• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Handel Innymi Surowcami

Czy warto wprowadzić rozszerzenie handlu o inne surowce:

  • TAK - zarówno handel zewnętrzny jak i wewnętrzny

    Głosy: 6 50,0%
  • TAK - tylko handel zewnętrzny

    Głosy: 0 0,0%
  • TAK - tylko handel wenętrzny

    Głosy: 2 16,7%
  • NIE - nie ma takiej potrzeby

    Głosy: 4 33,3%

  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

Tessi

Zwiadowca
W tej chwili mamy już trzy "inne surowce" tj. Orki, Manę oraz Boskie Ziarna.
Może warto byłoby wprowadzić handel/wymianę tych surowców?
W przypadku handlu (handel zewnętrznego) działałaby to jak handel produktami pochodzącymi z manufaktur (Oferty Graczy, Wystaw, Twoje Oferty).
W przypadku wymiany (handel wewnętrzny) działałoby to jak kupno produktów pochodzących z niebonusowych manufaktur (Hurtownik).

W tej chwili np. mam mnóstwo Many, a potrzebuję Boskich Ziaren. Gdyby miała możliwość wymiany jednego na drugie, to chętnie bym z tego skorzystała.
 

DeletedUser80

Guest
Handel traktowany jest ewidentnie po macoszemu.
Na przykład - dlaczego w obrębie danej rasy nie można handlować surowcami z tej epoki?
I to nawet nie drewno, marmur itp za chlebek (w niziołkach) ale chlebek za powiedzmy zupkę czy zboże za marchewki to myślę jak najbardziej.
Mana czy Ziarna to kolejny przykład czym powinno się handlować i to już normalnie, za pozostałe podstawowe produkty.
Są sytuacje, gdy w planie nie mam wydanie many i przez nieszczęsny wyciek marnuje mi się ogromna ilość, tak teraz sprzedam a gdy będę potrzebował wtedy kupię.
A o samym hurtowniku i możliwościach handlu nie wspomnę, bo to porażka.
 

DeletedUser1865

Guest
Granitu i miedzi już nie potrzebuję. Słoneczniki i psiankę chętnie bym kupił. Popieram pomysł.
 

Elelkal

Rozbójnik
Na przykład - dlaczego w obrębie danej rasy nie można handlować surowcami z tej epoki?
I to nawet nie drewno, marmur itp za chlebek (w niziołkach) ale chlebek za powiedzmy zupkę czy zboże za marchewki to myślę jak najbardziej.
Dlatego, że wtedy byłoby zbyt łatwo. Zamiast korzystać z systemu "x+y=z" produkowano by tylko "x" i wymieniano na "y". W efekcie byłoby dużo łatwiej i szybciej przejść rozdział. Np. w takich orkach, produkujesz tylko grzybki 24h bo nie masz czasu na wchodzenie co 12h a potem wymieniasz sobie. Co z tego, że po niezbyt korzystnym przeliczniku. Teraz nie masz wyboru, nie możesz wchodzić częściej, to będziesz dłużej siedział w rozdziale bo musisz zaznaczać 12h a przez większość czasu i tak nic nie będzie sie produkowało bo nie masz jak wejść i zaznaczyć kolejna produkcję.

Handel zewnętrzny na pewno nie przejdzie bo można byłoby przechodzić rozdziały w ciągu 1 dnia. Gracze, którzy kończą rozdziały mają zwykle rozbudowaną całkowicie infrastrukturę rasową przez co mogliby przekazywać niepotrzebne nadwyżki tym, którzy dopiero zaczynają rozdział.
 

DeletedUser626

Guest
Handel towarami rasowymi nie wchodzi w grę, jest sprzeczny z założeniami gry. I w kwestii towarów rasowych i późniejszych nowych towarów stałych projektanci chcą po prost, by każdy Gracz zdobywał je samodzielnie - mogą to ułatwić, ale nie chcą iść w stronę wymiany między Graczami, bo otwiera to za dużo furtek na "obejście systemu", choćby właśnie takich jak opisał @Elelkal. Ten temat zostawiłam, by dopytać o samą kwestię "innych surowców", czyli faktycznego pomysłu autora, ale dowiedziałam dziś dziś, że w planach są inne rozwiązania.
 

DeletedUser80

Guest
@Elelkal i @Dragomira - wasze zastrzeżenia idealnie pasują do sytuacji gdy gracz zamiast produkować 3 różne towary tego samego poziomu (marmur, żelazo, drewno) skupia się na jednym a nadwyżki wymienia na pozostałe dwa. I jakoś to nikomu nie przeszkadza, nikt nie mówi że za łatwo.
Myślę że przyczyna niechęci twórców jest bardziej prozaiczna, nie mają pomysłu na handel, ten który jest jest hm, kiepski i boją się, że wprowadzenie nowych towarów ich przerośnie.
 

DeletedUser626

Guest
@PanGry, to co opisujesz jest o wiele mniej szkodliwe z punktu widzenia projektantów. Towary zwykłe masz dostępne przez całą grę i dostępne na różne sposoby tak czy inaczej, do tego możesz ich produkcję regulować zaklęciami. W pewnym momencie masz ich na tyle dużo, że zapasy w jedną czy drugą stronę nie mają większego znaczenia dla prędkości postępu w grze, bo ogranicznikami są już towary rasowe właśnie. Oczywiście, możesz się wyprać z towarów na Turnieju, ale są względnie łatwe do odzyskania, handel nimi więc niewiele zmienia, bo tak czy siak są dostępne. Towary rasowe są natomiast blokerami, spowalniającymi postęp w drzewku.

Temat zamykam, bo pomysł został już odrzucony. Tak jak napisałam wcześniej, inne rozwiązania są w planach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry