• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser80

Guest
Nasuwa mi się cytat z jednej reklamy:
"Pracujemy po to, żeby żyć a nie żyjemy po to, żeby pracować"
Jak widzę co niektórzy zapomnieli że w tej grze najważniejsza jest frajda z zabawy.
W pierwszej kolejności to co robię, ma mi sprawiać frajdę, w drugiej mam mieć jakąś nagrodę.
Dla najlepszej nagrody, jeżeli mi się coś nie podoba nie będę tego robił.
Zwłaszcza że tą nagrodą są piksele, nawet jeżeli ktoś wydaje na nie pieniądze dalej są to tylko piksele.
Więc jeśli komuś przygoda się nie podoba niech nie bierze w niej udziału i tyle i co ważniejsze, niech nie wylewa swoich pretensji na forum.
Mi się podoba, aczkolwiek wymaga w/g mnie poprawek ale o tym napiszę po zakończeniu jak ją lepiej poznam i będę lepiej wiedział co zmienić.
Na razie silentium, bawmy się a wnioski i uwagi po zakończeniu przygody.
 

DeletedUser626

Guest
Ja chciałbym dostać jakieś potwierdzone info czy:
- każdy wrzucony przedmiot daje 50 punktów
lub
- każde zadanie daje 50 punktów?
Ktoś coś?

Nie i nie.
"Punkty rankingowe Przygody" są tylko odblokowywanie "punktów orientacyjnych" na mapie i etap bonusowy (wir) (gdzie również odblokowuje się punkty orientacyjne, generujące się w kółko). Różnią się między mapami.
Nie ma punktów za sam fakt zrobienia zadania (misji na przedmiot). .


@narqs Tak, wystarczy jedna kropka przy wieży, żeby odebrać nagrodę, nie musisz dojść do niej wszystkimi 3 drogami.


Jak już wspominałam wcześniej, nagrody będą się różniły między Przygodami, mam nadzieję, że w następnej bardziej przypadną Wam do gustu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
a ja się nie pogniewam za tak samo nędzne w następnej przygodzie. Wtedy będzie łatwo podjąć decyzję o zlaniu ciepłym moczem tych całych przygód. A może nawet i całej gry przy odrobinie szczęścia...

szkoda że nie ma potwierdzenia że jak ktoś nie chce brać udziału to go nie atakują dodatkowe mordy i jakieś inne chmurki
 

Azulena

Rozbójnik
Działanie DO POPRAWKI:

ikony powtarzalnych zadań eventowych "skaczą" przy przewijaniu - zamieniają się bez przerwy miejscami, góra - dół.
Do tego jeden z portretów jest identyczny jak w zadaniach zwykłych, codziennych

Właśnie straciłam przez to połowę "zbioru" ponieważ niechcący kliknęłam odrzuć na zadaniu wykonywanym, w trakcie zbioru. Nastawiłam na noc podwójnie, usunęłam obóz najemników i małą kulturę, żeby postawić małe warsztaty.

No i jedno zadanie w połowie już gotowe, pooooszło! Wrrrrrr... :(
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Zastanawia mnie, czy na wszystkich serwerach wymagane są takie same ilości towarów na żółtej ścieżce? Bractwo, w którym jestem na Felyndralu, najmłodszym z nich, jest w top20 i chociaż 70k poszło łatwo, z 200k mamy już problem i obawiam się, że na trzeciej mapie będzie to niewykonalne. A oczywistym jest, że na pozostałych dwóch światach ludzie z takim samym miejscem w rankingu są wyżej rozwinięci i taką samą ilość jest im łatwiej zebrać, niż nam.
 

DeletedUser626

Guest
@Azulena Dzięki za uwagi, dodam je do raportu na koniec Przygody.

@Lisha Warunki dla wszystkich są takie same. Jeśli serwer jest za młody, aby zebrać takie ilości towarów, to po prostu tej ścieżki nie ukończy, ale w tej samej sytuacji będą wszystkie Bractwa na serwerze. Rywalizujecie w obrębie serwera, a nie wersji językowej, więc wiek pozostałych serwerów nie ma tu znaczenia.
Poza tym, licząc nawet najdroższy punkt, 500k/25 osób to po 20k na Gracza w Bractwie, 200k/25=8k. To nie są ilości przekraczające możliwości Graczy na F, nawet tych słabiej rozwiniętych.
 

DeletedUser2014

Guest
Kilka uwag / propozycji

1. Misje nie tak jak teraz ale albo na wysuwanym panelu do wyboru (żeby nie przesłaniały pół ekranu) albo po prostu wszystko aktywne i co się zrobi te mamy. Takie rozwiązanie lepsze też pod względem graczy, którzy nie chcą brać udziału. Taka opcja niejako sama będzie u nich zbierać trofea więc wystarczy tylko wrzucić na mapę.

2. podgląd w dymkach na mapie tego co trzeba zrobić (ktoś to tu już pisał)

3. mój inwentarz widzę ale fajnie byłoby widzieć albo kto co ma zrobione albo suma wszystkiego z bractwa. Wiadomo czego brak i co trzeba zrobić. Ludzie różnie wchodzą na grę i czasem ciężko dopasować obecności do rzucania. To też ukróci przekazywanie haseł (zwiększy bezpieczeństwo)

4. wychodzi teraz brak lepszego narzędzia do komunikacji. Czat nie spełnia swego zadania, bo jak ja coś rano napiszę, to ten kto wieczorem przyjdzie nawet tego nie znajdzie. pomijam że nie będzie mu się chciało. (może jakaś tablica? Coś jak zakładka info o bractwie ale widziana tylko przez bractwo)

5. Lepsze nagrody. To już było mówione. Można pomyśleć nad nagrodami pośrednimi na mapie (np. coś jak skrzynki za pomoc) Można też zrobić nagrodę dla osoby która pierwsza osiągnie dany punkt. Będzie to jakaś motywacja do rzucania

6. Nagrody za ranking bractw - szczerze nie widzę sensu robienia wszystkich ścieżek dla punktów rankingu mając świadomość, że do top 3 nie wskoczę. nie mam na to pomysłu ale może jakas proporcja? Punkty na jednego gracza w bractwie albo wykorzystanie średniej rankingu osobistego graczy... nie wiem.

7. Trochę nie podoba mi się fakt, że bractwo robi mapy, ktoś siedzi i patrzy a nagle rzuca jedna paczuszkę i zbiera całą nagrodę tak jakby ciężko pracował. Moim zdaniem do poprawy (może udział procentowy, kilka budynków przydzielanych zależnie od wkładu... )

To się rozpisałem. Trochę powtarzam to co już w wątku było ale skoro to pierwszy taki event to trzeba tak zrobić, żeby kolejne były lepsze :)
 

Azulena

Rozbójnik
2. podgląd w dymkach na mapie tego co trzeba zrobić (ktoś to tu już pisał)

1000 razy TAK!!!

Właśnie chciałam zapytać, czy u wszystkich dziś kliknięcie w punkt mapy NIE działa tak dobrze jak wczoraj? Czy to u mnie jest coś z netem albo przeglądarką.... Klikam w te punkty po kilka razy, zanim wreszcie, łaskawie, otworzy się okno.

Gdyby były "dymki" nie było by tego problemu!
 

DeletedUser2287

Guest
witam,
z ogłoszenia: Etap bonusowy?
Po 3 etapie mapy (wystarczy po jednej ze ścieżek) pojawia się etap bonusowy - nieskończony wir wciągający wszystkie Wasze przedmioty poszukiwacza przygód, jakie zechcecie do niego wrzucić. Punkt można odblokowywać nieskończoną ilość razy, płacąc właśnie przedmiotami. Każde odblokowanie = dodatkowe punkty dla rankingu Bractwa. Nie oszczędzajcie przedmiotów tutaj, gdyż i tak znikną po zakończeniu Przygody!

pytania:
1. ile dodatkowych punktów będzie za odblokowanie punktu i czy będzie można go odblokować tylko określonymi przedmiotami?
2. Czy ten odblokowany punkt będzie miał również zadania do wykonania, i czy będzie można zdobyć za te zadania dodatkowe punkty?

pozdrawiam
Magda
 

DeletedUser626

Guest
Wszystkie uwagi sobie zanotuję, dzięki za propozycje :)

@qlas Etap bonusowy, wir, wygląda jak punkt orientacyjny, tylko jest jeden zamiast całej mapy. Punkt ten ma swoje wymagania, w postaci przedmiotów i podaną ilość punktów. Gdy go odblokujesz, to na jego miejsce pojawia się następny i tak w nieskończoność. Czyli wir to nieskończona ilość dodatkowych punktów orientacyjnych, z określonymi przedmiotami jakie trzeba zainwestować. Nie ma żadnych dodatkowych zadań, misji, jeśli to miałaś na myśli.
Skasowałam z ogłoszenia słowo "wszystkie" ponieważ w wirze potrzebne jest 9 przedmiotów, na becie zbędny był "elegancki posąg".
 

DeletedUser1748

Guest
Tego typu uwagi świadczą, że chyba nie dostrzegasz jak coś może wyglądać z perspektywy innych osób, więc może wytłumaczę:
Zwykle gracze na wysokim poziomie rozwoju, mimo dużej przestrzeni miasta, nie mają możliwości dobudowania miliona dodatkowych warsztatów, aby wybrać zieloną czy niebieską ścieżkę. Zamiast iść w ilość produkcji idą w ich jakość. Zamiast usuwać budynki i dostawiać nowych na 1 poziomie, wykorzystują te które już mają wysoko rozbudowane.

nie wiem na którym grasz serwerze, ale na Arendylu gracze z topu, którzy zakończyli już jak sądzę niziołki wykorzystują to miejsce plus coś mi się czuję, iż usunęli też kilka budynków kulturowych, też bym tak pewnie zrobił gdybym mógł sobie na to pozwolić ;) poza tym nikt z topu nie zapełni miejsca w 100 % bo gdzie ulokują budynki z kolejnej rasy gościnnej, a kiedyś znów taka się pojawi

Poza tym, licząc nawet najdroższy punkt, 500k/25 osób to po 20k na Gracza w Bractwie, 200k/25=8k. To nie są ilości przekraczające możliwości Graczy na F, nawet tych słabiej rozwiniętych

na każdym serwerze da się to zrobić .. ale jaki wysiłek jest to dla małego i świeżego bractwa, gdzie nie mają wszyscy mają manu z trzeciego poziomu i nie mają bonusu zwiększenia na maxa, a jaki dla topu gdzie każdy ma po 8-10 manu i produkuje po 20-25k z manu co 3 godziny, więc albo chcemy, aby każdy miał równo i idziemy procentowo do wielkości, albo zostaje tak i bardziej rozwinięci będą mieli odrobinkę łatwiej ;)
 

DeletedUser1470

Guest
mam takie glupie pytanie:p od czego zalezy ze jedno bractwo jest top1 a drugie top2 przy dokladnie takiej samej ilosci punktow??? bo to troche niesprawiedliwe.... za tą sama ilosc punktow powinny byc identyczne nagrody!!!
 

DeletedUser2076

Guest
@najamoon - po prostu Ci co pierwsi osiągnęli liczbę punktów są pierwsi w rankingu. Tak samo jak np. w turniejach - dwóch graczy ma np. 420 pkt., ale ten co pierwszy osiągnął wskazaną liczbę zajmuje miejsce wyżej. Po prostu liczy się też czas zdobycia punktów (nie jest oficjalnie ujęty lecz ma wpływ)
 

DeletedUser1470

Guest
to ciekawe ze wczoraj dobicie punktow do rowna wysuwalo bractwo na 1 miejsce, czyli ten kto zrobil później wskakiwal wyzej.... wiem bo sie o to wkurzalam caly dzien:p
 

DeletedUser2076

Guest
Czyli ewidentnie błąd w liście. I to na niekorzyść Waszego bractwa.
 

DeletedUser110

Guest
Działanie DO POPRAWKI:

ikony powtarzalnych zadań eventowych "skaczą" przy przewijaniu - zamieniają się bez przerwy miejscami, góra - dół.
Właśnie, to jest strasznie irytujące. Klikając odrzucanie, można niechcący odrzucić zadanie, które zostało częściowo zrobione. Wielkie niefajnie.
 

DeletedUser1412

Guest
Swoją drogą u nas w bractwie nie tyle napaliliśmy się na nagrody co po prostu fajnie coś razem zrobić. Szkoda, że odznaki nie wchodzą do skarbca bractwa - sprawniej szła by ta cała zabawa (bo wszyscy by wrzucali, a jeden mógłby odblokowywać).
też o tym pomyślałam. Dodatkowym atutem tego rozwiązania byłoby to, że nie muszą wszyscy koczować przy grze (bo jednak sporo czasu wymaga śledzenie przebiegu ścieżki), tylko wrzucić co wyprodukowali do "skarbca"/magazynu i mieć swój wkład :)
 

jakub357

Łucznik
Doszło do tego, że topkowe bractwa posłużyły się swoimi multi, używając je jako fabryki Odznak i traktując po macoszemu. Całe wioski zawalone tylko warsztatami i manu na poziomie 1.
 

DeletedUser1470

Guest
to wspołczuje konkurentów na farendyl jakubie:( gwarantuje ze bez takich machlojek tez sie da osiągnac topke:)
 

DeletedUser2340

Guest
Hej. Mam pytanie: czy na wszystkich mapach ostatnie kropki przed flagą nie mają żadnych punktów? Bo nie wiem czy to błąd w grze. Czy marnować czas na odznaki skoro jest 0 pkt.
 
Do góry