• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Krasnoludzkie koszary

Status
Zamknięty.

DeletedUser727

Guest
To tak jakby projektant chciał zaprojektować instalację energetyczną elektryczną trójfazową dla urządzeń wrażliwych na przesunięcia fazowe, a nie miał pojęcia w ogóle czemu między fazami jest 400 V
Jak uważasz nadal, że jednostka jest nie przemyślana... To napisz - jak ty byś ją zrobił? Wiem że niekoniecznie chciałbyś takie coś, ale napis, bo ja już nie wiem co w tym złego, że jednostka jest wymieszana, a nie ma "balansu". :) Co do cytatu... Nie chcę być elektrykiem i on raczej tego nie robi :p. Nie rozumiem pojęć z wiki, bo tam napisano "waga", a w grze jest liczebność. W angielskiej wersji jest w koszarach "Obóz wojskowy" [czy coś], a u nas "Armia". Jest informacja o 4 gwiazdkach, a od dawien dawna są 3! :D
 

DeletedUser363

Guest
Ale ja nie będę myślał za Ciebie - to nie ja chcę dodać jednostkę, więc nie ja będę pisał jak ja bym ją zrobił. Ja nie wiem jak ja bym ją zrobił, żeby było dobrze. Potrzebowałbym za mierny, ale sensowny projekt jakiś tydzień czasu. Myślenie, spisywanie, przemyślenie, pokreślenie wszystkiego co nie ma sensu i tak dalej.

Stworzenie jednostki do takiej gry jak Elvenar to nie jest proces na godzinę. Nie dasz rady w godzinę stworzyć czegoś, co będzie miało sens. Możesz oczywiście dodawać takie nieprzemyślane pomysły. Twoje prawo. Jednak przyszykuj się na takie dość brutalne odrzucenia i informacje, że pomysł jest bez sensu. Nie oczekuj też, że ktoś za Ciebie wymyśli zbalansowaną jednostkę wraz z całą jej mechaniką, która będzie współgrać z dotychczasowymi funkcjami w grze.

Błędy można śmiało zgłaszać w odpowiednim dziale. Podobnie jak rozbieżności wiki z rzeczywistością.
 

DeletedUser727

Guest
Ale ja nie będę myślał za Ciebie - to nie ja chcę dodać jednostkę, więc nie ja będę pisał jak ja bym ją zrobił. Ja nie wiem jak ja bym ją zrobił, żeby było dobrze. Potrzebowałbym za mierny, ale sensowny projekt jakiś tydzień czasu. Myślenie, spisywanie, przemyślenie, pokreślenie wszystkiego co nie ma sensu i tak dalej.

Stworzenie jednostki do takiej gry jak Elvenar to nie jest proces na godzinę. Nie dasz rady w godzinę stworzyć czegoś, co będzie miało sens. Możesz oczywiście dodawać takie nieprzemyślane pomysły. Twoje prawo. Jednak przyszykuj się na takie dość brutalne odrzucenia i informacje, że pomysł jest bez sensu. Nie oczekuj też, że ktoś za Ciebie wymyśli zbalansowaną jednostkę wraz z całą jej mechaniką, która będzie współgrać z dotychczasowymi funkcjami w grze.

Błędy można śmiało zgłaszać w odpowiednim dziale. Podobnie jak rozbieżności wiki z rzeczywistością.

Chyba jeszcze raz będę musiał dopracować, bo jeszcze doczytałem się pytania o premie i prośbę o skrócenie opisu kopuły... I tak pozmieniałem :)
 

DeletedUser449

Guest
Następnym razem zamieść nową wersję jednostki w nowym poście.
Pozmieniałeś w ten sposób, że statystyki jednostki już zupełnie nie mają sensu. Poczytaj jeszcze raz o liczebności (wadze) i przemyśl, jakie ma znaczenie. Nie możesz podnosić wagi z 3 do 8 nie zwiększając pozostałych statystyk proporcjonalnie do zwiększonej liczebności. Inaczej jednostka staje się o wiele słabsza. Nieważne, ile godzin temu poświęcisz, pomysł nie będzie dopracowany, jeśli nie znasz podstawowych zagadnień odnośnie mechaniki.
Pomysł dotyczy ery krasnoludów i dlatego powinno porównywać się jednostkę do wojsk dostępnych na danym etapie gry.
Ale nawet gdybyś zbalansował jednostkę do perfekcji, ten pomysł nie ma szans na wprowadzenie. Całkowicie ignorujesz fabularną część gry. Krasnoludy są jedną z najbardziej niemagicznych ras w uniwersum fantasy; często w ogóle nie mogą rozwijać się w klasie magów. Pozostaje dla nich magia kapłańska oraz runiczna. Jako wojownicy nadrabiają braki we wzroście dyscypliną i świetnym uzbrojeniem. Nie są zawadiakami, szermierzami czy zabójcami, którzy biegają z niesamowitymi prędkościami i potrafią przeturlać się pod przeciwnikiem na taką odległość, jaką niektóre jednostki przemierzają w czasie tury.
 

