• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Aplikacja Elvenar wychodzi 1 listopada!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Christo

Rozbójnik
Z tego co zauważyłem to w okolicach 1GB trzeba mieć aby aplikacja uruchomiła się i sprawnie działała... ale mogę się mylić :D. Przynajmniej u mnie RAM spada w okolicach 1GB :confused:

Aplikacja bardzo fajna i przyjazna.. lecz tak jak napisał przedmówca. Wielkie nieporozumienie jeśli chodzi o wymagania aby zagrać na tel.
 

Christo

Rozbójnik
Podczas uruchomienia gry , gra dziala nawet mniej niz minute i odrazu wywala z gry , a czasem zaraz po zaladowaniu wywala, co dziesiate moze logowanie zagrac mozna max 2 minuty, , telefon moj to ; Huawei p8 lite , Android 6.0
Ja siedzę na Huawei p8 lite i u mnie wszystko jest w porządku na obecna chwilę. Nie wiadomo jak z upływem czasu to będzie :D
 

DeletedUser626

Guest
Wymagania 500 MB miejsca na telefonie i "mniej więcej" 1 GB RAMu. "Mniej więcej", ponieważ o ile iOS funkcjonuje na produktach Apple, to Android występuje w wielu różnych modyfikacjach i na wielu różnych urządzeniach. Do tego dochodzi jakość transmisji danych i obciążenie telefonu innymi aplikacjami działającymi w tle. Na jednym telefonie 1 GB RAMu będzie ok do pobrania aplikacji, a na innym wystarczy połowa tego. Na następnym żadna ilość RAMu nie pomoże jeśli problemem Android albo brak miejsca. W trakcie pracy apka pożera już o wiele mniej pamięci, ale moment pobrania, instalacji i pierwsze uruchomienie bardzo telefon obciążają. Programiści od mobilki pracują nad optymalizacją jej pod tym względem, co rozwiąże problem z instalacją u niektórych osób.
 

visit0r

Paladyn
na moim chinczyku dziala plynnie i bez wiekszych problemow, a zadnych bajerow w nim nie ma chyba poza faktem ze nie ma czystego androida a nakladke xiaomi, mozliwe ze chodzi tez o sposob uzywania samego telefonu, poza dzwonieniem uzywam go tylko do grania w elvenar, wiec zadnych aplikacji dzialajacych w tle (o ile mi wiadomo)
 

DeletedUser1074

Guest
Ja siedzę na Huawei p8 lite i u mnie wszystko jest w porządku na obecna chwilę. Nie wiadomo jak z upływem czasu to będzie :D
to juz niewiem co jest nie tak, czasem chodzi dlugo a czasem sie mecze z tym by podzialalo dluzej niz minute
 

DeletedUser2258

Guest
Użytkuję aplikację ponad 2 miesiące. Mój początkowy zachwyt niestety blednie. W mojej ocenie KAŻDA KOLEJNA AKTUALIZACJA SPOWALNIA GRANIE W APLIKACJI. Nie działanie samej aplikacji ale działania użytkownika (playability).
Na początku aplikacja umożliwiała szybkie motywowanie sąsiadów. Wystarczył klik na nazwę miasta, otwierało się okienko, kolejny klik w kulturę/robotników/ratusz i następny. Po prostu działało to jak marzenie. W jednej z aktualizacji wprowadzono możliwość motywowania ORAZ zapraszania graczy. Niestety, wydłużyło to znacznie czas motywacji, bo teraz najpierw trzeba kliknąć nazwę miasta, później trafić sobie w maleńkie kółeczko z łapką i już można wybrać co chcemy motywować. W połączeniu ze zmianą działania kryształowej latarni (brak bonusów za motywację) funkcja straciła zupełnie sens. Wcześniej motywowałem ok 150 sąsiadów, w zamian około 40 z nich motywowało mnie i wszystkim się chciało. Teraz widać że wszyscy dali sobie z tym spokój, z 40 motywujących zostało 5-ciu więc i ja dałem sobie spokój bo po co? Generalnie zmiany na minus.
Kolejna sprawa - zadania powtarzalne. W grze na PC są prawdziwą katorgą... W 5-6 rozdziale mamy około 20 zadań cyklicznych, zatem chcąc na przykład dostać ekstra narzędzia musimy kliknąć ikonę zadania po lewej stronie, przejechać myszą na środek ekranu, kliknąć anuluj, w kolejnym okienku potwierdzić że jesteśmy pewni i już można przejechać na ikonę po lewej stronie i powtórzyć operację. I tak 20 razy... po to żeby zebrać bonus JEDEN RAZ. Nie dziwi, że większość tego nie robi, co wydaje się podważać sens zadań powtarzalnych. W apce rozwiązano to w bardzo sensowny sposób. Otwieramy listę po lewej stronie, klikamy zadanie, jeżeli nam nie pasuje - klikamy anuluj. Niczego nie potwierdzamy. Zważywszy, że na ekranie dotykowym używamy 2 rąk - szło to na prawdę szybko. No i najwyraźniej tak być nie mogło ;) Najpierw dodano więc dodatkowe okienko do potwierdzenia wzorem z PC - bo przecież gracze są debilami i zawsze, za każdym razem należy ich o wszystko pytać 2 razy. Najwyraźniej tego było mało - bo pojawiła się wisienka na torcie - brak przewijania zadań powtarzalnych :) Działa to następująco - kiedy zrobimy jedno zadanie powtarzalne, niech to będą moje ulubione młotki (poborca podatków) i następnie przeklikujemy się przez kolejne zadania anulując je i potwierdzając każdorazowo anulowanie to na jedno zadanie przed poborcą podatków lista zadań powtarzalnych zawiesza się i zadania powtarzalne znikają :) Zadania z głównej linii zostają, można robić wszystko poza zadaniami powtarzalnymi. Oczywiście istnieje rozwiązanie tego problemu. Wystarczy... wyłączyć aplikację, załadować ją od nowa - i już nasze zadania powracają :) Czyli generalnie - spowolniono wykonywanie zadań powtarzalnych około 3 krotnie poprzez konieczność każdorazowego potwierdzania, iż jesteśmy pewni iż jesteśmy pewni a dodatkowo konieczność restartowania aplikacji po każdej pętli zadań powtarzalnych.
Aż się boję co będzie czekało w kolejnej aktualizacji apki. Konieczność przepisywania 16 znakowych kodów? Konieczność naciśnięcia uciekającej po ekranie ikonki? Co jeszcze można wymyślić, aby spowolnić działanie gracza w aplikacji?
 

Deleted User - 172852

Guest
Nareszcie udało mi się pobrać, zainstalować i uruchomić aplikację na tablecie z Amazona. Niestety, moje szczęście trwało krótko. O ile działalność we własnej wiosce jakoś idzie, o tyle mapa jest nietykalna. Kliknięcie któregokolwiek sąsiada powoduje natychmiastowe zamknięcie aplikacji :(
 

DeletedUser1675

Guest
Na jednym telefonie 1 GB RAMu będzie ok do pobrania aplikacji, a na innym wystarczy połowa tego.

A na innym (jak mój), to nawet 2GB RAM będzie za mało :p Chyba, że piszesz o WOLNEJ pamięci RAM. Wolnej mam ok. 350MB (raczej nie będzie więcej) i niestety efekt jest taki jak u kilku osób, które tu pisały - "zwiecha" na etapie 7/16. Smartfon LG X screen, system Android 6.0.1. Kilka razy wysyłałem raport z zawieszonej aplikacji, to macie tam więcej szczegółów.
 

visit0r

Paladyn
Użytkuję aplikację ponad 2 miesiące. Mój początkowy zachwyt niestety blednie. W mojej ocenie KAŻDA KOLEJNA AKTUALIZACJA SPOWALNIA GRANIE W APLIKACJI. Nie działanie samej aplikacji ale działania użytkownika (playability).
Na początku aplikacja umożliwiała szybkie motywowanie sąsiadów. Wystarczył klik na nazwę miasta, otwierało się okienko, kolejny klik w kulturę/robotników/ratusz i następny. Po prostu działało to jak marzenie. W jednej z aktualizacji wprowadzono możliwość motywowania ORAZ zapraszania graczy. Niestety, wydłużyło to znacznie czas motywacji, bo teraz najpierw trzeba kliknąć nazwę miasta, później trafić sobie w maleńkie kółeczko z łapką i już można wybrać co chcemy motywować. W połączeniu ze zmianą działania kryształowej latarni (brak bonusów za motywację) funkcja straciła zupełnie sens. Wcześniej motywowałem ok 150 sąsiadów, w zamian około 40 z nich motywowało mnie i wszystkim się chciało. Teraz widać że wszyscy dali sobie z tym spokój, z 40 motywujących zostało 5-ciu więc i ja dałem sobie spokój bo po co? Generalnie zmiany na minus.
Kolejna sprawa - zadania powtarzalne. W grze na PC są prawdziwą katorgą... W 5-6 rozdziale mamy około 20 zadań cyklicznych, zatem chcąc na przykład dostać ekstra narzędzia musimy kliknąć ikonę zadania po lewej stronie, przejechać myszą na środek ekranu, kliknąć anuluj, w kolejnym okienku potwierdzić że jesteśmy pewni i już można przejechać na ikonę po lewej stronie i powtórzyć operację. I tak 20 razy... po to żeby zebrać bonus JEDEN RAZ. Nie dziwi, że większość tego nie robi, co wydaje się podważać sens zadań powtarzalnych. W apce rozwiązano to w bardzo sensowny sposób. Otwieramy listę po lewej stronie, klikamy zadanie, jeżeli nam nie pasuje - klikamy anuluj. Niczego nie potwierdzamy. Zważywszy, że na ekranie dotykowym używamy 2 rąk - szło to na prawdę szybko. No i najwyraźniej tak być nie mogło ;) Najpierw dodano więc dodatkowe okienko do potwierdzenia wzorem z PC - bo przecież gracze są debilami i zawsze, za każdym razem należy ich o wszystko pytać 2 razy. Najwyraźniej tego było mało - bo pojawiła się wisienka na torcie - brak przewijania zadań powtarzalnych :) Działa to następująco - kiedy zrobimy jedno zadanie powtarzalne, niech to będą moje ulubione młotki (poborca podatków) i następnie przeklikujemy się przez kolejne zadania anulując je i potwierdzając każdorazowo anulowanie to na jedno zadanie przed poborcą podatków lista zadań powtarzalnych zawiesza się i zadania powtarzalne znikają :) Zadania z głównej linii zostają, można robić wszystko poza zadaniami powtarzalnymi. Oczywiście istnieje rozwiązanie tego problemu. Wystarczy... wyłączyć aplikację, załadować ją od nowa - i już nasze zadania powracają :) Czyli generalnie - spowolniono wykonywanie zadań powtarzalnych około 3 krotnie poprzez konieczność każdorazowego potwierdzania, iż jesteśmy pewni iż jesteśmy pewni a dodatkowo konieczność restartowania aplikacji po każdej pętli zadań powtarzalnych.
Aż się boję co będzie czekało w kolejnej aktualizacji apki. Konieczność przepisywania 16 znakowych kodów? Konieczność naciśnięcia uciekającej po ekranie ikonki? Co jeszcze można wymyślić, aby spowolnić działanie gracza w aplikacji?
w zasadzie to mialem napisac to samo, kiedys motywowanie sąsiadów za pomocą mobilki było szybki i przyjemne, teraz prędkość spadła o połowe, nie zawsze trafiam mini ikonki z wyborem motywacja-to drugie, chociaz tak piszac konkretnie to mialem robic w dziale propozycji ankiete tej zmiany
 

DeletedUser1660

Guest
Miałam aplikację na dwóch telefonach od początku, na huawei'u korzystam do tej pory, jedynie do klikania pomocy sąsiadom (zajmuje wiele mniej czasu) i ewentualnie ogarnięcia surek. Nie woła ode mnie aktualizacji, więc tego nie robię. Nie wiem czy nie aktualizuje automatycznie, chociaż nie otrzymałam żadnego komunikatu.
Korzystałam również zamiennie na Samsungu. Tam niestety aktualizacja włącza się automatycznie, brak miejsca na fonie (służbowy), Puffn również odpada, ponieważ automatycznie przekierowuje do aplikacji... Chore!
Z tego co wiem niestety wielu graczy tak ma :/
Nie chcę marudzić i nie będę, zadowalam się tym co mam. Aplikacja niedawno została wprowadzona w życie więc oczywistym jest, że wymaga dopieszczenia ;)
 

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Jak dla mnie aplikacja rewelka, działa sprawnie i płynnie pomimo tego że posiadam budżetowy telefon HTC Desire530.
Jak narazie znalazłem tylko jedną niedogodność, nie mogę szybko i sprawnie przełączać się pomiędzy światami. Musze się wylogować, zalogować ponownie i dopiero wtedy mogę wybrać świat gry.
No i brakuje mi możliwości zmiany avatara i nazwy miasta.
 

DeletedUser2929

Guest
Przydałaby się możliwość akceptowania zadań z przygody bractw w aplikacji
 

DeletedUser2639

Guest
Puffn również odpada, ponieważ automatycznie przekierowuje do aplikacji... Chore!

W Puffinie gra działa, trzeba tylko w opcjach przeglądarki włączyć "wersja na komputer" i gra ładuje się tak jak kiedyś, zanim była aplikacja ;)
 

DeletedUser2929

Guest
Czy tylko u mnie, po aktualizacji nienwyskakują powiadomirnia o ukończonych produkcjach? Wszystkie inne wyskakują.
 

DeletedUser2041

Guest
Szkoda tylko ,że użytkownicy posiadający telefon z WindowsPhone zostali pominięci... dla samego Elvenaru nie będę wymieniać telefonu...
 

marcinekk24

Zwiadowca
U mnie dalej ta aplikacja nie działa, zawiesza się w tym samym momencie cały czas, co kiedyś. I tak samo nie będę specjalnie zmieniał telefonu, żeby gra działała poprawnie. To aplikacja powinna się dostosować do telefonu, a nie na odwrót.
 

Midi67

Rozbójnik
@Dragomira - od jakiegoś czasu bardzo słabo wczytuje się apka na Samsung A5 (2016) system android 7.0 - na białej stronie startowej z logo IG telefon "zatrzymuje" się ok 3minut - to bardzo długo tym bardziej, że na innym modelu Samsunga z systemem A 7.0 ładowanie gry trwa chwilę.

Appka jest najnowasza
 

jakub357

Łucznik
Czy są jakieś wzmianki, kiedy można się spodziewać dodania ważnych funkcji na apce? Obecny jej stan jest naprawdę męczący. Zwłaszcza z tymi Punktami Wiedzy, których nie można nigdzie dać...
 
Status
Zamknięty.
Do góry