• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kult Feniksa: Jajo, Pisklę, oba, żaden?

Co wybrać?

  • 1

    Głosy: 0 0,0%
  • 2

    Głosy: 0 0,0%
  • 3

    Głosy: 1 100,0%

  • W sumie głosujących
    1
  • Głosowanie zakończone .

Serengeti

Szef kuchni
Witam wszystkich :)

Może to dla innych oczywista oczywistość, ale ja gram dopiero od tygodnia, nie cała logika podstawowej gry jest jeszcze dla mnie jasna, a tu ten Kult Feniksa mnie całkiem zaskoczył... Potrzebuję porady, co ma sens w moim przypadku. W skrócie - jak żyć, panie premierze?

Po pierwszych dwóch dniach grania w Kult Feniksa miałam w inwentarzu Popielatego Feniksa w fazie jajka, dwa Pisklęta Feniksa i dwa artefakty Ewolucji.
Jedno Pisklę Feniksa sprzedałam, mam więc po jednym z każdego rodzaju.
I teraz nie wiem, którego z nich zbudować. A może oba? A może żadnego?

OPCJE:
1. Inwestować w ewolucję jednego wybranego? - nie znalazłam informacji jak przebiega ewolucja Pisklęcia Feniksa, co zyskam, jeśli się na niego zdecyduję, więc trochę mało danych porównawczych o opłacalności obu budynków, żeby podjąć decyzję.
2. Czy bardziej się opłaca rozproszenie i budowanie obu na raz? - mam miejsce, ale trochę mi go szkoda. Chcę rozwijać też inne rzeczy w mieście. Ale może warto na ten moment rzucić wszystkie inne plany i skupić się na Feniksach?
3. W mojej sytuacji, gdy miasto jest na początkowym etapie rozwoju, prawie nie mam kryształów, mam tylko trzy podstawowe typy manufaktur, które produkują po kilkanaście sztuk towaru na dzień - może w ogóle nie ma sensu się teraz bawić w Kult Feniksa? Zrobienie pojedynczego wyzwania zajmuje mi czasem pół dnia, może i tak nie nazbieram wystarczająco dużo artefaktów, żeby był z tego jakiś pożytek?

Za wszelkie porady i sugestie będę wdzięczna,
a kapłani Enara posadzą drzewko w Waszej szacownej intencji :culture::culture::culture:

Serengeti, zagubiona nieco wśród tajemnic hodowli drobiu
 

Koval92

Kapłan
Ewoluować artefaktami możesz tylko budynek ewolucyjny -> Feniksa Popielatego.
Pisklęcia feniksa się nie ewoluuje. To jest budynek daily (codzienny) który można trafić jako nagrodę dnia.

Rozwijaj miasto aż będziesz w stanie wykonywać do końca wszystkie zadania w evencie.
To pozwoli ci zdobyć mniej więcej 7 artefaktów, co ulepszy budynek ewolucyjny do 8 poziomu.
Czasem można więcej, do 9 albo 10 poziomu, zależnie czy trafisz bonusową walutę ze skrzynek w evencie jako nagrodę.

Zbieraj regularnie walutę, która spadnie na obrzeżach twojego miasta.
jednocześnie może tam być maksimum 6 "jajek", dających 1,2 lub 3 waluty dodatkowej.

Skup się na tym, żeby dojść do 4-5 rozdziału, mieć manufaktury wszystkich 3 poziomów, rozbudować wielkość miasta.
Eventy staną się łatwiejsze do robienia.

Znajdź sobie bractwo, z którym będziesz robiła przygodę bractw po eventach. Najlepiej wszystkie 3 mapy.
Na przygodach bractw nagrodami są 2 artefakty do budynków ewolucyjnych z ostatniego eventu.
Mając 8 poziom takiego budynku, pozwala to wbić go na maksymalny, 10 poziom.

Z doświadczenia wiem, że event da się zrobić do końca od 3-4 rozdziału. Rok temu zakładałem konto na serwerze beta i tam wbiłem majowe drzewo na 10 poziom w 3 rozdziale.

Inwestuj diamenty w Akademię, żeby wbić ją na 5 poziom i szybciej tworzyć w niej różne rzeczy.
Stwórz w niej zestaw biblioteki kiedy tylko będzie cię na niego stać.
 

Serengeti

Szef kuchni
Ewoluować artefaktami możesz tylko budynek ewolucyjny -> Feniksa Popielatego.
Pisklęcia feniksa się nie ewoluuje. To jest budynek daily (codzienny) który można trafić jako nagrodę dnia.

Dzięki wielkie, to jest właśnie informacja, której mi brakowało do tej układanki :)
A czy warto go postawić teraz? W sumie daje trochę korzyści codziennie...

Rozwijaj miasto aż będziesz w stanie wykonywać do końca wszystkie zadania w evencie.
To pozwoli ci zdobyć mniej więcej 7 artefaktów, co ulepszy budynek ewolucyjny do 8 poziomu.
Czasem można więcej, do 9 albo 10 poziomu, zależnie czy trafisz bonusową walutę ze skrzynek w evencie jako nagrodę.

A zanim będę miała artefakty, żeby go podnieść na ten najwyższy poziom, to jest sens go stawiać?
I czy to, że jest już postawiony jakoś pomaga w aktualnym evencie? (Rozumiem, że ten Kult Feniksa określasz jako event, tak?)
BTW jak długo taki event trwa?

Zbieraj regularnie walutę, która spadnie na obrzeżach twojego miasta.
jednocześnie może tam być maksimum 6 "jajek", dających 1,2 lub 3 waluty dodatkowej.

O, super! A czy one jakoś znikają, jak się ich nie zbierze, czy czekają tam?

Skup się na tym, żeby dojść do 4-5 rozdziału, mieć manufaktury wszystkich 3 poziomów, rozbudować wielkość miasta.
Eventy staną się łatwiejsze do robienia.

He, he, teraz jestem w połowie II rozdziału, to mi jeszcze chwilę zejdzie ;)
a tymczasem Feniksy pewnie odlecą do ciepłych krajów...

Znajdź sobie bractwo, z którym będziesz robiła przygodę bractw po eventach. Najlepiej wszystkie 3 mapy.
Na przygodach bractw nagrodami są 2 artefakty do budynków ewolucyjnych z ostatniego eventu.
Mając 8 poziom takiego budynku, pozwala to wbić go na maksymalny, 10 poziom.

Z doświadczenia wiem, że event da się zrobić do końca od 3-4 rozdziału. Rok temu zakładałem konto na serwerze beta i tam wbiłem majowe drzewo na 10 poziom w 3 rozdziale.

A to już jest dla mnie "po chińsku", nic z tego nie rozumiem ;)
Ale domyślam się, że jak się event skończy, to te opcje się pojawią i wtedy mi się trochę rozjaśni.

Inwestuj diamenty w Akademię, żeby wbić ją na 5 poziom i szybciej tworzyć w niej różne rzeczy.
Stwórz w niej zestaw biblioteki kiedy tylko będzie cię na niego stać.

I na zakończenie porada na wagę złota :)

Dziękuję stukrotnie
Serengeti, widząca światełko w tunelu własnej ignorancji
 

Poziomek

Rycerz
Pojawia się wiadomość ze spadło jajko- ono sobie leży i czeka- nic ci nie zniknie .
chyba co godzinę pojawia się losowa ilość, czasem 1 czasem 2 w(1) lub 3w (1) tak czy siak jak np logujesz się 2 razy dziennie to na obrzeżach miasta powinnaś mieć łącznie około 7-10 sztuk

Bractwo to podstawa- ludkowie mogą ci pomagać surowcem tzw boostowac twoja wioskę aby szybciej łatwiej i przyjemniej się grało, możesz uczestniczyć w turnieju robić iglice już za chwilkę - no i możesz pytać na czacie bractwa .
//
Pamiętaj ze możesz grać na 3 światach równocześnie jak masz czas chęci i zapal. Teraz jest troszkę ciężko bo mała wioska wszystko się szybko dzieje, buduje co chwila cos nowego, ale z czasem będziesz zaglądać np 2-3 razy dziennie, wiec może rozważ równoczesne prowadzenie wiosek na innych światach - Być może okaże się ze np na świecie 3 lub 2 znajdziesz swoje miejsce i ono zostanie twoim głównym:) W późniejszym czasie (wybiegam dość daleko do przodu) będziesz robić iglice na świecie 1-2-3 (to diamenty są wspólne dla konta) i wiele osób robi tak ze np na świecie 2 ma główna wioskę a na 1-2 tylko wioski pod iglice(z poradnika Chrissa).
I pamiętaj pytać pytać i jeszcze raz pytać a także czytać - im więcej wiesz na starcie tym mniej błędów popełnisz:)
a co de samego eventu co teraz mamy. Jeśli nie uda ci się uzbierać a zakładam ze niestety nie, chociaż z 7-8 rozszerzeń to nie warto tego budynku ewolucyjnego stawiać. Posiadać go na 2-3 lvlu to strata miejsca.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Serengeti

