• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ilość manufaktur

Borystenes

Wędrowiec
Zbliżam się do końca ambasad i doszedłem do wniosku, że muszę ograniczyć liczbę manufaktur na rzecz zbrojowni. Czy da się sprawnie grać mając po 3 manufaktury każdego zwykłego towaru bonusowego i po 2 manufaktury każdego żywego? Mam Górskie Hale na 12. poziomie i D111 już prawie na 28.
 
Da sie i to na luzie :) W tej epoce turnieje i Iglice bez zadnych problemow mozna robic wojskiem, bo ma sie juz najsilniejsze jednostki. Surowce potrzebne sa praktycznie tylko na badania (ktore i tak ida powoli) i na negocjacje w prowincjach na mapie swiata, jesli walki wojskiem sa w nich zbyt trudne. Nie bede przytaczal przykladow graczy, ktorym doskonale idzie gra bez zadnych manufaktur (wystarczaja im surowce z budynkow eventowych i zestawow), bo to przypadki dosc ekstremalne, ale w tych wysokich epokach zapotrzebowanie na surowce naprawde nie jest duze, wiec po 3 zwykle manufaktury w pelni wystarcza. Jedynym minusem pozbycia sie czesci manufaktur moze byc spadek w drabince rankingowej, ale jesli komus na rankingu nie zalezy, to nie widze zadnych przeciwwskazan.
 

Borystenes

Wędrowiec
Da sie i to na luzie :) W tej epoce turnieje i Iglice bez zadnych problemow mozna robic wojskiem, bo ma sie juz najsilniejsze jednostki. Surowce potrzebne sa praktycznie tylko na badania (ktore i tak ida powoli) i na negocjacje w prowincjach na mapie swiata, jesli walki wojskiem sa w nich zbyt trudne. Nie bede przytaczal przykladow graczy, ktorym doskonale idzie gra bez zadnych manufaktur (wystarczaja im surowce z budynkow eventowych i zestawow), bo to przypadki dosc ekstremalne, ale w tych wysokich epokach zapotrzebowanie na surowce naprawde nie jest duze, wiec po 3 zwykle manufaktury w pelni wystarcza. Jedynym minusem pozbycia sie czesci manufaktur moze byc spadek w drabince rankingowej, ale jesli komus na rankingu nie zalezy, to nie widze zadnych przeciwwskazan.
Dzięki za radę. Mam taki problem, że nie lubię usuwać tego, co od dawna stoi, ale na tym etapie nie ma już wyboru, bo w moje miasto trudno wbić igłę. Ranking podciągnę zbrojowniami i skupię się na wyścigu zbrojeń!
 

BlossomValvi

Łucznik
A nie używasz teleportow?
Ja używam koncepcji miasta modułowego tzn
- od elvenarow mniej więcej powierzchnia i zużycie ludzi jest podobne we wszystkich manufakturach
- wydzielam standardowe „sloty” na manufki
- w zależności od fluktuacji towarów (wymiana w bractwie, badania czy teraz PB) za pomocą teleportow wymieniam w tych slotach co się produkuje

Np teraz mam tam 300 małych manufaktur oraz 8 dużych ale normalna pojemność to do 12-15 dużych (w schowku mam zapas po około 5 manu każdego typu)

A reszta powierzchni to szkielet nieusuwalny ;) rezerwa powierzchni to nadliczbowe 5 zbrojowni (mam 20 a potrzebuje ok 15 na luksusowe granie)
 

Borystenes

Wędrowiec
A nie używasz teleportow?
Ja używam koncepcji miasta modułowego tzn
- od elvenarow mniej więcej powierzchnia i zużycie ludzi jest podobne we wszystkich manufakturach
- wydzielam standardowe „sloty” na manufki
- w zależności od fluktuacji towarów (wymiana w bractwie, badania czy teraz PB) za pomocą teleportow wymieniam w tych slotach co się produkuje

Np teraz mam tam 300 małych manufaktur oraz 8 dużych ale normalna pojemność to do 12-15 dużych (w schowku mam zapas po około 5 manu każdego typu)

A reszta powierzchni to szkielet nieusuwalny ;) rezerwa powierzchni to nadliczbowe 5 zbrojowni (mam 20 a potrzebuje ok 15 na luksusowe granie)
Dzięki za radę. Ciekawa koncepcja. Po robocie muszę obejrzeć sobie Twoje miasto! Myślałem o skupieniu się na manufakturach na najwyższym poziomie.
 

BlossomValvi

Łucznik
Małe manu są ze względu na pb

Mam podobna koncepcje do bractwa, niekoniecznie musi być najlepsze w jakimś aspekcie ale na tyle uniwersalne by być dobre we wszystkim - stąd ochotnicy biorą udział w PB (zajmujemy miejsca w top 3) i przy okazji mamy świetna zabawę z sąsiednimi bractwami

Pozdrawiam Korony elfów i Ekipę szacun za zdrowa rywalizację
 
Do góry