• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Handel towar-PW?

Elik2

Zwiadowca
Hejka, zastanawiałem się czy kupno towaru za PW jest dozwolone. Coś w stylu gracz A wystawia ofertę 1:8 (0 gwiazdek) i wpłaca graczowi B X PW. Gracz B zdejmuje ofertę gracza A.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdro
Elik
 

Tajniakos

Paladyn
W tej kwestii akurat zasady gry otwarcie zabraniają tego typu praktyk pomiędzy światami.
Hejka, zastanawiałem się czy kupno towaru za PW jest dozwolone. Coś w stylu gracz A wystawia ofertę 1:8 (0 gwiazdek) i wpłaca graczowi B X PW. Gracz B zdejmuje ofertę gracza A.

§7 Pushing
  • Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
  • Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.
  • Używanie możliwości zaproszeń do zapraszania swoich kont lub Graczy z którymi dzieli się łącze jest zabronione.
W żadnym punkcie zasady gry otwarcie nie zabraniają stosowania tego typu wymian, więc co nie jest zabronione jest w moim odczuciu dozwolone.
A czy jest etyczne? a to już pojęcie względne, bo ilu graczy, tyle może być na ten temat opini.
Zgodnie z regulaminem nie jest.
Czy aby na pewno? Popraw mnie @Charlene bo może gdzieś czegoś nie doczytałem :)
 

Poziomek

Rycerz
to jest oplacalne tylko do pewnego momentu bo pozniej cena za 1 pw rosnie i to szybko..*tak jak kupowanie pw za zloto*..wiec jesli potrzeba ci na starcie, aby szybko jakies badanie odkryc - czemu nie, ale pozniej to jest bardzo kosztowne..idzie w dziesiatki tys za 1 pw co jest nieoplacalne
 

Tajniakos

Paladyn
@Poziomek czy @Elik2 pytała się o opłacalność wymiany za PW?
Ale jesteś w błędzie bo nie pisała o PW z paska kupionych za monety. Biorąc pod uwagę czas zadanego pytania bardziej skłaniał bym się, że chodzi o wymianę PW z run.
 

Charlene

Szef kuchni
W tej kwestii akurat zasady gry otwarcie zabraniają tego typu praktyk pomiędzy światami.


§7 Pushing
  • Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
  • Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.
  • Używanie możliwości zaproszeń do zapraszania swoich kont lub Graczy z którymi dzieli się łącze jest zabronione.
W żadnym punkcie zasady gry otwarcie nie zabraniają stosowania tego typu wymian, więc co nie jest zabronione jest w moim odczuciu dozwolone.
A czy jest etyczne? a to już pojęcie względne, bo ilu graczy, tyle może być na ten temat opini.

Czy aby na pewno? Popraw mnie @Charlene bo może gdzieś czegoś nie doczytałem :)
Tak na pewno. Jest to handel zgodny z punktem, który zacytowałeś, więc według regulaminu jest niedozwolony. Normą jest wymiana towarów a nie ich kupno.
 

Tajniakos

Paladyn
@Charlene który pkt regulaminu tego zabrania? Pytanie było o to czy taka wymiana jest dozwolona a nie co jest normą w grze. W moim odczuciu jako takiego zakazu nie ma :)
Wystawiam ofertę na 0 gwiazdek i odwdzięczam się wpłatą pewnej ilości PW. Wolno mi tak zrobić w obrębie jednego serwera?

Edit: @jarq mógłbyś zająć stanowisko w tej kwestii? :)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
@Charlene który pkt regulaminu tego zabrania? Pytanie było o to czy taka wymiana jest dozwolona a nie co jest normą w grze. W moim odczuciu jako takiego zakazu nie ma :)
Wystawiam ofertę na 0 gwiazdek i odwdzięczam się wpłatą pewnej ilości PW. Wolno mi tak zrobić w obrębie jednego serwera?
Tajny Ty tak serio? Przecież to jest HANDEL punktami wiedzy oraz surowcami. Według REGULAMINU jest to zabronione i było to nie raz poruszane na forum i nie raz była dyskusja, że jest dziwne. Wiem doskonale o co chodziło autorowi, ponieważ taki proceder to norma w Iglicówkach i wg zasad jest niedozwolony, ale jak wszyscy wiemy gra ma swoje życie. Jak tak dociekacie to się spytajcie @jarq, ale z tego co pamiętam z postów, to nie powinno być takich sytuacji.
 

Poziomek

Rycerz
wedlug mnie mozna. Mozesz wystawic ofke 0 gwiazdkowa i czekac az ktos zdejmie przeciez wystarczy zerknac na kazdym swiecie sa takie osoby i nie mowie o przerzucaczach surowca, ale o takich co sa na starcie maja np 100-200 surowca i chca za niego x5 x6 x8. i ludzie daja, ja tez czasem daje. czasem dostane maila z napisnaym dziekuje. Takze nie widze nic zlego w tym jesli ktos lub ja mialbym dac komus PW. Moj surowiec, moje Pw to ja decyduje co z nim zrobie.
 

Tajniakos

Paladyn
@Charlene to nie jest boksowanie a dyskusja na argumenty :D Podałem źródło, które mówi, że cyt:
Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.
Czy ten pkt ma zastosowanie w ramach tego samego świata? W moim odczuciu nie. Innego zapisu w regulaminie nie widzę dlatego interpretacja może być taka jaką przytoczyłem :)
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Co do tematu to sami podaliście punkty regulaminu które o tym mówią. Handel w grze jest dozwolony w obrębie kupca i tyle. Ponadto gdyby twórcy chcieli dać Wam taką możliwość to pewnie w kupcu zrobiliby taką opcję.
 

BlossomValvi

Łucznik
@jarq o ile wiem to co nie jest zabronione jest dozwolone?
Proszę wskaż mi w regulaminie ze handel jest tylko w obrębie kupca?

Przy okazji wymiana towarów technicznie jest tylko przez kupca ;) a to ze w umówie jest dodatek o gratyfikacji (wdzięczności) w formie pw…

Powyzsze oznacza ze obecna wymiana Pw (darmowe skrzynie) czy run tez jest pushingiem z uwagi ze jest poza kupcem ;) już nie mówiąc o wszelkich regułach lancuszkowych czy RS czy w ogóle wrzucania słabszym pw

Albo jako początkujący gracz nie raz wrzucałem kilkadziesiąt pw by zdobyć potrzebująca rune - przeciez to czysty handel a trudno powiedzieć ze twórcy nie dali takiej możliwości (aktualnie to teraz nawet zachęcają)

Edit
A’propos opcji przeciez ci sami twórcy dodali na apce możliwość łatwego dotowania pw każdemu graczowi (na początku było to limitowane zasięgiem miasta) stosując twierdzenie ze jeśli dali to znaczy trzeba używać

zaczynam się gubić w tej pokrętnej logice Elvenaru

Edit2
Ostatnia myśl to jest ogromna hipokryzja bo:
1. Jeśli jestem w bractwie i pompuje słabszym towary i pw by się bractwo wzmocniło i dzięki temu osiągam wymierne zyski (pw, diamenty punkty rankingowe itd itp) to jest cacuś glancuś bo twórcy dali coś jak bractwo
2. Jeśli ktoś dokładnie robi to samo ale w formie uczciwej umowy (towary - pw) bezpośrednio to już pushing

oczywiscie mam na myśli cały czas jeden świat bo pomiędzy regulamin to jasno definiuje
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Widzę że jedna burza na forum wam nie wystarczy i trzeba zacząć następną.

Podejdźmy do tego racjonalnie. Przemyślałem to, 5 razy przeczytałem regulamin i może macie trochę(...może więcej??) racji. Taka wymiana w ramach bractwa czy podreperowania kolegi to nie jest nic złego i tak też my jako administracja to traktujemy. Natomiast oczywiście nie można też przesadzać w drugą stronę i jeśli ktoś pozakłada konta i będzie z tych kont taką wymianę robił, to wtedy odpowiednio na to zadziałamy.
 

Tajniakos

Paladyn
@jarq z jednej strony burza o której wspomniałeś toczy się z powodu nie do końca zrozumiałych dla nas zmian oraz wprowadzeniu limitu, który w odczuciu Twórców gry został wymierzony właśnie w osoby zakładające dodatkowe konta i pushowaniu konta głównego. Z praktycznego i teoretycznego punktu widzenia niestety grupą docelową, która oberwała po tych zmianach wcale nie jest ta zamierzona co staramy się pokazać w swoich postach potwierdzając to nawet wyliczeniami. Niestety po wprowadzeniu mało jasnych dla nas zmian gdzie to my jesteśmy zmuszani do ich testowania bez jasnego ich opisu, niesie niestety za sobą ryzyko takich dyskusji, bo ilu jest graczy to tyle może być zdań w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry