• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone LIKWIDACJA KOSZAR

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser967
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za możliwością usunięcia koszar?

  • TAK

    Głosy: 45 91,8%
  • NIE

    Głosy: 4 8,2%

  • W sumie głosujących
    49
Status
Zamknięty.

DeletedUser449

Guest
@Azulena
Punkt pierwszy to opinia. @Kornik uważa że gra jest świetna. Ty uważasz że gra taka nie jest. Ja uważam że prawda leży pośrodku. Każda opinia jest właśnie opinią i można o niej dyskutować, ale nie należy jej deprecjonować. To jest równie nieuprzejme co sugerowanie, że ktoś świadomie zaklina rzeczywistość, a może nawet bardziej.
Dodam jeszcze, że istnieje zabieg erystyczny zwanym uogólnieniem, czyli rozszerzeniem faktycznej wypowiedzi w tym celu, by ją obalić.
Nie wiem co wpisy czatu i opcje bractwa mają do głównego wątku, jakim jest wymóg posiadania koszar. Jeśli Kornik uważa, że jest to dobre rozwiązanie, przy którym nie należy majstrować... błędem, a raczej uogólnieniem jest rozszerzanie wypowiedzi (gra w obecnej postaci jest świetnie zrobiona) poza ściśle określony temat (koszary) i zaatakować nie tyle istotę, co semantykę zdania.

Edit:
Ciekawe, kiedy zauważysz ciekawą zależność, że gry w które grywasz są jednocześnie tanie i upadają mimo dobrego projektu :)
Przytaczanie innych tytułów, które rozmówcy niekoniecznie znają nie traktuję jako argument. Musiałbym osobiście się przekonać, czy podwórko u sąsiada jest rzeczywiście tak zielone, jak to sugerujesz. Łatwo wysławiać gry pod niebiosa, jeśli nikt nie powie "sprawdzam!".
Takie blokady jak trudności z kopiowaniem, zwłaszcza linków mają swoje uzasadnienie, ale jako że to offtopic, pozostawię kwestię bez kontynuacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser514

Guest
Witam Azulena.
Cały mój pierwszy wpis był pisany po przeczytaniu Twojego postu. Odniosę się do powyższego wpisu chronologicznie.

ad 1
- Gra jest bardzo dobra i nic mego zdania nie zmieni. W innych wątkach poruszają problem magazynu budynków- to rzeczywiście by się przydało przy szczupłości terenu.Jeśli chodzi o grę wszech czasów "internetowych" to była O`game. Nigdy przedtem, ani potem nie grałem w lepszą grę i tam rzeczywiście inwestowało się realną kasę z przyjemnością. Ty pewnie nie pamiętasz tej gry. Nie mam tu na myśli teraźniejszego O`game lecz z lat 90-tych. Co do gry, o której wspominasz nie zabiorę głosu bo jej nie znam:( i nie żałuję:)
ad-2- Jesteś troszkę w tyle. Dzisiaj na utrzymanie serwerów pracują reklamy, a na premię dla twórców m.in. Ty i podobni. Nie jestem wrogiem inwestycji finansowych, ale gra musi mieć odpowiedni poziom i być wciągająca. Wide O`game.
ad-3 Już sam fakt nieradzenia sobie z koszarami i szczątkową formą prowadzonych walk w tej grze -przez tych co chcą likwidacji części militarnej-upoważnił mnie do takiego wpisu. Ekonomia, strategia, kalkulacja i umiejętność przewidywania wywodzą się z jednego pnia- umiejętność logicznego myślenia. Podpieranie się w grze czymkolwiek dowodzi tego,że czegoś nam, brak...:(
To tyle. Cytowanie na wstępie moich postów jest zbędne- pamiętam co piszę.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w grze.
 

Azulena

Rozbójnik
@Azulena
Punkt pierwszy to opinia. @Kornik /.../
Nie wiem co wpisy czatu i opcje bractwa mają do głównego wątku, jakim jest wymóg posiadania koszar. Jeśli Kornik uważa, że jest to dobre rozwiązanie, przy którym nie należy majstrować... błędem, a raczej uogólnieniem jest rozszerzanie wypowiedzi (gra w obecnej postaci jest świetnie zrobiona) poza ściśle określony temat (koszary) i zaatakować nie tyle istotę, co semantykę zdania.