Deleted User - 34008

Guest
W ogóle nie powinniśmy się zastanawiać nad statystykami. Od tego są twórcy gry, żeby jednostkę zbalansować. W propozycji wystarczyłby sam pomysł jednostki, przemyślane bonusy do obrony lub ataku, rodzaj ataku i konkret na temat zdolności specjalnych.
W sumie w pomyśle na nową jednostkę najważniejsza byłaby właśnie zdolność specjalna, bo w sumie już tylko to wyróżnia jednostkę.
 

DeletedUser727

Guest
W ogóle nie powinniśmy się zastanawiać nad statystykami. Od tego są twórcy gry, żeby jednostkę zbalansować. W propozycji wystarczyłby sam pomysł jednostki, przemyślane bonusy do obrony lub ataku, rodzaj ataku i konkret na temat zdolności specjalnych.
W sumie w pomyśle na nową jednostkę najważniejsza byłaby właśnie zdolność specjalna, bo w sumie już tylko to wyróżnia jednostkę.

No i ja tak chciałem zrobić!
 

DeletedUser

Guest
No i ja tak chciałem zrobić!
Chwała Ci za to, ale wciąż ignorujesz odpowiedzi innych użytkowników, którzy podkreślają fakt, że chcesz stworzyć jednostkę, która nie spaja się ze światem gry pod względem fizyki działania. Tzn., powtórzę to co już kilka razy zostało powiedziane, chcesz zrobić z krasnoluda latającego niziołka posługującego się magią. Gdzie sens, gdzie logika. To tak jakbyś chciał stworzyć postać smoka bojącego się ognia.
 

DeletedUser727

Guest
Pozwólcie, że zacytuję wpis Community Menager'a na innym forum [nie powiem jakim]...

Kurka wodna... Dlaczego w każdym wątku trzeba się kłócić?

Może zamiast krytykować innych, warto by zacząć od siebie i samemu coś zaproponować? Kochani... naprawdę łatwo jest skrytykować czyjś wpis, samemu pozostając na pozycji obserwatora. Dzielcie się swoją wiedzą z gry z innymi Graczami. Temu również - a może przede wszystkim - służy forum.
 

DeletedUser363

Guest
Pozwólcie, że zacytuję wpis samego siebie na innym forum [nie powiem jakim]...

Jeśli ktoś nie życzy sobie krytyki, niech w ogóle się nie wypowiada, albo znajdzie sobie kółko wzajemnej adoracji. Wszelkie pomysły podane do opinii publicznej spotkają się zawsze z jakąś krytyką, nawet jeśli są naprawdę niesamowite i wspaniałe.

Dzielimy się swoją wiedzą z Tobą! Informujemy Cię, że skaczący krasnolud, który kocha magię i tworzy magiczne tarcze to - zgodnie z wiedzą o wielu najbardziej znanych uniwersach - najbardziej poroniony pomysł od chwili, kiedy pewna pani o nazwisku Meyer wpadła na pomysł świecących w ciemności wampirów. :) Bardzo mi przykro, że niestety całe forum nie skacze wokół Ciebie i nie tańczy tak jak im zagrasz. Naprawdę jest mi niezmiernie smutno, że sam robię Ci tę przykrość i używam konstruktywnej krytyki w stosunku do Twoich pomysłów. :) Naprawdę chciałbym potrafić nie być asertywny i pochwalać nawet najbardziej nietrafione pomysły, które nie trzymają się w ogóle kupy. Przepraszam Cię za to, że potrafię samodzielnie myśleć, wyciągać wnioski oraz kojarzyć fakty. Niestety jestem niereformowalny i nie mogę Ci obiecać, że zmienię swoje postępowanie. Nie mogę Cię zapewnić, że będę wymyślał nowe rzeczy nawet jeśli nie mam na to ochoty ani nawet żadnego pomysłu. Mam jednak nadzieję, że cała reszta forum będzie bardziej tolerancyjna w stosunku do Ciebie i cofnie swoje negatywne opinie. Wiem, że to nie naprawi Twoich krzywd i niesamowitego bólu psychicznego, który być może przemieni się w weltschmerz, ale być może będzie w stanie ukoić Twoje zszargane nerwy.

Oby od dzisiaj nikt nie skrytykował Twojego pomysłu. Oby od dzisiaj każdy przestał być obserwatorem, a zaczął tworzyć nowe rzeczy nawet jeśli nie ma pomysłu i nie potrafi opisać czegoś, co ma ręce i nogi. Jesteś pionierem w tym przypadku i każdy powinien brać z Ciebie przykład! :)
 

DeletedUser727

Guest
Pozwólcie, że zacytuję wpis samego siebie na innym forum [nie powiem jakim]...



Dzielimy się swoją wiedzą z Tobą! Informujemy Cię, że skaczący krasnolud, który kocha magię i tworzy magiczne tarcze to - zgodnie z wiedzą o wielu najbardziej znanych uniwersach - najbardziej poroniony pomysł od chwili, kiedy pewna pani o nazwisku Meyer wpadła na pomysł świecących w ciemności wampirów. :) Bardzo mi przykro, że niestety całe forum nie skacze wokół Ciebie i nie tańczy tak jak im zagrasz. Naprawdę jest mi niezmiernie smutno, że sam robię Ci tę przykrość i używam konstruktywnej krytyki w stosunku do Twoich pomysłów. :) Naprawdę chciałbym potrafić nie być asertywny i pochwalać nawet najbardziej nietrafione pomysły, które nie trzymają się w ogóle kupy. Przepraszam Cię za to, że potrafię samodzielnie myśleć, wyciągać wnioski oraz kojarzyć fakty. Niestety jestem niereformowalny i nie mogę Ci obiecać, że zmienię swoje postępowanie. Nie mogę Cię zapewnić, że będę wymyślał nowe rzeczy nawet jeśli nie mam na to ochoty ani nawet żadnego pomysłu. Mam jednak nadzieję, że cała reszta forum będzie bardziej tolerancyjna w stosunku do Ciebie i cofnie swoje negatywne opinie. Wiem, że to nie naprawi Twoich krzywd i niesamowitego bólu psychicznego, który być może przemieni się w weltschmerz, ale być może będzie w stanie ukoić Twoje zszargane nerwy.

Oby od dzisiaj nikt nie skrytykował Twojego pomysłu. Oby od dzisiaj każdy przestał być obserwatorem, a zaczął tworzyć nowe rzeczy nawet jeśli nie ma pomysłu i nie potrafi opisać czegoś, co ma ręce i nogi. Jesteś pionierem w tym przypadku i każdy powinien brać z Ciebie przykład! :)

Może bez przesady z tym cierpieniem... :oops: Chodziło mi o to, że tylko krytyka, bez pomocy. Miałem kiedyś tylko 450 jednostek i poszedłem walczyć dopóki mi nie wybili, więc nie mam takiego doświadczenia :D. Przykład to ja powinienem brać z Was ;). Na szczęście lubię udowadniać swoją rację, więc również kłócić się z innymi :p.

PS: Lubię emotikony :).
 

DeletedUser

Guest
Może bez przesady z tym cierpieniem... :oops: Chodziło mi o to, że tylko krytyka, bez pomocy. Miałem kiedyś tylko 450 jednostek i poszedłem walczyć dopóki mi nie wybili, więc nie mam takiego doświadczenia :D. Przykład to ja powinienem brać z Was ;). Na szczęście lubię udowadniać swoją rację, więc również kłócić się z innymi :p.

PS: Lubię emotikony :).
Bodajże ampH już wcześniej Ci napisał, że to jest Twój pomysł i nie możesz oczekiwać, że inni będą go za Ciebie rozwijać lub wymyślać na siłę co można w nim zmienić. To nie jest zadanie domowe w szkole, żeby ktoś miał się silić na pomoc w kluczowych zagadnieniach. To tak jakbym wpadł na pomysł żeby zrobić grę internetową nie mając na nią dobrze sprecyzowanego pomysłu, po czym oczekiwał od kogoś, zupełnie tym nie zainteresowanego, żeby powiedział co mam poprawić, bo przecież według mnie jest w miarę ok.
Przekładając to na Twoją sytuację. To nie my jesteśmy od tego żeby ten pomysł rozwijać, bo jak na razie, to nie my jesteśmy zainteresowani nową jednostką, a właśnie Ty. Pomysł ten w mniemaniu, jak widać, wielu użytowników forum jest nietrafiony i niedoprecyzowany (mówiąc lekko). Dostałeś już informacje co jest nie tak i w jakim kierunku podążać i jeżeli naprawdę masz parcie na wprowadzenie tego, to przysiąć na conamniej tydzień dopracowując to według wskazówek pozostałych forumowiczów (ja osobiście polecam dojść chociaż do połowy piątej ery zanim zaczniesz rzucać pomysłami na, obecnie, "końcowe" stadium gry). Zauważ, że Ty chciałbyś żeby inni powiedzieli Ci jak ta jednostka ma wyglądać, jak ma się poruszać i jak powinna działać jej umiejętność specjalna. Sorry, ale to Twój pomysł i Twój interes w tym żeby to dopracować. Nie po to podaje się tutaj pomysły żeby inni za Ciebie wymyślali co i jak ma wyglądać. :)
 

DeletedUser449

Guest
Miałeś na myśli, by napisać statystyki za Ciebie. Trudno by podpowiadać osobie, która musi się dopytać jak w ogóle działają statystyki jednostki.
Ale to i tak pytanie o dobór dachówek, gdy dom jest stawiany na piasku.
 

DeletedUser626

Guest
Zostawiłam ten temat z nadzieją, że coś się wykluje, potem ze względu na wartościowe posty, w tej chwili to niestety już trochę kopanie leżącego.
Żeby proponować rzeczy takie jak budynki, jednostki czy rasy, szczególnie dotyczące końcowego drzewka, trzeba naprawdę bardzo dobrze już znać grę, jej mechanikę, ale także wczuć się w jej klimat i zamysł twórców. Napisałam tutaj, co jest pierwszym krokiem przy tworzeniu pomysłu:
1) Pomysł musi być przez Gracza w jasny i czytelny sposób opisany i opracowany. Tu nie chodzi o dokładne statystyki, tylko uzasadnienie potrzeby i przydatności nowego elementu. Naprawdę jest potrzebna n-ta jednostka? Jeśli tak, uzasadnij czemu, czemu właśnie taka, jak to wzbogaci grę, co będzie w niej wyjątkowego, jak będzie działała - mechanicznie, a nie statystykami.
Gra posiada już zestaw jednostek, w planach są kolejne rasy, które prawdopodobnie też będą coś wprowadzać/zmieniać. Nadal nie wiem, dlaczego w ogóle kolejna jednostka jest potrzebna właśnie w tym miejscu drzewka i do czego miała by się przydać. Ma być Mag - ok, ale w takim razie odpada krasnolud, który jest esencją anty-magiczności.

Tak więc uwaga do wszystkich, którzy mają pomysły na zmiany w grze - każdy pomysł jest wart uwagi i przedyskutowania, nawet jeśli nie zostanie wprowadzony do gry, jest to i nauka dla Was jak tworzyć takie tematy i informacja dla twórców gry, którą mogą wykorzystać jako inspiracje do stworzenia nowych elementów. Jeśli jednak chodzi o sam pomysł i jego realizację - im bardziej ingeruje w mechanikę gry i jej balans, tym trudniej go dopracować i tym mniejsze są szanse na jego wprowadzenie. To nie znaczy, że nie można takich pomysłów proponować, jest to nawet mile widziane, ale bezcelowa jest dyskusja czy bonus powinien dawać +4 czy +5 do obrony albo jako kolor powinna mieć ikonka. Ważny jest ogólny opis, zasada działania - możliwe prosta i uzasadnienie, czemu to jest potrzebne. Ja chce, byłoby fajnie, tego jeszcze nie ma - to nie są uzasadnienia, są nimi natomiast - poprawienie czytelności; zrównoważenie zbyt mocnego bonusu jednostki X; urozmaicenie gry na etapie rozdziału X, kiedy gra staje się monotonna; ułatwienie komunikacji w gildii etc. Pomysł powinien wzbogacać grę, dopracowywać ją i wpasowywać się istniejące już elementy, dodawanie nowych dla samego dodawania nigdy nie jest ścieżką, którą powinniście podążać. Nie idźcie tą drogą! ;)

I zamykam. Spoczywaj w pokoju magiczny krasnoludzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry