• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Kupiec - propozycja zmian

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 172852
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Deleted User - 172852

Guest
Witam :)
W związku z wprowadzonymi ostatnio zmianami wielu z nas jest szczytowo niezadowolonych z obecnych zasad panujących u kupca. Tu i tam pojawiają się ostre protesty, a mi przyszła do głowy garść pomysłów, które, moim skromnym zdaniem, warto by wziąć pod rozwagę :)
W punktach podam tu to, co mogłoby się zmienić.
1. Wolny handel
Gracze z całego serwera widzieliby wszystkie oferty innych graczy, a nie tylko graczy z własnego kawałka mapy. Oferty nie posiadałyby ograniczeń. Po prostu ktoś godzi się lub nie na żądaną cenę. I, co wydaje się oczywiste, należałoby znieść prowizję kupca dotyczącą graczy nieodkrytych na mapie.
W ten sposób handel w obrębie serwera z pewnością ożyje, a jednocześnie wysokolevelowi gracze pomogą w grze "maluszkom" i "średniakom".
2. Zmiana towarów podlegających wymianie
Surowce za surowce, surowce za młotki, surowce za monety. Tu sprzedający by decydował czego chce w zamian za dany surowiec.
Przy takim systemie handlu moglibyśmy pozbywać się w sensowny sposób nadmiarów gotówki, młotków czy surowców.
3. Kupiec-wyzyskiwacz pozostaje bez zmian
Czyli mamy wybór czy chcemy z nim w ogóle rozmawiać czy też nie, ponieważ powyższe punkty i tak dają niezłe możliwości.

Myślę, że takie rozwiązania zadowoliłyby wszystkie zwaśnione strony gracze vs twórcy vs administracja itd. :)
A skoro już jestem przy temacie kupca, to warto by było jeszcze pomyśleć nad dodaniem zakładki umożliwiającej graczom wymienianie się runami. Niechby sobie było w stosunku 1:1 czyli runa za runę.

Jestem świadoma tego, że zaraz podniosą się głosy, że wolny handel spowoduje zawyżanie cen itp. Otóż w takim przypadku sprawa jest prosta. Jak Ci za drogo, to kupujesz od kogoś kto ma taniej, albo handlujesz z kolegami z bractwa, bo na to bractwa są - żeby sobie pomagać i wzajemnie się wspierać.
Na tym zakończę moje wywody :)

Pozdrawiam serdecznie :)

Alex35
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Seidhewedd

Wędrowiec
Nie wyobrażam sobie wprowadzenia wolnego handlu w praktyce. Teraz, mimo niezbyt dużej aktywności sąsiadów, ofert mam średnio 20 stron. Po zmianie ile by ich było? Wolę nawet nie przewidywać liczby :p Dodatkowym problemem jest to, że ściągnięta oferta nie znika automatycznie z rynku. Po wybraniu oferty pojawia się info o zebraniu jej przez innego gracza. I miałabym tak klikać w nieskończoność zanim trafiłabym na ofertę niezebraną? Dalej - odpadłaby jedna z funkcji bractwa, czyli wymiana w jego obrębie. A to jest jednym z założeń istnienia bractw i to on ma zaspokajać potrzeby w przypadku braku możliwości wymiany towarów z sąsiadami (tak to argumentują twórcy i raczej nie zmienią zdania ;)).
 

Deleted User - 172852

Guest
A ja włączam u kupca filtrowanie. Szukam np. drewna i co mam? Zero ofert. No to szukam stali. Może ktoś ma... I wyskakuje mi jedna oferta, która mnie np. nie interesuje, bo delikwent chce za nią czegoś czego akurat nie mam. I tak w kółko.
Co do ofert, które Tobie nie znikają automatycznie - u mnie tego problemu nie ma. Ściągam coś i to znika. Prawdopodobnie jest to kwestia błędów gry :)
A w bractwach zawsze będzie istniał handel, chociażby dlatego, że w wolnym handlu oferty będą dość poważnie zróżnicowane :)
 

zata

Zwiadowca
Ja jestem za ale jeszcze powinna się pojawić możliwość wystawienia oferty tylko dla bractwa.
Nie musi też być rozszerzenie o cały serwer - wystarczy o kilka kręgów i nawet prowizja może zostać albo nawet dwa poziomy.
Problem o którym pisze Seidhewedd występuje jak kilka osób próbuje tą samą ofertę zaakceptować, a lista ofert jest aktualizowana tylko przy wejściu.
 

DeletedUser875

Guest
jestem za rozszerzeniem zasięgu z ofertami czasami trudno zdobyć odpowiednie towary a ciężko jest zebrać osoby w bractwie tak aby bilansowała się produkcja
 

DeletedUser1470

Guest
ja bym tu dodala jeszcze mozliwosc wymiany "towarów rasowych" tzn aktualnie męcze krasnoludy i chyba sie przeliczylam... chodzi o to ze miedzi mam pelne magazyny a granitu brakuje... Chetnie bym sie wymieniła:D na pewno w innych rasach tez przydałaby sie taka mozliwosc;)
 

Hassano

Łucznik
ja bym tu dodala jeszcze mozliwosc wymiany "towarów rasowych" tzn aktualnie męcze krasnoludy i chyba sie przeliczylam... chodzi o to ze miedzi mam pelne magazyny a granitu brakuje... Chetnie bym sie wymieniła:D na pewno w innych rasach tez przydałaby sie taka mozliwosc;)

Wymiana towarów rasowych nie wchodzi w gre bo za szybko robiło by sie drzewko..

Nie wyobrażam sobie wprowadzenia wolnego handlu w praktyce. Teraz, mimo niezbyt dużej aktywności sąsiadów, ofert mam średnio 20 stron. Po zmianie ile by ich było? Wolę nawet nie przewidywać liczby :p Dodatkowym problemem jest to, że ściągnięta oferta nie znika automatycznie z rynku. Po wybraniu oferty pojawia się info o zebraniu jej przez innego gracza. I miałabym tak klikać w nieskończoność zanim trafiłabym na ofertę niezebraną? Dalej - odpadłaby jedna z funkcji bractwa, czyli wymiana w jego obrębie. A to jest jednym z założeń istnienia bractw i to on ma zaspokajać potrzeby w przypadku braku możliwości wymiany towarów z sąsiadami (tak to argumentują twórcy i raczej nie zmienią zdania ;)).

Wystarczyło by że osoba wystawiająca np 20 ofert drewna po 5k w każdej paczce nie pojawiała by sie pojedynczo tylko po prawej stronie tam gdzie masz ptaszka do zaakceptowania było by napisane ile jest wystawionych i wpisujesz cyferką ile paczek chcesz :) lista zmniejszyła by sie 3/4 wielkości i nie było by żadnego problemu z przewijaniem :)
 

Luhasz

Wędrowiec
Zlikwidować prowizję - koniec %elvatu :D Dodatkowe towary oprócz tych podstawowych u kupca jest nie jednego gracza marzeniem ;)
 

DeletedUser1447

Guest
Gwarantuje, że taki handel byłby szybko przejęty przez "szybkie rączki" .
 

DeletedUser1496

Guest
A nie można po prostu cofnąć się do tego, co było przed tą nieszczęsną aktualizacją?
Pozdrawiam:)
 

DeletedUser1496

Guest
Wiesz hassano, spróbować zawsze można, nie zaszkodzi.
Ale w sumie to niestety wiem, że masz rację :confused::):)
 
Status
Zamknięty.
Do góry