• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Handlarz - Kupiec

Czy popierasz daną inicjatywę?


  • W sumie głosujących
    7
Status
Zamknięty.

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

Mój pomysł jest dość prosty. Według mnie dobrym pomysłem albo zerżnięciem jak ktoś woli i tak, byłoby wprowadzenie do Handlarza z Elvanaru opcji wziętej z FoE, czyli Pokazuj tylko i wyłącznie dostępne dla nas oferty. Aktualnie bowiem bez tej opcji u Handlarza w Elvanarze, w miarę rozwoju może nam coraz więcej pojawiać się ofert, bowiem na becie mam do przeglądania na stan dzisiejszy ok 35 stron z ofertami, które w ponad 75 % nie są przeznaczone dla mnie. Nieźle utrudnia mi to wybór tych ofert które chciałbym zobaczyć w miarę szybko i bez problemu. Dodatkowo aby mimo to Elvenar był Elvanarem, proponuję obok tej opcji co by się pojawiła dodanie możliwości wyszukania konkretnych ofert z konkretnym poszukiwanym przez nas surowcem, czyli np. Kryształami, czy też z Magicznym Proszkiem. Taka zmiana ułatwi nam naprawdę życie a korzystanie z kupca będzie o wiele bardziej przyjemniejsze.

Liczę na wasze pomysły w tej dziedzinie jak i pozytywne głosy i w tej sprawie co wam zaproponowałem.

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser41

Guest
Oferty których nie możesz zaakceptować są wywalane na koniec na ostatnie strony. Takie działanie zaobserwowałem.
 

Mikekun

Rozbójnik
Mimo to jest kropla w morzu potrzeb. Według mnie kupiec w nowej grze może być zawsze lepiej zaprojektowany ;)

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser9

Guest
Może być lepiej zaprojektowany, ale dlaczego zaprojektowany jak FoE - ZNOWU?
Obecnie oferty nie dostępne jak pisano wyzej sa wrzucane na koniec - tzn za oferty dostępne więc działa to tak jak Pokaż Dostępne.
 

DeletedUser25

Guest
I jeszcze dodać możliwości segregowania ofert np. po opłacalności
 

DeletedUser9

Guest
Okay Shchoopac rozumiem, ale po co wiecznie wszystko zgapiac z FoE? Czy ta gra ma w nazwie "Kopia FoE" czy Elvenar? Może odrazu niech wszyscy rzucają pomysły z foe, plemiony itd zaraz pojda propozycje o perły, pasek sasiadow, GVG i inne.....prosze ja was.....

Wiec jestem na nie.
 

DeletedUser13

Guest
No ale tak to już jest i nie jest to tajemnicą. Elvenar jest zgapką FoE + nowe rozwiązania.
A jeżeli pomysł sprawdza się w jednej wersji dlaczego miałby się nie sprawdzać w drugiej?
 

DeletedUser14

Guest
Kopiowanie jest złe, ale jak się przyjrzymy obu produktom, to przecież widać, że targowiska są bardzo podobne, więc i rozwiązania, które sprawdzają się na FoE powinny także sprawdzać się tutaj, już ktoś kiedyś tak pisał tutaj :p
 

DeletedUser9

Guest
No tak, jest "zgapką" FoE, ale nie jest 100% jego kopią i te "+ nowe rozwiązania" powinny byc wlasnie nowymi opcjami przez nas podawanymi aby zrobic ta gre jednak inna od FoE, bo jak narazie to ludzie z Elvenar nie robia foe+nowosci tylko 100% foe.
 

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

Tak jak napisał Shchoopac, Elvenar mimo iż jest nową grą, to jednak nie należy ukrywać iż sporą część gry czerpie z inspiracji FoE. Tyczy się to wielu czynności. Niestety również w sprawie handlu postanowiono zaczerpnąć wiedzę z FoE. Więc Targowisko powinno wg mnie również zawierać te elementy co ma aktualnie handel w FoE. Bowiem pisanie na nowo systemu handlu może skończyć się tym że system będzie dla wielu osób nie zrozumiały.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser9

Guest
Ok, to ja proponuje usunac tego "tradera", i wstawic identycznego co w foe, wiecie, lewy dolny rog opcja Handel, to smao okno sie pokazuje i tak samo mozna handlowac. Foe to Foe.
 

DeletedUser14

Guest
Ul, nie popadajmy w paranoję. Skoro skopiowali podobny system handlu, to rozwiązanie ułatwiające handel także powinno zostać wprowadzone. Nikt nie mówi o całkowitym kopiowaniu gry, ale poszczególnych rozwiązań, które w tak bardzo podstawowych elementach gry są niesamowicie potrzebne...
 

DeletedUser9

Guest
Tak, czekam tylko na kolejny pomysl w stylu "Dodajcie Perly Architektury!" :confused::confused::confused:
I nie popadam w paranoje, tylko zastanawia mnie czy ludzie naprawde nie potrafia wymyslec czegos własnego, nowego, oryginalnego ale rownie przydatnego i prostego do implementacji?
 

DeletedUser13

Guest
Ja zawsze uważałem, że jeżeli coś jest dobre, to nie należy tego zmieniać.
Aha - Perły - świetny pomysł! ;)
 

Mikekun

Rozbójnik
ul, nawet ja wolałbym aby nie kopiowali pereł bowiem w tym świecie całkowicie one nie pasują. Nie zdziwię się natomiast jak skopiują tym razem cuda świata, takie same jak mamy do czynienia w grepolis. Bowiem mapa w tym wydaniu bardzo tą grę przypomina ;)

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser9

Guest
To ja mam jeszcze lepszy pomysl, zmienic nazwe Elvenar na FoE - Duplikat :confused:
 

DeletedUser14

Guest
Jak dla mnie ten pomysł z Perłami jest lekko chybiony :p
Tu chodzi o zaimplementowanie dodatkowej i niezbędnej funkcji dla podstawowego elementu gry, a nie kopiowanie ogromnej częsci innej gry :confused:
 

DeletedUser13

Guest
Ul nie popadaj teraz w skrajność. Dziwię się, że atakujesz ludzi, którzy mają odmienne zdanie niż Twoje. Padł pomysł, padają komentarze, a Ty na siłę starasz się wszystkim udowodnić że Twoje zdanie jest najwłaściwsze.
 

DeletedUser9

Guest
Hikari tak jak i inne, ktore tez moga byc skopiowane...
Shchoopac nie prawda, ja tylko mowie moje zdanie, wyrazilem opinie dlaczego jestem na nie, nie wmawiam nic nikomu ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry