• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wprowadzone [Forum] Czas edycji postu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser449
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser449

Guest
Jak w temacie. Możliwość edytowania postów jest ograniczona do kilku minut. Czasami stanowi to dużą przeszkodę.
W planach mam utworzenie poradnika, ale brak możliwości jego modyfikowania w praktyce przekreśla ten pomysł. Nie można uwzględnić przyszłych zmian gry, poprawić błędnych informacji czy dopisać nowych szczegółów.
 

DeletedUser

Guest
Czas to de facto 30 minut od momentu napisania posta. Jedyna opcja to przesłać poprawdę moderatorowi, ale gdyby oni mieli każdą literówkę poprawiać jaką zauważymy, to by się wkurzyli. Na forum bety przykładowo limitu czasu edycji brak. Nie rozumiem, czemu na polskim forum on jest szczerze mówiąc.
 

DeletedUser626

Guest
Nie ma limitu ustawionego dla Użytkowników, są różne limity ustawione dla różnych działów, faktycznie dość krótkie - zwykle jest wpisane 5 min. Przyjrzę się temu, na pewno nie odblokuję limitu wszędzie, ponieważ po pewnym czasie wprowadzanie zmian może powodować zamieszanie (np. gdy ktoś postanowi wyczyścić swoje posty w środku tematów), zobaczę jednak gdzie limit mógłby zostać zwiększony np. do 2 dni lub 2 tygodni.
 

DeletedUser449

Guest
Nie widzę nic złego w tym, że ktoś usunąłby treść własnych postów. Każdy z uprawnieniami przynajmniej moderatora powinien mieć wgląd do historii edycji, jeśli jest taka konieczność. Jeśli ktoś postanawia podjąć taką decyzję, zwykle jest ku niej solidny powód - nikt nie robi tego wyłącznie dla krotochwili. Ale w takich przypadkach nie czeka się całych dni czy tygodni... Nie znam przypadku, gdy ktoś wyczyścił swoje wypowiedzi z całego tematu wyłącznie po to, by wprowadzić zamieszanie i skonfundować przyszłych użytkowników.
W przypadku poradników nieograniczona możliwość edytowania postów to konieczność.
Przy okazji - w regulaminie jest NAKAZ używania edycji, co zazwyczaj jest niemożliwe.
 

DeletedUser626

Guest
Zajmuje się moderacją for i gier od 9 lat, póki co miałam do czynienia z takimi przypadkami:
- Gracz został zbanowany w grze, postanowił zatrzeć po sobie wszelkie ślady, pokasował posty, które mógł, a pozostałe wyczyścił
- Gracz pokłócił się z innymi użytkownikami na forum, na końcu dotarło do niego, że nie miał racji, więc jak wyżej, zatarł ślady
- Członek teamu został usunięty z zespołu, wykasował stworzone przez siebie poradniki, po złości
To takie najbardziej skrajne przykłady, o wiele więcej zdarza się tych drobnych i wbrew pozorom bardziej problematycznych. Elvenar jest młodą grą, nasze forum póki co małe, będzie się jednak rozrastać. Usunięcie poradnika widać od razu, rzuca się w oczy, jeśli jednak ktoś pokasuje na wyrywki stare posty lub je tylko zmieni, to im większe jest forum, tym mniejsza szansa, że zostanie to szybko dostrzeżone - prędzej dostaniemy zgłoszenie od użytkowników. Autentyczna potrzeba edycji posta napisanego miesiąc temu jest mniej więcej równie prawdopodobna co wystąpienie jednego z przypadków wymienionych powyżej. Tak, nie ukrywam, że takie przypadki są rzadkie, częściej już miałam do czynienia ze zwykłym trollingiem, ludzie kasowali/czyścili posty właśnie po to, aby wprowadzić zamieszanie i narobić moderatorom zbędnej pracy - bo mogli. Nie ma czegoś takiego jak konieczność nieograniczonej edycji, zawsze można poprosić o edycję moderatora i przesłać mu poprawiony tekst, można go poprosić o przeniesienie tematu do działu, gdzie takiego ograniczenia nie ma, jeśli edycji ma być więcej. W żadnym jednak wypadku limity nie zostaną zniesione na całym forum.
Zasady nakazują edycję, gdy jest to możliwe, głównie tyczy się to pisania posta pod postem, a nie edytowania posta napisanego tydzień temu.
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira... Znam podobne ;) Problem zaczyna się kiedy zaczynają się wojny między samą administracją, co i ja przeżyłem. Znam takie przypadki a nawet jeszcze zabawniejsze ze swojej praktyki ;) Przykład mojego własnego autorstwa nawet mogę dorzucić. Zamieściłem poradnik/faq do pewnej gry, gdzie hotlinkowałem grafiki i screeny. Oczywiście zaznaczyłem, że graficzną część mają sobie ściągnąć, bo hosting mam z ograniczonym limitem transferu. Oczywiście to olali i walili mi po łączu. Ostrzegłem ich raz. Nie pomogło. To się wkurzyłem i wszystkie odwołania do grafik przekierowałem na obrazek, gdzie pojechałem im od idiotów ;) Chyba 2 tygodnie trwało, na forum wszyscy już z tego śmiali, zanim administracja to zauważyła.
 

DeletedUser449

Guest
Dobrze, uznaję argumenty. Po prostu nigdy się z takim przypadkiem nie zetknąłem, chociaż na forach bywam nawet z 10 lat.
 

DeletedUser626

Guest
Zwiększyłam czas edycji do 2 tyg w większości kategorii, z wyjątkiem błędów. Tematy wymagające edycji po tym czasie można zgłaszać moderatorom.
 
Status
Zamknięty.
Do góry