Edit:
Ciekawe, kiedy zauważysz ciekawą zależność, że gry w które grywasz są jednocześnie tanie i upadają mimo dobrego projektu :)
Przytaczanie innych tytułów, które rozmówcy niekoniecznie znają nie traktuję jako argument. Musiałbym osobiście się przekonać, czy podwórko u sąsiada jest rzeczywiście tak zielone, jak to sugerujesz. Łatwo wysławiać gry pod niebiosa, jeśli nikt nie powie "sprawdzam!".
Takie blokady jak trudności z kopiowaniem, zwłaszcza linków mają swoje uzasadnienie, ale jako że to offtopic, pozostawię kwestię bez kontynuacji.
Przeczytałam jeszcze raz dokładnie post Kornika, do którego się odniosłam. NIE MA TAM ANI SŁOWA O KOSZARACH - czemu mnie robisz zarzut, że piszę o czym innym, a jemu nie?

Moje gry upadają? Ha, ha, ha.
Ani jedna z moich gier nie upadła, ale naprawdę nie należy reklamować innych gier na Forum gry - dlatego napisałam o grze, KTÓREJ JUŻ NIE MA, bo to z pewnością jest dozwolone. A gra nie upadła... zwyczajnie, EA zajęła się czym innym, stwierdzając, że ten projekt, który trwał blisko 5 lat (ja grałam na 4 serwerze, nie od początku), wyczerpał się i trzeba zrobić coś nowego.

Natomiast poprzez to, że grałam i gram w wiele innych gier, mam porównanie.
Ta gra to dobry pomysł, który jest systematycznie "psuty" - między innymi poprzez zajmowanie się nie tym co trzeba. Być może jest w planach naprawienie wielu irytujących rzeczy, ale ja o tym nie wiem. A zawsze bardzo mnie złości, kiedy widzę dobry pomysł, z którego nie mam takiego zadowolenia, jakiego spodziewałam się na początku.

@Kornik, znam tę nazwę.
Ale w latach 90 spędzałam większość życia w pracy (głównie przy komputerze) i nie miałam czasu na gry. W 2005 roku kupiłam pierwszy komputer do domu i dowiedziałam się, że istnieją gry internetowe, a nie tylko na PC.
Reklamy teraz "pracują" na wszystko, co nie zmienia faktu, że gry "darmowe" nie są darmowe. W takich naprawdę tanich (też nie całkiem darmowych) rozpoczynam grę od oglądania reklamy, a tu tego (na szczęście) nie ma.
Sorry, ale tego zdania nie rozumiem. Jak to "nie radzenia sobie" z koszarami?
A czy przy tym budynku jest informacja o tym, że jak postawisz, nie zburzysz? Nie zauważyłam, natomiast chyba było "zadanie", żeby je zbudować, pewna nie jestem, bo już nie pamiętam.
Ponadto, NIKT TU NIE PISZE O LIKWIDACJI czegokolwiek, tylko o możliwości wyboru i to w warunkach "czystej gry" ze strony twórców, czyli uprzedzania w grze, o konsekwencjach wykonania niektórych działań. Czyli DOKŁADNE opisy przy budynkach, na przykład.

A cytowanie postów jest dla mojej wygody - widzę, do czego chcę się odnieść, a nie jak teraz jeżdżę po stronie, żeby dokładnie przeczytać każde zdanie. :p
Większość piszących tutaj również cytuje posty i nie oznacza to podejrzenia, że autor cytowanego postu zapomniał, co napisał. :p
Również pozdrawiam i życzę dobrej gry.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser449

Guest
Najwyraźniej pisanie długich postów jest nieproduktywne, więc postawię na lapidarność.

1. W przypadku koszar - kontekst.
2. Gra wyczerpała się = gra upadła.
 

DeletedUser626

Guest
Zostawiłam ten temat z nadzieją, że pojawi się tu jakiś genialny argument, który jeszcze nie padł, póki co jednak wszystko się powtarza, wy się zaczynacie kłócić i zbaczać z tematu, a stanowisko projektantów gry jest niezmienne. Gra nie posiada 2 ścieżek rozwoju do wyboru w postaci o jakiej mówicie i nie jest planowane ich wprowadzenie. Walki i ekonomia się opcjonalne w tym stopniu, że można wybrać walkę lub negocjację na mapie, można wybrać których budynków potrzebujemy więcej, ale gra nie daje możliwości całkowitej rezygnacji z walk czy też produkcji i nie ma planów wprowadzania takiego podziału. Wg. zamysłu projektantów gry, Gracz przez całą swoją grę posiada odpowiednie technologie, budynki i ich poziomy na tyle rozwinięte, by w każdej chwili mógł wybrać czy woli walkę czy negocjację i miał do tego gotowe zaplecze z obu stron, a możliwość skasowania koszar czy opcjonalność technologii byłyby z tym założeniem sprzeczne.
Jedyny mający szansę pomysł związany z tym tematem to dodanie gdzieś okienka uprzedzającego o niemożliwości skasowania danego budynku, tak by Gracz miał pełną świadomość co stawia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry