• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Klawisz W

lukawsz

Wędrowiec
Cieszę się bardzo z opcji klawisza E; jego użycie miło przyspiesza pomoc sąsiedzką.

Bardzo bym prosił o dodanie skrótu dla klawisza W (od słowa World), który przenosiłby na widok mapy prowincji, czyli świata. To również przyspieszyłoby przechodzenie między prowincjami przy pomocy sąsiedzkiej.

Dodanie takiej opcji nie jest trudne, tym bardziej, że jest już gotowy mechanizm związany z klawiszem E.

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser878

Guest
Podoba mi się, to byłoby świetne. Mogłby też powstać jakiś klawisz, który przenosiłby do drzewka technologii.
Ale to nie jest takie proste, my tu możemy proponować, Dragomira ewentualnie prześle pomysł dalej, do twórców gry, a oni dopiero pomyślą nad tym, najprawdopodbniej odrzucając. Ale perspektywa świetna.
 

DeletedUser

Guest
Mi akurat w grze przeglądarkowej takiego typu skróty klawiszowe są zbędne, więc nie jestem ani za, ani przeciwko. Jak komuś to pomoże, to czemu nie. Mi bardziej by się przydały skróty klawiszowe do walk, ale z drugiej strony przy tak ubogim systemie, to nie byłoby chyba nawet co klikać :D
 

lukawsz

Wędrowiec
Dzięki za poparcie :)

Każda opcja HotKey może być dla kogoś pomocna. Im więcej, tym szerszy wybór.
Do technologii akurat człowiek nie przenosi się co chwilę, za to przy pomocy sąsiedzkiej, jest to o wiele więcej klikania...

Wcale nie jest to trudne do zrobienia. Programuję w C++ i C# i wiem, że jest to co najwyżej kilka linijek kodu, a może nawet nie, mając już gotowy skrót klawiszowy E.

Jestem jednak dobrej myśli, że opcje klawiszowe zostaną rozwinięte! :)
 

DeletedUser580

Guest
A próbowaliście wciskać to W? ;)

Lista dostępnych obecnie skrótów klawiszowych:
C - powrót do miasta
W - mapa świata
B - menu budowy
R - drzewko technologii
T - Kupiec
1-6 - produkcje w warsztatach od najkrótszej
1-4 - produkcje w manufakturach od najkrótszej
M - wiadomości
H - rankingi
N - powiadomienia
/who - wpisane na czacie bractwa pokazuje kto jest w danej chwili online
/w nick - szept do gracza o danym nicku (jak w nicku jest spacja to należy nick wziąć w ""
A - menu cudów
E - pomoc sąsiedzka

Nie wiem, czy to gdzieś indziej jest i czy lista jest kompletna, więc jak ktoś mądrzejszy to liczę, że oświeci również mnie. ;)
 

DeletedUser79

Guest
Za pewne autor wątku nie wiedział, że prócz skrótu klawiszowego "E", są dostępne również inne, ale wcale się nie dziwię, bo w grze niema żadnej informacji na ten temat, lecz trzeba się zagłębić w informacje zawarte na wiki - skróty klawiszowe. I uwaga do teamu - zdałoby się tam dodać skrót pomocy sąsiedzkiej ;)
 

lukawsz

Wędrowiec
No cóż, z jednej strony wstyd mi za moją niewiedzę... Ale z drugiej radość, bo niewiedzących jest pewnie więcej, a dzięki temu wątkowi dowiedzą się o skrótach :) :)
 

DeletedUser79

Guest
Informacje na temat skrótów klawiszowych powinna znajdować się gdzieś w grze - dziwne to dla mnie jest, że jest jedynie na wiki, którą to nie każdy odwiedza. Tak samo było (nie wiem czy wciąż tak jest) nie ma żadnej wiadomości o tym, jak zdobywać runy przy antycznych cudach - podobna sytuacja.
 
Do góry