiego jak zasady fair play bez uznania praw nabytych.
nawet płacąc jakieś chore sumy pieniędzy nie da się dobić do pierwszej setki nie mówiąc o czymś więcej.
To niby źle? Najlepsze mi znane gry to właśnie takie, gdzie można wydać chore sumy pieniędzy na coś całkowicie nieprzydatnego jak np. skiny przedmiotów. To właśnie im mniejszy wpływ pieniędzy na ranking, tym lepsza gra. Choć w cytowanym fragmencie po prostu się mylisz.
To zawsze była i ciągle jest gra P2W. Jak zapłacisz majątek, to zakładając dziś konto możesz być top1. Choć nawet nie ośmielę się oszacować ile koniecznych byłoby diamentów by odblokować wszystkie badania, po czym zakupić i przyśpieszyć budowę każdego budynku.

Lecz nawet wracając do rzeczywistości, to właśnie bez wydawania pieniędzy dotarcie do pierwszej setki jest mało prawdopodobne. Budynki dostępne wyłącznie za diamenty potrafią być wielokrotnie silniejsze, a sami robotnicy to ogromne przyśpieszenie rozwoju.
 

DeletedUser728

Guest
Kogoś zjada pazera?
To teraz trzymaj się mocno bo tłumaczenie będzie jedyne i słuszne czyli które można znaleść na forum a wyszło z pod pióra IG - Dostaliśmy jak jeden mąż dostęp do ekspansji za 500 diamentów, tych ekspansji mogłeś sobie nakupić coś ze 20 jak nie więcej i to praktycznie na starcie gry. Wiec co zaradniejsi tak zrobili + ekspansje z badań oraz prowincji, miejsca w ogrom. Teraz aby wyrównać szanse i przywrócić ład podniesiono cene ekspansji i ponoć ograniczono ich dostępność do kupienia na początku gry... Dla nowego gracza który nie miał pojęcia o poprzednich cenach no jest to "zapora" i może liczyć na espansje z badań i prowincji bądz wydać więcej niż gracz który to zrobił przed zmiana cen, natomiast dla starego gracza któremu przyświecało kupno ekspansji został rachunek ekonomiczny. Mnie osobiście ta zmiana nie ziębi i nie grzeje, nie jestem graczem premium, lecz tak pojmowane wyrównania szans czy poziomu na takim etapie gry pozostawia wiele do życzenia.
 

DeletedUser1031

Guest
Raczej sie mylicie Panowie, dotarcie do top 100 jest bardzo mozliwe a wręcz proste do wykonania i to bez wydawania 1 zł ☻
Jest tylko jedna zasada nie trzeba rozkaładać wszystkiego na czynniki pierwsze jak to niektóre osoby tutaj sie w tym specjalizują.
Wymyślają z prostych rzeczy bardzo skomplikowane zadania matematyczne które i tak nie maja zadnego pokrycia w grze ale za to błyszcza na forum w teori ☻☻☻ Poprostu trzeba grać, byc cierpliwym i troszeczke pomysleć
Powodzenia
 

DeletedUser80

Guest
- Dostaliśmy jak jeden mąż dostęp do ekspansji za 500 diamentów, tych ekspansji mogłeś sobie nakupić coś ze 20 jak nie więcej i to praktycznie na starcie gry.
Od początku był progres w cenie ekspansji, nie kupiło by się za 10k 20 ekspansji.
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia w tej dyskusji (nie kwestionuje podwyżek kolejnych ekspansji), od początku pierwsza ekspansja była po 450 i w tej chwili dalej mam cenę 450, skąd u was inne kwoty?
 

DeletedUser878

Guest
Od początku był progres w cenie ekspansji, nie kupiło by się za 10k 20 ekspansji.
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia w tej dyskusji (nie kwestionuje podwyżek kolejnych ekspansji), od początku pierwsza ekspansja była po 450 i w tej chwili dalej mam cenę 450, skąd u was inne kwoty?
Nie kupiłeś żadnej ekspansji, to dlatego. Ceny ekspansji wzrastają wraz z kupnem nowych.
 