Szef kuchni
Pojawia sie wiadomosc ze spadlo jajko- ono sobie lezy i czeka- nic ci nie zniknie .
chyba co godzine pojawia sie losowa ilosc, czasem 1 czasem 2 w(1) lub 3w (1) tak czy siak jak np logujesz sie 2 razy dziennie to na obrzezach miasta powinnas miec lacznie okolo 7-10 sztuk

O, to fajnie, że nie trzeba spawdzać co chwilę :)
Dziękuję bardzo za podpowiedź.

Bractwo to podstawa- ludkowie moga ci pomagac surowcem tzw boostowac twoja wioske aby szybciej latwiej i przyjemniej sie gralo, mozesz uczestniczyc w turnieju robic iglice juz za chwilke - no i mozesz pytac na czacie bractwa .

Jestem w Bractwie, ale jakimś takim chyba mało aktywnym :/
Za pierwszy mój turniej wypracowaliśmy jedną skrzynkę turniejową.
Za mój drugi, obecny, na ten moment sama zrobiłam dwie trzecie wyniku na pierwszą skrzynkę...
A ja przecież gram w Elvenar dopiero od tygodnia!

Przystąpiłam do pierwszego z brzegu Bractwa, które przyciągnęło moją uwagę, bo chciałam zobaczyć "z czym to się je".
To nie była jakaś bardzo świadoma decyzja... Może warto to przemyśleć?

Serengeti, z kolejnym pytaniem egzystencjalnym
 

Poziomek

Rycerz
zmien bractwo , jesli nie rozmawiaja na czacie nie komunikuja sie poprzez maila - i nie robia wynikow - to szkoda twojego czasu i zapalu:)
Uwierz mi ze jest sporo barctw zaawansowanych ktorzy przygarna taka nowa osobe , bo nie jest latwo o aktywnego ludka z checiami i zapalem. to jest podstawa checi zapal aktywnosc- to jest cenniejsze niz bycie np w 6-7-8 akcie ale logowanie sie tylko by odbebnic swoje:)
Maksymalna ilość wokół miasta to 6. Jak pojawi się 6 a nie zbierzesz, to kolejne się już nie pojawią (a więc przepadają, gdy jesteśmy dłużej offline)
ilosc punktow z jajkami, ale w niektorych jajkach kryje sie np wartosc +2-3 (oto mi chodzilo)
 

Poziomek

Rycerz
aha dodam cos jeszcze bo zblizasz sie do tego wydarzenia. Otoz mniej wiecej na poczatku trzeciego aktu powinna pojawic Ci sie oferta od IG ze sklepu
2x magiczny warsztat 2x magiczna rezydencja i np wiezienie badz kapliczka enara - bierz kupuj to w ciemno - zestaw kosztuje kolo 9zlociszy, a jesli zamierzasz grac w ta gre dluzej to na starcie te budynki dadza ci niesamowity bonus . Wiem ze pojawia sie glosy ze nie warto, ale ja twierdze ze warto, pozniej jak juz oswoisz sie z gra i z gospodarka , dolaczysz do wiekszego lepiej zorganizowanego bractwa bedziecie zdobywac topowe nagrody (10 lvl skrzynki) i tam wsrod nich masz nagrody zacne np schematy, ktorymi mozesz rozbudowac te magiczne budynki.
 

Serengeti

Szef kuchni
zmien bractwo , jesli nie rozmawiaja na czacie nie komunikuja sie poprzez maila - i nie robia wynikow - to szkoda twojego czasu i zapalu:)
Uwierz mi ze jest sporo barctw zaawansowanych ktorzy przygarna taka nowa osobe , bo nie jest latwo o aktywnego ludka z checiami i zapalem. to jest podstawa checi zapal aktywnosc- to jest cenniejsze niz bycie np w 6-7-8 akcie ale logowanie sie tylko by odbebnic swoje:)

No nie rozmawiają... :confused:
Czyli radzisz, żeby zmienić?
A jak znaleźć Bractwo, które by chciało mnie "przygarnąć"?

Serengeti, z zagwozdką...
 

Poziomek

Rycerz
np tu na forum masz dzial o bractwach (swiaty) u dolu strony.- wybierz server na ktorym grasz i zamiesc ogloszenie, przejrzyj najnowsze ogloszenia. - badz Niestety trzeba szukac- ..wybierac te gdzie jest 20i wiecej osob.
aha no i jest taka stronka jak elvenstats.com - jak juz nznajdziesz jakies bractwo wchodzisz na ta stronke w polu fellowships wpisujesz to bractwo ktore upatrzylas i patrzysz..po prawej u gory masz ich osiagniecia w turnieju ktora skrzynka ilosc osob , pokazuje ci graczy w ktorych sa kronikach i inne bajerki . Poswiec troche czasu a napewno nie pozalujesz
 

Serengeti

Szef kuchni
np tu na forum masz dzial o bractwach (swiaty) u dolu strony.- wybierz server na ktorym grasz i zamiesc ogloszenie, przejrzyj najnowsze ogloszenia. - badz Niestety trzeba szukac- ..wybierac te gdzie jest 20i wiecej osob.
aha no i jest taka stronka jak elvenstats.com - jak juz nznajdziesz jakies bractwo wchodzisz na ta stronke w polu fellowships wpisujesz to bractwo ktore upatrzylas i patrzysz..po prawej u gory masz ich osiagniecia w turnieju ktora skrzynka ilosc osob , pokazuje ci graczy w ktorych sa kronikach i inne bajerki . Poswiec troche czasu a napewno nie pozalujesz

Dziękuję za cenne wskazówki :)

Serengeti, optymistyczna
 

Nusion

Kapłan
Czyli radzisz, żeby zmienić?
A jak znaleźć Bractwo, które by chciało mnie "przygarnąć"?
Tak, zmienić jak najszybciej!
Tak jak @Poziomek napisał wyżej.
I jak już jesteś na forum to na początek postawiłabym właśnie na ogłoszenie, że szukasz bractwa. Jest na prawdę duża szansa, że przygarnie Cię jakieś fajne, aktywne bractwo!

EDIT: O proszę, już pierwsza propozycja od Poziomka :)
 

Poziomek

Rycerz
aha no i co jeszcze pamietaj ze aktywne i duze bractwo =to darmowe zloto i mloteczki , a czasem zaklecia/punkty pw/poprzez udzielanie pomocy sasiedzkiej nie tylko na mapie ale wewnatrz bractwa . na poczatkowym etapie daje to bardzo duzo. Takze powodzenia, w szukaniu wyborze i jak cos pytaj.
 

Serengeti

Szef kuchni
Tak, zmienić jak najszybciej!
Tak jak @Poziomek napisał wyżej.
I jak już jesteś na forum to na początek postawiłabym właśnie na ogłoszenie, że szukasz bractwa. Jest na prawdę duża szansa, że przygarnie Cię jakieś fajne, aktywne bractwo!

Dzięki za zachętę :)
A co się stanie z turniejem, w którym właśnie biorę udział, jeśli w trakcie zmienię Bractwo?
Czy mój wynik przepadnie, czy się przeniosę razem z nim?

EDIT: O proszę, już pierwsza propozycja od Poziomka :)

Poziomki to moje ulubione owoce, może to dlatego ;)

Serengeti, chyba trochę głodna
 

Nusion

Kapłan
Kurcze... wysoko postawiona poprzeczka ;)
Nie wiem, czy podołam...

Serengeti, z lekkim rumieńcem zawstydzenia
Serengeti, Ty masz miasto na S1 (serwer 1), czyli na Arendyl.
Propozycja Poziomka dotyczy S3. Musiałabyś tam zakładać kolejne miasto, co chyba nie jest teraz najlepszym pomysłem.
Zamieść ogłoszenie że poszukujesz bractwa TUTAJ (załóż nowy temat - zielony przycisk po prawej))
 

Poziomek

Rycerz
przepadna, ale ta pierwsza skrzyneczka czy nawet druga to nic w porownaniu jakie korzysci mzoesz osiagnac z bractwem robiacym wiecej i aktywniejszym

Tak napisalem we wiadomosci prywatnej ze to wiazaloby sie ze zmiana servera - i rozpoczeciem od zera.
 
Do góry