• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Historia rozbudowy miasta

Status
Zamknięty.

DeletedUser382

Guest
Sensem tej gry jest znalezienie optymalnego układu w konkretnych warunkach . Niestety efekty te znikają gdy zaczynamy nową erę. Dobrze by było aby powstała zakładka z historią rozbudowy danego miasta po każdej erze, tak aby czy własciciel czy odwiedzający mogli zobaczyć jakie układy stworzyliśmy w danej erze. Można by wtedy porównywać się na danych etapach i oceniać, szukać lepszych rozwiązań wzorując się na tym co kiedyś wymyślili inni . Teraz widzimy tylko aktualny układ bez możliwości zobaczenia jak poradziliśmy sobie wcześniej.
 

DeletedUser

Guest
Można to robić na Forum, nie widzę sensu obciążania dodatkowo gry. Jest nawet do tego temat, w którym możesz wrzucać screeny swojego miasta.
 

DeletedUser79

Guest
Jeśli rozbudowałeś swoje miasto i chciałbyś się tym pochwalić (bo jak napisałeś "odwiedzający mogli zobaczyć jakie układy stworzyliśmy") to można zrobić zrzut ekranu i zamieścić na forum, jak wspomniała Avilon. Tutaj masz wspomniany temat.
 

DeletedUser382

Guest
Można to robić na Forum, nie widzę sensu obciążania dodatkowo gry. Jest nawet do tego temat, w którym możesz wrzucać screeny swojego miasta.
Ciekawe jak technicznie można zrobić screena CAŁEGO miasta. Niestety jet trochę za duże na WASZ POMYSŁ

Można to robić na Forum, nie widzę sensu obciążania dodatkowo gry. Jest nawet do tego temat, w którym możesz wrzucać screeny swojego miasta.
OBCIĄŻANIE?? Pliczek w bazie danych z zapisem stanu miasta jest dUUUżo mniejszy niż screen
 

DeletedUser79

Guest
Przy małej rozdzielczości monitora, rzeczywiście może być z tym problem.
Obciążenie dla serwera gry.. Screena przecież tam nie wrzucisz.
 

DeletedUser382

Guest
Jeśli rozbudowałeś swoje miasto i chciałbyś się tym pochwalić (bo jak napisałeś "odwiedzający mogli zobaczyć jakie układy stworzyliśmy") to można zrobić zrzut ekranu i zamieścić na forum, jak wspomniała Avilon. Tutaj masz wspomniany temat.
A poza tym kochane moderatory NIE UWALAJCIE POMYSŁU ZANIM SPOŁECZNOŚĆ SIĘ NIE WYPOWIE TYLKO DLATEGO ŻE WAM JEST TO NIEWYGODNE. Może inni też chcieliby taką funkcjonalność - ja tego nie wiem ale chciałbym aby o temacie wypowiedzieli się gracze a nie moderatorzy bo Wy jesteście przedłużeniem programistów , a im zawsze wszystko przeszkadza, bo niestety trzeba posiedzieć nad kodem gry a najlepiej byłoby przestać tylko siedzieć, bąki zbijać i zbierać diamenty kupowane przez pokornych grających
Ciekawe ile zajmuje 5 pliczków z zapisem stanu miasta w bazie danych (bo przecież mamy 5 er. Funkcjonalność byłaby realizowana przecież tak jak teraz jest wyświetlane miasto sąsiada - więc co to za obciązenie gry???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser79

Guest
Wybacz kolego, ale ja nie jestem żadnym przedłużeniem, jestem tak samo użytkownikiem forum jak Ty i mam prawo wyrazić swoje zdanie i nie decyduję o tym, czy to będzie to zrealizowane, tak więc proszę nie schodzić z tematu - dziękuję.
 

DeletedUser

Guest
Nie zapominaj, że my też jesteśmy graczami i mamy prawo się wypowiedzieć. Zgadzam się jest problem ze zrobieniem screena całego miasta-sama go mam. Troszkę więcej dystansu do swojego pomysłu.

images
 

DeletedUser382

Guest
Nie zapominaj, że my też jesteśmy graczami i mamy prawo się wypowiedzieć. Zgadzam się jest problem ze zrobieniem screena całego miasta-sama go mam. Troszkę więcej dystansu do swojego pomysłu.
ale pierwsza Twoja odpowiedź była autorytarnie uwalająca temat
cyt.Można to robić na Forum, nie widzę sensu obciążania dodatkowo gry. Jest nawet do tego temat, w którym możesz wrzucać screeny swojego miasta. - sama przyznaj że nie zostawiłaś pola na inną interpretację więc radzę to samo - WIĘCEJ DYSTANSU DO POMYSŁÓW GRACZY
 

DeletedUser79

Guest
Jeśli ktoś ma odmienne zdanie to przecież może je wyrazić - jedno nie wyklucza drugiego. Nawiązując do tematu, ewentualnym rozwiązaniem byłoby dodanie możliwości większego oddalania widoku, aby można było ująć całe miasteczko.
 

DeletedUser382

Guest
Jeśli ktoś ma odmienne zdanie to przecież może je wyrazić - jedno nie wyklucza drugiego. Nawiązując do tematu, ewentualnym rozwiązaniem byłoby dodanie możliwości większego oddalania widoku, aby można było ująć całe miasteczko.
A dlaczego EWENTUALNYM rozwiązaniem problemu nie mogłoby by być
-dodania w dolnym menu ( w widoku miasta) ikonki "historia miasta" której kliknięcie rozwijałoby się na 5 przycisków odpowiadających stanom miasta po każdej z er ?
WADY ROZWIĄZANIA - 1. pięć dodatkowych pliczków w bazie danych ze stanami miasta zapisywanymi automatycznie przy przejściu z ery do ery
2. trzeba dorobić przycisk z rozwijanym menu 3. poszerzyć bazę danych o 5 pozycji przy każdym graczu
POZYTYWY - 1. gra ma dodatkowa funkcjonalność 2. mogę zobaczyć jak wyglądało miasto każdego gracza po każdej z er (co zrobią gracze z tą informacją to juz inna rzecz)
 

DeletedUser234

Guest
To nie może być EWENTUALNYM rozwiązaniem, bo jest GŁÓWNYM rozwiązaniem podanym przez ciebie - a EWENTUALNE rozwiązanie to rozwiązanie zastępcze dla rozwiązania głównego. Rozwiązanie główne nie może być jednocześnie rozwiązaniem ewentualnym.
Jestem na nie, są ważniejsze rzeczy do zrobienia, a taki pomysł można wprowadzić w końcowym (chociaż lepsze określenie to późniejszym) stadium rozwoju gry - nie ma on prawie żadnego wpływu na rozgrywkę, a jest łatwe rozwiązanie alternatywne dla chętnych.
 

DeletedUser

Guest
Jakbym chciała uciąć dyskusję to zamknęłabym temat. Po prostu wypowiedziałam swoją opinię, mam bardzo duży dystans do pomysłów graczy. Trochę siedzę już w tym "biznesie" i wiem mniej więcej, które pomysły mają szansę realizacji, a które nie. Uważam, że takie rzeczy można wrzucić na forum, od tego jest. Chętnie poczekam na opinię innych graczy. Szkoda, że nie dodałeś ankiety.
 

DeletedUser382

Guest
Jestem na nie, są ważniejsze rzeczy do zrobienia, a taki pomysł można wprowadzić w końcowym (chociaż lepsze określenie to późniejszym) stadium rozwoju gry - nie ma on prawie żadnego wpływu na rozgrywkę, a jest łatwe rozwiązanie alternatywne dla chętnych.
Pozwól że się nie zgodzę - wprowadzenie tej funkcjonalności ma sens tylko w początkowej fazie gry bo te stany można zapisać. W końcowej to psu na budę bo wszyscy już będą w starszych erach. Chyba że chodziło Ci o to że gra dopiero powstaje i takimi pierdołami to zajmą się dopiero na następnych światach a teraz za dużo jest innych niedoróbek - to zgoda GRA JEST W FAZIE NIEMOWLĘCEJ.
 
Status
Zamknięty.
Do góry