• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kupiec - przycisk kasujący wyświetlanie oferty

Czy przycisk kasujący wyświetlanie oferty w Kupcu uważasz za przydatny?

  • TAK

    Głosy: 2 28,6%
  • NIE

    Głosy: 5 71,4%

  • W sumie głosujących
    7

Tessi

Zwiadowca
Moja uwaga co do nowego sortowania ofert w kupcu po ostatniej aktualizacji 29.01.2018...
Teoretycznie niby ułatwienie, ale mam teraz taki przypadek, że sąsiad oferuje towar z trzema gwiazdkami, na który absolutnie nie mam ochoty, gdyż oferuje to, co sama produkuję w bonusowych manufakturach, na dodatek żąda towar, który też jest moim bonusowym towarem. I problem jest w tym, że jego oferty występują teraz na pierwszych SIEDMIU planszach... więc przy każdym wejściu do kupca mam zapewnione przynajmniej siedmiokrotne bezsensowne klikanie.

Mam w związku z tym taką propozycję, aby w zakładce "Oferty graczy" obok przycisku z akceptacją danej oferty pojawił się przycisk kasujący WYŚWIETLANIE w moim Kupcu danej oferty. Wówczas, te z których z jakichś powodów nie chciałabym skorzystać, przy następnym wejściu do Kupca nie były widoczne. Znacznie uprościłoby to przeglądanie ofert.
 

DeletedUser2010

Guest
a ja bym proponował o przycisk gdzie można włączyć oferty 1 do 1, bo większość ofert może i jest 3 gwiazdkowa ale oferują towar 3 lv za 1 lub 2
 

DeletedUser1447

Guest
więc przy każdym wejściu do kupca mam zapewnione przynajmniej siedmiokrotne bezsensowne klikanie.

Jest też przycisk jechania wstecz :)

Mam w związku z tym taką propozycję, aby w zakładce "Oferty graczy" obok przycisku z akceptacją danej oferty pojawił się przycisk kasujący WYŚWIETLANIE w moim Kupcu danej oferty. Wówczas, te z których z jakichś powodów nie chciałabym skorzystać, przy następnym wejściu do Kupca nie były widoczne. Znacznie uprościłoby to przeglądanie ofert.

Co gdy ktoś kliknie w taki przycisk przypadkowo?
Co kiedy ktoś aktualnie nie potrzebuje takiego surowca ale za 10 godzin będzie potrzebował, a oferty już będą poukrywane?


Dodatkowo jest możliwość wyboru jakiego surowca chce się kupić, nawet wymiennie za jakiegoś konkretnego. Czemu nie skorzystasz z tej opcji?
 

Tessi

Zwiadowca
Jest też przycisk jechania wstecz :)

Lubię przeglądać wszystko po kolei wprzód, bo czasami trafiają się nietypowe propozycje, korzystne dla mnie. Ten typ przeglądania zmusza do przeglądania od początku.

Co gdy ktoś kliknie w taki przycisk przypadkowo?

Można przed takim kliknięciem zabezpieczyć poprzez pytanie: "Czy na pewno chcesz usunąć?" i wybór opcji [Anuluj] lub [Kontynuuj]. Takie rozwiązanie jest stosowane we wielu miejscach gry.

Co kiedy ktoś aktualnie nie potrzebuje takiego surowca ale za 10 godzin będzie potrzebował, a oferty już będą poukrywane?

Z reguły, jeżeli ktoś prowadzi rozsądny handel i panuje nad rozwojem miasta, to takie sytuacje go nie zaskoczą, nawet podczas eventów, gdyż zadania eventowe są do zdobycia i można sobie ułożyć harmonogram "zapotrzebowania" na surowce w określonym czasie. Tak samo ze zdobywaniem prowincji - prowincje oznaczone jakimś reliktem, mają z reguły przy "wystawianiu uczty" zapotrzebowanie na określone towary.

Dodatkowo jest możliwość wyboru jakiego surowca chce się kupić, nawet wymiennie za jakiegoś konkretnego. Czemu nie skorzystasz z tej opcji?

Korzystam z tej opcji, ale ona nie rozwiązuje problemu, który zasygnalizowałam.
 

DeletedUser

Guest
och chciałbym mieć ten problem aktualnie mam całe 5 stron ofert :/, jeśli chodzi o moje zdanie to bardziej przydatne byłoby sortowanie po poziomie gwiazdki (obecnie jest tylko po towarze i domyślny po liście towarów według rozpiski w ratuszu)
 

DeletedUser1447

Guest
Lubię przeglądać wszystko po kolei wprzód, bo czasami trafiają się nietypowe propozycje, korzystne dla mnie. Ten typ przeglądania zmusza do przeglądania od początku.

A jesli "korzystna oferta" będzie na ostatniej stronie? Klikając do tyłu ani nie przechodzisz przez 7 dla siebie niekorzystnych, a przy okazji masz tę stronę jako pierwszą ;)

Można przed takim kliknięciem zabezpieczyć poprzez pytanie: "Czy na pewno chcesz usunąć?" i wybór opcji [Anuluj] lub [Kontynuuj]. Takie rozwiązanie jest stosowane we wielu miejscach gry.

Przeklikałabyś tak 7 stron (70 ofert) z takim potwierdzeniem? Gdzie po chwili ktoś sprzeda surówjke i zamieści nowe oferty i klikanie od początku.



Z reguły, jeżeli ktoś prowadzi rozsądny handel i panuje nad rozwojem miasta, to takie sytuacje go nie zaskoczą, nawet podczas eventów, gdyż zadania eventowe są do zdobycia i można sobie ułożyć harmonogram "zapotrzebowania" na surowce w określonym czasie. Tak samo ze zdobywaniem prowincji - prowincje oznaczone jakimś reliktem, mają z reguły przy "wystawianiu uczty" zapotrzebowanie na określone towary.

Nie wiem jak długo grasz w tę grę, no ale zmieniłabyś zdanie gdybyś znała prawdę ;)



och chciałbym mieć ten problem aktualnie mam całe 5 stron ofert :/, jeśli chodzi o moje zdanie to bardziej przydatne byłoby sortowanie po poziomie gwiazdki (obecnie jest tylko po towarze i domyślny po liście towarów według rozpiski w ratuszu)

Sortowanie po nazwach gracza i/lub gwiazdkach byłoby całkiem spoko ;) Ew. możliwość ukrycia ofert "uciążliwego handlującego"
 

DeletedUser1775

Guest
Hmm, a gdyby tak w miejscu opcji sortuj (po kliknięciu której pokazują się oferty bractwa), dodane zostało okienko z opcjami, np.: bractwo, towar, atrakcyjność, starsze/nowsze... takie samo jak przy dwóch obok z towarami oferowanymi i żądanymi? to by rozwiązało sprawę chyba ;)
 

DeletedUser1447

Guest
Co do tego wymieszania kolejności towarów to się zgadzam. Wszystko jest pomieszane i "ogół targu" źle się przegląda. Co prawda sam pisałem, że jest opcja wybou towaru ale przyznajmy sami... ile razy zdażyło się nam iść do sklepu po "mleko i jajka" a wracało nowym mercedesem, sprzętem do wędkowania i zestawem koszul od Hugo Bossa.

Sortowanie kupca pod różnymi względami na pewno byłoby pewnego typu przeszkodą, bo kolejnych pierdyliard opcji, ale jednocześnie podstawowy system sortowania jaki był powinien wrócić, dopóki nie będzie tego pierdyliarda opcji, które poustawiamy sobie domyślnie, już pod swoją specyfikę gry.
 

DeletedUser

Guest
Za dużo grzebania. Problem z gwiazdkami już rozwiązany, że oferty układają się od 3 gwiazdek do jednej.

Akurat zaprezentowane rozwiązanie jest fatalne, trzeba grzebać w ofertach jak w lumpeksie. Już wcześniejsze było lepsze bo przynajmniej ofki były tematycznie ułożone i można było stosować "szybki zakup" a teraz to można łatwo zrobić "o jeden klik za daleko". A mnie chodziło o to żeby gracz sobie mógł sam to wybrać (3,2,1 lub bez sortowania)
Z graczem też się zgodzę :) mam 2-3 sąsiadów co to fajne ofki wystawiąją i chętnie bym ich filtrował :)
 

DeletedUser2732

Guest
Witam...

A dlaczego nie dać wolnej ręki...
Jak zaczynałem grę klikałem intuicyjnie nagłówki by posortować jak akurat potrzebuje...

System mógłby dodatkowo pamiętać ostatnie ustawienie...
To takie trudne... Większość tabeli ma takie rozwiązanie... To już standard...

Można by dodać jeszcze sort po wielkości od najmniejszych do największych i odwrotnie...

Można by też dodać w miejscu Nagłówka Tabeli (nie całego okna) 'Kupiec' listę rozwijaną
taką jak Oferta czy Żądanie by wybrać konkretnego z dostępnych akurat sprzedawców...

Kupiec.jpg
 

DeletedUser174

Guest
@MarcoPolo bo wtedy by nam za łatwo było, wiec wprowadzenie tego nie nastąpi nigdy

pomysł uważam za rewelacyjny

alternatywę na ignorowanie ofert konkretnego gracza też jest dobra (nawet lepsza!) mam takiego dziada co spamuje rynek ofertami, a jak mu tylko brakuje surki to nagle sobie przypomina jakie sa przeliczniki... nigdy od niego nie kupuję! a nawet jakby to była jedyna opcja to też od tego ****/ **** nie kupię

a dla tych co się boją że "przez przypadek" klikna - to porada: uwazaj co klikasz! i po sprawie. Proste?
 

DeletedUser

Guest
z tym uważaj co klikasz to nie takie proste już kilka razy mi się zdarzyło dostać komunikat "oferta już nieaktualna" więc trzeba się sprężać, poza tym mam somsiada :p co wystawia dobre ofki ale kurcze po 100 sztuk towaru 7 stron... bardzo łatwo się zagalopować trochę za daleko :). A teraz mam cwaniaków co wrzucają o 10/100 sztuk więcej w ofercie przez co od razu dostaje 3 gwiazdki i wysoką pozycję :/
 

DeletedUser

Guest
@UP jestem za tylko rozszerz tą listę na "kupca" żeby można było wybrać nick gracza z dostępnych ofek i jest git
 

DeletedUser2553

Guest
Takie same oferty od jednego gracza powinny być zgrupowane do jednej linijki z liczbą obok ile takich ofert jest dostępnych. Klikając raz w "kup" liczba by się zmniejszała o 1 itd. Teraz gracze mają czasami po dwie strony takich samych ofert, za dużo miejsca to zabiera a można to sprowadzić do jednej linijki. Jakby jeszcze kolejność tych samych ofert różnych graczy nie zmieniała się przy kupowaniu to już w ogóle by była bajka :)
 

DeletedUser174

Guest
najprostsze rozwiązania są najlepsze

a wystarczy tylko dodatkowy filtr: POKAŻ TYLKO OFERTY W OBRĘBIE GRUPY min 2 gwiazdki

I NIC WIĘCEJ NIE JEST POTRZEBNE :( tylko komu się chce :( lepiej jest zrobić chlew

bo 3 gwiazdki moi drodzy to nie zawsze super oferta. na rynku mam pierwszą ofertę: 10k eliksiru za 30k kryształu. 3 gwiazdki jak sie patrzą. A jaka promocja!!! tylko że kicham na taką promocję i na takie 3 gwiazdki. Chce kupić uczciwie towar, a nie kopać się z burakiem i przekopywać się przez 10 str spamu. Najwidoczniej to za dużo :(
 

DeletedUser2926

Guest
Czyli jeszcze jedno okno...
kupiec_novy.png
w którym ręcznie wpisujesz nick gracza.
Ful wypas i wszyscy zadowoleni :)
 
Do góry