DeletedUser80

Guest
Nie kupiłeś żadnej ekspansji, to dlatego. Ceny ekspansji wzrastają wraz z kupnem nowych.
Progres w cenie ekspansji oznacza wzrost ceny przy zakupie kolejnej.
Moja wina, napisałem za mało łopatologicznie, zapomniałem że niektórzy mogą mieć problem ze zrozumieniem.
 

DeletedUser728

Guest
Od początku był progres w cenie ekspansji, nie kupiło by się za 10k 20 ekspansji
Tak cena zaczynała się od 250 i szła umiarkowanie w górę, skok z 500 na 2000 nie jest progresywną zmianą ceny lecz agresywną. Więc ktoś kto nakupił ekspansji w przedziale 250 - 500 ma przewagę nad tym który ma to zrobić za 2000, albo sięgniesz głębiej do portfela albo czekaj. Motywowanie takich działań sprawiedliwością społeczną przez IG jest niczym innym jak hipokryzją, gracz premium i nie premium został wkurzony, jak nie skopanymi aktualkami to teraz cennikiem.
 

DeletedUser1213

Guest
Czytam Wasze posty i zauważam pewną regułę, zresztą w dowolnej sprawie, którą porusza sie na forum.
Część graczy zauważa jakiś toksyczny mechanizm w grze i pisze o tym otwarcie, część neguje główny wątek wybierając jakiś niesłuszny argument z kontekstu.

Ceny ekspansji za diamenty wzrosły wielokrotnie, to fakt bezsprzeczny. Jest to działanie przynoszące więcej szkody grze niż pożytku i jest związane z myśleniem krótkookresowym. Jestem pewny, że mnóstwo osób, które są skłonne inwestować w grę regularnie (a oczywiste jest, że jednym z podstawowych przeznaczeń naszych zainwestowanych w grze środków były właśnie ekspansje premium), rezygnuje zupełnie z wspierania twórców projektu, bo to co robią jest niesprawiedliwe w stosunku do młodszych graczy, którzy nie mają możliwości rozpoczęcia gry na serwerze gwarantującym wszystkim równe szanse. Przeciętny Kowalski jest w stanie zaakceptować inflację, powiedzmy w granicach 10%, ale nie 250%! Gdyby nagle cena chleba wzrosła kilkukrotnie, wzbudziłoby to ogromny sprzeciw społeczny.

Reasumując: zasada równości graczy wobec praw rządzących logiką gry została złamana w omawianym aspekcie i zrozumie to jedynie ktoś, kto jest skłonny wspierać projekt i grę rozpoczął stosunkowo późno. Dla takich osób wydawanie pieniążków w grze jest jedną z form (obok większego zaangażowania czasowego) dogonienia czołówki, ale nie na nieuczciwych zasadach.

Rzecz druga: Oczywiście (teoretycznie) można dojść do pierwszej setki, nawet 10-tki w rankingu, ale nie to jest przedmiotem sprawy. Zmuszanie kogoś do ponoszenia zdecydowanie większych kosztów aby znaleźć się w tym samym punkcie tego samego rozdania w grze jest niesprawiedliwe i długookresowo twórcom się nie opłaca.

Moim skromnym zdaniem jest to zabijanie projektu licząc na szybki zysk. Nie rozumiem zatem graczy, którzy powielają tezę, że "nic się złego w grze nie dzieje w związku z wprowadzeniem drastycznych zmian na niekorzyść przeciętnego gracza". Głosy osób, w których budzi się naturalny sprzeciw wobec nieuczciwym i nieuzasadnionym ekonomicznie praktykom służy jedynie poprawie czegoś, co powoduje , że coraz większa liczba graczy rezygnuje z gry lub odchodzi od gry stopniowo. Nie jest to jedyna rzecz którą "zepsuto" w ostatnim czasie, a która obniżyła znacznie atrakcyjność gry. Należy o takich rzeczach mówić głośno. Sumarycznie coraz mniej graczy poświęci się grze, a przecież zależy nam wszystkim, aby tak się nie stało.

P.S. Dla tych, którzy nie widzą problemu/problemów i twierdzą, że w grze zostaną Ci, co chcą i nie "narzekają", kierując się tumiwisizmem - taka mała patowa wizja Was samych w grze bez możliwości wymiany towarowej, bo nie będzie z kim się wymieniać... warto się nad tym zastanowić.
 

DeletedUser449

Guest
Dostaliśmy jak jeden mąż dostęp do ekspansji za 500 diamentów, tych ekspansji mogłeś sobie nakupić coś ze 20 jak nie więcej i to praktycznie na starcie gry.
Tak cena zaczynała się od 250 i szła umiarkowanie w górę, skok z 500 na 2000 nie jest progresywną zmianą ceny lecz agresywną.
@EseLeM, czy możesz przestać łgać niczym pies? W tym temacie nie napisałeś ani jednego faktu, za to kilka oczywistych kłamstw.
 

DeletedUser728

Guest
W tym temacie nie napisałeś ani jednego faktu
czyli że nie prawdą jest że można było nakupić ekspansji praktycznie na starcie ?? przecież samo tłumaczenie zmiany cen jest tym uwarunkowane - za dużo ekspansji na starcie i za tanio... może co do ceny początkowej mogę się mylić czy to było 200 czy 250. Ograniczenie dostępnych ekspansji z X do Y + podniesienie ich ceny, po starym kursie mogłem kupić następna ekspansje za 500 a następna za ile 500, 550 ?? teraz to 2000. Gdybym kupował i zrobił to przed zmiana cen to czy to nie daje mnie przewagii ? W grze owszem no i w rachunku ekonomicznym także. Jak masz pełen cennik ekspansji z przed podwyżek to proszę udostępnij i każdy będzie mogł sobie porównać czy nastąpił skok na kase czy nie, oraz czy dokonała się sprawiedliwość społeczna po tej zmianie.
 

DeletedUser580

Guest
Stare ceny ekspansji premium:
1 - 450
2 - 450
3 - 450
4 - 500
5 - 500
6 - 500
7 - 650
8 - 650
9 - 650
10 - 800
11 - 800
12 - 1000
13 - 1000
14 - 1300
15 - 1300
16 - 1600
17 - 1600
18 - 2000
19 - 2000
20 - 2000
21 - 2000
22 - 2000
23 - 2000
24 - 2000
25 - 2000
26 - 2000
27 - 2000
28 - 2000
29 - 2000
30 - 2000
31 - 2000
32 - 2000
33 - 2000
 

DeletedUser1406

Guest
Stare ceny ekspansji premium:
1 - 450
2 - 450
3 - 450
4 - 500
5 - 500
6 - 500
7 - 650
8 - 650
9 - 650
10 - 800
11 - 800
12 - 1000
13 - 1000
14 - 1300
15 - 1300
16 - 1600
17 - 1600
18 - 2000

Ciekaw jestem kiedy lub gdzie to było, w Elvenar, na pewno ?
Ja nie przypominam sobie czegoś takiego, za pierwszą ekspansję płaciłem 250, za druga już 450 lub 500, a za trzecią miałem płacić 750 czy coś koło tego, ale jakoś cyferki się rozmyły i powstało 2000, no wiec nie pamiętam takiej progresji jaką opisałeś.

Kogoś zjada pazera?

Kubad, to nie jest pazera, w mojej opinii jest to jawna próba powolnego zarżnięcia tej gry i zwalenia winy na graczy, którzy się ewakuują gdzie indziej (info pójdzie takie że; "z powodu małego zainteresowania...","gracze nie dopisali...","nie mieliśmy wejść i musieliśmy z bólem serca zamknąć projekt"). W mojej karierze użytkownika gier przeglądarkowych nie jest to pierwszy tego typu przypadek i pewnie nie ostatni. Weź proszę także pod uwagę iż nie jest to flagowy "produkt" tej firmy, raczej taki dodatkowy, takie brzydkie kaczątko można rzec.
 

DeletedUser449

Guest
Od prawie półtora roku ceny ekspansji diamentowych prowincji były takie, jak @ag123 napisała. Może grałeś przy samym założeniu polskiej odsłony, ale sądzę że i wtedy takie były ceny. Jeśli nie jesteś pewny ile płaciłeś za drugą czy trzecią ekspansję, to zapewne znaczy że się po prostu mylisz.
 

DeletedUser1047

Guest
Najświeższe ceny za 4 pierwsze ekspansje to:
1 - 450
2 - 750
3- 1000
4- 1250
 
Status
Zamknięty.
Do góry